Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Φοβαμαι οτι θα αποβαλλω παλι :-(


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου και καλο μηνα! Ειμαι εγκυος 8w+4d και αντι να ειμαι μες στην τρελη χαρα, εγω κοντεβω να τρελαθω. Προσπαθουμε για μωρακι εδω και δυομιση χρονια με τον αντρα μου και, μετα απο μια παλλινδρομη στην εκτη εβδομαδα που ειχαμε τον περασμενο Σεπτεμβριο, εμεινα τελικα εγκυος με σπερματεγχυση. Η αναπτυξη του εμβρυου μεχρι στιγμης ειναι φυσιολογικη (1,9 εκατοστα), εχουμε 140 παλμους περιπου, ΑΛΛΑ.... ειχα μια μικρη αποκολληση στην εκτη εβδομαδα. Εμεινα στο κρεβατι με ουτροτζεσταν για λιγες μερες και ολα οκ ξανα. Μετα την χθεσινη μας επισκεψη στο γιατρο, διαπιστωθηκε παλι αποκολληση (μικρη απο οτι μας ειπε) και ειμαι παλι ξαπλα. Να σημειωσω οτι λογο του ιστορικου αποβολης που εχω, απο τη στιγμη που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου δεν κανω τιποτα απολυτως, ειμαι ολη μερα ξαπλα. Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ομως ειναι οτι παρολο που μεχρι χθες ειχα τρελες αναγουλες, εμετους, καουρες και αλλα πολλα, ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. Κανενα συμπτωμα. Εχω τρελαθει απο το φοβο κ την αγωνια. Φοβαμαι οτι παλι παλλινδρομει και το χανω και αυτο το μωρο μου. Κοριτσια θα ηθελα να μου απαντησετε αν σας εχει συμβει κατι παρομοιο ακομα και με ασχημο τελος. Τουλαχιστον να προετοιμαστω σε περιπτωση που δεν παει κατι καλα και να το καταλαβω. Σας ευχαριστω και ζητω συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκι μου, μην μου ανησυχείς όλα θα πάνε καλά!!

η αδελφή μου είχε αποκόλληση από την αρχή της εγκυμοσύνης της..και δόξα το θεό όλα πήγαν καλά...όμως ήταν συνέχεια ξάπλα ούτε δουλεία πήγαινε ούτε πουθενά..ούτε σκάλες..ούτε τίποτα, ήταν από το κρεβάτι στο καναπέ..όσο για τα συμπτώματα από ότι άκουσα σε κάποια φάση σταματούν..

μην μου σκέφτεσαι αρνητικά!!!

να μην αγχώνεσαι ...


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Τρελοκουνελακι μου ειναι λογικο να ανησυχεις και να φοβασαι, αλλα ολα αυτα τα συναισθηματα μονο κακο κανουν στην δικη σου ψυχολογια και κατ' επεκταση και στο εμβρυακι σου!! Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!! Εχω ακουσει απειρες περιπτωσεις με αποκολληση απο τις πρωτες εβδομαδες και ολα πηγανε καλα!! Μην ανησυχεις για τιποτα κοριτσι μου γλυκο!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Of all the rights of women, the greatest is to be a mother.-Lin Yutang

Σας περιμένουμε καρδούλες μου..!!

Link to comment
Share on other sites

Τρελοκούνελό μου, το πρώτο τρίμηνο τα συμπτώματα έρχονται, φεύγουν και ξανάρχονται. Μην πάει ο νους σου στο κακό. Όσο για τις αποκολλήσεις, στο δικό μου κύκλο δεν υπάρχει γυναίκα που να μην έπαθε αποκόλληση. Μέσα στο πρόγραμμα είναι. Και ξεπερνιούνται με ξεκούραση κι utrogestan. Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου!!!! Σας ευχαριστω τοσο πολυ που μου απαντησατε! Τι αγχος ειναι και αυτο ρε κοριτσια.... Δυστυχως το κακο παρελθον γενναει ασχημες σκεψεις. Μακαρι να μην το ειχα περασει αυτο κ να ημουν ευτυχισμενη μεσα στην αγνοια μου. Παρακαλαω το Θεο να πανε ολα καλα! Επισης προσευχομαι κ για εσας! Του ζηταω να σας το δωσει γρηγορα κ να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο!


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλεναδιτσες μου!!!! Σας ευχαριστω τοσο πολυ που μου απαντησατε! Τι αγχος ειναι και αυτο ρε κοριτσια.... Δυστυχως το κακο παρελθον γενναει ασχημες σκεψεις. Μακαρι να μην το ειχα περασει αυτο κ να ημουν ευτυχισμενη μεσα στην αγνοια μου. Παρακαλαω το Θεο να πανε ολα καλα! Επισης προσευχομαι κ για εσας! Του ζηταω να σας το δωσει γρηγορα κ να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο!

αχ κοριτσάκι μου, και εγώ προσεύχομαι για σένα και το μωράκι σου..

θα πάνε όλα καλά...προσπάθησε να μη συγκρίνεις καταστάσεις και διώξε τις άσχημες σκέψεις κάνε μόνο ευχάριστες σκέψεις!!

να μου προσέχεις όμως ναι...

να μην κάνεις απολύτως τίποτα..να προσεύχεσαι και η Παναγίτσα θα είναι δίπλα σου!


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Τρελοκουνελι σε νιωθω κοριτσι μου. Εχω ιστορικο με μια βιοχημικη και μια παλλινδρομη στην 9η εβδομαδα, και σε αυτη την εγκυμοσυνη τρεμω και λαχταραω μη τριτωσει το κακο. Ευτυχως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης αλλα οι μονες στιγμες που ησυχαζω, ειναι οταν ειμαι στον υπερηχο και το βλεπω να κουνιεται και να χτυπαει η καρδια του. Επειδη τπτ δεν ειναι δεδομενο, προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα, οσο τετριμμενο κι αν σου ακουγεται αυτο. Θα παρεις τα φαρμακα σου, θα ξεκουραστεις οσο σου λεει ο γιατρος και θα εχεις πιστη στο πλασματακι που κουβαλας.


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα...Εγώ έχω 2 παλλίνδρομες στο ιστορικό μου και μία αποβολή σε δίδυμα στον 4ο μήνα....Οπότε μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου γιατί ακριβώς την ίδια έχω και εγώ. Είμαι στην 12η εβδομάδα τώρα και φυσικά τρέμω...αλλά προσπαθώ να το αντιμετωπίζω και επίσης θα σου πω αυτό που μου έχει πει και ο δικός μου γιατρός (ο καινούργιος φυσικά γιατί ο προηγούμενος δεν λέγεται γιατρός), ολες οι εγκυμοσύνες δεν είναι ίδιες. Αυτό να το έχεις στο μυαλό σου, καλό είναι φυσικά να προσέχεις όσο μπορείς αλλά δεν σημαίνει ότι επειδή σου έχει συμβεί μία φορά, οτι θα ξανασυμβεί. Αν θέλεις βέβαια και αν δεν έχεις ήδη κάνει, μπορείς να συζητήσεις με τον γιατρό σου το ενδεχόμενο να κάνεις κάποιες προληπτικές εξετάσεις για να εισαι και εσύ πιο ήρεμη. Γενικά βέβαια οι γιατροί δεν συστήνουν εξετάσεις από την πρώτη αποβολή/παλλίνδρομη κύηση γιατί θεωρούν ότι είναι τυχαίο γεγονός. Ωστόσο καμιά φορά μπορεί να φανεί κάτι στις εξετάσεις αυτές που να είναι χρήσιμο. Καμιά φορά μπορεί να μην βγει και απολύτως τίποτα βέβαια και είναι και αρκετά ακριβές. Πάντως εσύ να είσαι ήρεμη, να σκέφτεσαι θετικά και να έχεις στο μυαλό σου ότι όλα θα πάνε καλά. Και εδώ ειμαστε όλες μας, μαζί και εγώ να συζητάμε για να ηρεμείς και εσύ και εμείς μαζί.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

τρελοκουνελι τι κανεις πως εισαι ξανα πηγες στο γιατρο για να δεις αν το μωρακι σου ειναι καλα και πως παει η αποκολληση? firefly 4 μηνων και διδυμα ε? ειχες προλαβει να δεις φυλλο?μεγαλα μωρα ρε γαμωτο!!!:( εγω εχασα αγορακι 2 κιλα στις 30 εβδομαδες!!!τωρα ειμαι εγκυος και περιμενω παλι αγορακι και ειμαι σχεδων 28 ευδομαδων και τρεμωωωωωωωωκυριολεκτικα μην μου παθει τιποτα και αυτο το μωρακι μου!!! μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια μου τι ταλαιπωρια κ τι στεναχωρια πηρατε κ εσεις;;; Γιατι να γινονται αυτα τα πραγματα ρε γμτ;;;; Κ πως να μην αγχωνεσαι μετα;;; Εγω μετραω μερα με τη μερα μεχρι να κλεισω κ την 12η εβδομαδα για να ηρεμισω καπως αλλα απο οτι βλεπω το κακο μπορει να γινει κ μετα. Πηγα στο γιατρο κ δυστυχως η αποκολληση επιμενει. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι δν ειναι αποκολληση στον πλακουντα αλλα στους υμενες του σακου (ετσι ειπε τουλαχιστον ο γιατρος) κ δν εχω αιμα. Επισης μου ειπε οτι αυτου του ειδους οι αποκολλησεις συνηθως πανε πολυ καλα κ δν ειναι τοσο ανησυχιτικες. Τι να πω βρε κοριτσια... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι πολυ κ παρακαλαω καθε μερα το Θεο να μην εγκαταλειψει το μωρακι μου. Ευχομαι κ σε εσας να πανε ολα καλα κ να ερθουν τα μωρακια σας υγειεστατα στον κοσμο. Η Παναγια να βαλει το χερι της για τα αγγελουδια μας.


Η βλακεια ειναι ανικητη..............................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε κοριτσια μου τι ταλαιπωρια κ τι στεναχωρια πηρατε κ εσεις;;; Γιατι να γινονται αυτα τα πραγματα ρε γμτ;;;; Κ πως να μην αγχωνεσαι μετα;;; Εγω μετραω μερα με τη μερα μεχρι να κλεισω κ την 12η εβδομαδα για να ηρεμισω καπως αλλα απο οτι βλεπω το κακο μπορει να γινει κ μετα. Πηγα στο γιατρο κ δυστυχως η αποκολληση επιμενει. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι δν ειναι αποκολληση στον πλακουντα αλλα στους υμενες του σακου (ετσι ειπε τουλαχιστον ο γιατρος) κ δν εχω αιμα. Επισης μου ειπε οτι αυτου του ειδους οι αποκολλησεις συνηθως πανε πολυ καλα κ δν ειναι τοσο ανησυχιτικες. Τι να πω βρε κοριτσια... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι πολυ κ παρακαλαω καθε μερα το Θεο να μην εγκαταλειψει το μωρακι μου. Ευχομαι κ σε εσας να πανε ολα καλα κ να ερθουν τα μωρακια σας υγειεστατα στον κοσμο. Η Παναγια να βαλει το χερι της για τα αγγελουδια μας.
δεν πρεπει να σκεφτομαστε το κακο καθολου κοπελα μου πρεπει να εχουμε πιστη κ ολα θα πανε καλα!!!:P

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

τρελοκουνελι τι κανεις πως εισαι ξανα πηγες στο γιατρο για να δεις αν το μωρακι σου ειναι καλα και πως παει η αποκολληση? firefly 4 μηνων και διδυμα ε? ειχες προλαβει να δεις φυλλο?μεγαλα μωρα ρε γαμωτο!!!:( εγω εχασα αγορακι 2 κιλα στις 30 εβδομαδες!!!τωρα ειμαι εγκυος και περιμενω παλι αγορακι και ειμαι σχεδων 28 ευδομαδων και τρεμωωωωωωωωκυριολεκτικα μην μου παθει τιποτα και αυτο το μωρακι μου!!! μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

2 Koριτσάκια ήταν τα αγγελούδια μου... Λυπάμαι πάρα πολύ για το δικό σου αγγελούδι...Μακάρι η Παναγία να είναι κοντά στα μωράκια μας και αυτά που έγιναν αγγελάκια αλλά και αυτά που έχουμε τώρα στις κοιλίτσες μας...Και εγώ τρέμω, σχεδόν κάθε μέρα ψάχνω και στο internet για ότι μπορώ να προλάβω (από αυτά που μπορείς να προσέχεις δηλαδή, γιατί υπάρχουν και αστάθμητοι παράγοντες...). Όμως πρέπει να είμαστε και ήρεμες γιατί το καταλαβαίνουν το άγχος και επηρεάζονται...Κουράγιο κοριτσάκια, δεν θα αφήσουμε την ελπίδα να σβήσει, θα βλέπουμε μόνο μπροστά και θετικά.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια μου τι ταλαιπωρια κ τι στεναχωρια πηρατε κ εσεις;;; Γιατι να γινονται αυτα τα πραγματα ρε γμτ;;;; Κ πως να μην αγχωνεσαι μετα;;; Εγω μετραω μερα με τη μερα μεχρι να κλεισω κ την 12η εβδομαδα για να ηρεμισω καπως αλλα απο οτι βλεπω το κακο μπορει να γινει κ μετα. Πηγα στο γιατρο κ δυστυχως η αποκολληση επιμενει. Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι δν ειναι αποκολληση στον πλακουντα αλλα στους υμενες του σακου (ετσι ειπε τουλαχιστον ο γιατρος) κ δν εχω αιμα. Επισης μου ειπε οτι αυτου του ειδους οι αποκολλησεις συνηθως πανε πολυ καλα κ δν ειναι τοσο ανησυχιτικες. Τι να πω βρε κοριτσια... Η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι πολυ κ παρακαλαω καθε μερα το Θεο να μην εγκαταλειψει το μωρακι μου. Ευχομαι κ σε εσας να πανε ολα καλα κ να ερθουν τα μωρακια σας υγειεστατα στον κοσμο. Η Παναγια να βαλει το χερι της για τα αγγελουδια μας.

Να είσαι όσο μπορείς ξαπλωμένη κοπελάρα μου και να μην κουράζεσαι καθόλου, είχα και εγώ αποκόλληση στα δίδυμα μου η οποία έκλεισε. Το κακό δεν ήρθε απο εκεί τελικά. Και έχω πάρα πολλές φίλες που είχαν αποκολλήσεις στις εγκυμοσύνες τους αλλά τελικά όλα πήγαν τέλεια. Υπομονή, θετική σκέψη και θα προσεύχομαι και εγώ για όλες μας κορίτσια.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/CnbPp3.png[/IMG][/URL]


4 αγγελάκια με προσέχουν από τον ουρανό...σας αγαπώ πολύ, δεν θα σας ξεχάσω ποτέ και σας ευχαριστώ που μου στείλατε τον αδερφούλη σας για να μου δείξει τι σημαίνει ευτυχία...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...