Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω τις πιπεριες φλωρινης τις κανω και κονικα γεμιστα, με ρυζι ακι κιμα.

επισης εινια τελειες γεμιστες με κιτρινο τυρακι και ζαμπον.

αλλα και εγω θα τις δοκιμασω λιαν συντομως με φετουλα σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Κουρκούμπινι μου τρέχουν τα σάλια

αχ ευχαριστω κοριτσι και καλως ορισες στην παρεα μας.

εμενα κομα μου τρεχουν τα σαλια με τη σοκολατοπιτα που μας εγραψες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς σας βρήκα.

Άμα την φτιάξεις εκεί θα δεις τι πρόκειται να πάθεις.

Υγ:την τυροκαυτερή πως την κανείς?

για αυτο λεω να αναβαλω λιγο την παρασκευη της (της σοκολατοπιτας) γιατι θα αποχαιρετισω τη διαιτα......

την τυροκαυτερη τηνεκανα ως εξης:

στο μουλτι εβαλα φετα, λιγο λαδι, 2 κσ γιαουρτι στραγγιστο, μια πιπεριτσα μικρη καυτερη (αλλα ηταν τουρμπο τελικα) και λιγη πιπερια φλωρινης. και το ελιωνα και εκανα δοκιμες. βγηκε πολυ νοστιμη αλλα η πιπεριτσα ηταν πολυ καυτερη τελικα. ευτυχως εβαλα και φλωρινης και γιαουρτι ακι τη γλυκισε καπως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κουρκουμπίνι,την πήρες την απόσπαση;μπράβο καμάρι μου!πολύ χάρηκα!είναι κρίμα να χωρίζονται οικογένειες!

τι ωραία πραγματάκια!που τα προλαβαίνεις όλα με δυο παιδιά στο σπίτι;επιμένω να ρωτάω!:tongue::D μήπως τελικά το 2ο μεγαλώνει στον αυτόματο;:D:D:D παίζει με το μεγάλο και μαθαίνει από αυτό;

εμένα η δικιά μου κάθεται στην κουζίνα,της έχω ένα ντουλάπι και ένα συρτάρι με ολα τα ακίνδυνα όλο δικό της και τάχα μαγειρεύει κι αυτή!καταλαβαίνετε!εις διπλούν όλα!:D:D:D:D θαυμαζω μανάδες που καταφέρνουν να τα έχουν ολα ανέγγιχτα και ανέπαφα και εκτός και εντός σπιτιού!:tongue::D ή μήπως όχι;;)

σήμερα φάγαμε στη γιαγιά ωραιότατο κοκκινιστό μοσχαρι με ριζότο!πήγα και το χαλβά μου!:D πολύ ωραίος τελικά!και χωρίς καθόλου ζάχαρη!είπαμε,για τους παππούδες!;)

για αύριο έχουμε μπιφτέκια με πατάτες που περίσσεψαν και φυσικά λίγο μοσχαράκι με ρυζάκι από σήμερα!κοινώς μαζέματα!;)

από τη μπουγάτσα έμειναν δυο κομμάτια!γωνίες!:)

να σκεφτούμε τι άλλο θα κάνουμε αυτή τη βδομάδα;μήπως την τάρτα με τα αχλάδια;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ντεμακι την πηρα. αλλα ως συνυπηρετουσα με ενστολο....

ειδα οτι αρχισαν να καλουν αναπληρωτες.

κοιτα το σπιτι δεν εινια ανεγγιχτο. για την ακριβεια εινια βομβαρδισμενο τοπιο.... και αυτο με εχει κουρασει πολυ.... α και εμενα μαγειρευουν. παιρνουν κατσαρολακι μικρο και αρχιζουν να ριχνουν μεσα διαφορα. εμαθα να τα κνω ολα μαζι ακι γρηγορα. ειτε οταν παιζουν με το μπαμπα, ειτε οταν κοιμουνται ειτε οταν δωσει ο θεος και αποφασισουν να παιξουν για λιγο ηρεμα μαζι. ειτε τα αφηνω να κανουν καποια ελεγχομενη ζημια (πχ μαγειρεμα, η κατεβασμα τα ταπερ) διπλα μου...

περιμενω τη συνταγη του χαλβα...

σημερα φαγαμε γεμιστα. και εκανα και ενα γλυκο, σαν ταρτα λεμονιου πολυ ευκολο.

εβαλα σαβαγιαρ και η κρεμα ηταν ζελε λεμονι με γαλα εβαπορε. τωρα το εχω να παγωνει. την ταρτα αχλαδι θελω και εγω να την κανω.

για αυριο αποφασισα να κανω κοτοπουλακι χυτρατο απο καταψυξη. οσο το ζεσταινω λεω να ριξω μεσα τυρι κρεμα και να δω τι θα βγει... και εχω κανει απο χθες ρυζι σπυρωτο για συνοδευτικο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έκανα μία συνταγή του Jamie Oliver με θράψαλο, χρωματιστές πιπεριές και λουκάνικο και μας έπεσε το σαγόνι:tongue: ... φοβερός μεζές για μπύρα ή ούζο... το προτείνω! και αν σας αρέσουν τα καυτερά, γίνεται και με πικάντικο λουκάνικο, όπως το έκανα εγώ (δεν είχα δει ότι έβγαλα καταλάθος το πικάντικο από την κατάψυξη:))

και για νωρίτερα το μεσημέρι, έκανα έναν ντάκο... το ούζο είναι ντεκόρ;) δεν τα πίνω μόνη μου...:tongue:

Πω πωωωωωωωω μου έχει κλέψει το μάτι το θράψαλό σου!!

{γιατί κ αν το πιεις τι θα γίνει??}

καλημερα

Εγω το ολικης το κανω σε αναλογια 70/30. πχ 3 κουπες χωριατικο μια ολικης η ζεας κ γινετε πολυ ωραιο κ αφρατο.Τι εννοεις οταν λες αποτυχις,δεν φουσκωσε πολυ ?

Μηπως εκαψες την μαγια,

Αν ριξεις σπορους να τους ριξεις στο τελος.

Εγω βαζω κ μια κσ ξυδι μεσα κανει ωραια κορα τραγανη.

α για πες λεπτομέρειες σε αναλογίες κτλ

το ψωμί έγινε πολύ καλό!!οπότε με μία συνταγή παίζεις και βγάζεις διάφορα ψωμια!;)

μιας και θαμαι εδώ το σκ,πήρα σφολιάτα και φύλλο κρούστας

σκέφτομαι να κάνω μπουγάτσα!και μια κοτοτυρόπιτα

πήρα και κιμά να κάνω αύριο μπιφτέκια με πατατούλες φούρνου!

αύριο λεμε να πάμε ικεα να δω κάτι κουζινικά που θέλω και έχει λέει και εκδηλώσεις μέχρι μέσα του μήνα για μικρούς και μεγάλους

Ζηλεύωωωω για τις αγορές στο ικέα,,,,,όποτε πάω θέλω να τα πάρω ολα χαχαχα

Γειά σας!! Τέτοια ώρα ούτε καλημέρα πάει ούτε καλησπέρα, σκέφτηκα:P

Η σοκολατόπιτα, κορίτσια, ακούγεται ... τί να πω, σαν να τρέχουν τα σάλια μου! αλλά ούτε εγώ θα την επιχειρήσω... όχι ότι μου φαίνεται δύσκολη, αλλά γιατί δεν θα προλάβουν να φάνε και πολλοί:tongue: θα την τσακίσω στο πιτς φυτίλι!

Σήμερα έκανα μοσχαράκι με μελιτζάνες... δική μου έμπνευση... σκέφτηκα, γιατί όχι, αφού γίνεται με φασολάκια, ας το δοκιμάσω και έτσι.

6di5.jpg

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες... και αν κρίνω από σήμερα, μάλλον δροσερό θα είναι!

Πολύ ωραίο !!

μολις δοκιμασμα λιγο απο τη κοκκινη για μενα θα σου πω το εξης

ευτυχως που δεν ειμαι στο μηνα μου γιατι θα γενναγα απο την ηδονη πραγματικα πρασινη δε δοκιμασα ακομα ζεματανε κιολας

χε χε χε γειας τα χεράκια σου τότε!!!

μαγειροκοριτσα τι να πρωτοσχολιασω....

τις πιπεριες, τη μπουγατσα, το μοσχαρακι με τις μελιτζανες που εινια θεικο (σας το ειχα προτεινει και εγω εγω καποια στιγμη), την ταρτα με αχλαδια την οποια και εγω θα κανω καποια στιγμη σιγουρα, το ντακο; δεν θυμαμαι τι αλλο.

γενικα επιστρεψατε ολες σας με αγριες διαθεσεις....

λοιπον εγω για να χαρουμε για την αποσπαση χθες εκανα γυρο σπιτικο

(πηρα ετοιμο το κρεας κομμενο απο το χασαπη και με τα μπαχαρικα του και το εκανα στο αντικολλητικο σε μετρια φωτια και εγινε τελειος)

ihmn.th.jpg

και τα συνοδευτικα του, πατατουλες, σαλατα, ντοματουλα...

d388.th.jpg

σημερα τους εκανα πιτσα και τυροκαυτερη

4zkj.th.jpg

gdtt.th.jpg

και σαλατουλα με παξιμαδι και ντοματα και αγγουρακι

hy8a.th.jpg

να σας κερασω και παγωτο φραουλα

mfmg.th.jpg

και γλυκια κολοκυθοπιτα της γειτονισσας με πρασινο κολοκυθι σαν κεικ. πολυ νοστιμη

οι φωτο εινια εδω, δεν τις εμφανιζει στο φορουμ

http://imageshack.us/v_images.php?uploads=8

5vce.th.jpg

Καταρχήν συγχαρητήρια για την απόσπαση!!! :-D:grin::-D

Και φυσικά έλεος! Τέλεια τα πιτόγυρα!!! Μπράβο

Και το παγωτό κ η πίτσα φτου σου!!!...μμμμμμμ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτές τις μέρες ψιλοχάθηκα, λίγο η κακή διάθεση....λίγο που κόλλησα με τη σάλτσα χε χε

Με την σειρά

Λεμονομουσταρδάτη τηγανιά με μανιτάρια κ πιπερίες {κοινώς ότι είχε το ψυγείο }

photo-2013-09-08-12-51-00-755_zpsb89340aa.jpg

Οι σάλτσες μου, έφτιαξα άλλα 6 λίτρα κ την Πέμπτη θα αγοράσω άλλα 15κιλά ντοματάκι κ πιστεύω θα είμαι οκ , θα έχω φτιάξει σύνολο 18λίτρα σάλτσα οπότε θεωρώ θα μας φτάσει. Και αν δεν....ε του χρόνου θα κάνω περισσότερη χε χε

photo-2013-09-08-12-00-19-23_zps6a722ed9.jpg

Εντωμεταξύ αυτή τη φορά πήρα πάααααρα πολύ ωραίο ντοματάκι....δεν κρατιόμουν να μη τρώω την ώρα που το έκοβα.

Και σήμερα Κυριακή φυσικά έψησε ο χαζμπαντ κοτόπουλο παιδάκια με σαλατούλα με μπόλικο δυόσμο κ τυροκαυτερή

photo-2013-09-08-23-09-56-962_zpsa6f12113.jpg

Για αύριο έχουμε λίγα φασολάκια κ δυο μερίδες ρεβύθια από την γιαγιά μου {τα κάνει τέλεια!!} οπότε δεν έχει μαγείρεμα. Τι καλά έπηξα με την σάλτσα χε χε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...