Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

χα το ίδιο έκανε κ η μαμά μου που κ που κ κάνει ακόμη γιατί βαριέται να φτιάχνει σάλτσα μια χαρά βολικό είναι!!

Τι περιμένεις? Την τοποθέτηση σου? Με μπέρδεψες...:roll::roll:

καλε ποια τοποθετηση; την αποσπαση περιμενω η ερμη. απο σαντορινη για εδω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλε ποια τοποθετηση; την αποσπαση περιμενω η ερμη. απο σαντορινη για εδω....

εεε έχω μπερδέψει τα μπούτια μου τόσες που είμαστε!

Ακόμη ε...? Άντε να βγουν να ηρεμήσεις γιατί μετά σειρά έχουμε εμείς....;)

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες το άρθρο θα έβλεπες πως κάνετε ακριβώς το ίδιο ;)

Έτσι ακριβώς κάνω κ εγώ χωρίς απαραίτητα να ναι καυτή η σάλτσα κ μένουν μια χαρά μέσα :-D

Το διαβασα αλλα φαινεται ειμαι τοσο ζαλισμένη που δεν τοπιασα! Χαχαχα σε ευχαριστω!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki σάλτσα κάνεις τελικά, όχι πελτέ... νόμιζα ότι εννοούσες τον πελτέ τον κλασσικό που είναι σαν πάστα. πάνω κάτω όπως εσύ κάνω και εγώ την σάλτσα.

Ωραία η ιδέα για την μαρμελάδα σύκο κορίτσια, και πολύ καλή για την ... τουαλέτα, αλλά πόσο σίγουρες είσαστε ότι το σύκο μέσα δεν έχει... ζωή?;) εγώ τα φοβάμαι τα σύκα... φέτος 2 στα 3 έβρισκα μέσα... σκουληκάκι:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχααχα πολύ μου αρέσει που εχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας!χαχααχ

κουρκουμπίνι,προφανώς περιμενεις απόσπαση σε αει έτσι;διαφορετικά θαξερες!:tongue::D με το καλό!που να τρέχεις εκεί πέρα;ωραίο το νησί δε λέω αλλά για εργένηδες ερωτευμένους!;)φέτος λίγο δύσκολες τις βλέπω και τις αποσπάσεις και τις δικές μας τοποθετήσεις!

καλαμαράκι,σήμερα ανάμενε πίνακες γενικής αγωγής!και φυσικά ενστάσεις 3-4 του μηνού και άμεσα οι τοποθετήσεις!έτσι λένε τουλάχιστον!μακάρι να παίρνουμε κι εμείς σειρά!;)

λοιπόν,έχω ετοιμη σαλτσα για κανελόνια,σε λίγο έτοιμο και το σπανάκι!είπα να κάνω προεργασία ώστε αύριο πρωι στον καφέ να γεμίσω κανελόνια να ψήσω να φύγουμε για καφεδάκι μάνα και κόρη!;) ένα θέμα έχω!το πυρέξ μου αφήνει εκτός 5 κανελόνια να τα στριμώξω;να τα βάλω από πάνω;να τα αφαιρέσω;τι να κάνω;δεν έχω άλλο σκεύος!:twisted:


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχααχα πολύ μου αρέσει που εχουμε μπερδέψει τα μπούτια μας!χαχααχ

κουρκουμπίνι,προφανώς περιμενεις απόσπαση σε αει έτσι;διαφορετικά θαξερες!:tongue::D με το καλό!που να τρέχεις εκεί πέρα;ωραίο το νησί δε λέω αλλά για εργένηδες ερωτευμένους!;)φέτος λίγο δύσκολες τις βλέπω και τις αποσπάσεις και τις δικές μας τοποθετήσεις!

καλαμαράκι,σήμερα ανάμενε πίνακες γενικής αγωγής!και φυσικά ενστάσεις 3-4 του μηνού και άμεσα οι τοποθετήσεις!έτσι λένε τουλάχιστον!μακάρι να παίρνουμε κι εμείς σειρά!;)

λοιπόν,έχω ετοιμη σαλτσα για κανελόνια,σε λίγο έτοιμο και το σπανάκι!είπα να κάνω προεργασία ώστε αύριο πρωι στον καφέ να γεμίσω κανελόνια να ψήσω να φύγουμε για καφεδάκι μάνα και κόρη!;) ένα θέμα έχω!το πυρέξ μου αφήνει εκτός 5 κανελόνια να τα στριμώξω;να τα βάλω από πάνω;να τα αφαιρέσω;τι να κάνω;δεν έχω άλλο σκεύος!:twisted:

στο πυσδε περιμενω αποσπαση, οχι στο αει. ακομα δεν βγηκαν.... βγηκαν των φορεων. οχι οι γενικες για τα πυσδε.

εγ θα στριμωχνα 2-3 ακομα, η θα τα εβαζα απο πανω και μετα θα τα στριμωχνα οταν αρχιζε το φαγητο να ψηνεται και να συρρικνωνεται.

δηλαδη θα καλεσουν εσας πριν κανουν καν τις γενικες αποσπασεις;

Link to comment
Share on other sites

ξέρω γω μωρέ τι γίνεται!αυτό λέμε και με τη γειτόνισα που επίσης περιμένει απόσπαση!αυτή μουπε ότι βγήκαν όλες εκτός από τα αει!τι να πω!έτσι που έχουν έρθει τα πράγματα πραγματικά πιστεύω πως ειναι καλύτερα που δεν είμαι μόνιμη!συγνώμη κουρκουμπίνι,αλλά σας έχουνε μαμήσει για μια μαμοθέση!η οποία μπορεί αύριο να μην υπαρχει!έλεος!:twisted:

καλαμαράκι,τι λες για τα κανελόνια εσύ;να τα στριμώξω;

είναι όλα έτοιμα!μένει αύριο το γέμισμα και το ψήσιμο!αλήθεια,τι διαφορά φοβερή έχει η ρικότα από το κατίκι δομοκού;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

τέλεια τα κανελόνια κορίτσια!κι ας τα στρίμωξα λίγο!ψήθηκαν εξίσου καλά και τα στριμωγμένα!ευτυχώς γιατί ήμουνα έτοιμη να αγοράσω άλλο πυρέξ!:tongue::D

ελπίζω μετά που θαρθει ο φωτογράφος να βγάλουμε καμιά φώτο!:D


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξέρω γω μωρέ τι γίνεται!αυτό λέμε και με τη γειτόνισα που επίσης περιμένει απόσπαση!αυτή μουπε ότι βγήκαν όλες εκτός από τα αει!τι να πω!έτσι που έχουν έρθει τα πράγματα πραγματικά πιστεύω πως ειναι καλύτερα που δεν είμαι μόνιμη!συγνώμη κουρκουμπίνι,αλλά σας έχουνε μαμήσει για μια μαμοθέση!η οποία μπορεί αύριο να μην υπαρχει!έλεος!:twisted:

καλαμαράκι,τι λες για τα κανελόνια εσύ;να τα στριμώξω;

είναι όλα έτοιμα!μένει αύριο το γέμισμα και το ψήσιμο!αλήθεια,τι διαφορά φοβερή έχει η ρικότα από το κατίκι δομοκού;

μια χαρα τα λες. ναι φοβερη θεση. οταν εδωσα ασεπ και περασα, το εκανα μονο και μονο για να μην τρεχω απο το πρωι μεχρι το βραδυ απο φροντιστηριο σε ιδιαιτερα και τουμπαλιν. ειχα φτασει τις 60 ωρες την εβδομαδα. και φυσικα πλεον κανενα εργασιακο διακαιωμα και που ειμαστε ακομα. τεσπα...

βγηκαν ολοι οι φορεις εκτος απο τα αει. τα πυσδε ακομη.....

στα δικα μας. εμςι σημερα μακαροναδα βιδες. κατεβασαμε και κιμα απο καταψυξη ετοιμο... ωραιοτατα εγιναν. φωτο δεν εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα αλλα φαινεται ειμαι τοσο ζαλισμένη που δεν τοπιασα! Χαχαχα σε ευχαριστω!

χε χε δεν πειράζει μα κ εγώ αναρωτήθηκα αφού καλέ τα ίδια λένε γιατί ρωτάει!!

είναι όλα έτοιμα!μένει αύριο το γέμισμα και το ψήσιμο!αλήθεια,τι διαφορά φοβερή έχει η ρικότα από το κατίκι δομοκού;

μεγάλη....:mrgreen::eek::-D

τέλεια τα κανελόνια κορίτσια!κι ας τα στρίμωξα λίγο!ψήθηκαν εξίσου καλά και τα στριμωγμένα!ευτυχώς γιατί ήμουνα έτοιμη να αγοράσω άλλο πυρέξ!:tongue::D

ελπίζω μετά που θαρθει ο φωτογράφος να βγάλουμε καμιά φώτο!:D

Πολύ ωραία χαίρομαι!! Καλοφάγωτα!

σεπτεμβρη στις ταξεις;;;;;;;

Ναι καλέ!! Εγώ τέλη Σεπτέμβρη μπαίνω χαχα δουλέυω όμως στα αναμορφωμένα ολοήμερα δημοτικά τα τελευταία 5 χρόνια κ τα προηγούμενα σε πιλοτικά ολοήμερα από το 2002

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :) καινούργια στην παρέα σας!!!!! αχχχχ χρυσοχερες μου εχω ερωτήσεις!! καμία συνταγή για πιπεριές καυτερες τουρσι υπάρχει;; και επισης εχω μια τεράστια γλυκιά κολοκύθα....πως τη συντηρω;;; και καμία δοκιμασμένη συνταγή;;; ευχαριστωωωωω παρά πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

την κολοκυθα μπορεις να τη βαλεις και σε κομματια στην καταψυξη η ακομα και τριμμμενη.

επισης μπορεις να την κανεις γλυκο του κουταλιου.

αλλη ιδεα αεργοτερα μαλλον.

αχ καλαμαρακι και εγω αλλα τελη σεπτεμβρη τοποθετουμαι κανονικα ουσα αποσπασμενη. στην οργανικη μου εμπαινα κανονικα απο την αρχη.... αλλα και αποσπασμενη κανονικα πηγαινα σχολειο για τα διοικητικα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...