Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

πωπω πωπω !! τι καλουδια ειναι αυτα μου βγηκαν τα ματια!! σαν το σκυλακι ξερογλυφομαι ....Αυτο το μοσχαρακι μου κλεινει το ματι!! κ μετα το φαι ενα σουφλεδακι σοκολατας θα ειναι οτι πρεπει!

καλαμαρακι δεν θα το πιστεψεις.Χτες μιλαγα με την μαμυ μου στο τηλ κ μου ειπε πως μου εκανε μερικα βαζα με σαλτσα ντοματα οπως ακριβως μου εγραψες!! Ουτε συνεννοημενες να εισαστα! Παλι με εσωσε!!

Αχ αν δεν σου κανει κοπο μαζι με το φαγητο γραψε κ τα σνακ που βαζεις στην μικρη να περνουμε καμια ιδεα!! Εμεις ξεκινησαμε χτες νηπιο κ τις δυο μερε τοστ κ μπανανα του βαζω αλλα ηδη αρχισε το βραδυ κ μου ελεγε παλι τοστ θα μου βαλεις αυριο οποτε καταλαβαινεις...

Εγω εφτιαξα κ κουλουρια Θεσ/κης προχτες απο τις συνταγες τις παρεας κ βγηκαν απιστευτα!!!

Καλημέρα

χε χε μπράβο στη μανούλα σου! Εμένα είπε πως θα μας κάνει τραχανά φέτος κ μακαρόνια ποντιακά οπότε γεμίσαμε κ με τραχανά

Στο μυαλό μου είσαι....έχεις κάμερα κ με κοιτάς...???

Αυτό φτιάχνω ακριβώς τώρα χε χε δυο μέρες έκανα την έρευνα μου σε συνταγές πήρα ιδέες κ τώρα φτιάχνω τη λίστα με το τι μπορούμε κ τους συνδυασμούς γιατί στερεύω εύκολα από ιδέες

Τα κουλούρια ωραία είναι την έχω κάνει κ εγώ :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχχχ μου βάζετε δύσκολα;) τα άλλα κορίτσια δεν έχουν φωτογραφίες:( εμείς από δω είμαστε πιο ρεαλίστριες:P τί μου κάνετε?!:rolleyes:

kalamaraki τέλεια η ιδέα σου να βάλεις την μικρή να βοηθήσει στον πουρέ! έτσι θα τον τρώει σίγουρα πια!

Πάρτε και ένα σουφλέ σοκολάτα, που "χτύπησα" σήμερα...σαν κέικ βγήκε, αλλά δε με νοιάζει... είναι πολύ πολύ σοκολατένιο!:tongue:

Ωραίο το σουφλοκείκ σου!!

Εμμμμ εγώ σε είπα, όπου νιώθεις καλύτερα δεν είμαστε ριάλιτι χαχαχαχαχα

Γράφε εκεί κ διάβαζε/κοίτα φώτος εδώ {όπως πολλές κάνουν χαχαχαχα}

Τώρα ο φετινός μου στόχος είναι τα βραστά χόρτα σαλάτα ...για να δούμε θα την καταφέρω :rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μοσχάρι είναι το χτένι; φοβερό με πουρέ!

Έφτιαξα τις πίτσες τελικά, μία με τυρί-ντομάτα και μια με κρέμα γάλακτος, πάριζα και γκούντα. Έκανα τη ζύμη της πιτσα hut, αλλά μου φαίνεται ότι τελικά θα προτιμήσω τη δική μου, την κλασική, που είναι πιο λεπτή και τραγανή.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Το χτενι ειναι απιστευτο κομματι.φαντασου εγω το κανω κ στην γαστα στο φουρνο με μπυρα κ λειωνει!! Δοκιμασε το καμια φορα κ δεν θα χασεις.

Ειδες καλαμαρακι , τα μεγαλα πνευματα λεει συναντιουνται.Το αγχος μου φετος ειναι αυτο το σνακ στο νηπιο!

Εγω τα χορτα δεν τα πολυκαταφερνω ειναι η αληθεια.Δεν μου γινονται τοσο πρασινα σαν της μαμας μου η της πεθερας μου.Μαυριζουν λιγο.

Κ μενα μου φτιαξε κ τραχανα ξινο κ γλυκο κ χυλοπιτες μια χαρα ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μελέτη κ έρευνα δυο ημερών {ούτε επιστήμονας στη νάσα να ήμουν χαχαχαχα} έφτιαξα μια λίστα με ιδέες για δεκατιανό στο νηπιαγωγείο/δημοτικό

Ιδέες για δεκατιανό στο νηπιαγωγείο

{Οι συνδυασμοί είναι άπειροι αναλόγως με το τι έχει φάει στο σπίτι το πρωί. Σκοπεύω να τρώει ένα πρωινό στο σπίτι πριν φύγει παρά να φεύγει με σκέτο γάλα. Και εκεί απλά να τσιμπάει στο δεκατιανό της}

1) Μαφινς με φέτα κ ελιά κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό*

{**Όπου αναφέρω φρούτο εννοώ εποχής όχι συνέχεια μπανάνα , ένα ή δυο τεμάχια αναλόγως το συνοδευτικό πχ 12 ρώγες σταφύλι ισοδυναμεί σε ένα φρούτο. Όπου αναφέρω λαχανικό εννοώ καρότα κ αγγούρια κομμένα σε ράβδους κ όπου αναφέρω ξηρό καρπό εννοώ αμύγδαλα, καρύδια σταφίδες, στραγάλια , φουντούκια κ φιστίκια ανάλατα}

2) Σάντουιτς* με μαρμελάδα κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

{**Όπου αναφέρω σάντουιτς είναι ή με ψωμί του τοστ, ή με σπιτικό ψωμί ή με πίτα αραβική ή κυπριακή πίτα για ποικιλία.Στο σάντουιτς αναλόγως με το συνοδευτικό τους θα βάζω ή το μισό σε τρίγωνο ή ολόκληρο. Επίσης σε κάποια σάντουιτς βοηθάει να τα πατήσετε λίγο στη τοστιέρα}

3) Σάντουιτς με μέλι κ φέτες μπανάνα κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

4) Σάντουιτς με μέλι κ ταχίνι ή ταχίνι κακάο κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

5) Σάντουιτς με στάλπη μπανάνας και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

6) Σάντουιτς με χαλβά, μήλο κανέλα {ψημένα} και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

7) Σάντουιτς με φέτα κ ντομάτα {λιώνω τη φέτα με λίγο γάλα να γίνει σα κρέμα ρίγανη κ ντομάτα φέτα} κ φρούτο

:cool: Σάντουιτς με κασέρι ντομάτα ζαμπόν {αν δίνεται} κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

9) Σάντουιτς με αυγό φέτες τυρί φέτα ντομάτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

10) Σάντουιτς με τονοσαλάτα ή αυγοσαλάτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

11) Σάντουιτς με χθεσινό κοτόπουλο κομμένο φέτες , ντομάτα κασέρι κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

12) Σάντουιτς με σπιτική μερέντα κ φέτες μπανάνα ή σκέτο και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

13) Μάφινς με κασέρι ζαμπόν ή λουκάνικο πιπεριά ντομάτα κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

14) Μαφινς με κολοκυθάκια φέτα κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

15) Μάφινς με μπανάνα κ σοκολάτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

16) Μηλοπιτάκια κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

17) Γιαούρτι με μέλι ή μέλι με καρύδια και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

18) Κουλούρι Θες/νικης με σουσάμι ,ένα κομμάτι φέτα ή κασέρι ή γεμιστό κουλούρι με φέτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

19) Κέικ {μπανάνας, μήλου ,καρότου, κακάο , λεμονιού , ταχίνι κ μέλι, αποξηραμένων φρούτων, ινδοκάρυδο, κερασόπιτα κτλ} και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

20) Αλμυρό κεικ {με ελιές ντομάτα φέτα ή ζαμπόν κασέρι ή με φέτα πιπεριά φλωρίνης ή διάφορα κίτρινα τυριά ή σκέτης πάστας ελιάς }και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

21) Πίτα με ή χωρίς φύλλο ή τάρτα {κολοκυθόπιτα, πρασόπιτα, τυρόπιτα, σπανακόπιτα, μανιταρόπιτα, μακαρονόπιτα, ντοματόπιτα , μελιτζανόπιτα , κοτόπιτα, κιμαδόπιτα κτλ} κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

22) Τυροπιτάκια, μπουρεκάκια, λουκανικοπιτάκια ή κοτοπιτάκια ή scones 2-3 τεμάχια και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

23) Σπιτική μπουγάτσα με κρέμα {της τεμπέλας} και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

24) Ομελέτα φούρνου συμπαγή τύπου ισπανική τορτίγια κομμένη σε μικρά κομμάτια μπουκίτσες {όπου μπορούν να κρυφθούν λαχανικά πχ κολοκύθι, πατάτα , καρότο τριμένο} και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

25) Σταφιδόψωμο κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

26) Χαλβάς σιμιγδαλιού σπιτικός ένα κομμάτι και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

27) Μπισκότα { ή βρώμης ή κανέλας ή βουτύρου ή ινδοκάρυδο ή με σοκ. Κομμάτια} 2-3 κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

28) Κορν φλεικς σαν σνακ χωρίς γάλα κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

29) Σπιτική πίτσα δυο κομμάτια φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

30) Ελαιοπιτάκια και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

31) Κριτσίνια {με ούζο ή ντομάτα , ή μπισκότα καρότου ή μπισκότα με ηλιόσπορο ή κριτσίνια με πάστα ελιάς ή μπατόν σαλέ ή με πάπρικα ή με παπαρουνόσπορο} με ένα κομμάτι κασέρι και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

32) Σφολιατίνια τυλιχτά με κασέρι και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

33) Σφολιατίνια τυλιχτά γυαλάκια και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

34) Μπάρα δημητριακών σπιτική κ φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

35) Pancakes με λίγη μπανάνα στο μείγμα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

36) Pancakes με κολοκυθάκια κ φέτα φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

37) Σπιτικά κράκερς με κασέρι φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

38) Σπιτικά κρουασάν { με μαρμελάδα ή φέτα ελιά ή ζαμπόν κασέρι} φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

39) Βάφλα {με φέτα στο μείγμα} και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

40) Σπιτικό ποπ-κορν και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

41) Ρολάκια σαλιγκαράκια σφολιάτας με φέτα ελιά ντομάτα ή ζαμπόν κασέρι πιπεριά και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

42) Πιροσκί {με πατάτα ή φέτα} φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

43) Φωλιές από ζύμη με αυγό κασέρι κ ντομάτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

44) Λουκουμάδες φούρνου απλοί ή γεμιστοί με μαρμελάδα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

45) Πορτοκαλόπιτα και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

46) Cinnabon ένα κομμάτι και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

47) Βραστό καλαμπόκι και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

48) Μπιφτέκια λαχανικών {κολοκυθιού ή μελιτζάνας ή ντομάτας }στο φούρνο και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

49) Ανάποδο κέικ ανανά ή αχλαδιού και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

50) Μακαρόνια φούρνου με κασέρι ζαμπόν ή φέτα ντομάτα σε 2 μικρά κομμάτια και φρούτο ή λαχανικό ή ξηρό καρπό

Όλα αυτά είναι πάνω κάτω τα βασικά υλικά ίδια απλά αλλάζει η παρουσίαση κ οι συνδυασμοί τους άπειροι για να μη βαρεθούν τα μικρά μας.

Όποια το θέλει το έχω σε αρχείο word να της το στείλω. Εγώ πάντως το εκτυπώνω κ το βάζω ψυγείο για να παίρνω ιδέες χε χε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλαμαρακι εγραψες!!! Θα τα εκτυπωσω αμεσως!!!Ευχαριστουμε πολυ!

Αρνικολ μοσχαρι ακολουθω αυτη την συνταγη της Αργυρως

http://www.argiro.gr/Recipe/%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B3%CE%AC%CF%83%CF%84%CF%81%CE%B1

δεν κανω αυτο που λεει με το ψωμι μετα .Τα κρεμμυδια τα κοβω ειτε λεπτες φετες ειτε κομματακια μικρα κ επεισης προσθετω μια ντοματα σε κομματια στο τελος στο τηγανι μαζι με τα κρεμμυδια.

Link to comment
Share on other sites

ε ρε τι έχουμε να πάθουμε στα νήπια!:tongue::P:p:p:p

καλά και τώρα που δεν πάμε νήπιο,ψάχνουμε τι επιλογές έχουμε κυρίως για απογευματινό γιατι το δεκατιανό μας είναι φρούτο!;) αν και καμιά φορά τρώμε και το απόγευμα φρούτο διαφορετικό βέβαια από το δεκατιανό!;)

καλαμαρακι,δε βγάζουμε κανένα μενού και για μας τους γυρολόγους;ή εσύ κλέβεις από τη μικρή;:tongue::P

σήμερα έκανα σαρδέλες στο φούρνο με ροδέλες ντομάτας από πάνω!πολύ νόστιμες!αφού δεν πήγα λαικη για χόρτα!:mad:

έμεινε ενα κομμάτι από την κοτόπιτα!

και λίγη παραπάνω μπουγάτσα!

αν δε μου φωτογραφήσει ο φωτογράφος θα τις βγάλω μόνη μου θαναι χάλια και τότε είναι που θα την κάνει η Νίνα που θέλει να την παρακαλάμε!:tongue::P τι τράβηξε άραγε ο άντρας σου μέχρι να σε ρίξει;;;:tongue::P:p:p

αυτά μαγειροκόριτσα!

εδώ ο καιρός ειναι βροχερός!και το σκεφτόμαστε να φύγουμε ή όχι για το εξοχικό!καλά ας έρθει βέβαια πρώτα νωρίς ο σύζυξ από δουλειά και βλέπουμε!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μοσχάρι είναι το χτένι; φοβερό με πουρέ!

Έφτιαξα τις πίτσες τελικά, μία με τυρί-ντομάτα και μια με κρέμα γάλακτος, πάριζα και γκούντα. Έκανα τη ζύμη της πιτσα hut, αλλά μου φαίνεται ότι τελικά θα προτιμήσω τη δική μου, την κλασική, που είναι πιο λεπτή και τραγανή.

Όπως είπε κ η Τζένη το χτένι είναι κομμάτι της σπάλας του μοσχαριού, με αρκετή περιεκτικότητα σε κολλαγόνο τα ζελεδάκια, σχεδόν άπαχο αλλά κλάσεις ανώτερο σε τρυφερότητα από το ποντίκι. Στο μοσχάρι είναι 3 κιλά περίπου το χτένι οπότε καμιά φορά ίσως μας δίνουν κ σπάλα που είναι ποιο πολύ για ψητό στη γάστρα ενώ το χτένι θέλει κατσαρόλα. Πάρε μια ιδέα http://www.batzios.gr/xrisima/anatomia-mosxariou

Τώρα όσον αφορά τη ζύμη της πίτσας χατ, στη συνταγή λέει πως αυτή η δόση βγάζει δυο ταψιά φούρνου , ε ναι με ένα κιλό αλεύρι θα βγει κ ψωμάτη.

Εγώ κάνω τη μισή δόση ακριβώς κ από αυτή βγάζω δυο πίτσες των 36εκ ή αποθηκεύω τη μισή στην κατάψυξη κ βγαίνει με λεπτή ζύμη γιατί κ εμείς τη ψωμένια πίτσα δεν τη τρώμε.

Link to comment
Share on other sites

ε ρε τι έχουμε να πάθουμε στα νήπια!:tongue::P:p:p:p

καλά και τώρα που δεν πάμε νήπιο,ψάχνουμε τι επιλογές έχουμε κυρίως για απογευματινό γιατι το δεκατιανό μας είναι φρούτο!;) αν και καμιά φορά τρώμε και το απόγευμα φρούτο διαφορετικό βέβαια από το δεκατιανό!;)

καλαμαρακι,δε βγάζουμε κανένα μενού και για μας τους γυρολόγους;ή εσύ κλέβεις από τη μικρή;:tongue::P

σήμερα έκανα σαρδέλες στο φούρνο με ροδέλες ντομάτας από πάνω!πολύ νόστιμες!αφού δεν πήγα λαικη για χόρτα!:mad:

έμεινε ενα κομμάτι από την κοτόπιτα!

και λίγη παραπάνω μπουγάτσα!

αν δε μου φωτογραφήσει ο φωτογράφος θα τις βγάλω μόνη μου θαναι χάλια και τότε είναι που θα την κάνει η Νίνα που θέλει να την παρακαλάμε!:tongue::P τι τράβηξε άραγε ο άντρας σου μέχρι να σε ρίξει;;;:tongue::P:p:p

αυτά μαγειροκόριτσα!

εδώ ο καιρός ειναι βροχερός!και το σκεφτόμαστε να φύγουμε ή όχι για το εξοχικό!καλά ας έρθει βέβαια πρώτα νωρίς ο σύζυξ από δουλειά και βλέπουμε!;)

αααα σαρδέλες μιαμμμμμμμμμμμμ!!!

Εγώ δεν είμαι γυρολόγος....είμαι τσιμπολόγος χαχαχαχα ότι φτιάχνω για τη μικρή τσιμπάω τσιπ τσιπ χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ετσι ετσι τσιμπ τσιμπ ειμαστε ολες οι μαμαδες! αλλα αυτα δεν πιανονται ετσι δεν ειναι?

να ρωτησω αυτη η μπουγατσα που κανετε της τεμπελας, ειναι κατω τα φυλλα κ απο πανω κρεμα η η κρεμα ενσωματωνεται στα φυλλα? γιατι ο μικρος μου μονο την κρεμα τρωει απο την μπουγατσα .. βαζετε κ εσεις κορν φλαουρ που λενε στα σχολια στις συνταγες?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι τσιμπ τσιμπ ειμαστε ολες οι μαμαδες! αλλα αυτα δεν πιανονται ετσι δεν ειναι?

να ρωτησω αυτη η μπουγατσα που κανετε της τεμπελας, ειναι κατω τα φυλλα κ απο πανω κρεμα η η κρεμα ενσωματωνεται στα φυλλα? γιατι ο μικρος μου μονο την κρεμα τρωει απο την μπουγατσα .. βαζετε κ εσεις κορν φλαουρ που λενε στα σχολια στις συνταγες?

Βάζω το μισό βούτυρο μόνο 125γρ κ το βάζω λιωμένο πάνω στα φύλλα ψήνω τα φύλλα λίγο να πάρουν χρώμα για να μην είναι νιανιάκ ρίχνω στο μείγμα του ζαχαρούχου ένα αυγό μεγάλο να γίνει ποιο αφράτο σαν κρέμα , μια κουταλιά σούπας κορν φλάουερ κ βανίλια υγρή.

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ μου βάζετε δύσκολα;) τα άλλα κορίτσια δεν έχουν φωτογραφίες:( εμείς από δω είμαστε πιο ρεαλίστριες:P τί μου κάνετε?!:rolleyes:

ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Καλαμαρακι ειπα να σε στηριξω λιγο ;) χεχε

Πρωτη φορα μπαινω σ'αυτο το θεμα, δεν σας εχω διαβασει παρα μονο την τελευταια σελιδα, χτες φαγαμε μπριαμ για αυριο δεν εχω αποφασισει ακομα..

Και επειδη δεν εχω αυτη τη στιγμη κατι αλλο, θα σας βαλω μια φωτογραφια που τραβηξα πριν λιγο καιρο, τα τηγανοψωμακια μου!

phpxC76vGAM_zps1dc4092a.jpg


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

πωπωπω....

τι να πρωτοσχολιασω... γιναμε και πολλες (γιουπι) αλλα δεν σας προλαβαινω καλε.....

to glyko, sn tarta λεμονιου, παρα πολυ ωραιο. εβαλα σαβαγιαρ ακι εκανα την ευκολη κρεμα με ζλε λεμονι και εβαπορε

jjqr.th.jpg

εχω κι αλλες

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το κοτοπουλακι με τυρι κρεμα και ρυζι σπυρωτο

6q3j.th.jpg

και εδω το χθεσινο μας φαγητο

τηγανια που δεν φαινεται, (ηθελα να την κανω με φετα οπως ειπε η αρνικολ αλλα δεν προλαβα, την επομενη φορα)

τηγανητες πατατες, κολοκυθακια και μελιτζανες και 2 καυτερες πιπεριτσες για το συζυγο

exxd.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...