Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol:

Καλαμαρακι ειπα να σε στηριξω λιγο ;) χεχε

Πρωτη φορα μπαινω σ'αυτο το θεμα, δεν σας εχω διαβασει παρα μονο την τελευταια σελιδα, χτες φαγαμε μπριαμ για αυριο δεν εχω αποφασισει ακομα..

Και επειδη δεν εχω αυτη τη στιγμη κατι αλλο, θα σας βαλω μια φωτογραφια που τραβηξα πριν λιγο καιρο, τα τηγανοψωμακια μου!

phpxC76vGAM_zps1dc4092a.jpg

Μούρλια τα τηγανοψωμάκια σου! και για να μη πάει χαμένη η προσπάθεια σου, λέω να μείνω! φτάνει να βάζεις και εσύ πιο πολλές φώτο τέτοιου είδους:tongue: να ξελιγωνόμαστε!! καλώς ήλθες:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά!

Εγώ σήμερα έφτιαξα μια ταπεινή μακαρονάδα με σάλτσα ντομάτας με βασιλικό. Πού να σας φτάσω εσας... Α! Και κοτόσουπα για τα 2 μικρά.

Τηγανόψωμα και τηγανιά ζήλεψα!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα τα τηγανοψωμα και σε μενα εκαναν ζημια.

ωραιοτατη η "ταπεινη" μακαροναδα....

καλαμαρακι και εγω θελω ξεσκαρταρισμα ρουχων και βαριεμαι:oops::oops::oops::oops:

ενταξει εισαι της οργανωσης, της φοβερης οργανωσης. αυτο το λεω για τη λιστα με τα σνακ.

αχ εμενα μου αρεσε ο πουρες σου...

ντεμακι εκανα το χαλβα σου τον λεμονατο χθες γιατι ο μεγαλος μου ζητησε γλυκο

να σας κερασω ενα κομματι

mtvx.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

νομίζω ότι τα μπάνια τέλειωσαν!:cry: η θάλασσα σήμερα ήτανε αρκετά κρύα και γενικώς η ατμόσφαιρα ήταν κρύα!χτες δε δεν μπήκαμε καθόλου!:cry:

δε θα πω ομως καλό χειμώνα!όχι!:evil: θα πω σιγά σιγά να εγκλιματιζόμαστε!;)

κουρκουμπίνι,σας άρεσε;πολύ μας άρεσε εμάς!διαφορετικός!;)

καλωσορίζω κι εγώ τα μαγειροκόριτσα τα καινουργια της παρέας!καλά τσουκάλια ναχουμε!:P

αύριο ευκαιρία να κάνω κάποιες δουλίτσες αφού θαχει η γιαγιά το μικιό!θα φάνε σουπιές με μακαρονάκι κοφτό!πολύ ωράιες!και εμείς εννοείται μακαρόνια!πως;με πέστο!πεστο λοιπόν...κι έγινε!:P

η μπουγάτσα μου έκανε θραύση και στους παππούδες!θα τη ξανακανω!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μούρλια τα τηγανοψωμάκια σου! και για να μη πάει χαμένη η προσπάθεια σου, λέω να μείνω! φτάνει να βάζεις και εσύ πιο πολλές φώτο τέτοιου είδους:tongue: να ξελιγωνόμαστε!! καλώς ήλθες:P

εννοειται θα σας βαζω! Εχω τρελα με τα μαγειρεματα, τοσο καιρο δεν εμπαινα απο φοβο οτι δεν θα προλαβαινω να σας παρακολουθω :rolleyes: σε ευχαριστω που θα μου κανεις την τιμη! :cool:

λοιπον κοριτσοπουλα, εχθες με τα μικρα φτιαξαμε κουλουρακια!!

2013-09-14150912_zps3d6acd1c.jpg

βγηκαν 3 λαμαρινες φουλ γεματες, αλλα και παλι..δεν νομιζω να κρατησουν για πολυ! :rolleyes:

σημερα εγινε μια "πατατα", ενω περιμενα ψαρια να μαγειρεψω ξαφνικα βρεθηκα χωρις, και στη στιγμη με οτι υλικα ειχα σπιτι σκεφτηκα και εφτιαξα μια πατατοπιτα αυτοσχεδια!!!!

2013-09-15163215_zps1f9a2554.jpg

php3KSg5ePM_zps5decd037.jpg

Να σας πω την αληθεια, απο γευση ηταν αρκετα καλη, ειχα βαλει μεσα και μπεικον και κρεμμυδια και κεφαλοτυρι,θα θελα ομως να εχει πιο πολυ τυρι, ισως αν την ξαναφτιαξω να πασπαλισω φετα πανω απο τη γεμιση και μετα να τη σκεπασω.. :? Επισης δεν ηταν ακριβως φυλλο αυτο που εφτιαξα, ηταν το ζυμαρι του ψωμιου ανοιγμενο σαν φυλλο, και θα μου αρεσε εντελει περισσοτερο αν ειχα ανοιξει κανονικα φυλλα.. Παντως πρωτη φορα δοκιμασα να φτιαξω κατι τετοιο, οποτε οκ! :D


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ καλα μαγειρεματα σε ολες!

πωπω τι νοστιμιες ειναι αυτες παλι!

Αυτος χαλβας ομως κ το γλυκο με την λεμονατη κρεμα μου βγαλαν τα ματια.Εχουμε συνταγη?

Αλλα κ τα τηγανοψωμακια δεν πανε πισω, μπουκια κ συχωριο!

πατατοπιτα δεν εχω φαει ποτε μου αλλα τα απο ταυλικα που διαβασα πρεπει να ειναι πολυ νοστιμη!

Εγω για σημερα εφταξα γεμιστα με ρυζι κ χτες φαγαμε κοτοπουλο με πατατες λεμονατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

marianna88 μούρλια τα καλούδια σου! και η πατατόπιτα φαίνεται λαχταριστή:P η ζύμη δεν σου άρεσε ιδιαίτερα γιατί είναι πολύ ψωμένια? για πες!

Εγώ σήμερα φτιάχνω αρακά με πιλαφάκι... το Σάββατο έκανα κοτοπουλάκι με πατάτες λεμονάτο, το οποίο ακολουθεί φώτο και μία πολύχρωμη σαλάτα, πέραν των βραστών αμπελοφάσουλων. Δυστυχώς ντομάτες δε βρήκα καλές στη λαική, οπότε η σάλτσα αναβάλλεται προς το παρόν:(

w3p7.jpg

jpbz.jpg

ikw8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

marianna88 μούρλια τα καλούδια σου! και η πατατόπιτα φαίνεται λαχταριστή:P η ζύμη δεν σου άρεσε ιδιαίτερα γιατί είναι πολύ ψωμένια? για πες!

Εγώ σήμερα φτιάχνω αρακά με πιλαφάκι... το Σάββατο έκανα κοτοπουλάκι με πατάτες λεμονάτο, το οποίο ακολουθεί φώτο και μία πολύχρωμη σαλάτα, πέραν των βραστών αμπελοφάσουλων. Δυστυχώς ντομάτες δε βρήκα καλές στη λαική, οπότε η σάλτσα αναβάλλεται προς το παρόν:(

w3p7.jpg

jpbz.jpg

ikw8.jpg

μιαμ μιαμ!!!!!τέλεια!!!!!!

εγώ κάνω μακαρονάδα να φαω!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! τι ωραία πράγματα είναι αυτά βρε παιδιά!

Ζήλεψα κουλουράκια απ'τα μικρά και πολύχρωμη σαλάτα αλά Νίνα! Αλήθεια τα φασολάκια πώς τα μαγείρεψες; Απλώς τα έβρασες κι έβαλες λάδι; σαν σαλάτα δηλ;

Για σήμερα έφτιαξα αρνάκι στο φούρνο με πατατούλες, πάνω σε λαδόκολλα, με ρίγανη, σκορδάκι και λεμόνι κι έγινε μούρλια, οι πατάτες δε σαν τηγανητές! και φυσικά, τη σουπούλα της μπέμπας.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροκόριτσα!!!

σήμερα κάνω μοσχαράκι με πάπρικα και γιαούρτι!είπα να αλλάξουμε λίγο!;)

άντε ναχουμε φαγητό γιατι πάμε για babyswimming σήμερα 1η μέρα!δε θα κάνουμε απλά να παρακολουθήσουμε αλλά όσο ναναι θα πεινάμε μετά!;)

η συνταγή είναι αυτή της Μπαρμπαρήγου

http://www.argiro.gr/Recipe/%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9-%CE%B5-%CF%80%CE%AC%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BF%CF%8D%CF%81%CF%84%CE%B9

θα σας πω εντυπώσεις οταν με το καλό φάμε

παρεπιπτόντως η μπουγάτσα θα επαναληφθεί!:tongue::)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα!

Πωπω νοστιμιες Νινα , γεια στα χερια σου! κ εγω εψησα πιπεριες το Σαββατο σκετες ομως με καροτο κ μαιντανο λαδι -ξυδι.

Κοριτσια την εφτιαξα κ εγω την μπουγατσα ( της τεμπελας) το Σαββατο αλλα δεν με ενθουσιασε.Μου φανηκε πολυ γλυκια.Θα κρατησω την ιδεα ομως κ την επομενη φορα θα βαλω τα φυλλα ετσι οπως λεει η συνταγη θα τα ψησω λιγο κ μετα θα βαλω μια κρεμα που φτιαχνω με κορν φλαουρ.

Εγω εφτιαξα χτες για σημερα κοκορα σουπα κ μια γαλατοπιτα για απογευματινο/πρωινο.

Καλαμαρακι χρυσοχερα μου,εδωσα την λιστα με τα σνακ κ διπλα στα κοριτσια στο θηλασμο ε? ελπιζω να μην εκανα γκαφα .

Ντεμακι πολυ ωραιο ακουγεται το μοσχαρι.Καλη αρχη στο κολυμβητηριο! Ειναι σιγουρη πως θα τρελαθει η μικρη!

Αρνικολ η λαδοκολα ειναι ολα τα λεφτα.Λουκουμι θα βγηκε.Εμενα οι υπολοιποι δεν τρωνε πατατες ζεσταμενες τρομαρα τους...

Τα αμπελοφασουλαθα στο γραψει κ η Νινα ετσι απλα τα βραζουμε οπως τα χορτα , στραγγιζουμε κ προσθετουμε λαδι κ ξυδι/λεμονι κ οποιος θελει κ σκορδακι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! :D

εχτες εφτιαξα ψαρακια στον φουρνο, νομιζω λεγονται "λακατίκια" ή καπως ετσι! Ειναι πολυ μεγαλα και εχουνε παρα πολυ ψαχνο! Περισσεψε και για σημερα :rolleyes:

εχτες λοιπον τα συνοδεψαμε με την πατατοπιτα που ειχε περισσεψει, σημερα με τι να τα συνοδεψω δεν ξερω :?

σας βαζω και φωτο, αν και δεν φαινονται τοσο λαχταριστα οσο πραγματικα ειναι!

phpF5ahW1PM_zps8b2d7d42.jpg


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

ωραιοτατα Μαριαννα! Σαν τα τονακια πρπ να είναι ε? Ε φτιαξε καμια σαλατουλα κ μια χαρα θα ειστε !!

Εγω εχω παραξενια κ δεν μπορω να φαω ψαρι ζεσταμενο την αλλη μερα με τιποτα ομως! ενω ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα τα τρωω μονο ζεστα την ωρα που θα μαγειρευτουν.

Link to comment
Share on other sites

να πλυθούν κ να "σιδερωθούν" στο στεγνωτήριο μπουχαχαχα :mrgreen: Αυτά τα λίγα τώρα μπορώ να πω πως έχω τελειώσει {για αυτό εξαφανίστηκα λίγο :mrgreen::rolleyes:}

Τωρα ζηλευω εγω με το στεγνωτηριο.....

Έκανα κ εγώ το πρώτο μου καρβελάκι ολικής!! Μας άρεσε πάαααρα πολύ οικογενειακός!! Θα βάλω φώτο μετά!

καλαμαρακι καλοφαγωτο αν και απο τοτε εχετε φαει αλλα ποσα...

αρχισατε να με κανετε να σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα τον αρτοπαρασκευαστη, μετα την επιτυχημενη αγορα της χυτρας.

Να σας δείξω κ τα δικά μας τώρα

Έχω ένα χρόνο προσπαθώ να πείσω τη μικρή να φάει σπιτικό πουρέ πατάτας....{όχι ότι τρώει τον έτοιμο γενικά δεν τον τρώει κ στο σχολείο πάλι τον έδιωχνε από το πιάτο της...} μου έλεγε πως το σιχαίνεται. Ενώ είναι πατατολάτρης μεγάλος!

Ε σκέφτηκα αφού κάθομαι κ ατενίζω τις ώρες μου, να κάτσουμε να το φτιάξουμε μαζί από την αρχή μπας κ δει πως δεν είναι τίποτα σιχαμερό...

Την έβαλα πλύναμε τις πατάτες μαζί, τις έκοψα , τις έβαλε εκείνη στη κατσαρόλα. Της ζήτησα να μου φέρει το γάλα, το βούτυρο από το ψυγείο {Για να δει τι βάζουμε} κ κατέβασα κ εγώ το αλάτι το πιπέρι κ το μοσχοκάρυδο...

Όταν ήταν έτοιμες, την έβαλα να τις λιώσει με το πηρούνι, κ της εξήγησα βήμα βήμα τι πρέπει να κάνει, της έβαζα το γάλα κ το βούτυρο κ ανακάτευε, έβαλε μόνη της αλάτι κ πιπέρι. Και στο τέλος της λέω για δοκίμασέ το θέλει κάτι άλλο. Δοκιμάζει διστακτικά...Αααα είναι πολύ νόστιμο μου λέει!! Και της έδωσα κ το πίμερ να το λιώσει εντελώς να γίνει βελούδινος....

Ε λοιπόν....όσο ετοίμαζα το μοσχαράκι, την έπιασα δυο φορές να ανοίγει την κατσαρόλα να φάει με το δάχτυλο πουρέ....χε χε χε

Και ναι ....Μαμά{σπιτικός πουρές} - Μικρή = 1-0 χαχαχαχαχα Νενικήκαμεν!!!

Και το κλου μου ζήτησε να το ξανακάνω!!

Οπότε βουαλά το κοκκινιστό χτένι με σπιτικό πουρέ {κ με φρέσκια σαλτσούλα της μαμάς} από τα χέρια της μικρής μου

photo-2013-09-10-19-50-59-120_zps16142ac2.jpg

Χτες με τον αγιασμό κ τους καφέδες μετά στο παρκο έκανα ταπεινά μακαρονάκια με τη σάλτσα μου πάλι

Το βραδάκι ετοίμασα ντάκο να τσιμπήσουμε, της άρεσε πολύ

photo-2013-09-12-08-20-19-838_zps9c5ac56a.jpg

Και σήμερα έφτιαξα κολοκυθάκια γιαχνί με μουστάρδα

photo-2013-09-12-15-06-47-622_zps1d6daa48.jpg

Για αύριο θα δούμε....

Ξεκινάω να μαγειρεύω από βραδύς πια γιατί στέλνω φαγητό στο νηπιαγωγείο οπότε τα κεφάλια μέσα, πρόγραμμα μενού βδομάδας συν να βρίσκω κάτι ωραίο κ ενδιαφέρον για κολατσιό κάθε μέρα....χμμμ....θα δούμε

φοβερο το κολπο και καταπληκτικα τα φαγητα. τα μουσταρδατα κολοκυθακια θα τα δοκιμασω.

;)

κουρκουμπίνι,σας άρεσε;πολύ μας άρεσε εμάς!διαφορετικός!;)

καλωσορίζω κι εγώ τα μαγειροκόριτσα τα καινουργια της παρέας!καλά τσουκάλια ναχουμε!:P

αύριο ευκαιρία να κάνω κάποιες δουλίτσες αφού θαχει η γιαγιά το μικιό!θα φάνε σουπιές με μακαρονάκι κοφτό!πολύ ωράιες!και εμείς εννοείται μακαρόνια!πως;με πέστο!πεστο λοιπόν...κι έγινε!:P

η μπουγάτσα μου έκανε θραύση και στους παππούδες!θα τη ξανακανω!;)

ντεμακι μας αρεσε. εινια διαφορετικος οντως. μονο το μικρο αν και παμφαγο δεν εφαγε. φταιω και εγω γιατι εβαλα και λιγο λεμονι στιμμενο μεσα στο νερο. ισως του ξυνισε. εβαλα 2 κσ ζαχαρη.

εννοειται θα σας βαζω! Εχω τρελα με τα μαγειρεματα, τοσο καιρο δεν εμπαινα απο φοβο οτι δεν θα προλαβαινω να σας παρακολουθω :rolleyes: σε ευχαριστω που θα μου κανεις την τιμη! :cool:

λοιπον κοριτσοπουλα, εχθες με τα μικρα φτιαξαμε κουλουρακια!!

2013-09-14150912_zps3d6acd1c.jpg

βγηκαν 3 λαμαρινες φουλ γεματες, αλλα και παλι..δεν νομιζω να κρατησουν για πολυ! :rolleyes:

σημερα εγινε μια "πατατα", ενω περιμενα ψαρια να μαγειρεψω ξαφνικα βρεθηκα χωρις, και στη στιγμη με οτι υλικα ειχα σπιτι σκεφτηκα και εφτιαξα μια πατατοπιτα αυτοσχεδια!!!!

2013-09-15163215_zps1f9a2554.jpg

php3KSg5ePM_zps5decd037.jpg

Να σας πω την αληθεια, απο γευση ηταν αρκετα καλη, ειχα βαλει μεσα και μπεικον και κρεμμυδια και κεφαλοτυρι,θα θελα ομως να εχει πιο πολυ τυρι, ισως αν την ξαναφτιαξω να πασπαλισω φετα πανω απο τη γεμιση και μετα να τη σκεπασω.. :? Επισης δεν ηταν ακριβως φυλλο αυτο που εφτιαξα, ηταν το ζυμαρι του ψωμιου ανοιγμενο σαν φυλλο, και θα μου αρεσε εντελει περισσοτερο αν ειχα ανοιξει κανονικα φυλλα.. Παντως πρωτη φορα δοκιμασα να φτιαξω κατι τετοιο, οποτε οκ! :D

ολα πολυ λαχταριστα.... και η πατατοπιτα μπαινει στα υποψιν για συντομα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...