Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.

ggeny αυτά για τα καπ κέικ, τα έχω δει και σε σούπερ μάρκετ, έχεις κοιτάξει?

Το κοτόπουλο το μπυράτο το έχω κάνει πολλές φορές στο φούρνο, με τα υλικά που λέει η kalamaraki... εξίσου καταπληκτικό!

Χτες έλειπα όλη μέρα και μαζεύτηκα αργά... αλλά οι φώτο δεν έλειψαν:tongue:

έκανα μία μπουγάτσα, αυτή που έλεγα από τον Άκη, να κρατάω στην επίσκεψη που πήγα

93gu.jpg

και σήμερα είχα όρεξη για cookies για τον καφέ μου

rdtu.jpg

Σήμερα κάνω κοτόπουλο, στο φούρνο πιθανόν, αν δεν αλλάξω γνώμη μέχρι το μεσημέρι και λεμονάτο αρακά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σου ρε Νίνα με τα ωραία σου!!!!:P:p:p ποια συνταγή για κούκις;

για αύριο ήθελα να πάρω πέρκα να κάνω σε πουγκάκι λαδόκολλας με πατατούλες αλλά δε βρήκα και πήρα πάλι σολωμο!τέλειος αλλά πανάκριβος!:(

τωρα θα κάνω μια γαλατόπιτα αλμυρή ναχουμε για σνακ!

εν τω μεταξύ η σκούπα μου δε ρουφάει!ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω καινούργια!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ntemi έλεγξε τη σακούλα. Εμένα δε ρουφάει όποτε είναι τιγκαρισμένη και θέλει αλλαγή

καλημέρα!η σκούπα μέχρι το σπιράλ εκεί που ενωνεται με το σωλήνα δουλεύει μια χαρά!επομενως κάτι έχει κολλήσει στο σωλήνα!την πήγα να μου την καθαρίσει!κι ελπίζω να μη μου βγει αυτό το καθάρισμα χρυσό!:P:p:p:p έχει καμιά σας σκούπα που κάνει ας πούμε και στεγνό καθάρισμα;

η γαλατόπιτα πολύ καλή κορίτσια!και κρύα ακόμη καλύτερη!;)

πήρα και θήκες για μαφινς!πείτε καμιά καλή συνταγή!

σήμερα θα κάνω σολωμό με πατατούλες στο πουγκάκι λαδόκολλας!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλαμαράκι έχουμε γενέθλια λέει? Να τα εκατοστήσεις κοπέλα μου, ότι επιθυμείς και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!:P

ntemiii τα cookies είναι αυτά που λέγαμε και παλιά... είχα γράψει και συνταγή και την είχατε κάνει κάποιες... θυμάσαι? για την σκούπα ελπίζω να μην σε χρεώσουν πολλά... είναι και οι καιροί δύσκολοι, δεν είναι για τέτοια;)

και εγώ πήρα πέρκα για σήμερα... θύμησε μου πώς την κάνεις...σκεφτόμουν να την κάνω στο τηγάνι, αλλά σίγουρα θα προτιμούσα στο φούρνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι ειδα οτι εχεις γενεθλια σημερα... χρονια πολλα! Να τα εκατοστησεις!
Καλημέρα κορίτσια.

Καλαμαράκι έχουμε γενέθλια λέει? Να τα εκατοστήσεις κοπέλα μου, ότι επιθυμείς και να χαίρεσαι την οικογένεια σου!:P

Ναι ναι έχω τρομάρα μου....κλείνω τα 36....οιυφφφφφφφφφ

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια κ εσείς να σας χαίρονται οι οικογένειες σας

Link to comment
Share on other sites

Κρύβουμε τα γενέθλιά μας ατιμούτσικο; Έχε χάρη που σέβομαι την ηλικία σου αλλιώς θα σου ευχόμουν στο face με τούρτα 36 κεριών αχαχαχαχααχχα

Να τα εκατοστήσεις φιλαράκι Σαλονικιότικο! :-*


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Άντε να σας βάλω κ το φαγητό μας το σημερινό

Μπριζολίτσες λεμονάτες με λίγη μουστάρδα με συνοδεία μπασμάτι ρυζάκι {είπαμε μας αρέσει πολυυυυυυ} στο τηγάνι μεν αλλά όχι τηγανιτές

photo-2013-10-03-22-57-14-255_zps9df97b15.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κρύβουμε τα γενέθλιά μας ατιμούτσικο; Έχε χάρη που σέβομαι την ηλικία σου αλλιώς θα σου ευχόμουν στο face με τούρτα 36 κεριών αχαχαχαχααχχα

Να τα εκατοστήσεις φιλαράκι Σαλονικιότικο! :-*

χαχαχαχαχαχαχα

ε κοίτα....δεν παίζει ρόλο πόσο είσαι ....αλλά πόσο αισθάνεσαι!!!

Κάντο αν τολμάς ρεεεεεεεεεεεεεεεεε να σε δω που θα βρεις φώτο με 36 κεριά :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχα

ε κοίτα....δεν παίζει ρόλο πόσο είσαι ....αλλά πόσο αισθάνεσαι!!!

Κάντο αν τολμάς ρεεεεεεεεεεεεεεεεε να σε δω που θα βρεις φώτο με 36 κεριά :lol:

Άντε καλέ, εγώ είμαι της άποψης ότι δεν παίζει ρόλο ούτε πόσο είσαι ούτε πόσο αισθάνεσαι, αλλά πόσο φαίνεσαι!χαχαχα


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Πολυχρονη καλαμαρακι! να τα εκατοστησεις κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Καλε τι καλοψημενες μπριζολες ειναι αυτες? τελειες φαινονται!

Κ τα δικα σου καλουδια δεν πανε πισω, γεια στα χερια σου!

Ντεμι μηπως ρουφηξε κανενα παιχνιδακι η σκουπα ? Εμενα μια φορα με ενα ανθρωπακι μου το ειχε κανει κ το εβγαλε ο αντρας μου.

Εμεις σημερα τρωμε χτεσινη κοτοσουπα, κολοκυθολουλουδα γεμιστα μαμας με ψωμια ζυμωτο μαμας επισης.

Προχτες κοριτσια εκανα κεικ το απλο βανιλιας κ το εβαλα στην φορμα την τετραγωνη με την σουστα.Στο πατω εστρωσα φετες μηλα που τα ειχα πασπαλισει λιγη ζαχαρη κ κανελα κ λιγες σταφιδες.μετα εβαλ αμισο μειγμα παλι μηλα-σταφιδες κ το υπολοιπ μειγμα κ αμυγδαλο φιλε.

Οταν κρυωσε πασπαλισα με αχνη κανελα κ εγινε παρα πολυ ωραιο σαν μηλοπιτα. Εμενα μου αρεσει πολυ η μηλοπιτα με ζυμη ταρτας αλλα ο μικρος δεν την πολυτρωει.βασικα ουτε το κεικ τρωει αλλα ετσι με τα μηλα του αρεσει.Δοκιμαστε το καμια φορα αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Το μενού σήμερα έχει πρασόρυζο λεμονάτο (μαγειρεμένο εχθές το βράδυ) και μπιφτέκια που έμειναν από εχθές....

Ggeny θα το δοκιμάσω το κέηκ σου, πότε δεν ξέρω..... :)

Link to comment
Share on other sites

με 10 ευρώπουλα έτοιμη η σκούπα!μου την καθάρισε και άλλαξε και ένα ελατήριο!μιλάμε για σκούπα ετών 13!:P:p:p:p πάλι καλά δλδ!τώρα είναι σούπερ!την κατάλληλη στιγμή!σήμερα έχουμε γενική χαλιά κλπ!τελευταίο σκ με καλό καιρό μάλλον!:mad:

επομένως το μενού μας περιλαμβάνει μακαρόνια με σάλτσα!το μικιό σολωμό με πατατούλες από χτες!

εν όψει γαλατόπιτα αλμυρή και μπισκοτογλυκό!:P:p:p

έχω πάρει και μοσχάρι να κάνω γιουβέτσι για τη Δευτέρα!αυτό θα γίνει αύριο!;)

κατέψυξα μαιντανό και φρέσκο κρεμμυδάκι!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...