Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Κουρκουμπινι, εσύ έφτιαξες την τηγανιά με φέτα; Θύμισέ μου, για να μου πεις εντυπώσεις, να δω αν αξίζει να το φτιάξω.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι εγω ηθελα να φτιαξω την τηγανια με φετα... την τηγανια την εφτιαξα, φετα παλι δεν εριξα. μολις την εκανα εφαγαν καλα καλα τα μωρα. μετα τη μαζεψα στο ταπερ και στο ζεσταμα που ηθελα να την εμπλουτισω με το τυρι δεν προλαβα, ζεστανε ο αντρας μου και σερβιρε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

οποτε τωρα παλι απο βδομαδα θα ξαναπαρω τηγανια και ελπιζω να τα καταφερω επιτελους... θα εμπλουτισω ομως μονο τις δικες μας μεριδες γιατι τα μωρα την τρωνε ετσι λεμονατη ριγανατη παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Νίνα,τέλεια τα κεφτεδάκια;;;αμάαααααααααν!πραγματικά σαν τηγανητά!πως καλέ;στη λαδόκολλα;

κουρκουμπίνι,εγώ με φύλλο κρούστας την έκανα κι ας λέει με σφολιάτα η συνταγή!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/i-pio-nostimi-mpougatsa.html

σήμερα έκανα αυτό!η φτώχεια θέλει καλοπέραση!του χρόνου πάλι!:tongue::P

http://www.sintagespareas.gr/sintages/solomos-me-patates-sti-ladokolla.html

την τάρτα δεν την έκαλα καλέ!αλλά πολύ θαθελα!είναι κόλαση!

πήρα και σφολιατίνια,και στρογγυλά και τετράγωνα!να κάνω μηλοπιτάκια!

για αύριο πήρα κοτόπουλο!βραστό εννοείται με μακαρόνια και γραβιέρα Κρήτης!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νίνα,τέλεια τα κεφτεδάκια;;;αμάαααααααααν!πραγματικά σαν τηγανητά!πως καλέ;στη λαδόκολλα;

κουρκουμπίνι,εγώ με φύλλο κρούστας τη έκανα κι ας λέει με σφολιάτα η συνταγή!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/i-pio-nostimi-mpougatsa.html

σήμερα έκανα αυτό!η φτώχεια θέλει καλοπέραση!του χρόνου πάλι!:tongue::P

http://www.sintagespareas.gr/sintages/solomos-me-patates-sti-ladokolla.html

την τάρτα δεν την έκαλα καλέ!αλλά πολύ θαθελα!είναι κόλαση!

πήρα και σφολιατίνια,και στρογγυλά και τετράγωνα!να κάνω μυλοπιτάκια!

για αύριο πήρα κοτόπουλο!βραστό εννοείται με μακαρόνια και γραβιέρα Κρήτης!;)

εγω πηρα σημερα 2 κοτες απο λαικη, τις εβαλα καταψυξη, παλι τιγκαρε. καλα οχι οτι ειχε και χωρο.... τεσπα. αχ, αυτος ο καταψυκτης....

εγω εκανα μια που λεει οτι ψηνουμε το φυλλο πρωτα και μετα ριχνουμε την κρεμα και ψηνουμε. τεσπα, θα δω...

Link to comment
Share on other sites

Για αύριο δεν έχει μαγείρεμα..... Έφερε ο πεθερός μου συκωτάκια τηγανητά και θα τα φάμε μαζί με το πιλάφι που έμεινε από σήμερα και μια ωραία ντοματοσαλάτα...

Εχθές το βράδυ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου και πήγα για ύπνο από τις 10.00 αλλά ξύπνησα στις 6.00 για ψήσιμο των μπιφτεκιών χωρίς πρόβλημα, είχα χορτάσει ύπνο.

Το βράδυ δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα και πέρυσι με πήρε ο ύπνος ενώ περίμενα το φαγητό 2 φορές. Εννοείται κάηκε το φαγητό αλλά ευτυχώς δεν πήραμε φωτιά. Τώρα το βράδυ όταν μαγειρεύω βάζω για καλό και για κακό το ξυπνητήρι στον φούρνο.....όταν αισθάνομαι κουρασμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρωστουμες φωτο και παω για υπνο

παν κεικς

73g8.th.jpg

μπριζολα με ρυζι τεμαχισμενη βεβαια για τα παιδια

mllu.th.jpg

μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο

xjg4.th.jpg

παστιτσιο

m20h.th.jpg

δυο μπριζολες που πηγαν καταψυξη

ws7b.th.jpg

γιουβαρλακια (δεν εχουν τοσο λαδι οσο φαινονται. μαλλον το φλας φταιει)

xvy2.th.jpg

αυτα και καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Κουρκουμπίνι φαντάζομαι ότι δε θα τα φάτε σε μια μέρα όλα αυτά... Οι μπριζόλες δε φαίνονται, αλλά δεν πειράζει αρκετό κακό μας έκανες...:lol:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουρκουμπίνι φαντάζομαι ότι δε θα τα φάτε σε μια μέρα όλα αυτά... Οι μπριζόλες δε φαίνονται, αλλά δεν πειράζει αρκετό κακό μας έκανες...:lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οχι καλε, μαγειρεψα μεχρι την κυριακη. ελπιζω δευτερα τωρα να ξαναμαγειρεψω.

αλλα κυριακη θα χρειαστει να κανω πραγματα για το σχολειο γιατι τοποθετηθηκα και επισημως πλεον και θελει κερασμα το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

σήμερα περιμένουμε προσλήψεις!άντε να δούμε!σας κερνάω!;):P

κουρκουμπίνι,τι καλό θα κάνεις εσύ για κέρασμα;

το λεπόν,βραζω κοτοπουλάκι(μισό) με μακαρόνια και γραβιέρα

και το υπόλοιπο θα γίνει με μπάμιες!οι μπάμιες δε είναι αρκετές επομένως θα τις ζεματίσω και θα τις βάλω κατάψυξη!επίσης,έχω αρκετές πιπεριές,όχι φλωρίνης,πρασινές!αυτές μάλλον πάνε με αυγό και φέτα ψητές στο φούρνο!δε ξέρω αν τις κάνετε!

τα σφολιατινια περιμένουν επίσης!:tongue:


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Κουρκουμπινακι!!

Οχι μονο για τα λιχουδιες αλλα κ για την θεση!Καλη αρχη κοριτσακι!

Τωρα το ειδα κ για το Ντεμακι!! Μπραβο κ σε σενα καλη αρχη κοριτσαρα με τα ωραια φαγητα σου!!

Πωωω φωτια θα παρουν οι φουρνοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; Εσεις που φτιαχνετε γλυκα συχνα, τα τρωτε; και δεν παχαινετε; Γιατι εμενα αυτος ειναι ο καημος μου, να φτιαξω γλυκο και να μην το τελειωσω ολο εγω. Βλεπετε, ο αντρας μου δεν ειναι του γλυκου (αδυνατος), αν φαει θα φαει μια φορα, 1-2 κομματια και τελος. Το ιδιο και τα παιδια, δεν θα φανε ποσοτητα, με αποτελεσμα να μενει και για να μην το πεταξω, το τρωω εγω. Δινω βεβαια σε πεθερα και συνυφαδα, αλλα οχι πολυ γιατι η μια εχει ζαχαρο και δε θελω να την ξεκανω και η αλλη προσπαθει να μην πολυτρωει.

Αν υπάρχει γλυκό στο σπίτι θα πάρω ένα δυο τρια κομμάτια μεσα στη βδομάδα, αν δεν υπάρχει δεν θα το αναζητήσω. Ο χαζμπαντ με την κόρη τα τσακίζουν κ το αναζητούν μετά το μεσημεριανό....οπότε που κ που συνήθως ανά δυο βδομάδες φτιάχνω κάτι από κεικ πχ {γλυκό το θεωρώ κ αυτό χε χε εως γλυκό ταψιού/ψυγείου}

μολις μπηκαν!!!!

Πανέμορφες πλεξόυδες γειας τα χέρια σου!

Καλημέρα κορίτσια.

Τα κεφτεδάκια τα χθεσινά, βγήκαν μούρλια... σαν τηγανητά ήταν...κανείς δεν κατάλαβε ότι ήταν στο φούρνο!

και οι πατάτες επίσης

Ελπίζω να φαίνονται αυτές, γιατί οι χθεσινές... τζίφος.

Σήμερα έχει μείνει φαί από τις προηγούμενες μέρες, οπότε καιρός να φύγει:tongue: γλύτωσα μαγείρεμα! γι΄αυτό τα πλυντήρια πήραν φωτιά σήμερα!

Θεικά τα κεφτεδάκια σου κ ωραίες οι πατάτες σου!!

{οι φώτο μια χαρά φαίνονται σε αυτό το μέγεθος να μείνεις για να μη ξεχειλώνει η σελίδα ;)}

και σημερα πηγα λαικη και ηδη επλυνα και ετοιμασα τις σαλατες (παντζαρι, πολιτικη, καροτο και μαρουλι.

γυρισα νωρις απο το σχολειο

Ρε συ...ήθελα να σε ρωτήσω, όταν λες ότι τα έπλυνες κ τα ετοίμασες τι εννοάς?? Πχ εγώ πάω λαική Σάββατο, τα κόβεις κ τα ετοιμάζεις από το σάββατο για όλη τη βδομαδα? Εγώ πλένω ρόκες μαρουλια τα τυλίγω σε πετσέτα κ σακουλα κ ψυγείο. Γιατί αν είναι κάτι που θα μου γλυτώσει χρόνο θέλω να το κάνω κ εγωωωω :cool:

επισης προ ημερων εκανα παν κεις και προχθες εκανα τη πουγατσα με το φυλλο κρουστας και το ζαχαρουχο.

αλλα κανω κατι λαθος σιγουρα. δεν γινεται κρεμα στη μεση, απλα ποτιζει το φυλλο. νομιζω θελει περισσοτερο μειγμα. δεν ξερω.

βαζω ολη τη συσκευασια του φυλλου.

τωρα πηρα σφολιατα να δοκιμασω με σφολιατα.

Κρέμα κρέμα με παχος δεν γίνεται ποτίζει τα φύλα κ εκει που μαζεύεται πολύ έχει ποιο πολύ κρέμα. Εβαλες αυγό οπως είπα? Την αφρατεύει πολύ ή μπορείς να βάλεις δυο ζαχαρούχα. Αν κ η καλυτερη είναι με την σφολιάτα κ την κρέμα κρέμα!

σήμερα έκανα αυτό!η φτώχεια θέλει καλοπέραση!του χρόνου πάλι!:tongue::P

http://www.sintagespareas.gr/sintages/solomos-me-patates-sti-ladokolla.html

την τάρτα δεν την έκαλα καλέ!αλλά πολύ θαθελα!είναι κόλαση!

πήρα και σφολιατίνια,και στρογγυλά και τετράγωνα!να κάνω μηλοπιτάκια!

για αύριο πήρα κοτόπουλο!βραστό εννοείται με μακαρόνια και γραβιέρα Κρήτης!;)

Περιμένω φώτο απο τα σφολιατίνια ;)

Ωραίος ο σολομός μμμμμμμιαμμμμμμμμμμμ

εγω πηρα σημερα 2 κοτες απο λαικη, τις εβαλα καταψυξη, παλι τιγκαρε. καλα οχι οτι ειχε και χωρο.... τεσπα. αχ, αυτος ο καταψυκτης....

εγω εκανα μια που λεει οτι ψηνουμε το φυλλο πρωτα και μετα ριχνουμε την κρεμα και ψηνουμε. τεσπα, θα δω...

αχχχχχ καταψύκτης....όνειρο θερινής νυκτός!!!

Πως βγήκε η μπουγάτσα??

Για αύριο δεν έχει μαγείρεμα..... Έφερε ο πεθερός μου συκωτάκια τηγανητά και θα τα φάμε μαζί με το πιλάφι που έμεινε από σήμερα και μια ωραία ντοματοσαλάτα...

Εχθές το βράδυ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου και πήγα για ύπνο από τις 10.00 αλλά ξύπνησα στις 6.00 για ψήσιμο των μπιφτεκιών χωρίς πρόβλημα, είχα χορτάσει ύπνο.

Το βράδυ δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα και πέρυσι με πήρε ο ύπνος ενώ περίμενα το φαγητό 2 φορές. Εννοείται κάηκε το φαγητό αλλά ευτυχώς δεν πήραμε φωτιά. Τώρα το βράδυ όταν μαγειρεύω βάζω για καλό και για κακό το ξυπνητήρι στον φούρνο.....όταν αισθάνομαι κουρασμένη.

Πω πω ωραίο φαγητό θα έχετε ζηλεύω!! Πολυαγαπημενα τα συκωτάκια τηγανητά μου θυμίζουν τη γιαγιά μου που μας τα έφτιαχνε!

Οσο για το άλλο....άγιο έχετε!

μολις απολαύσαμε κρεπούλες γλυκές σοκολατα μπανάνα!είχαμε καιρό να φτιάξουμε!

Κακούργαααααααααααααα!!!

χρωστουμενες φωτο και παω για υπνο

παν κεικς

μπριζολα με ρυζι τεμαχισμενη βεβαια για τα παιδια

μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο

παστιτσιο

δυο μπριζολες που πηγαν καταψυξη

γιουβαρλακια (δεν εχουν τοσο λαδι οσο φαινονται. μαλλον το φλας φταιει)

αυτα και καληνυχτα

Όπως πάντα πολύ ωραία όλα τα καλούδια σου!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οχι καλε, μαγειρεψα μεχρι την κυριακη. ελπιζω δευτερα τωρα να ξαναμαγειρεψω.

αλλα κυριακη θα χρειαστει να κανω πραγματα για το σχολειο γιατι τοποθετηθηκα και επισημως πλεον και θελει κερασμα το πραγμα

Μπράβοοοοοοοοοοοο για την επίσημη τοποθέτηση!!

Εμείς θα αρκεστούμε σε φώτοκέρασμα χε χε

καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

σήμερα περιμένουμε προσλήψεις!άντε να δούμε!σας κερνάω!;):P

κουρκουμπίνι,τι καλό θα κάνεις εσύ για κέρασμα;

το λεπόν,βραζω κοτοπουλάκι(μισό) με μακαρόνια και γραβιέρα

και το υπόλοιπο θα γίνει με μπάμιες!οι μπάμιες δε είναι αρκετές επομένως θα τις ζεματίσω και θα τις βάλω κατάψυξη!επίσης,έχω αρκετές πιπεριές,όχι φλωρίνης,πρασινές!αυτές μάλλον πάνε με αυγό και φέτα ψητές στο φούρνο!δε ξέρω αν τις κάνετε!

τα σφολιατινια περιμένουν επίσης!:tongue:

Τα διάβασα τα διάβασα κ είπαν πως θα αυξηθούν οι πιστώσεις για τον κλάδο σου! Άντε με το καλό να σας πάρουν κ να πάρουμε σειρά κ εμείς μετά!

Χτες έφτιαξα μακαρόνια με κιμά και σήμερα πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι στις 7 έφτιαξα τραχανά σούπα κατά απαίτηση της μικρής , της έβαλα κ σε μικρό ταπεράκι φέτα τριμμένη γιατί με μάλωσε που δεν το σκέφτηκα...:rolleyes::confused:

Για εμάς θα την φτιάξω αργότερα ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...