Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

να σας βαλω και φωτο

το ταπεινο λευκο "τουρλου" με πατατες και κολοκυθακια, κρεμα γαλακτος και τυρι φετα

qmk9.th.jpg

το μειγμα για τις φλωρεντινες πριν το βαλω στο φουρνο

raln.th.jpg

ετοιμες κομμενες και μερικες σοκολατιασμενες

purf.th.jpg

τρουφακια σοκολατιασμενα και οχι με τρουφα τυλιγμενα

s5ps.th.jpg

και τα αφρατα μου τυροπιτακια

hro6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σας ευχαριστώ κοριτσάρες!!!:P ίσως να βγουν αύριο!περιμένουμε!να σας πω την αλήθεια,από τη μία θέλω από την άλλη δε θέλω!:tongue::P κι αυτό γιατί δουλεύω κάθε χρόνο τουλάχιστον 1 ώρα μακρυά!:( έχω και το μικιό να το αφήσω στη γιαγιά!πρωι πρωι κιόλας!!!και φυσικά να το πάρω και επιστρέφοντας!πιστεύω φέτος επειδή δε θηλάζει κιόλας ναναι πιο εύκολα για μένα!:P

για αύριο δε ξερω τι να κάνω!μας έφερε η γιαγιά κάτι φασολάκια ωράια!λέω να τα κάνω στον ατμομάγειρα!με κολοκύθια και πατάτες!ελπίζω να φάει και το μικιό!

τα μηλοπιτάκια τέλειωσαν!:tongue::P από χτες όμως που τα έκανα μέχρι σήμερα το φύλλο ητανε νιανιά!καταλαβαίνετε!:P:p:p:p:p:p


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!!!!!!!!!!

έχουμε και λέμε!φασολάκια κολοκυθάκια πατάτες καρότα ντομάτες πιπεριές στον ατμομάγειρα!για το σύζυγο περισσότερο που τα προτιμά έτσι!και αντίστοιχο στην κατσαρόλα αλλά με προσθήκη μελιτζάνας σαλτσάτο!και φυσικά το ψωμάκι μας στον αρτοπαρασκευαστή!;)

καλαμαράκι,αύριο ξεκινάς;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααααα

βιάζομαι φεύγω για ελτα

σας βάζω το κουρκουτόψωμο {τεμπελοτυρόπιτα} που έφτιαξα χτες για το δεκατιανό της μικρής

photo-2013-09-30-10-11-27-255_zps5f54d69e.jpg

Εμείς σήμερα ανάμεικτα λαχανικά λεμονάτα κ η μικρή μακαρόνια με κιμά

Θα σας σχολιάσω μετά

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι,αύριο ξεκινάς;

Αύριο παρουσιάζομαι για αναληψη υπηρεσίας κ για τις αιτήσεις/προτιμήσεις σχολείων. Πιστέυω Τετάρτη θα συνεδριάσουν κ Πέμπτη θα μπω σε τάξη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή αρχή καλαμαράκι και μη χαθείς από δω τώρα έτσι;

Κουρκουμπίνι έγραψες πάλι!

Ντεμάκι ο σύζυγος είναι της υγιεινής διατροφής;

Εγώ σήμερα θα φάω κοτόπουλο με χυλοπίτες από το Σάββατο και η λοιπή οικογένεια μοσχαράκι με πατάτες φούρνου από χθες.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή καλαμαράκι και μη χαθείς από δω τώρα έτσι;

Κουρκουμπίνι έγραψες πάλι!

Ντεμάκι ο σύζυγος είναι της υγιεινής διατροφής;

Εγώ σήμερα θα φάω κοτόπουλο με χυλοπίτες από το Σάββατο και η λοιπή οικογένεια μοσχαράκι με πατάτες φούρνου από χθες.

όχι καλέ!:tongue::P απλώς τα προτιμά βραστά ή ατμού!εγώ παλι τα προτιμώ σαλτσάτα!;):P το μικιό θα δούμε τι θα προτιμήσει!:P

καλαμαράκι,άντε με το καλό!εμείς δε νομίζω ούτε σήμερα!αύριο συνεδριάζουν για αποσπάσεις!

εν τω μεταξύ θέλω να κάνω ένα γλυκάκι τύπου πρωτοτύπου όπως βαφτίζω εγώ αυτά που κάνω με ό,τι έχω στο ντουλάπι!έχω λοιπόν:ένα φακελάκι σαντιγύ γκαρνί,ένα φακελάκι στιγμής βανίλια άνθος,δύο φακελάκια για κρέμα καραμελέ, ζελέ φράουλα ένα φακελάκι και μπισκότα ολικής!κάτι βγάζω έτσι;τις στρώσεις δε ξέρω πως να κάνω!:P:p:p:p

για πείτε!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

καλαμαρακι με το καλο!!! καλη αρχη κοριτσακι! Πολυ ωραια η σαρδελιτσα σου, αλλα κ οι σαλατες κ η πιτα δεν πανε πισω!

Κουρκουμπινι εγραψες παλι, πολυ ωραια πραγματακια εφτιαξες! Ευχαριστουμε γαι το κερασμα!

Ντεμακι συντομα θα ακουσουμε τα ευχαριστα κ απο σενα ειμαι σιγουρη! Οαλ αυτα τα υλικα θες να τα χρησιμοποιησεις?εγω σκεφτομουν το κλασικο μπισκοτα-κρεμα ζαχ μπισκοτα μετα κρεμα καραμελε κ απο πανω μπισκοτο τριμμενο η σαντιγυ κ φτιαξε τον ζελε με φρουτακια σκετο η κ με γιαουρτι μαζι.

Αρνικολα γεια στα χερια σου!

Νινα ποια ειναι η συνταγη του Ακη για την μπουγατσα? Πολυ ωραιος ακουγεται ο σολωμος ετσι! Χρυσοχερα κ εσυ!

Εγω εφτιαξα το Σαββατο μακαρονια φουρνου κ χτες φασολακια κ κοτοπουλο με πατατες .

Link to comment
Share on other sites

Ντέμι, εναλλάξ μπισκότα κρέμες και στο τέλος το ζελέ. Το αυτονόητο δηλαδή...χιχι.

Τζένη, πώς έκανες τα μακαρόνιθα φούρνου; θα το μετανιώσω που ρωτάω...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αύριο παρουσιάζομαι για αναληψη υπηρεσίας κ για τις αιτήσεις/προτιμήσεις σχολείων. Πιστέυω Τετάρτη θα συνεδριάσουν κ Πέμπτη θα μπω σε τάξη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Με το καλό!:tongue:Καλή αρχή!

καλημερα!!!

καλαμαρακι με το καλο!!! καλη αρχη κοριτσακι! Πολυ ωραια η σαρδελιτσα σου, αλλα κ οι σαλατες κ η πιτα δεν πανε πισω!

Κουρκουμπινι εγραψες παλι, πολυ ωραια πραγματακια εφτιαξες! Ευχαριστουμε γαι το κερασμα!

Νινα ποια ειναι η συνταγη του Ακη για την μπουγατσα? Πολυ ωραιος ακουγεται ο σολωμος ετσι! Χρυσοχερα κ εσυ!

αυτή είναι... δοκίμασε τη... είναι πολύ καλή! http://www.oisyntagesmoy.gr/index.php/recipes/view_recipe/919

Εγω εφτιαξα το Σαββατο μακαρονια φουρνου κ χτες φασολακια κ κοτοπουλο με πατατες .

Σήμερα τρώμε γεμιστά και έχουν μείνει λίγα πραγματάκια από το χθεσινό τραπέζι... έχω βγάλει από το Σάββατο ζυμαράκι για να κάνω πίτσα και δεν προέκυψε τελικά... λέω να την χρησιμοποιήσω για κολοκυθόπιτα... για να δούμε;) τί θα βγεί!

αυτή είναι μία κρέπα που έκανα την Παρασκευή το μεσημέρι

2emy.jpg

ο σολομός

3hrb.jpg

και ένα παγωτό βανίλια, σοκολάτα με cookies, από χτες

28cq.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω Νινα τελεια φαινονται !!!

Αρνικολ την μακαροναδα την εκανα ως εξης:

Εφτιαξα την σαλτσα.Εβαλα κρεμμυδακι να τσιγαριστε κ μετα απο λιγο εριξα χρωματιστες πιπεριες κ τα τσιγαρισα κ αυτα λιγο.Εριξα κ την γαλοπουλα σε κομματια κ κατι αλλα αλλαντικα που ειχα κ τα εφερα δυο στροφες.Μετα εριξα την ντοματα κ τον βασιλικο,αλατι κ πιπερι κ νερακι κ τα εβρασα μεχρι να χυλωσει η σαλτσα αλλα να κραταει λιγο νερακι για να βρασει κ λιγο με το μακαρονι.

Ταυτοχρονα εβραζα κ τα ζυμαρικα.Το Σαββατο εβαλα κοφτο μακαρονακι που ηθελε ο μικρος.Βαζω οτι ζυμαρικο εχω.

Μετα σουρωσα τα μακαρονια.τα εβαλα στο πυρεξ κ τα ανακατεψα με την σαλτσα να παει καλα παντου.μετα εριξα λιγη γκουντα κ ανακατεψα.Απο πανω εστρωσα κ την υπολοιπη γκουντα τριμμενη κ τα εψησα μεχρι να δεσει καλα η σαλτσα με τα μακαρονια κ να λειωσει το τυρι.Γινονται πολυ ωραια κ ζεσταινονται ανετα την επομενη μερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγειροπαρεάκι μου!

καλαμαράκι,καλή αρχή κορίτσι μου!καλή χρονιά!ελπίζω αύριο να επανέλθω κι εγώ στη δουλειά δυναμικά!:P

το γλυκο με τα περισσεύματα έγινε πολύ καλό!και ελαφρύ!κρέμα καραμελέ και ζελέ έμειναν να περιμένουν για άλλη φορά!είχε ήδη γεμίσει το πυρέξ με τις 3 στρώσεις(βανίλια,σοκολάτα,σαντιγύ και μπισκότα εννοείται!)

τώρα έχω στο φούρνο μπιφτεκάκια ωραία με πατατούλες!έμεινε ο κιμάς όλο το βράδι ψυγείο και ήταν τέλειος σήμερα για πλάσιμο!μου έμεινε και αποθήκευσα και στην κατάψυξη!τη γέμισα πάλι!:P:p αποθήκευσα και μαιντανό και πιπερίτσες καυτέρες!τις οποίες δε ξέρω τι να κάνω!τις βάζω στα όσπρια!αλλά τώρα το μικιό να τρώει καυτερα;εκτός αν τις βγάζω τα δικά της και προσθέτω στο τέλος;γίνεται;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και από ότι φαίνεται θα είναι κανονικότατο Φθινόπωρο;)... έριξε το βράδυ απίστευτη βροχή και πολλούς κεραυνούς!

ntemiiiiii ωραίο και δροσερό αυτό το γλυκό... το κάνει η μαμά μου συχνά... εγώ δεν έχω αξιωθεί ακόμα!

Αυτά βγήκαν από το φούρνο χτες

zelc.jpg

Αυτή είναι τάρτα κολοκυθιού... έτσι την ονόμασα, χα χα... είναι με ζύμη από πίτσα που είχε περισσέψει και γέμιση κολοκυθιών, φέτας, γραβιέρας, αυγών, άνηθου.

1ao5.jpg

και αυτά είναι με τα υπολείμματα του ζυμαριού, έβαλα μέσα γραβιέρα, τα βούτηξα στο σουσάμι και ιδού μεζεδάκι για το βράδυ.

Σήμερα θα κάνω μακαρονάδα με σάλτσα με μανιτάρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...