Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

μαγειροκόριτσα!αύριο επτέλους ξεκινάω κι εγώ δουλειά!και πιστεύω θα χτυπήσω το ίδιο σχολείο!αφού πάλι είμαι στην ίδια περιοχή!1 ώρα απόσταση αλλά ευτυχώς με αρκετούς συναδέλφους αποδω!;)

αύριο θα φάμε τα φασολάκια που έκανα χτες!κουτί!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μππαβο Ντεμη!!! Συγχαρητηρια! Καλη αρχη. Θα μπορεις να πηγαινεις με κανα συναδελφο να μοιραζεστε τα εξοδα;

Χθες δημιουργησα αλλα φωτος δεν ξερω να βαζω, σορρυ.

Λοιπον εφτιαξα μια σοκολατοπιτα, αυτη τη συνταγη που ειχατε προσφατα εδω. Καλε ε πολυ ευκολη, σιγουρη επιτυχια και πολυ νοστιμη.

εφτιαξα και κουλουρακια πασχαλινα βανιλιας απο τις "συνταγες της καρδιας", ωραια βγηκαν, αρεσαν πολυ στα παιδια και στον αντρα μου, αλλα στενοχωρηθηκα γιατι η 1η φουρνια αρπαξε λογω φουρνου. Δεν ξερω ρε γμτ τι συμβαινει... σαν να καινε πολυ οι αντιστασεις. Δηλ ελεγε για 20 λεπτα και μεσα στα πεντε λεπτα εγιναν σχεδον μαυρα, που να φανταστω να τα βγαλω νωριτερα.τεσπα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ντεμηηη!! Αντε καλη αρχη κοριτσακι!!

Αρνικολ μηπως τα ειχες πολυ ψηλα ? στα 5 λεπτα να αρπαξουν τοσο πολυ νομιζω ειναι πολυ λιγη ωρα. Η μηπως ειχες βαλει πολυ αυγο κ μαυρισε το αυγο? λεω εγω τωρα ... μπραβο χρυσοχερα μου!!

Link to comment
Share on other sites

μαγειροκόριτσα!αύριο επτέλους ξεκινάω κι εγώ δουλειά!και πιστεύω θα χτυπήσω το ίδιο σχολείο!αφού πάλι είμαι στην ίδια περιοχή!1 ώρα απόσταση αλλά ευτυχώς με αρκετούς συναδέλφους αποδω!;)

αύριο θα φάμε τα φασολάκια που έκανα χτες!κουτί!;)

Και χτες σε σκεφτόμουνα που ήμουν στην ουρά χε χε

Μπράβο μπράβο καλή τοποθέτηση τώρα!! Εμάς ακόμη δεν συνεδριάσανε αλλά με βλέπω μακριά....κέντρο. Τεσπα τουλάχιστον θα είμαι στη πόλη μου

Arnikol δεν υπάρχει περίπτωση να εξαφανιστώ από το θρέντ που άνοιξα :cool::D απλά λόγω πολλών τρεξιμάτων κ τώρα δουλειάς θα γράφω άκυρες ώρες ή πρωί πρωί ή αργά το βράδυ

Για Τρίτη έφτιαξα μπαρμπουνοφάσολα λαδερά κ τα πάσαρα στη μικρή πως είναι τα ίδια με του παραμυθιού Τζακ κ η φασολιά....κ το ταπεράκι γύρισε άδειο! :mrgreen::mrgreen:

photo-2013-10-01-21-42-02-551_zps036d5614.jpg

Και για σήμερα έφτιαξα Κοτομπούτια Μπύρας με πουρέ σπιτικό λίγο ίσα για τη μικρή μόνο

photo-2013-10-01-21-41-20-842_zps39957c9e.jpg

Αυτααααααααα

Φεύγω τώρα έχω τρεχάματα με τα χαρτιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Μπορεί συνήθως να βαριέμαι να ανεβάζω φωτογραφίες αλλά όταν το κάνω ανεβάζω μαζικά.

Χθες λοιπόν έκοψα ένα μεγάλο τσουρέκι σε φέτες και το αποθήκευσα στην κατάψυξη ώστε να μη χαλάσει και να μπορώ να βγάζω ακόμα και μια-μια φέτα όποτε θέλουμε να φάμε

DSCN1586_640x480_zps1ba88116.jpg

DSCN1587_640x480_zps3dde2eb1.jpg

Το αποθήκευσα μαζί με ψωμιά του τοστ και τα μαγειρεμένα φαγητά στο ένα απ τα ντουλάπια της κατάψυξής μου.

DSCN1589_640x480_zps98fe283c.jpg

Στο άλλο ντουλάπι έχω τα άψητα/άβραστα τρόφιμα

DSCN1590_640x480_zps6caf7ec8.jpg

Χθες έφτιαξα ένα φανταστικό ντοματόρυζο με τη μέθοδο του ρυζότου

DSCN1591_640x480_zpsc6c17ebc.jpg

Το βράδυ έφτιαξα μπυράτα μπούτια κοτόπουλο στην κατσαρόλα, τα ξεψάχνισα και τα χώρισα στα δυο ώστε να έχω 2 έτοιμες μερίδες για τη μικρή. Τα καρότα δεν τα τρώει και τα κράτησα χώρια για γαρνιτούρα. Εδώ πριν τους προσθέσω το ζουμάκι

DSCN1595_640x480_zpsbf8a6fb7.jpg

Ταυτόχρονα έψησα και ένα κοτόπουλο για όλους μας, με λίγες πατατούλες για τη μικρή.

DSCN1596_640x480_zpsf233a4d2.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατ' αρχήν τι είναι το μπυράτο κοτόπουλο; Θέλω συνταγή κορίτσια!

Εχθές το βράδυ μαγείρεψα μπριάμ στο φούρνο, παραγγελία του πεθερού που έρχεται από σήμερα έως Παρασκευή να κρατήσει τα κορίτσια. Έχει μείνει και ένα πιάτο φακές από την Δευτέρα και ένα πιάτο ψητό κοτόπουλο με πατατούλες από εχθές.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ντεμηηη!! Αντε καλη αρχη κοριτσακι!!

Αρνικολ μηπως τα ειχες πολυ ψηλα ? στα 5 λεπτα να αρπαξουν τοσο πολυ νομιζω ειναι πολυ λιγη ωρα. Η μηπως ειχες βαλει πολυ αυγο κ μαυρισε το αυγο? λεω εγω τωρα ... μπραβο χρυσοχερα μου!!

Μπα όχι, στη μεσαία σχαρα όπως βάζω τα πάντα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν τι είναι το μπυράτο κοτόπουλο; Θέλω συνταγή κορίτσια!

Μπυράτο κοτόπουλο είναι ένα κοτόπουλο που είναι πολύ εύκολο κ σχετικά γρήγορο.

1 κρεμμύδι

1 σκ. σκόρδο

250-500γρ μανιτάρια {ανάλογα τα πόσα μπούτια κότας}

αλάτι πιπέρι

1 μπύρα τενεκέ 330μλ

2-4 μπούτια κοτόπουλο

Τσιγαρίζεις τα κοτομπούτια πρώτα για να μη καούν τα κρεμμύδια/σκόρδα{τα μπούτια τα κόβω στα δυο για να είναι ποιο εύκολο} κ μετά πετάς κ τσιγαρίζεις κρεμμύδι, μανιτάρια κ σκόρδο.

Αλατοπιπερώνεις κ αφού πάρει ωραίο χρώμα το κοτόπουλο σου ρίχνεις τη μπύρα. Θα πρέπει ίσα ίσα να καλύπτονται τα μπούτια.

Βράζεις σε χαμηλή εως να σωθούν τα υγρά κ να μείνει λίγο ζουμί σαν σάλτσα {όπου αυτό αν αφαιρέσεις τα μπούτια κ το δέσεις με λίγο κορν φλάουερ γίνεται θεική πηχτή σάλτσα} ή τα βάζεις στη χύτρα κ τα αφήνεις για 2 μπούτια 15 λεπτά ή για 4 μπούτια 20-25 λεπτά.

Πάει ωραία με πουρέ κ με ρύζι :D

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το μπυροκοτοπουλο!! εγω βαζω κ χοντροκομμενο καροτο!!

Ραβτ πολυ ωραιο το τσουρεκακι σου!! Καλα κ το κοτοπουλο δεν παει πισω !!!Ευγε!!

Καλαμαρακι κ εγω φασολια εφτιαξα σημερα αλλα κρατησα σουτζουκακι απαο χτες για τον μικρο. αχ μακαρι να το ειχα διαβασει νωριτερα να του πω το ιδιο γιατι του αρεσει πολυ το παραμυθι αυτο!!! Χρυσοχερα μου!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι, αυτα τα ωραια κουτακια τα χαρτινα-νομιζω wrrapers τα λενε- που βαζουν τα καπ κεικς ξερετε κανα μαγαζι εδω η e shop? Σκεφτομουν για την γιορτη του γιου μου για το σχολειο η καπ κεικς σε ωραιο περιτυλιγμα η κανα γλυκακι σε πλαστικα ποτηρακια τυπου πανετσπανι η κεικ σιροπιασμενο με κρεμα ζαχαροπλαστικης ,σαντιγυ χρωμματιστη κ τρουφα κλπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαγειροκόριτσα!!τι κάνετε;τι καλούδια ειναι τούτα!

ravT,δεν μπορείτε να φάτε ένα τσουρεκι;μιλάμε το τρώω στην καθισιά!:tongue::P:p:p δυστυχώς!:mad:

καλαμαρακι,να υποθέσω ότι μένεις εκτός κέντρου;καλαμαριά εξου και το καλαμαράκι;:P:p:p θα κάνεις πολλή ώρα δλδ;ξέρεις,νομίζω πως το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό!εγω αλλάζω νομό!:-( θα τα καταφέρουμε όμως!:P πραγματικά χόρτασα χαρτούρα σήμερα!έλεος!

σήμερα τελικά φάγαμε και γίγαντες με χόρτα της γιαγιάς!θεικοί!:P:p:p

για αύριο θα πάρω ψαράκι!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά και τα δικά μου τσουρέκια μπόμπα είναι (μετριοφρων αχαχαχαχχαχαα) αλλά το συγκεκριμένο είναι του επαγγελματία μπαμπά μου! Ντέμι μου ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως το καταφέρνουμε αλλά μετά δεν καταφέρνουμε να δούμε τον αριθμό που αναγράφεται στη ζυγαριά! Σήμερα έφαγα σαλάτα λάχανο -καρότο με ψιλοκομμένο το κοτοπουλάκι μέσα και ήταν απόλαυση! Μου χε λείψει το λάχανο! Αύριο θα φτιάξω φασολάκια και ατομικές τυρόπιτες κουρού για τη μικρή.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα ψήνω μπιφτέκια στον φούρνο και βράζω κολοκυθάκια και μπρόκολο για συνοδευτικό. Εχθές το βράδυ κοιμήθηκα από τις 9.30 και ξύπνησα πρωί πρωί φρέσκια! Σε λίγο πάω να κλείσω τον φούρνο για να ετοιμάσω γάλατα και δεκατιανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Αφροδιτακι, ξερω κι εγω μια συνταγη λιγο διαφορετικη για μπυρατο κοτοπουλο, να την πω; ας την πω:

Παναρεις με λιγο αλευρι και τηγανιζεις το κοτοπουλο στην κατσαρολα και οταν παρει χρωμα προσθετεις: λιγη κανελλα, ενα φυλλο δαφνης, 2-3 καροτα σε ροδελες, κρεμμυδια μετρια κομμενα 8 μερη, αλατι και ενα κουτακι μπυρα. Συνοδευεται ωραια με ρυζι μπασματι. Βγαινει πολυ καραμελωμενο.

Κι εγω μαλλον γιγαντες για αυριο, τους πεθυμησα! Χθες εκοψα, επλυνα και εβρασα αντιδια για σαλατα. Εσεις ξερετε απο χορτα; εγω πρωτη φορα ασχοληθηκα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Αφροδιτακι, ξερω κι εγω μια συνταγη λιγο διαφορετικη για μπυρατο κοτοπουλο, να την πω; ας την πω:

Παναρεις με λιγο αλευρι και τηγανιζεις το κοτοπουλο στην κατσαρολα και οταν παρει χρωμα προσθετεις: λιγη κανελλα, ενα φυλλο δαφνης, 2-3 καροτα σε ροδελες, κρεμμυδια μετρια κομμενα 8 μερη, αλατι και ενα κουτακι μπυρα. Συνοδευεται ωραια με ρυζι μπασματι. Βγαινει πολυ καραμελωμενο.

Κι εγω μαλλον γιγαντες για αυριο, τους πεθυμησα! Χθες εκοψα, επλυνα και εβρασα αντιδια για σαλατα. Εσεις ξερετε απο χορτα; εγω πρωτη φορα ασχοληθηκα.

Καλημέρα! Και η δική σου συνταγή μου φαίνεται ωραία, μου αρέσει η δάφνη! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...