Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

2012-11-19200140.jpg

Aν σας αρέσουν τα κεράκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνοι σας ότι σχέδιο σας αρέσει σε χρόνο dt.Θα χρειαστούμε μόνο ένα κεράκι,μια χαρτοπετσέτα με σχέδιο,λίγη λαδόκολλα και το πιστολάκι των μαλλιών.Κόβουμε από την χαρτοπετσέτα το σχέδιο και κρατάμε μόνο το φύλλο που έχει το σχέδιο(συνήθως οι χαρτοπετσέτες έχουν 3 φύλλα δύο χοντρά και ένα πολύ λεπτό που έχει πάνω την ζωγραφιά,στην προκειμένη περίπτωση αυτό το φύλλο μας ενδιαφέρει).Κόβουμε το σχέδιο σε μέγεθος που να ταιριάζει στο κερί μας.Από πάνω βάζουμε την λαδόκολλα έτσι ώστε να τυλίξει το κερί να σφίξει το σχέδιο πάνω στο κερί μας.Τώρα σειρά έχει το πιστολάκι μαλλιών,το ανάβουμε και ρίχνουμε ζεστό αέρα πάνω στο σχέδιο μέχρι να δούμε ότι μουσκεύει η λαδόκολλα.Σταματάμε τον αέρα και στρώνουμε πιέζοντας την λαδόκολλα.Αφαιρούμε την λαδόκολλα και βουαλά έχετε ένα κεράκι σαν αυτό της φωτογραφίας που ελπίζω να κατάφερα να βάλω.Είναι το γνωστό decoupage κεριών που και εγώ σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα.Καλή επιτυχία!!!

NASIA μου σημερα εβλεπα ενα βιντεο στο youtube με αυτη τη μεθοδο στολισμου κεριων!Αφου εχεις ασχοληθει θελω να σε ρωτησω κατι!Επειδη ειναι φτιαγμενο απο χαρτοπετσετα εαν καψεις το κερι δεν υπαρχει κινδυνος?Μπορει να ειναι χαζο αυτο που ρωταω,επειδη ομως θελω να τα δωρισω(εαν καταφερω και τα φτιαξω),να μην παρω και τις κολλητες μου στο λαιμ μου!!!:tongue:

Ευχαριστω εκ των προτερων!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mama konstantinou και του χρόνου με υγεία και να χαίρεσαι τον μικρό σου!! (είμαι κι εγώ μαμά Κωνσταντίνου! χαχα) Έπαθα πλάκα με τη γιρλάντα σου, θα την κάνω οπωσδήποτε! :D Εκτός από τα ζαχαρωτά, πήρες και τη γιρλάντα από το Jumbo;; Όπως την είδα στη φωτο μου φάνηκε αρκετά "πλούσια" και κάτι τέτοιο ψάχνω κι εγώ, αλλά να είναι οικονομική βέβαια..:)

Μαριλου μου σ'ευχαριστω πολυ!την γιρλαντα την ειχα παρει πριν πολλα χρονια απο τα jumbo αλλα δεν θυμαμαι καθολου τιμη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλα παρακολουθω αλλα που χρονος να γραψω ειναι ολα τελεια κοριτσια μπραβο εχω παρει πολλες ιδεες...!!Φετος περιμενω και εγω πως και πως να στολισω...Πρωτα χριστουγεννα με τ μωρακι μας...

Ασπρο δεντρο θελω με λουλουδια περιεργα πανω σε αποχρωσεις μωβ και ασημι απαλο...

Μαμα του κωνσταντινου ειδα ολες παθανε πλακα με το δνετρο σου??που εινια να το δω και εγω εψαξα αλλα δεν το βρηκα...:|


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites

Καλα παρακολουθω αλλα που χρονος να γραψω ειναι ολα τελεια κοριτσια μπραβο εχω παρει πολλες ιδεες...!!Φετος περιμενω και εγω πως και πως να στολισω...Πρωτα χριστουγεννα με τ μωρακι μας...

Ασπρο δεντρο θελω με λουλουδια περιεργα πανω σε αποχρωσεις μωβ και ασημι απαλο...

Μαμα του κωνσταντινου ειδα ολες παθανε πλακα με το δνετρο σου??που εινια να το δω και εγω εψαξα αλλα δεν το βρηκα...:|

Να το!http://imageshack.us/photo/my-images/832/1001343o.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/401/1001339s.jpg/:P

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ομορφο..... μπραβο να ειστε γεροι να στολιζεται καθε χρονο μεχρι να πεσει και το τελευταιο φυλλαρακι του!:D


Euuop3.pngXBLUp3.png

''Αν και ο θηλασμός μπορεί να μη φαίνεται η σωστή επιλογή για κάθε μητέρα, εντούτοις είναι πάντα η σωστή επιλογή για κάθε μωρό!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2012-11-19200140.jpg

Aν σας αρέσουν τα κεράκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνοι σας ότι σχέδιο σας αρέσει σε χρόνο dt.Θα χρειαστούμε μόνο ένα κεράκι,μια χαρτοπετσέτα με σχέδιο,λίγη λαδόκολλα και το πιστολάκι των μαλλιών.Κόβουμε από την χαρτοπετσέτα το σχέδιο και κρατάμε μόνο το φύλλο που έχει το σχέδιο(συνήθως οι χαρτοπετσέτες έχουν 3 φύλλα δύο χοντρά και ένα πολύ λεπτό που έχει πάνω την ζωγραφιά,στην προκειμένη περίπτωση αυτό το φύλλο μας ενδιαφέρει).Κόβουμε το σχέδιο σε μέγεθος που να ταιριάζει στο κερί μας.Από πάνω βάζουμε την λαδόκολλα έτσι ώστε να τυλίξει το κερί να σφίξει το σχέδιο πάνω στο κερί μας.Τώρα σειρά έχει το πιστολάκι μαλλιών,το ανάβουμε και ρίχνουμε ζεστό αέρα πάνω στο σχέδιο μέχρι να δούμε ότι μουσκεύει η λαδόκολλα.Σταματάμε τον αέρα και στρώνουμε πιέζοντας την λαδόκολλα.Αφαιρούμε την λαδόκολλα και βουαλά έχετε ένα κεράκι σαν αυτό της φωτογραφίας που ελπίζω να κατάφερα να βάλω.Είναι το γνωστό decoupage κεριών που και εγώ σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα.Καλή επιτυχία!!!

Νάσια ευχαριστούμε!!! πολύ εύκολο ακούγεται !!! τέλειο σου έγινε!

Μαρία thes θα σου απαντήσει και η Νάσια αλλά από ότι κατάλαβα η χαρτοπετσέτα δε μένει πάνω, το σχέδιο αποτυπώνεται!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξα και τα περισσότερα γουράκια μου για τα δωράκια!

http://apospitimeagapi.blogspot.gr/2012/11/2013_19.html

Πραγματικά υπέροχα! Συγχαρητήρια!!!

Περιμένουμε οδηγίες. Είναι τέλεια ιδέα για χειροποίητο δωράκι.

Link to comment
Share on other sites

2012-11-19200140.jpg

Aν σας αρέσουν τα κεράκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνοι σας ότι σχέδιο σας αρέσει σε χρόνο dt.Θα χρειαστούμε μόνο ένα κεράκι,μια χαρτοπετσέτα με σχέδιο,λίγη λαδόκολλα και το πιστολάκι των μαλλιών.Κόβουμε από την χαρτοπετσέτα το σχέδιο και κρατάμε μόνο το φύλλο που έχει το σχέδιο(συνήθως οι χαρτοπετσέτες έχουν 3 φύλλα δύο χοντρά και ένα πολύ λεπτό που έχει πάνω την ζωγραφιά,στην προκειμένη περίπτωση αυτό το φύλλο μας ενδιαφέρει).Κόβουμε το σχέδιο σε μέγεθος που να ταιριάζει στο κερί μας.Από πάνω βάζουμε την λαδόκολλα έτσι ώστε να τυλίξει το κερί να σφίξει το σχέδιο πάνω στο κερί μας.Τώρα σειρά έχει το πιστολάκι μαλλιών,το ανάβουμε και ρίχνουμε ζεστό αέρα πάνω στο σχέδιο μέχρι να δούμε ότι μουσκεύει η λαδόκολλα.Σταματάμε τον αέρα και στρώνουμε πιέζοντας την λαδόκολλα.Αφαιρούμε την λαδόκολλα και βουαλά έχετε ένα κεράκι σαν αυτό της φωτογραφίας που ελπίζω να κατάφερα να βάλω.Είναι το γνωστό decoupage κεριών που και εγώ σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα.Καλή επιτυχία!!!

τέλειο,μπράβο!θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ανάψει ακόμα και αυτή ήταν η πρώτη μου απόπειρα να κάνω decoupage σε κερί αλλά υποθέτω πως μένει όπως μένει στις λαμπάδες που έχουν την εικόνα δηλαδή καίγεται το κερί και αυτό μένει στην άκρη δεν νομίζω δηλαδή να καίγεται η εικονα.Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω το Σάββατο και θα σας πω.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Aν σας αρέσουν τα κεράκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνοι σας ότι σχέδιο σας αρέσει σε χρόνο dt.Θα χρειαστούμε μόνο ένα κεράκι,μια χαρτοπετσέτα με σχέδιο,λίγη λαδόκολλα και το πιστολάκι των μαλλιών.Κόβουμε από την χαρτοπετσέτα το σχέδιο και κρατάμε μόνο το φύλλο που έχει το σχέδιο(συνήθως οι χαρτοπετσέτες έχουν 3 φύλλα δύο χοντρά και ένα πολύ λεπτό που έχει πάνω την ζωγραφιά,στην προκειμένη περίπτωση αυτό το φύλλο μας ενδιαφέρει).Κόβουμε το σχέδιο σε μέγεθος που να ταιριάζει στο κερί μας.Από πάνω βάζουμε την λαδόκολλα έτσι ώστε να τυλίξει το κερί να σφίξει το σχέδιο πάνω στο κερί μας.Τώρα σειρά έχει το πιστολάκι μαλλιών,το ανάβουμε και ρίχνουμε ζεστό αέρα πάνω στο σχέδιο μέχρι να δούμε ότι μουσκεύει η λαδόκολλα.Σταματάμε τον αέρα και στρώνουμε πιέζοντας την λαδόκολλα.Αφαιρούμε την λαδόκολλα και βουαλά έχετε ένα κεράκι σαν αυτό της φωτογραφίας που ελπίζω να κατάφερα να βάλω.Είναι το γνωστό decoupage κεριών που και εγώ σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα.Καλή επιτυχία!!!

Εγώ έχω μια φίλη, την Νασια, δεν ξέρω αν την γνωρίζεις, που ξέρει και θα μου κάνει εκείνη! χχαχαχαχα :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2012-11-19200140.jpg

Aν σας αρέσουν τα κεράκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνοι σας ότι σχέδιο σας αρέσει σε χρόνο dt.Θα χρειαστούμε μόνο ένα κεράκι,μια χαρτοπετσέτα με σχέδιο,λίγη λαδόκολλα και το πιστολάκι των μαλλιών.Κόβουμε από την χαρτοπετσέτα το σχέδιο και κρατάμε μόνο το φύλλο που έχει το σχέδιο(συνήθως οι χαρτοπετσέτες έχουν 3 φύλλα δύο χοντρά και ένα πολύ λεπτό που έχει πάνω την ζωγραφιά,στην προκειμένη περίπτωση αυτό το φύλλο μας ενδιαφέρει).Κόβουμε το σχέδιο σε μέγεθος που να ταιριάζει στο κερί μας.Από πάνω βάζουμε την λαδόκολλα έτσι ώστε να τυλίξει το κερί να σφίξει το σχέδιο πάνω στο κερί μας.Τώρα σειρά έχει το πιστολάκι μαλλιών,το ανάβουμε και ρίχνουμε ζεστό αέρα πάνω στο σχέδιο μέχρι να δούμε ότι μουσκεύει η λαδόκολλα.Σταματάμε τον αέρα και στρώνουμε πιέζοντας την λαδόκολλα.Αφαιρούμε την λαδόκολλα και βουαλά έχετε ένα κεράκι σαν αυτό της φωτογραφίας που ελπίζω να κατάφερα να βάλω.Είναι το γνωστό decoupage κεριών που και εγώ σήμερα έκανα την πρώτη μου απόπειρα.Καλή επιτυχία!!!

τελεια η ιδεα με το κερι!!θα την δοκιμασω!!!
Καλησπέρα! Να έρθω στην τόσο όμορφη παρέα σας? Τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα!

Δείτε αυτό http://www.hp.com/global/gr/el/consumer/digital_photography/free/software/photo-creations.html

Κατεβάζεις ενα προγραμματακι το οποίο είναι συμβατό με όλους τους εκτυπωτες οχι μόνο hp και μπορεις να φτιάξεις ημερολόγια κύβους φωτογραφιών σε χριστουγεννιάτικα ( αλλα όχι μόνο) θέματα και άλλα πολλά

αχ μπορεις να δωσεις αναλυτικες οδηγιες??δεν τοχω δεν τοχω!!!

ειρηνακι εσυ ποιο πραγραμμα χρησιμοποιησες τα προηγουμενα χρονια??θελω οπωσδηποτε να κανω ημερολογια φετος!!!:D:D

Δείτε απλότητα

p_101086995.jpg

τελειο~!!!
Εξώπορτα

1674175-outdoor-decor-6-xl.jpg

βρε ρηνακι, ηρθες σπιτι μου, φωτογραφησες και δεν μπηκες να σε τραταρω κατι??ντροπη!!!:tongue::tongue::tongue:

τελειο το δεντρο σας , ναστε καλα και του χρονου!!!

για τα γουρια της ravt τι να πω??υπεροχα!!!

ναστε καλα!!εγω το αλλο σκ θα στολισω. αλλα pleeaaaseeee...να πουμε για τα ημερολογια!!!

σας φιλω...1 μηνας εμεινε!!καλα η κορη μου???ειναι το μικροξωτικο της παρεας:D:tongue::tongue:!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...