Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα φασόλια κόκκινα (μεξικάνικα) με σάλτσα για το μεσημέρι και το απογευματάκι καθάρισα και έβαλα στην κατσαρόλα καρπούζι για γλυκό του κουταλιού που θα το αποτελειώσω αύριο όπως λέει η συνταγή της Αργυρώς.

προσπαθω οσο μπορω να το βλεπω αλλιως, με χιουμορ και μου φαινεται οτι πιανει, τουλαχιστον στα δικα μου παιδια. και επισης, οταν θελωνα ηρεμησουν κ νατα «μαντρωσω» τους διαβαζω. ιστοριες της βιβλου, κλασσικα παραμυθια, βιους αγιων κλπ.

Σε θαυμάζω και για το χιούμορ στις δύσκολες ώρες και για το διάβασμα ιστοριών της Βίβλου και των βίων αγίων στα παιδιά.

Εβιρι,μηπως λεω μηπως,τα συκα ηταν απο χρυσαφι;;;:shock: ελεος!!!!!!

Χρυσαφένια ήταν, μαλαματένια ήταν, πέτσινα ήταν δεν ξέρω. Πύρινα πάντως ήταν σίγουρα, έκαναν τζιζ.

Καλη αρχη στην κορουλα σου.

Σ' ευχαριστώ Δωράκι μου.

Η μεγαλη σου καλα ειναι;;;Πως παει με τις σπουδες της;Σε τι σταδιο βρίσκετε;

Καλά είναι κι εκείνη. Καλά τα πάει στις σπουδές, αυτό το διάστημα έχει εξεταστική και δίνει κάποια μαθήματα. Τώρα αρχίζει το 4ο έτος πλέον.

Εμεις σημερα πηγαμε τζ@μπο...(επιθυμια του θησαυρου)..και πηραμε ουτε ξερω,ποσα βιβλια...προσχολικης ηλικιας.Πηρε κι ενα που βοηθαει να μαθουν την ωρα....(οιμε!!!μονο αυτο να μαθει ακομα...χαχαχα)

Είσαι πολύ τυχερή. Έτσι όπως του αρέσουν τα βιβλία και το διάβασμα θα γίνει άριστος μαθητής.

Τωρα παρεα με τον αντρουλη απολαμβανουμε λευκο κρασακι..( ο θησαυρος κοιμαται απο τις 10)

..ωραια ειναι...χρειαζεται κι αυτο καπου καπου.Τελειο χαλαρωτικο....;)

Όταν δεν είναι καλές οι συνθήκες για βόλτα έξω από το σπίτι, αυτή η τακτική (ποτάκι με το σύζυγο) είναι η καλύτερη. Εγώ με τον Έβιρο έτσι κάνουμε εδώ και χρόνια. Ό,τι ποτό έχουμε στο σπίτι ή κρασί μαζί με ξηρούς καρπούς ή κάποιο μεζεδάκι ανάλογα τα κέφια και περνάμε πολύ ωραία.

Κι εγω θα συμφωνησω με σενα που συμφωνεις με την Αγγελικη.....master cef οικογενειακως!!!Η το χεις η οχι!!!

Κι εσένα σ' ευχαριστώ Δωράκι.

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; Πώς ξημερώσατε;

Εγώ στριφογύριζα τη νύχτα (δεν κοιμήθηκα καλά) και το πρωί σηκώθηκα στις 07.00 για να φτιάξω κότσο τα μαλλιά της Εβιρίνας, οπότε μετά μου πέρασε ο ύπνος και δεν ξανακοιμήθηκα. Τώρα αισθάνομαι κουρασμένη από τις δουλειές εσωτερικές και εξωτερικές.

Εβιρί μου, πες να στα στείλουν από Ελλάδα τα σύκα. Πιο φθηνα θα κοστίσει, που λέει ο λόγος:mad:. Σα δε ντρέπονται...

Μα πραγματικά φθηνότερα θα μου έρθουν και θα είναι και ελληνικά.

Αλήθεια, πώς σας αντιμετωπίζουν εκεί οι Γερμανοί;

Δε μας βλέπουν με καλό μάτι. Μας θεωρούν υποδεέστερους και ξινίζουν τη μούρη όταν ρωτάνε από πού είμαστε. Υπάρχουν βέβαια, και οι ευγενικοί που δε δείχνουν άσχημα συναισθήματα απέναντί μας.

Και πολύ καλά έκανες και δεν τα πήρες!

Ε μα!!

καλή αρχή στην Εβιρίνα!

Σ΄ευχαριστώ Αγγελική μου.

Χτες πήρα και μία πρώτη κρυάδα με τα βιβλία Αγγλικών της Κωνσταντίνας που θα μου στοιχίσουν περίπου 100 ευρώ!

Αμάν!!!!!! Εννοείς μαζί με του φροντιστηρίου ή μόνο του σχολείου;

Eviri ο Τούρκος, μου φαίνεται, το 'πιασε το νόημα:mad: σου λέει αφού τα ελληνικά είναι ακριβά, γιατί να μη κοπανήσει λίγο και αυτός τις τιμές!

Μωρέ, τις παρακοπάνησε.

καλα μου βγηκαν τα ματια με τα συκα, ελεος πια!! οχι δεν υπηρχε περιπτωση να τα παρω με τπτ!! Αισχροκερδια σε ολο της το μεγαλειο! Μετα ξερουν μονο την Ελλαδα να κατηγορουν ...

Τζένη εδώ που τα λέμε οι Γερμανία δεν έχει συκιές, αλλά τα τούρκικα μαγαζιά δεν ξέρω από πού τα φέρνουν. Πάντως σίγουρα είναι εισαγόμενα γι' αυτό και είναι τόσο ακριβά. Τον Ιούλιο είχα βρει βερίκοκα με 6 ευρώ το κιλό, πάλι στον Τούρκο. Ενώ το Λιντλ τα είχε στη μισή τιμή.

Εμεις σημερα τρωμε ωραιοτατο μπριαμακι που εκανα χτες στην γαστρα.Εγινε πολυ ωραιο κοριτσια.Νομιζω τελικα πως στην γαστρα γνεται πιο ωραιο απο οτι στο ταψι γιατι δεν ξεραινονται καθολου τα λαχανικα.

Είμαι σίγουρη ότι μέλωσε κι έγινε πεντανόστιμο.

Σημερα τοβραδυ λεω να τους κανω πεινιρλι .Δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε κ λεω να επειχειρησω.

Σίγουρα θα σου βγουν τέλεια.

Κορίτσια ευχαριστώ για τα περαστικά. Σήμερα είμαι καλύτερα απλά το έντερο κάνει μερικά παράπονα αλλά δεν πειράζει θα του περάσει.

Αρκεί που έχεις ακμαίο ηθικό.

Για αυριο δεν εχω σκεφτει ακομα. Κολλησα.

Τι έχεις καιρό να φτιάξεις; Ζυμαρικά, όσπρια, λαχανικά, ψαρικά, κρεατικά;

Μακαρόνια με κιμά

Μακαρόνια με σάλτσα

Παστίτσιο

Σουφλέ ζυμαρικών

Αστακογαριδοκαλαμαροχταποδοστρειδομυδοκυδωνομακαρονάδα

Φακές

φάβα

Γίγαντες σκέτους ή με σπανάκι

Γίγαντες με κρέας (χοιρινό στο φούρνο)

Φασολάδα άσπρη

Ρεβύθια λεμονάτα ή με σάλτσα

Μαυρομάτικα με χόρτα

Μπάμιες σκέτες ή στο φούρνο με κοτόπουλο

Μελιτζάνες με σάλτσα

Μελιτζάνες παπουτσάκια

Μπριάμ

Κολοκυθάκια με ρύζι αυγολέμονο

Γεμιστά (απ' όλα)

Χόρτα και πατάτες τηγανητές

Φασολάκια πράσινα

Γαύρο στο φούρνο με ντομάτα

Γαύρο με σκόρδο και μαϊντανό (πάλι στο φούρνο)

Σαρδέλα τηγανητή

Ψάρι φέτα πλακί

Χταποδοκαλάμαρα τηγανητά με πατάτες

Κοτόπουλο κοκκινιστό με μακαρόνια

Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο

Μοσχαράκι με πουρέ

Μοσχαράκι με ρύζι

Αρνάκι ή κατσικάκι στη λαδόκολλα

Μπριζόλες στην κατσαρόλα

Γιουβαρλάκια

Αυτη η εβδομαδα δενμου παει και πολυ καλά. Εκανε η μαμά μου μια εξεταση σημερα και προεκυψε οτι θα χρειαστει ενα μικροχειρουργειο αλλά με το ιστορικο της περιμενω παντα δυσκολιες και στα πιο ευκολα θεματα. Ειπα στους δικους μου να το κανονισουν πριν παω για δουλεια γιατι μετα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα κυριως αν φυγω ξανα για επαρχια.

Εύχομαι να έχει την καλύτερη έκβαση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλες!!

Χθες μαγείρεψα! Για την μπέμπα φυσικά και για μας μοσχαράκι με πεπονάκι. Για το σύζυγο που νηστεύει θα προνοήσει η πεθερά. Δηλ., όπως καταλάβατε πεθερά πάντα "παίζει" ασχέτως του αν θα μαγειρέψω εγώ:D

Σήμερα θα πάω για κούρεμα τον 2ο γιό το Μιχάλη και λέω να κόψω κι εγώ ψαλίδα και ακρούλες.

Φωτεινή, μην αγχώνεσαι αφού είναι μικροχειρουργείο, άντε να κάτσει 3-4 μέρες. Εύχομαι να πάει καλά και να έχει γρήγορη ανάρρωση. Εσύ όμως γιατί θα πας επαρχία;για δουλειά;

Εβιρί μου, φίλες έχεις κάνει; Πάντως ο μπαμπάς μου μου είχε πεί ότι όσα χρόνια και να ζήσεις Γερμανία, πάντα γι'αυτούς θα θεωρείσαι "ο ξένος". Δεν υπάρχει περίπτωση να σε αποδεχτούν πλήρως.

Αγγελική σοβαρολογείς για τα βιβλία;;; Τι με περιμένει Παναγία μου...

Καλή αρχή στα παιδάκια που ξεκινάνε σήμερα!:) Η συνέχεια είναι το θέμα...:rolleyes:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Φωτεινή εύχομαι να έχει καλή έκβαση το χειρουργείο της μανούλας σου κ καλή ανάρρωση.

Εβιρι τι μακαρονάδα σιδηρόδρομος είναι αυτή?βερίκοκα με 6 ευρώ πάνε καθόλου καλά οι άνθρωποι?

Arnikol καλά διάβασα μοσχάρι με πεπόνι?πως το φτιάχνεις?τι λέει από γεύση?

Εγώ σήμερα δεν ξέρω τι θα φάω.μάλλον γεμιστά από την μητριά μου. Έχω πολύ τρέξιμο σήμερα σε λίγο θα πάω για στείρωση την σκύλοκόρη και μετά έχω κάποιες δουλίτσές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααα

Χτες έκανα σολωμό στο φούρνο με μουστάρδα, λεμόνι και μυρωδικά και για συνοδευτικό σαλάτα από βραστά κολοκυθάκια και πατάτες.

Σήμερα λέω να κάνω φασολάκια... Δε μου έρχεται καμιά καλύτερη ιδέα...


jbssp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Καταρχήν, να ευχηθώ σε όλα τα παιδάκια σας καλή σχολική χρονιά και να ξεπεραστούν γρήγορα τα εμπόδια.

Σήμερα θα φτιάξω γεμιστά.

Δηλ., όπως καταλάβατε πεθερά πάντα "παίζει" ασχέτως του αν θα μαγειρέψω εγώ:D

χαχαχα παίζει καλό και χρήσιμο παιχνίδι.

Εβιρί μου, φίλες έχεις κάνει; Πάντως ο μπαμπάς μου μου είχε πεί ότι όσα χρόνια και να ζήσεις Γερμανία, πάντα γι'αυτούς θα θεωρείσαι "ο ξένος". Δεν υπάρχει περίπτωση να σε αποδεχτούν πλήρως.

Έχω κάνει αρκετές φίλες και οι δύο απ' αυτές είναι οι μπαλαντέρ που βγαίνω για καφέ και συναντιόμαστε και οικογενειακά. Με τις υπόλοιπες βλεπόμαστε πιο αραιά.

Γερμανίδες φίλες δεν έχω, αλλά στο σχολείο μιλάω με πολύ φιλική διάθεση και συμπάθεια με δυο-τρεις Γερμανίδες και με μια Τουρκάλα.

Εβιρι τι μακαρονάδα σιδηρόδρομος είναι αυτή?

:D:D:D:D:D:D

βερίκοκα με 6 ευρώ πάνε καθόλου καλά οι άνθρωποι?

Άμα πήγαιναν καλά θα ζούσαν εδώ;

Arnikol καλά διάβασα μοσχάρι με πεπόνι?πως το φτιάχνεις?τι λέει από γεύση?

Εννοεί με ζυμαρικό που το λένε πεπονάκι. Είναι ίδιο με το κριθαράκι, αλλά όχι τόσο μακρουλό.

Σήμερα λέω να κάνω φασολάκια... Δε μου έρχεται καμιά καλύτερη ιδέα...

Όταν τα βάλεις στο πιάτο, ρίξε από πάνω τριμμένο τυρί για μακαρόνια. Αν δεν τα έχεις δοκιμάσει έτσι, θα σου αρέσουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααά κ εγώ λέω κανονικό πεπόνι στο φαί?,χαχαχαχα μην με κορόιδεψετέ,χαχαχαχα.

Εβιρι,δεν σου πολύ αρέσει η Γερμανία η μου φαίνετε?

Εμένα είναι σχεδόν το μισό σόι Γερμανία και όταν μιλάνε γι αυτήν είναι λες κ μιλάνε για κάτι παραμυθένιο. Ειδικά ο αδερφός του πατέρα μου καλύτερα βρίσε του την μανά κ την οικογένεια παρά την Γερμανία,η γυναίκα του πάλι που είναι γερμανίδα μόνο στις γιορτές πηγαίνει στους γονείς της,τώρα έφυγε ο θείος μου για δουλειά. Γερμανία κ η γυναίκα του έχει κάτσει στο Λουτράκι τι την παρακαλάει να πάει τίποτα αυτή.(από το 2004 κατέβηκαν Ελλάδα κάτι μου μετάνιωσε ο θείος μου γι αυτό ξανά έφυγε)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα.

Ευχαριστω για τις ευχες σας. Όταν θα εχω νεα θα σας ενημερωσω.

Αρνικολ το αν θα σε δεχτει ο Γερμανος σαν φιλο ειναι θεμα ανθρωπου. Οι γονεις μου ειχαν κανει γερμανους φιλους και κρατουν επαφες με οσους ζουν ακομη και σημερα. Με έλληνες που γνωρισαν εδω μετα την επιστροφη τους δεν κρατανε τοσο καλή επαφη. Ειναι πολυ καλά οργανωμενο κρατος και αυτο θαυμαζουν οι ελληνες που πηγαν εκει μετα τον πολεμο. Δυστυχως η Ελλαδα τοτε εζησε κι εναν εμφυλιο που την καθυστερησε πολύ ενω η Γερμανια αν και κατεστραμμενη και ηττημενη ανασυγκροτηθηκε πολυ γρηγορα. Δε σου λεω οτι δεν υπαρχουν προβληματα αλλά δημιουργουν μια τετοια νοοτροπια που τα αποδεχεσαι. (Δεν ξερω να η Εβιρι συμφωνει απο την εμπειρια της αλλά εγω αυτο εχω αποκομισει απ τη δικη μου εμπειρια)

Εβιρακι ευχαριστω για τη λιστα. Τελικα εφτιαξα χοιρινο λεμονατο με πατατες.

Σημερα θα παω να δω 3 παιδικους σταθμους για τη μικρη να δω τι παιζει.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αρνικολ η δουλεια μου κανονικα ειναι στην επαρχια, σε νησι του Ιονιου Πελαγους. Γιαυτο αν δεν παιξει καμια μεταθεση θα πρεπει να ξαναγυρισω εκει.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... ίσως να'ναι και θέμα ανθρώπων. Πάντως θυμάμαι μικρή που φιλοξενούσαμε στο ξενοδοχείο μας 2 οικογένειες Γερμανών με πιο μεγάλα παιδιά, τους ταϊζαμε, τους κοιμίζαμε στο ξενοδοχείο μας τζάμπα, τους πηγαίναμε θάλασσα, θέατρα όπου θες τελος πάντων, περνάγαμε πολύ ωραία, δεν πλήρωναν τπτ. Στην Ελλάδα μας φέρονταν σαν να ήταν Έλληνες, για να σου δώσω να καταλάβεις. Ε, χρειάστηκε να πάει ο θείος μου και αντιμετώπισε τέτοια ψυχρότητα που σηκώθηκε κι έφυγε.

Σου εύχομαι, Φωτεινή, να την πάρεις τη μετάθεση.Ο άντρας μου την πήρε ως νεοδιόριστος και σωθήκαμε οικονομικά και όχι μόνο.

Ξέχασα να πω ότι αυτό γινόταν για χρόνια, δηλ έρχονταν διακοπές κάθε καλοκαίρι και γινόταν το ίδιο πανηγύρι.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νίνα αυτό με το φαγητό από προηγούμενες μέρες το είχε κι ο δικός μου αφού η μανούλα του τον είχε καλομαθημένο με φρέσκο φαγητό κάθε μέρα!

Του ξεκαθάρισα όμως πως από την στιγμή που δουλέυω αυτό ΔΕΝ γίνεται και τελικά προσαρμόστηκε! Μπορώ να σου πω πως τώρα τρώει τα παλιότερα φαγητά που υπαρχουν στο ψυγείο και αφήνει για μένα και τα παιδιά τα πιο ... φρέσκα!

Στραβώνει βέβαια η πεθερούλα μου όταν ακούει πως θα φάμε φαγητό 3 ημερών ή φαγητό που ήταν μία εβδομάδα στην κατάψυξη αλλά περαστικά της!!!!

χα χα χα όλες οι πεθερές ίδιες είναι! σαν να μιλάς για την δικιά μου;) η πλάκα είναι που είμασταν τις προάλλες σε ένα σπίτι και ήρθε η κουβέντα περί φαγητού προηγούμενων μερών και οι άλλοι, λες και ήταν μιλημένοι, είπαν ότι ευχαρίστως το τρώνε! εκεί να δεις τα μούτρα του δικού μου!:P

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ...

Σήμερα έχω αρκετή δουλίτσα και τώρα ξέκλεψα λίγο χρόνο να σας πω ένα γειά και να διαβάσω τα νέα σας!

Ξεκίνησαν και τα σχολεία σήμερα! Καλή σχολική χρονιά λοιπόν σε όλες τις μανούλες που έχουν παιδάκια που πηγαίνουν σχολείο!

Σήμερα τρώμε ρολό κοτόπουλο στο φούρνο με λεμονάτες πατατούλες.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Eviri ολόκληρο κατάλογο μας κατέβασες! μόνο παραγγελία δε θα δώσουμε:P μπράβο, μου θύμησες κάποια φαγητά, που έχω καιρό να κάνω! Καλή αρχή στα παιδάκια σου σήμερα και σε όλα τα παιδάκια!!

ΦΩΤΕΙΝΗ ελπίζω να πάνε όλα καλά με την μαμά σου και γρήγορη ανάρρωση!

Σήμερα έχουμε φακές και αν έχω όρεξη αργότερα, θα κάνω και τυροκαυτερή... έχω ακόμα λίγο γαύρο μαρινάτο, που πάει μία χαρά με τα όσπρια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

καλά είμαστε κορίτσι!

Κοριτσακια κ εγω απο περσυ εδω που εβλεπα απο εσας πως το κανετε, πλεον οσπρια κ κοκκινιστο παντα μαγειρευω περισσοτερο κ βαζω στην καταψυξη.Κ αρακα εχω βαλει κ σουτζουκακια ετοιμα με την σαλτσα τους κ ειναι μια χαρα.Ε δεν γινετε αμα δουλευεις να προλαβαινεις τα παντα. Κ μενα η πεθερα κοροιδευει αλλα σκασιλα μου. Εδω δεν εχουμε προβλημα εμεις που τα τρωμε εχει αυτη ... υπαρχει κ το ξυδι ....

θα συμφωνήσω μαζί σου!!!!

Ωραια τα μακαρονακια Αγγελικη. Εγω αυριο εχω παρει αδεια επειδη εχει ο μεγαλος στο νηπιο αγιασμο κ ετσι θα κανω ενα παστιτσιο να φαμε κ μεθαυριο. μετα μια Παρασκευη εμεινε κατι γρηγορο θα φτιαξω.

πως ήταν η πρώτη σας μέρα? Καλή αρχή!

Εμεις σημερα τρωμε ωραιοτατο μπριαμακι που εκανα χτες στην γαστρα.Εγινε πολυ ωραιο κοριτσια.Νομιζω τελικα πως στην γαστρα γνεται πιο ωραιο απο οτι στο ταψι γιατι δεν ξεραινονται καθολου τα λαχανικα.

γενικά οτι φαγητό γίνει στην γάστρα είναι νοστιμότατο και ζουμερό!

Σημερα τοβραδυ λεω να τους κανω πεινιρλι .Δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε κ λεω να επειχειρησω.

¨εφτιαξες τελικά? Πως βγήκαν?

Αγγελική γιατί τα βιβλία των αγγλικών τόσο ακριβά?όχι μόνο ακριβά αλλά φωτιά κ λαυρα.

Είναι συνολικά 5 βιβλία και όσο ανεβαίνει το επίπεδο αντιστοίχως ανεβαίνουν και οι τιμές:?

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που θα πάνε σχολείο.

Σε ευχαριστούμε!

Εγώ σήμερα έφτιαξα τζόλια τέλεια έγιναν(για όσες δεν ξέρουν είναι χειροποίητα μακαρόνια αλλά έχουν ένα περίεργο σχήμα)

δεν τα ήξερα αλλά έχω την εντύπωση πως είναι μεγάλος μπελάς να τα φτιάξεις και μετά τα καταναλώνεις σε χρόνο μηδεν!

Καλησπερα!

Γειά σου Φωτεινούλα!

Αυτη η εβδομαδα δενμου παει και πολυ καλά. Εκανε η μαμά μου μια εξεταση σημερα και προεκυψε οτι θα χρειαστει ενα μικροχειρουργειο αλλά με το ιστορικο της περιμενω παντα δυσκολιες και στα πιο ευκολα θεματα. Ειπα στους δικους μου να το κανονισουν πριν παω για δουλεια γιατι μετα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα κυριως αν φυγω ξανα για επαρχια.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με την μανουλίτσα σου!

Φιλάκια σε όλες


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

dwraki χρειάζονται και οι στιγμές χαλάρωσης, όποτε μπορείτε με τον αντρούλη σου... με ένα κρασάκι και μία αγκαλιά, τα ξεχνάς όλα:P

Ετσι ειναι!!!!

Του ξεκαθάρισα όμως πως από την στιγμή που δουλέυω αυτό ΔΕΝ γίνεται και τελικά προσαρμόστηκε! Μπορώ να σου πω πως τώρα τρώει τα παλιότερα φαγητά που υπαρχουν στο ψυγείο και αφήνει για μένα και τα παιδιά τα πιο ... φρέσκα!

Στραβώνει βέβαια η πεθερούλα μου όταν ακούει πως θα φάμε φαγητό 3 ημερών ή φαγητό που ήταν μία εβδομάδα στην κατάψυξη αλλά περαστικά της!!!!Ξυδι καλε!!!!:tongue:

Ο Δικος μου αντρουλης,ειναι πολυυυυυυυ ευκολος στο φαγητο.Τρωει οτι υπαρχει.....ακομα και απο καταψυξη!!!;)

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Κοριτσακια κ εγω απο περσυ εδω που εβλεπα απο εσας πως το κανετε, πλεον οσπρια κ κοκκινιστο παντα μαγειρευω περισσοτερο κ βαζω στην καταψυξη.Κ αρακα εχω βαλει κ σουτζουκακια ετοιμα με την σαλτσα τους κ ειναι μια χαρα.Ε δεν γινετε αμα δουλευεις να προλαβαινεις τα παντα. Κ μενα η πεθερα κοροιδευει αλλα σκασιλα μου. Εδω δεν εχουμε προβλημα εμεις που τα τρωμε εχει αυτη ... υπαρχει κ το ξυδι ....Πολυ σωστα!!!χαχαχαχαχα

Αχ δωρακι αυτες οι λογες στιγμες χαλαρωσης ειναι ολα τα λεφτα.;)

Σημερα τοβραδυ λεω να τους κανω πεινιρλι .Δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε κ λεω να επειχειρησω.

Εχω κανει και σου λεω οτι ειναι και ευκολο αλλα και πενατανοστιμα!!!!!!!!!!Σαν τα χειροποίητα δεν εχει!

r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...