Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα! Καλή εβδομαδα!

Αγγελικουλα καλώς ήρθες! Καλή προσαρμογη τωρα στο σχολικο προγραμμα.

Νινα ευχαριστω για τη συνταγη. Την Παρασκευη που εχει λαικη θα παρω να φτιαξω. Εγω δεν πινω τσιπουρο αλλά πινει η υπολοιπη παρεα και τον εκθειαζουν ως τσιπουρομεζε οπότε λεω να δοκιμασω. Λογικα δε θα παει χαμενος.

Γωγουλα περαστικα.

Δωρακι μπραβο στο θησαυρουλη! Και στη μανουλα που ασχολειται τοσο πολύ. Η δικια μου μου ζητησε να της μαθω να διαβαζει αλλά δεν θα το τομησω γιατι φοβαμαι μην κουραστει πολύ μικρη. Συνεβη σε κατι παιδια του περιβαλλοντος μου και στο σχολειο μετα τα παρατησαν και δε θελω να της συμβει κάτι τετοιο.

Σημερα ηθελα να φτιαξω μπριαμ αλλά τελικα εφτιαξα μακαρονια κι εβγαλα και μια μεριδα κοκκινιστο που ειχα στην καταψυξη για συνοδεια. Ο μικρος ξυπνησε το πρωι κι ειχε γκρινια, ηθελε συνεχεια αγκαλια και μου αλλαξε τα σχεδια. Στο μεταξυ περιμενα κι επισκεψεις το απογευματακι κι ηθελα να ψιλοσυμμαζεψω το σπιτι και στο μισαωρο που κοιμηθηκε ετρεχα. Δοκιμαστηκαν λιγο τα νευρα μου με τα δυο μικρα σημερα αλλά ενταξει όλα καλά. Αρετουλα φανταζομαι οτι εσενα με τα 4 αυτα σου φαινονται παιχνιδακι αλλά ειναι κατι μερες που οι αντοχες μας δοκιμαζονται. Για βαπτιση δεν εχουμε κανονισει ημερομηνια ακομη κι εμεις λεμε 27/10 αν βρουμε στην εκκλησια που θελουμε. Πρεπει να τρεξω για όλες αυτες τις διαδικασιες αλλά και για παιδικο της μικρης αν δεν παει τελικα στο δημοσιο.

Εβιρι συμφωνω με την Αγγελικη. Ειστε οικογενειακως στο μαγειρεμα υπεροχοι. Καλη προσαρμογη.

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γειά σας και πάλι. Πήγα την μπέμπα στον παιδίατρο για εμβόλιο και σκάσαμε. τι κουφόβραση είναι αυτή!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Έφτιαξα μόνο μια ομελέτα φούρνου σαν συμπλήρωμα στο χτεσινό φαγητό.

Σήμερα ήταν πρώτη μέρα σχολείου για μας.

Το μεσημεράκι φύγαμε με την Εβιρίνα για να αγοράσουμε τα σχολικά που τους έδωσαν σε λίστα. Γίνεται κι εδώ της κακομοίρας στα βιβλιοπωλεία.

Μετά πέρασα από τον Τούρκο για να πάρω μερικά σύκα και βλέπω στο καφάσι να τα έχει ένα-ένα όπως π.χ. βάζουμε τα ροδάκινα ένα-ένα πάνω σε κάτι πράσινα βαθουλώματα ζελατίνας. Πάνω στο κάθε σύκο είχε τιμή 0,79 λεπτά το καθένα. Παιδιά δεν πήρα. Στην Ελλάδα τα έβρισκα στη λαϊκή της γειτονιάς γύρω στο 1 ευρώ το κεσεδάκι. Εδώ μου κακοφάνηκε που τα είχαν (το ξαναλέω) 0,79 λεπτά το ένα σύκο.

Διάβαζα τα νέα σας αλλά με το ζόρι, όλο με διέκοπταν... νίωθω πολύ κουρασμένη και τώρα αρχίζει η εβδομάδα.

Έχεις δίκιο αφού είσαι εργαζόμενη και στο σπίτι σε περιμένουν 4 παιδιά και οι δουλειές. Αν συνεχίσεις να αισθάνεσαι έτσι χτύπα καμιά βιταμινούλα.

Έφτιαξα όμως τη σούπα της μπέμπας (κλασσικά) και μαρμελάδα από βανίλιες.

Γεια στα χέρια σου.

Αν αδυνατίσω εγώ ποτέ με τέτοια μυαλά...:rolleyes:

χαχαχαχα

Φωτεινή κι εσείς έχετε βάπτιση; Πότε; Εμείς 27/10 και με απασχολεί το τι θα φορέσω...

Καλή ιδέα είναι να επιλέξεις κάτι με ραντάκι κι από πάνω να έχει σακάκι ή μπολερό ή εσάρπα από οργάντζα (ανάλογα πόσο καλό ντύσιμο θα βάλεις). Έτσι θα έχεις την ευελιξία, αν κάνει ζέστη να έχεις το ραντάκι κι αν κάνει κρύο εκείνη την ημέρα (ή αν τη νύχτα αλλάξει ο καιρός) να φορέσεις από πάνω το σετάκι του σε ζακέτα και να μην κρυώνεις, ενώ ταυτόχρονα θα είσαι καλοντυμένη.

Εβιρί μου, έτσι όπως περιγράφεις το σκηνικό, μου θυμίζεις Αγγλία που πήγαινα Σεπτέμβριο, καλοκαίρι εδώ και χειμώνας εκεί....:( Ούτε ως τουρίστρια δεν ξαναπατάω...

Αχ έτσι είναι. Αφού και στο παρελθόν έχω ξαναπεί ότι αν είναι έτσι εδώ, τότε πώς πρέπει να είναι στην Αγγλία που φημίζεται για τις βροχές και την υγρασία;

Μπράβο στον άντρα σου για το κοτόπουλο!

Σ' ευχαριστώ.

Ελένη, ωραία η συνταγή και εύκολη. Θέλω να φτιάξω κορμό-ρολό με τη μαρμελάδα και ψάχνω συνταγή. Πείτε αν έχετε καμία υπ'όψιν σας.

Όταν είχα φτιάξει ήμουν στην Ελλάδα και τη συνταγή (που ήταν πολύ ωραία) την είχα δει από τον Τσελεμεντέ. Αν τον έχεις, φτιάξ' τη θα σου αρέσει, ή δανείσου από κάποια που να τον έχει.

Χθες επεστρεψες Εβιρουλα;

Το Σάββατο το απόγευμα.

Μπραβο στον αντρουλη σου για το φαγακι!!!!

Σ' ευχαριστώ.

και υποσχομαι να μπαινω συχνα πια!!!!

Σε ευχαριστω για την αγαπη σου!!!!!

Το αξίζεις.

Βεβαια παρολο που δεν παει παιδικο,ξερει απιστευτα πολλα πραγματα.

Ξερει ολη την ελληωγνικη και αγγλικη αλφαβητο,μετραει εως το 50 και αναγνωριζει ολα τα γραματα -αριθμους.(κουκουβαααααααααααααααααα!!!!)Γραφει επισεις τον ονομα του....

Καλυτερα να σταματισω γιατι οταν μιλαω-γραφω για τον μικρο...ΔΕΝ σταματραω μετα!!!!!!:mrgreen:

Το παιδί είναι αστέρι. Δε θα σε κουράσει καθόλου στο σχολείο.

Τουλάχιστον, κάναμε την μπέμπα κι έτσι θα έχω κι εγώ μια σύμμαχο μέσα σε τόσο αντρομάνι...

Εδώ που τα λέμε χρειαζόταν μία σύμμαχος.

Εντωμεταξύ όλα ροζ της τα παίρνω... βγάζω το άχτι μου, ούτε καν ουδέτερα χρώματα!Και τα αγόρια όμως την αγαπάνε πολύ! Ελπίζω και όταν μεγαλώσουν να την έχουν στα ώπα-ώπα...

Σίγουρα η πριγκίπισσα θα τους κάνει ό,τι θέλει τους σωματοφύλακές της.

Αν σου πω οτι μαθαινει πολυ ευκολα και οτι το ονομα του, του το εδειξα μονο 2 φορες πως να το γραφει;

Ειναι απιστευτος πραγματικα!!!

Άρα το παιδί είναι πολύ δεκτικό στις γνώσεις. Να το χαίρεσαι Δωράκι.

Ότι και φτιάξεις με κρέμα γαλάκτος γίνεται μούρλια βρε παιδί μου!

Ναι αυτό είναι αλήθεια.

Βοήθειά σου Εβιράκι!

Σ' ευχαριστώ.

Εβιρακι καλη προσαρμογη κ καλη αρχη στην Εβιρινα στο σχολειο!! Μπραβο κ στον Εβιρο τον χρυσοχερη! Κ σου εφτιαξε κ το αγαπημενο μου φαγητο !!( μαζι με τα γεμιστα βεβαιως βεβαιως)!!

Σ' ευχαριστώ και για τα δύο.

παιδί εσείς είστε μαγειρικό περιβόλι οικογενειακώς!!!!

χαχαχαχα μου άρεσε η παρομοίωση.

Καλή προσαρμογή!

Σ' ευχαριστώ.

Ωραια τα τραπεζώματα,αλλα εχουν κουραση για την οικοδεσποινα!

Δε λες τίποτα.

Καλημέρα κορίτσια!

Πώπω τί χαμός είναι αυτός! επιστρέψαμε όλες και δεν προλαβαίνουμε να τα πούμε!

Τρεχάτε ποδαράκια μου. Ή μάλλον χεράκια μου.

Εγώ τελικά σήμερα έφαγα σκέτο λαπα επειδης χτες έφαγα καλαμάκια από έξω κ την έβγαλα μέχρι το πρωί στην τουαλέτα.

Επίσης νυστάζω πολύ.

Ωωωω το καημένο το κορίτσι. Περαστικά σου.

Ο μικρος ξυπνησε το πρωι κι ειχε γκρινια, ηθελε συνεχεια αγκαλια και μου αλλαξε τα σχεδια.

Βγάζει δοντάκια;

Πρεπει να τρεξω για όλες αυτες τις διαδικασιες αλλά και για παιδικο της μικρης αν δεν παει τελικα στο δημοσιο.

Σε συμπονώ, γιατί έχεις πολλά να κάνεις σε σύντομο χρονικό διάστημα και μάλιστα ταυτόχρονα με τη φροντίδα των παιδιών.

Εβιρι συμφωνω με την Αγγελικη. Ειστε οικογενειακως στο μαγειρεμα υπεροχοι. Καλη προσαρμογη.

Σ' ευχαριστώ και για τα δύο.

Γειά σας και πάλι. Πήγα την μπέμπα στον παιδίατρο για εμβόλιο και σκάσαμε. τι κουφόβραση είναι αυτή!

Ενώ στην Αθήνα φυσούσε σήμερα όπως μου έλεγαν οι γονείς μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν απο λιγο γυρισα...ειμαι πτωμα, μυριζω και τσιγαριλα. Σε κατι τετοιο προσανατολιζομαι Εβιρουλα μου αμανικο φορεμα με ζακετακι καλο η μπολερο. γραφω απο κινητο οποτε συγχωρηστε μου τα οποια λαθη.

Φωτεινη μου μετα τα 2 παιδια επαθα ανοσια οσον αφορα τα νευρα. ειναι δυσκολη η καθημερινοτητα αλλα δεν θελω να με παιρνει απο κατω.προσπαθω οσο μπορω να το βλεπω αλλιως, με χιουμορ και μου φαινεται οτι πιανει, τουλαχιστον στα δικα μου παιδια. και επισης, οταν θελωνα ηρεμησουν κ νατα «μαντρωσω» τους διαβαζω. ιστοριες της βιβλου, κλασσικα παραμυθια, βιους αγιων κλπ.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εβιρι,μηπως λεω μηπως,τα συκα ηταν απο χρυσαφι;;;:shock: ελεος!!!!!!

Μα κουφαθηκα!!!Κι επειδη η αδερφη μου ειναι εξω...ξερω οτι ψωνιζει ελληνικα...(πες..)..προιοντα.Αλλα σε λογικες τιμες.....Τωρα τι σοι συκα πουλουσε ο συγκεκριμένος εμπορος τουρκος...δεν ξερω!!!!:?

Καλη αρχη στην κορουλα σου.

Η μεγαλη σου καλα ειναι;;;Πως παει με τις σπουδες της;Σε τι σταδιο βρίσκετε;

Αρετουλα εισαι ηρωας κοριτσακι μου με 4 παιδακια....και εργαζομενη.Αξια!!!!

(Η αληθεια ειναι οτι μικρη ονειρευομουν να κανω 4 παιδια....

1 γιο και 3 τσουπρες...:-P...χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!)

Πολυ θα ηθελα να βρεθουμε κατω.....;)

Εμεις σημερα πηγαμε τζ@μπο...(επιθυμια του θησαυρου)..και πηραμε ουτε ξερω,ποσα βιβλια...προσχολικης ηλικιας.Πηρε κι ενα που βοηθαει να μαθουν την ωρα....(οιμε!!!μονο αυτο να μαθει ακομα...χαχαχα)

Τωρα παρεα με τον αντρουλη απολαμβανουμε λευκο κρασακι..( ο θησαυρος κοιμαται απο τις 10)

..ωραια ειναι...χρειαζεται κι αυτο καπου καπου.Τελειο χαλαρωτικο....;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Δώρα κι έξυπνο παιδάκι έχεις μπράβο.

Σε ευχαριστω καλη μου!!!!Καλος ειναι....υγεια να εχει το πουλακι μου!!!!

Κορίτσια ΣΥΓΝΩΜΗ γι αυτές που δεν έγραψα έχετε γράψει πολλά,γράφω από κινητό κ είναι λίγο δύσκολο να θυμάμαι να γράφω σε όλες.

Αααχ ξερω πως ειναι...κι εγω δυσκολευομαι αρκετα!!!!!

Εγώ τελικά σήμερα έφαγα σκέτο λαπα επειδης χτες έφαγα καλαμάκια από έξω κ την έβγαλα μέχρι το πρωί στην τουαλέτα.Περαστικα σου!!

Επίσης νυστάζω πολύ.

Υγ. Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα?

Δωρακι μπραβο στο θησαυρουλη! Και στη μανουλα που ασχολειται τοσο πολύ. Η δικια μου μου ζητησε να της μαθω να διαβαζει αλλά δεν θα το τομησω γιατι φοβαμαι μην κουραστει πολύ μικρη. Συνεβη σε κατι παιδια του περιβαλλοντος μου και στο σχολειο μετα τα παρατησαν και δε θελω να της συμβει κάτι τετοιο.

Σε ευχαριστω πολυ.Παντως να σου πω κατι;νομιζω ειναι και στο παιδι.

Αν θελει να τις μαθεις να διαβαζει...δειξ της....δεν νομιζω να τις κανει κακο...

Ο δικος μου απο πολυ μικρος...σχεδων απο τα δυομιση,καθοταν κατω και ηθελε να διαβαζουμε βιβλια με ζωακια...-αριθμους και την Α-Β.Ετσι εμαθε και να μετραει αλλα και την Αλφαβητα πολυ ευκολα....

μικρος ξυπνησε το πρωι κι ειχε γκρινια, ηθελε συνεχεια αγκαλια και μου αλλαξε τα σχεδια. Αχ το πουλακι μου...μηπως ειναι δοντακια;;;

Εβιρι συμφωνω με την Αγγελικη. Ειστε οικογενειακως στο μαγειρεμα υπεροχοι. Καλη προσαρμογη.

Κι εγω θα συμφωνησω με σενα που συμφωνεις με την Αγγελικη.....master cef οικογενειακως!!!Η το χεις η οχι!!!

Καλο βραδυ κοριτσια....Αυριο με υγεια!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; Πώς ξημερώσατε; Εγώ νιώθω λίγο θολωμένη, σαν να μην κοιμηθηκα. Για σήμερα πάλι δε μαγείρεψα, έχω κάτι γεμιστά θα τα ζεστάνω και θα περάσει το μεσημέρι. Ε κάτι θα μου στείλει και η πεθερούλα μου!

Τελικά βρήκα μια συνταγή για ρολό με κρέμα και βατόρμουρα, λέει, αλλά εγώ θα χρησιμοποιήσω τη μαρμελάδα μου. Εύκολη φαίνεται.

Εβιρί μου, πες να στα στείλουν από Ελλάδα τα σύκα. Πιο φθηνα θα κοστίσει, που λέει ο λόγος:mad:. Σα δε ντρέπονται... Αλήθεια, πώς σας αντιμετωπίζουν εκεί οι Γερμανοί;

Δώρα μου, όποτε θες. Το ίδιο νούμερο έχω, να συναντηθούμε, αν θες να πάμε σε κανά παιδότοπο.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ξεκλέβω λίγο χρόνο για να διαβάσω τα νέα σας μέχρι να μου στείλουν κάτι στο mail για να συνεχίσω την δουλειά μου!

Σήμερα θα φάμε μακαρόνια με σαλτσούλα που είχα φτιάξει την προηγούμενη εβδομάδα και την έιχα στην κατάψυξη.

Κορίτσια καλησπέρα καλή εβδομάδα.

Γράφω από κινητό κ μου είναι δύσκολο να θυμηθώ τα πάντα.

Μην αγχώνεσαι παιδί μου, δεν θα γράψεις εξετάσεις!!!!!:tongue:

Καλώς σας βρήκα κοριτσάκια.

Εβιρι ναι οι κοΡτεΖινες έχουν λίγο κρέας.

Δώρα κι έξυπνο παιδάκι έχεις μπράβο.

Arninol(δεν ξέρω εάν το έγραψα σωστά)τα ζουζουνια σου είναι κοντά σε ηλικία,μπράβο σου που τα καταφέρνεις.

Αγγελική προσαρμόστηκαν τα παιδιά που γύρισαν η είναι ακόμα αναστάτωμένα?

Ευτυχώς προσαρμόστηκαν αμέσως!

Εγώ τελικά σήμερα έφαγα σκέτο λαπα επειδης χτες έφαγα καλαμάκια από έξω κ την έβγαλα μέχρι το πρωί στην τουαλέτα.

Επίσης νυστάζω πολύ.

Είσαι καλύτερα σήμερα?

Υγ. Τι ζέστη είναι αυτή σήμερα?

Καλησπερα κι απο μενα! Καλή εβδομαδα!

Αγγελικουλα καλώς ήρθες! Καλή προσαρμογη τωρα στο σχολικο προγραμμα.

Να είσαι καλά Φωτεινούλα!

Νινα ευχαριστω για τη συνταγη. Την Παρασκευη που εχει λαικη θα παρω να φτιαξω. Εγω δεν πινω τσιπουρο αλλά πινει η υπολοιπη παρεα και τον εκθειαζουν ως τσιπουρομεζε οπότε λεω να δοκιμασω. Λογικα δε θα παει χαμενος.

Ούτε κι εγώ είμαι του τσίπουρου αλλά να είσαι σίγουρη ότι ο μεζές θα γίνει ανάρπαστος!

Για βαπτιση δεν εχουμε κανονισει ημερομηνια ακομη κι εμεις λεμε 27/10 αν βρουμε στην εκκλησια που θελουμε. Πρεπει να τρεξω για όλες αυτες τις διαδικασιες αλλά και για παιδικο της μικρης αν δεν παει τελικα στο δημοσιο.

καλά ξεμπερδέματα λοιπόν!

Εβιρι συμφωνω με την Αγγελικη. Ειστε οικογενειακως στο μαγειρεμα υπεροχοι. Καλη προσαρμογη.

Φιλακια

Γειά σας και πάλι. Πήγα την μπέμπα στον παιδίατρο για εμβόλιο και σκάσαμε. τι κουφόβραση είναι αυτή!

Παιδίατρο εμείς θα πάμε την Πέμπτη το απόγευμα.

Γεια σας κορίτσια.

Γειά σου κι εσένα!

Έφτιαξα μόνο μια ομελέτα φούρνου σαν συμπλήρωμα στο χτεσινό φαγητό.

Σήμερα ήταν πρώτη μέρα σχολείου για μας.

καλή αρχή στην Εβιρίνα!

Το μεσημεράκι φύγαμε με την Εβιρίνα για να αγοράσουμε τα σχολικά που τους έδωσαν σε λίστα. Γίνεται κι εδώ της κακομοίρας στα βιβλιοπωλεία.

Αυτό ακριβώς θα συμβεί με εμάς αύριο που έχουν αγιασμό. Χτες πήρα και μία πρώτη κρυάδα με τα βιβλία Αγγλικών της Κωνσταντίνας που θα μου στοιχίσουν περίπου 100 ευρώ!

Μετά πέρασα από τον Τούρκο για να πάρω μερικά σύκα και βλέπω στο καφάσι να τα έχει ένα-ένα όπως π.χ. βάζουμε τα ροδάκινα ένα-ένα πάνω σε κάτι πράσινα βαθουλώματα ζελατίνας. Πάνω στο κάθε σύκο είχε τιμή 0,79 λεπτά το καθένα. Παιδιά δεν πήρα. Στην Ελλάδα τα έβρισκα στη λαϊκή της γειτονιάς γύρω στο 1 ευρώ το κεσεδάκι. Εδώ μου κακοφάνηκε που τα είχαν (το ξαναλέω) 0,79 λεπτά το ένα σύκο.

Και πολύ καλά έκανες και δεν τα πήρες!

Παιδια πριν απο λιγο γυρισα...ειμαι πτωμα, μυριζω και τσιγαριλα. Σε κατι τετοιο προσανατολιζομαι Εβιρουλα μου αμανικο φορεμα με ζακετακι καλο η μπολερο. γραφω απο κινητο οποτε συγχωρηστε μου τα οποια λαθη.

θα το σκεφτούμε αν θα σε συγχωρήσουμε :tongue:

Φωτεινη μου μετα τα 2 παιδια επαθα ανοσια οσον αφορα τα νευρα. ειναι δυσκολη η καθημερινοτητα αλλα δεν θελω να με παιρνει απο κατω.προσπαθω οσο μπορω να το βλεπω αλλιως, με χιουμορ και μου φαινεται οτι πιανει, τουλαχιστον στα δικα μου παιδια. και επισης, οταν θελωνα ηρεμησουν κ νατα «μαντρωσω» τους διαβαζω. ιστοριες της βιβλου, κλασσικα παραμυθια, βιους αγιων κλπ.

Μπράβο που κάθονται και τους διαβάζεις! Ο δικός μου δεν βάζει τον μώλο του κάτω με τίποτα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα πηγαμε τζ@μπο...(επιθυμια του θησαυρου)..και πηραμε ουτε ξερω,ποσα βιβλια...προσχολικης ηλικιας.Πηρε κι ενα που βοηθαει να μαθουν την ωρα....(οιμε!!!μονο αυτο να μαθει ακομα...χαχαχα)

Αφού το ζητάει από μόνος του μάθετε και την ώρα και όταν πάει στο σχολείο θα βοηθάει την δασκάλα!!!!!

Τωρα παρεα με τον αντρουλη απολαμβανουμε λευκο κρασακι..( ο θησαυρος κοιμαται απο τις 10)

..ωραια ειναι...χρειαζεται κι αυτο καπου καπου.Τελειο χαλαρωτικο....;)

Χρειάζεται λέει δεν λες τίποτα!

Καλημέρα!!! Τι κάνετε; Πώς ξημερώσατε; Εγώ νιώθω λίγο θολωμένη, σαν να μην κοιμηθηκα.

Μήπως πρέπει να πάρεις καμία βιταμινούλα όπως σου πρότεινε και η Έβιρι?

Για σήμερα πάλι δε μαγείρεψα, έχω κάτι γεμιστά θα τα ζεστάνω και θα περάσει το μεσημέρι. Ε κάτι θα μου στείλει και η πεθερούλα μου!

Τελικά βρήκα μια συνταγή για ρολό με κρέμα και βατόρμουρα, λέει, αλλά εγώ θα χρησιμοποιήσω τη μαρμελάδα μου. Εύκολη φαίνεται.

καλή επιτυχία!

Αυτά για την ώρα κορίτσια! ξεκινάω να δουλεύω και τα λέμε ξανά αργότερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από μένα!

Eviri ο Τούρκος, μου φαίνεται, το 'πιασε το νόημα:mad: σου λέει αφού τα ελληνικά είναι ακριβά, γιατί να μη κοπανήσει λίγο και αυτός τις τιμές!

dwraki χρειάζονται και οι στιγμές χαλάρωσης, όποτε μπορείτε με τον αντρούλη σου... με ένα κρασάκι και μία αγκαλιά, τα ξεχνάς όλα:P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και εγώ με σαλτσούλα από την κατάψυξη, την έκανα χτες τη μακαρονάδα... ο σύζυξ την καταχάρηκε! δεν του είπα βέβαια τις λεπτομέρειες, γιατί έχει κάτι με τα προηγούμενα φαγητά...:mad:¨

Σήμερα θα κάνω σνίτσελ στο φούρνο, ρυζάκι και ίσως βράσω αμπελοφάσουλα για σαλάτα... ότι προλάβω, γιατί έχω εξωτερικές δουλειές...

Καλή συνέχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Νίνα αυτό με το φαγητό από προηγούμενες μέρες το είχε κι ο δικός μου αφού η μανούλα του τον είχε καλομαθημένο με φρέσκο φαγητό κάθε μέρα!

Του ξεκαθάρισα όμως πως από την στιγμή που δουλέυω αυτό ΔΕΝ γίνεται και τελικά προσαρμόστηκε! Μπορώ να σου πω πως τώρα τρώει τα παλιότερα φαγητά που υπαρχουν στο ψυγείο και αφήνει για μένα και τα παιδιά τα πιο ... φρέσκα!

Στραβώνει βέβαια η πεθερούλα μου όταν ακούει πως θα φάμε φαγητό 3 ημερών ή φαγητό που ήταν μία εβδομάδα στην κατάψυξη αλλά περαστικά της!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

καλα μου βγηκαν τα ματια με τα συκα, ελεος πια!! οχι δεν υπηρχε περιπτωση να τα παρω με τπτ!! Αισχροκερδια σε ολο της το μεγαλειο! Μετα ξερουν μονο την Ελλαδα να κατηγορουν ...

Κοριτσακια κ εγω απο περσυ εδω που εβλεπα απο εσας πως το κανετε, πλεον οσπρια κ κοκκινιστο παντα μαγειρευω περισσοτερο κ βαζω στην καταψυξη.Κ αρακα εχω βαλει κ σουτζουκακια ετοιμα με την σαλτσα τους κ ειναι μια χαρα.Ε δεν γινετε αμα δουλευεις να προλαβαινεις τα παντα. Κ μενα η πεθερα κοροιδευει αλλα σκασιλα μου. Εδω δεν εχουμε προβλημα εμεις που τα τρωμε εχει αυτη ... υπαρχει κ το ξυδι ....

Ωραια τα μακαρονακια Αγγελικη. Εγω αυριο εχω παρει αδεια επειδη εχει ο μεγαλος στο νηπιο αγιασμο κ ετσι θα κανω ενα παστιτσιο να φαμε κ μεθαυριο. μετα μια Παρασκευη εμεινε κατι γρηγορο θα φτιαξω.

Ωραιο κ το σνιτσελακι Νινα μου, καιρο εχω να κανω.

Αχ δωρακι αυτες οι λογες στιγμες χαλαρωσης ειναι ολα τα λεφτα.

Αρνικολ κουραγιο μανα!!! Ωραιοτα αιεναι κ τα γεμιστα οσως ημερων κ αν ειναι!!

Γωγω περαστικα σου!!

Εμεις σημερα τρωμε ωραιοτατο μπριαμακι που εκανα χτες στην γαστρα.Εγινε πολυ ωραιο κοριτσια.Νομιζω τελικα πως στην γαστρα γνεται πιο ωραιο απο οτι στο ταψι γιατι δεν ξεραινονται καθολου τα λαχανικα.

Σημερα τοβραδυ λεω να τους κανω πεινιρλι .Δεν εχω ξαναφτιαξει ποτε κ λεω να επειχειρησω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τα περαστικά. Σήμερα είμαι καλύτερα απλά το έντερο κάνει μερικά παράπονα αλλά δεν πειράζει θα του περάσει.

Δωράκι τώρα θα μάθετε την ώρα?μπράβο σας,εσείς στο σχολείο θα είστε οι καλύτεροι μαθητές.

Εβιρι πανάκριβα τα σύκα.

Αγγελική γιατί τα βιβλία των αγγλικών τόσο ακριβά?όχι μόνο ακριβά αλλά φωτιά κ λαυρα.

Ggeny η χύτρα και η γάστρα για μένα κάνουν τα καλύτερα φαγητά.

Καλή αρχή στα παιδάκια σας που θα πάνε σχολείο.

Εγώ σήμερα έφτιαξα τζόλια τέλεια έγιναν(για όσες δεν ξέρουν είναι χειροποίητα μακαρόνια αλλά έχουν ένα περίεργο σχήμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Τι τιμή ειχαν τα συκα;; Έλεος!!!

Στιγμές χαλάρωσης ακουω. Τι ωραια!

Σημερα εφτιαξα το μπριαμ που ελεγα. Για αυριο δεν εχω σκεφτει ακομα. Κολλησα.

Αυτη η εβδομαδα δενμου παει και πολυ καλά. Εκανε η μαμά μου μια εξεταση σημερα και προεκυψε οτι θα χρειαστει ενα μικροχειρουργειο αλλά με το ιστορικο της περιμενω παντα δυσκολιες και στα πιο ευκολα θεματα. Ειπα στους δικους μου να το κανονισουν πριν παω για δουλεια γιατι μετα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα κυριως αν φυγω ξανα για επαρχια.

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...