Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χρονια πολλα Εβιρακι μου πολυχρονη να εισαι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Αρετη μου μπραβο που περασατε τελεια!! Χαλαλι η κουραση!

Εγω το Σαββατο εφτιαξα ψαρακια μπακαλιαρακια τηγανιτα για το λοχο κ γι αμενα σολωμο ψητο με σαλατα μπροκολο καροτο κ γι ατο μικρο ψαροσουπα.

Χτες μας ειχαν τραπεζι το μεσημερι κ για σημερα εφτιαξα απλα κ ταπεινα φασολακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα και καλή εβδομάδα!

Τελικά την Παρασκευή ήρθαν οι γονείς μου με τον αδερφό μου και δεν έφτιαξα τίποτα αλλά παραγγείλαμε σουβλάκια! Καλύτερα γιατί έτσι ήμουν πιο χαλαρή!

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε ψαράκια τηγανιτά και το βράδυ παραγγείλαμε πίτσα κατόπιν λαικής απάιτησης!!!!!

Τη Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξε η πεθερά μου κοτόπουλο γεμιστό στο φούρνο.

Για σήμερα έφτιαξα τα παιδάκια κοτόπουλο που είχα βγάλει για να φτιάξω την Παρασκευή αλλά τελικά δεν έκανα! Τα έβαλα στο φούρνο με ντοματούλα και κριθαράκι!

Αρετούλα χαίρομαι που περάσατε καλά! Και του χρόνου να είστε καλά να ξαναγιορτάσετε το αντράκι σου!

Νίνα είχα την εντύπωση ότι ήσουν Σταματίνα! Στο τραπέζι που πήγατε έφαγες κανικά? Όλα καλά?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Εβιρακι χρονια πολλά! Να εισαι παντα καλά, να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να ομορφαινεις το καφε μας!

Χρονια Πολλά και στη Μεταξια και το Ραφαηλ της Δωρας! Δεν ηξερα οτι γιορταζαν κι αυτοι...

Αρετουλα και Αγγελικη μπραβο που περασατε ωραια. Αυτο μετραει.

Νινα εγω νομιζα οτι σε λενε Κωνσταντινα. Όποτε θελαμε θα σου ευχομασταν η καθεμια τελικα... Πως εισαι με την αναρρωση σου;

Τζενακι κι εμενα μου αρεσει ο σολωμος πολυ. Κυριως καπνιστος. Φτιαχνεις παντως ξεχωριστη κατσαρολα σχεδον για τον καθενα. Ευγε. Εμενα αυτο με κουραζει.

Εμεις ειμαστε καλυτερα. Ξαναπηγαμε παιδικο να δουμε για ποσες μερες αυτην την εβδομαδα. Το Σαββατο εφτιαξα σεφταλιες (ετοιμες τις πηρα απο το χασαπη) με πατατες τηγανητες. Το βραδυ εφτιαξα πιτσα. Χθες φαγαμε στους δικους μου κι ετσι εφτιαξα μονο τη σουπα του μικρου. Για σημερα φτιαχνω τα λαζανια με το σπανακι αλά Τζενη. Ελπιζω να τα πετυχω.

Αληθεια μας εγραφε και μια αλλη κοπελα απο τη Γερμανια - να ειναι καλά;

Φιλακια σε ολες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα και οι υπόλοιπες μαγειροκόρες (!) ούτε η Μεταξία ούτε ο Ραφαηλάκος γιόρταζαν προχθες!

Η Μεταξία δεν έχει γιορτή και ο Ραφαηλάκος γιορτάζει κοντά στο Πάσχα αλλά δεν θυμάμαι ποια μέρα!

Εύχομαι η κορόυλα σου να μην αρρωστήσει ξανά και να πηγαίνει στον σταθμό συνέχεια πια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φωτεινη μου πονεμενη ιστορια αυτο το φαγητο.Προσπαθω να κανω ενα φαγητο γι αολους η εστω το βασικο υλικο να ειναι ενα πχ ζυμωμενος κιμας οπου για μενα ψηνεται μπιφτεκια ενω στους αντρες κανω σουτζουκακια αλλα δεν τα καταφερνω ολες τις φορες.Εχω κ το θεμα με τα αλεσμενα του μικρου ρε κοριτσια πολυ βασανο.... Την Παρασκευη τα σουτζουκακια με το ρυζι δεν τα καλοεφαγε ...ελεος πια !!!

Αχ Αγγελικη μου καλυτερα που παραγγειλατε!Ετσι δεν κουραστηκες κ εσυ κ χαρηκες καλυτερα την γιορτη σου!

Πιτσα κακουργες ολες το Σαββατο ε?πωωω τωρα που το διαβαζω μου ελειψε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια.

Eviri χρόνια πολλά:tongue: ότι επιθυμείς και να χαίρεσαι την οικογένεια! πώς τα πέρασες?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 καλά κάνατε και παραγγείλατε απέξω...να χαρείς και εσύ την γιορτή σου χωρίς μαγειρέματα και φασαρίες:tongue: εγώ, χάρη στην φιλενάδα μου που ήξερε το θέμα του φαγητού, έφαγα τα βραστά λαχανικά που μου είχε ετοιμάσει και ένα μπιφτέκι, και όλα πήγαν καλά με το φαί:P τσίμπησα και λίγο ψητό κρεατάκι, όπως και τούρτα, αλλά δεν με πείραξε τίποτα... πιστεύω ότι αρχίζει και στρώνει το θέμα μου! βέβαια προσέχω ακόμα... σήμερα μακαρονάδα (πάλι!), αλλά ευτυχώς που μας αρέσουν και στους δυό και δεν υπάρχει θέμα.

Και μένα μου έλειψε η πίτσα genny! και έχω στην κατάψυξη! αλλά βράχος εγώ! θα έρθει η ώρα της και θα σου πω τί έχει να γίνει:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Αυτές τις μέρες έφτιαξα τηγανητά ψάρια, πατάτες, μελιτζάνες, γαλατόπιτα με σοκολάτα μέσα (επιθυμία του Έβιρου), την Κυριακή ψητά της γκριλιέρας (στήθος κοτόπουλου και λεπτά χοιρινά μπριζολάκια) με μια σαλάτα τούρμπο και σήμερα ρεβύθια λεμονάτα.

Δεν θα κάνω κάνει ιδιαίτερο. Θα έρθουν οι γονείς μου και θα ψήσω κάτι παιδάκια κοτόπουλο που έχω, στον φούρνο με μουστάρδα και ριγανίτσα και κανένα τυροπιτάκι - λουκανικοπιτάκι για να πιούμε κανένα κρασάκι.

Δεν είμαστε για πολλά πολλά!

Έγώ αυτά τα βρίσκω μια χαρά και πραγματικά συμφωνώ ότι δε χρειάζονται πολλά πολλά.

Α ούτε εμείς. Λουκανικο-τυροπιτάκια θα φτιάξω και πίτσα, μια τυρόπιτα η πεθερά μου και κεφτεδάκια. Και φυσικά, γλυκό-τούρτα.

Πολύ ωραία όλα και χορταστικά.

Εβιρούλα μου χρόνια πολλά για τη γιορτή σου, δυστυχώς δεν ευκαίρησα να μπω να στα πω όταν έπρεπε.:-(Με συγχωρείς πολύ!Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Αρετή μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και μην απολογείσαι, οι ευχές είναι πάντα ευπρόσδεκτες.

Ο Χρήστος είπε μπροστά σε όλους: ΄"Θέλω τον υπνάκο μου"...χαχαχαα. "Πες τους να μην κάνουν φασαρία"...χαχαχαχχα

χαχαχαχαχα πλάκα έχει.

χρονια πολλα Εβιρακι μου πολυχρονη να εισαι κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Σ' ευχαριστώ πολύ Τζένη μου

Εβιρακι χρονια πολλά! Να εισαι παντα καλά, να χαιρεσαι την οικογενεια σου και να ομορφαινεις το καφε μας!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.

Αληθεια μας εγραφε και μια αλλη κοπελα απο τη Γερμανια - να ειναι καλά;

Έγραφε η Χριστίνα από Στουτγκάρδη, η οποία έχει να φανεί από το καλοκαίρι. Ελπίζω κι εγώ να είναι καλά.

Eviri χρόνια πολλά:tongue: ότι επιθυμείς και να χαίρεσαι την οικογένεια! πώς τα πέρασες?

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίνα μου. Δεν έκανα γιορτή. Εδώ στη Γερμανία δεν έχω κάνει ποτέ για κανέναν από τους τρεις μας. Είχα ησυχία και πολλά τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Ευτυχώς κοιμήθηκαν τα μικρά μου και τελείωσα από δουλειές, οπότε μπαινω εδώ για να ψυχαγωγηθώ! Για αύριο έφτιαξα μπιφτέκια με κριθαράκι και μόλις έφαγε και ο Βασ. φρέσκο φαγητάκι και μαρουλοσαλάτα. Πεσμένη μου ακούγεσαι Εβιρούλα μου.. γιατί; πονάει η μέση πάλι; στενοχωρήθηκες που δεν είχες τους συγγενείς σου κοντά σου στη γιορτή σου;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Τι βροχή ήταν αυτή χτες? Ευτυχώς την ώρα που σχόλασα με πήγε μία συνάδελφος με τον άντρα της μέχρι τον σταθμό του μετρό κι έτσι γλύτωσα το μπάνιο! Και μετά ήρθαν και με πήραν οι άντρες μου από τον σταθμό στον Πειραιά και όλα μια χαρά!

Δεν μαγείρεψα τίποτα γιατί είχε μείνει κοτόπουλο με κριθαράκι το οποίο θα φάμε σήμερα. Για αύριο θα μαγειρέψω μελιτζάνες ιμαμ.

Τζενάκι όταν ο άντρα μου έκανε δίαιτα ο διαιτολόγος του έβαζε το Σάββατο να τρώει πίτσα μαργαρίτα ή σουβλάκι καλαμάκι κι έτσι δεν του έλειπαν αυτές οι τροφές! Μήπως δεν πρέπει να αποκλείεις κάποιες τροφές από το διαιτολόγιό σου αλλά να τις συνδιάζεις σωστά?

Νίνα μου πολύ καλή η φίλη σου που σου ετοίμασε ελαφρύ μενού!

Εβιράκι μου ο Έβιρος είναι και λιχουδιάρης ε? Όχι ότι δεν το έχουμε καταλάβει δηλαδή...:tongue:

Αρετούλα πλάκα πλάκα το ίντερνετ έχει γίνει η ψυχαγωγία μας! Όταν η ώρα που θα καθίσουμε δεν είναι πριν τις 10-11 το βράδυ τι άλλο μένει να κάνουμε εκτός από το να δούμε τηλεόραση ή να ανοίξουμε τον υπολογιστή?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Παλι καλα Αγγελικη μου χτες που σε πηγαν στο μετρο γιατι την ειχες πραγματικα ασχημα. Πολυ βροχη κοριτισια παλι καλα που ειχαν στεγνωσει τα ρουχα που ειχα απλωμενα κ μολι; πηγα σπιτι κ τα μαζεψα μετα απο 5 λεπτα αρχισε κ εβρεχε....

Τρωω απο ολα κοριτσακι κ σουβλακι μου εχει με κοτοπουλο γι ακανα βραδυ κ με ρωταει καθε φορα τι μου εχει λειψει να μου βαλει.Πιτσα την ειχα ξεχασει , τωρα που την θυμηθηκα θα της πω καμι αμερα να την βαλουμε...

Εβιρακι μου πολυ ωραια τα ψητα σας τα ζηλεψα!! κ την τουρμποσαλατα βεβαιως βεβαιως!

Αντε νινακι να αρχισεις να τρως σιγα σιγα να βριες τους ρυθμους σου!

Αρετη το καθιερωσες τα μπιφτεκια με το κριθαρακι ε? πρπ να ειναι ωραιο θα το δοκιμασω κ εγω!!

Εγω γι ασημερα μαγειρεψα σπανακορυζο! Κ μαλιστα μου ειχε στειλει η μανα μου πολυ σπανακι κ εγινε μι ακατσαρολα γεματη! Να δω τι θα το κανω... Αν το χωριζα στα δυο μερη το σπανακι θα ηταν λιγο κ ετσι ολο ειναι πολυ.Κανει να το βαλω καταψυξη ετσι οπως ειναι μαγειρεμενο?

Χτες ξεπατωθηκα παλι ρε κοριτσια ουτε τ απαιδια δεν ειδα καλα καλα... Μπηκα σπιτι 5:15 κ καθισα 10 ..... μαγειρεψα, σιδερωσα τρια πλυντηρια ενα παιδικα ρουχα το αλλο σεντονια κ πετσετες κ το αλλο δικα μας κ μετα αρχισα αλλαγες ρουχων χειμωνιατικα-καλοκαιρινα τα δικα μας.Καθαρισα ντουλαπα εφτιαξα τα ρουχα, τακτοποιησα τα συρταρια μας με εσωρουχα κλπ χαμος.... μετα ετοιμασα φαγαμε , ειχε γινει μια κουζινα να μην σας λεω πως απο τα παιδια κ τον συζυγο που αποφασισε να ετοιμασει σαλατες , καθαρισα την κουζινα,εκανα κ ενα περασμα το μπανιο κ τα φτυσα μετα ....

Νευριασα πολυ βρε κοριτσια πολυ τρεξιμο. Οχι επειδη κουραζομαι εγω κ με την δουλεια κ μετα στο σπιτι αλλα επειδη δεν προλαβαινω να ασχοληθω οσο θελω με τα παιδια.Σημερα ομως δεν κανω τιποτα, ενα φαι κ τελος παιδακια μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Πως ειστε; Συνερχεστε απο τον χθεσινο καιρο; Αγγελικη ευτυχως που σε προσεξαν και δεν ταλαιπωρηθηκες παρα πολυ και ουτε κρυολογησες. Εγω βεβαια δεν χρεαιστηκε να μετακινηθω με τετοιον καιρο αλλα αν σας πω οτι δεν μου εκανε εντυπωση μετα απο αυτα που εχω ζησει στο νησι θα το πιστεψετε; Δεν παω καλά το ξερω μην με παρεξηγειτε.

Τζενακι καταλαβαινω τι λες. Δυστυχως η ζωη εχει καταντησει ενα ατελειωτο τρεξιμο. Για το σπανακορυζο που λες ειχα φυλαξει μια φορα αλλα δεν μου αρεσε μετα το ρυζι. Πιστευω πως ρυζι και πατατες δεν ταιριαζουν στην καταψυξη.

Εβιρακι δυστυχως στο εξωτερικο δεν τις χαιρομαστε τις ονομαστικες εορτες. Δεν πειραζει ομως.

Λοιπον τα λαζανια χθες ηταν απλά υπεροχα. Εγω που δεν ειμαι και φαν των ζυμαρικων κι εφαγα ενα τεραστιο κομματι. Τζενακι thanks a lot που λενε και στα ελληνικα. Προστεθηκε ακομα ενα φαγητο στο μενου μας. Σημερα εφτιαξα μπιφτεκια στο φουρνο με πατατες. Στη μικρη τα εφτιαξα μακροστενα μπας και την κοροιδεψω οτι ειναι λουκανικα αλλά τζιφος. Εφτιαξα και την κοτοσουπα του μικρου.

Νινα πολυ καλή η φιλη που σε προσεξε. Ευγε!

Φιλακια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα κοτόσουπα, είμαι και λίγο αρρωστούλα κάνει και λίγο κρύο και χρειαζόταν.

Πεσμένη μου ακούγεσαι Εβιρούλα μου.. γιατί; πονάει η μέση πάλι; στενοχωρήθηκες που δεν είχες τους συγγενείς σου κοντά σου στη γιορτή σου;

Αχ μωρέ Αρετή μου, πώς με διαβάζεις σε βάθος πάντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τίποτα απ' αυτά δεν είναι, απλώς το καράβι της ζωής μας συνάντησε φουρτούνα και περιμένουμε με υπομονή να έρθει η νηνεμία.

Τι βροχή ήταν αυτή χτες?

Και η μεγάλη Εβιρίνα μου είπε ότι άνοιξαν οι ουρανοί χτες. Όλοι οι δρόμοι της Άνω Γλυφάδας ήταν ποτάμια. Πρέπει να βάλουμε πρόγραμμα να αγοράσουμε κανώ

Εβιράκι μου ο Έβιρος είναι και λιχουδιάρης ε? Όχι ότι δεν το έχουμε καταλάβει δηλαδή...:tongue:

Είναι κι εκείνος πολύ.:D:D:D:D

Αν το χωριζα στα δυο μερη το σπανακι θα ηταν λιγο κ ετσι ολο ειναι πολυ.Κανει να το βαλω καταψυξη ετσι οπως ειναι μαγειρεμενο?

Δεν ξέρω βρε Τζένη αν το ρύζι θα είναι ωραίο μετά την κατάψυξη.

Εγω βεβαια δεν χρεαιστηκε να μετακινηθω με τετοιον καιρο αλλα αν σας πω οτι δεν μου εκανε εντυπωση μετα απο αυτα που εχω ζησει στο νησι θα το πιστεψετε; Δεν παω καλά το ξερω μην με παρεξηγειτε.

Φαντάσου τι καιρικά φαινόμενα έχεις ζήσει!!!!!!!!!!!!!!!!

Εβιρακι δυστυχως στο εξωτερικο δεν τις χαιρομαστε τις ονομαστικες εορτες. Δεν πειραζει ομως.

Αυτό είναι αλήθεια.

Λοιπον τα λαζανια χθες ηταν απλά υπεροχα. Εγω που δεν ειμαι και φαν των ζυμαρικων κι εφαγα ενα τεραστιο κομματι.

Γεια στα χέρια σου Φωτεινή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Eviraki ελπίζω να επανέλθετε σύντομα στους ρυθμούς σας... η ζωή έχει σκαμπανεβάσματα...αλλά τί να κάνουμε? προσπαθούμε να βρίσκουμε δύναμη να πηγαίνουμε παρακάτω. και εμείς έχουμε κάποια οικογενειακά προβλήματα, από την οικογένεια του άντρα μου... δεν ξέρω πού θα βγάλουν.... και προβληματίζομαι πολύ...

Σήμερα στην κουζίνα μου έγινε το έλα να δεις: έφτιαξα λικέρ ρόδι, τσιγάρισα μελιτζάνες και πιπεριές, για να τις φυλάξω στη κατάψυξη, να μην χαλάσουν, μαγείρεψα για το σκυλί και έκανα και γιουβαρλάκια για μας.

Τα φιλιά μου σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι κάνετε; Δε μαγείρεψα τπτ για σήμερα, αφού μου έμειναν μπιφτέκια με λίγο κριθαράκι και μου έστειλε και η πεθερά μακαρόνια με κιμά. Έφτιαξα μόνο φαγητό της Γεωργίας, αρακά με πατατούλες κλπ.

Εβιρί μου, ψυχραιμία, ελπίζω να μην είναι θέμα υγείας, όλα τα άλλα λύνονται εύκολα. Μη νομίζεις, κι εγώ χθες και προχθές δεν ήμουν καλά, γίνονται προστριβές με άτομα του οικ. περιβάλλοντος του άντρα μου και ως αποτέλεσμα τσακώθηκα και μαζί του...:mad: αυτό μου τη δίνει!Συμφιλιωθήκαμε με τον άντρα μου...μέχρι νεωτέρας:rolleyes:! Δεν ξέρω, ρε παιδιά, νιώθω να έχω πολλά νεύρα. όχι με τα παιδιά, με αυτά νιώθω χαρούμενη, αλλά με τους μεγάλους, δεν μπορώ να αφήσω κουβέντα πλέον να πέσει κάτω. Κακό αυτό, αλλά μου φαίνεται ότι θα σκάσω αν δεν το πω και ότι δεν είμαι υποχρεωμένη να ανέχομαι την μπηχτή του καθενός. Λες κι έχω πάθει μετάλλαξη:tongue:Παλιότερα ήμουν πολύ πιο παθητική και τουλάχιστον τα'χα καλά με όλους.

Καλέ, πείτε μου να σταματήσω το μονόλογο!

Φιλιά σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

ARNIKOL πολύ καλά κάνεις και δεν ανέχεσαι την μπηχτή του καθενός, λέω εγώ... και γιατί την λέει, αν δεν θέλει να σε τσιτώσει εξάλλου? οπότε βάλε τον καθένα στην θέση του και μη μασάς...στο λέω εγώ, που δεν το κάνω ακόμα, αλλά το παλεύω!;)χα χα χα

Σήμερα θα κάνω κοτόπουλο με πατατούλες φουρνιστές... έχω και παντζάρια για σαλάτα, από χτες...για πείτε μου κάτι εσείς που έχετε κάνει λικέρ ρόδι: όταν το ανακατεύω, πειράζει που το ανοίγω και το ανακατεύω με κουτάλι ή δεν πρέπει να το ξεσκεπάζω και απλώς να το κουνάω? το αναρωτιέμαι γιατί η συνταγή έλεγε να το βάλω σε αεροστεγές δοχείο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...