Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

αντε να μας πεις .... γαλα καρυδας εβαλες?

Ναι καλέ εννοείται!:)

Αχ τώρα γύρισα απέξω, ξεποδαριάστηκα!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Πήζω στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας! Αν χαθώ την επόμενη εβδομάδα είναι γιατί θα έχουμε φύγει εκτάκτως για το χωριό. Θα το ξέρω το βράδυ...

Για σήμερα το μενού έχει μελιτζάνες ιμάμ που είχαν μείνει από την Τετάρτη.

Ελπίζω να προλάβω να μπω και να τα πούμε λίγο πριν σχολάσω. Σας φιλώ...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ηρέμησα λιγάκι! Ωρες ώρες πέφτει δουλειά από το πουθενά και τρέχουμε πανικόβλητοι!

Εβιράκι μου πολύ παιδεύεσαι με αυτήν την ίωση. Ελπίζω το Σαββατοκύριακο συνέλθεις. Πάντως παρά την ταλαιπωρία σου δεν χάνεις το χιούμορ σου! Μπράβο!

Αρετούλα τέτοια σκηνικά στήναμε κι εμείς για την κόρη μου, όταν ήταν μικρότερη, αλλά και τώρα για τον μικρό! Η χαρά που βλέπεις στα προσωπάκια τους όταν πιστεύουν ότι ο Αγιος Βασίλης τα επισκέφτηκε είναι απερίγραπτη! Η Κωνσταντίνα μάλιστα έγραφε και γράμμα στον Άι Βασίλη, με δύο εναλλαχτικές πάντα. Μου τα έδινε για να τα τυχυδρομήσω κι εγώ της τα φύλαγα. Μόλις τελειώσει το γυμνάσιο θα της τα δώσω κιόλας! Θυμάμαι μία χρονιά είχε ζητήσει μόνο ένα παιχνίδι και δεν μπορέσαμε να της το βρούμε γιατί είχε εξαντληθεί! Της είχα γράψει ένα γράμμα τότε, έχοντας αλλάξει τον γραφικό μου χαρακτήρα, ως Άγιος Βασίλης που της έλεγε ότι λυπόταν που δεν βρήκε το παιχνίδι που ζητούσε! Το πως καμαρωνε που της έστειλε απάντηση ο Άγιος Βασίλης δεν λέγεται!

Τζενάκι η Παρασκευή είναι μέρα που τρώμε συνήθως ότι έχει μείνει από την εβδομάδα! Μια χαρά μας κάθεται!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

Σήμερα δεν ξέρω πώς τα κατάφερα και δεν πρόλαβα να μπω καθόλου... πήγα για καφεδάκι με φιλενάδα το πρωί και μετά όλο τρέξιμο... τώρα βλέπει ο σύζυξ το ματς, οπότε βρήκα ευκαιρία να σερφάρω λίγο:D

Eviri πολλά περαστικά σου εύχομαι... πολύ σε ταλαιπωρεί τελευταία η υγεία... μια η ίωση, μία η μέση.. τί να πώ? σε ματιάσανε μου φαίνεται!:(

Σούπα με χορταρικά έκανα σήμερα... με πατάτα, καρότο, αρακά και καλαμπόκι... δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα;)... αύριο όμως θα μου κάνει ο καλός μου σουβλάκια με κοτόπουλο:P...μου το υποσχέθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα ένα ρυζάκι με γάλα για την Εβιρίνα ενώ εμείς οι μεγάλοι φάγαμε ρεβύθια και αρακά που είχαν περισσέψει από τις προηγούμενες μέρες.

Εβιρί μου, εσείς στήνετε ολόκληρο σκηνικό καλέ για τη μικρή (που είναι και μεγάλη)...χαχα.Περαστικά και στις δυο σας!

Πραγματικά έτσι κάναμε και στις δύο Εβιρίνες μας στην ανάλογη ηλικία. Στη μικρή Εβιρίνα φέτος δε θα κάνουμε το ίδιο γιατί πλέον ξέρει την αλήθεια. Πάντως μέχρι και πέρσι ενώ μου έλεγε ότι ξέρει ότι οι γονείς φέρνουν τα δώρα, εγώ την έστησα τη δουλειά εδώ στη Γερμανία που δεν έχουμε μπαλκόνι. Έβγαλα το δώρο απ' έξω από την πόρτα, χτύπησα το κουδούνι κι εξαφανίστηκα στο δικό μου δωμάτιο φωνάζοντας ότι αλλάζω ρούχα και δεν μπορώ να πάω στην πόρτα. Ο Έβιρος φώναζε από το μπάνιο ότι πλένει τα χέρια του κι έτσι μόνο η Εβιρίνα μπορούσε ν' ανοίξει. Βέβαια, κατάλαβε ότι τη στήσαμε τη δουλειά.

Εδώ που τα λέμε άλλη χάρη έχει να είναι μικρό το παιδάκι κι ευκολόπιστο, ώστε να πιστεύει τον τρόπο που το παρουσιάζεις το δώρο.

Σ' ευχαριστώ για τα περαστικά.

Εβιρακι μου τι πακετο που περνας ρε κοριτσι.. ελπιζω σημερα να ειστε καλυτερα κ οι δυο σας.

Η Εβιρίνα το πολεμάει τόσο καιρό τώρα και δεν έρχεται βελτίωση. Προχτές την Τετάρη ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον έχει βρογχίτιδα κι ότι αν δεν της περάσει με τα φάρμακα που μου έδωσε (3 χαπάκια κορτιζόνης και ένα σπρέι για εισπνοές) να την πάω σε πνευμονολόγο να την κοιτάξει για άσθμα. Διαπίστωσα ότι χτες και σήμερα έχει μια μικρή βελτίωση. Θα την περιμένω μερικές μέρες με το σπρέι και αν δε γίνει τίποτα τότε θα την πάω σε πνευμονολόγο.

Εγώ σήμερα είμαι σε παρόμοια κατάσταση με χτες. Ο ύπνος μου ήταν κακός κι ανήσυχος. Σηκώθηκα στις 03:00 κι έκατσα μέχρι τις 04:00 πίνοντας χαμομήλι και εισπνέοντας τον ατμό του να μαλακώσει λίγο η μύτη. Ξανασηκώθηκα πάλι πριν τις 07:00 επειδή διαρκώς στέγνωνε ο λαιμός μου και πνιγόμουν.

Από το μεσημέρι και ύστερα δυσκολεύομαι να μιλήσω. Αν τυχόν, δώσω αφορμή και μιλήσω πιο νευρικά ή φωνάζοντας τότε οδεύω για αφωνία την οποία ήδη στο παρελθόν έχω πάθει δύο φορές.

Το συνάχι ίσως είναι ελάχιστα καλύτερα.

Εγώ Τζένη έβαλα και λίγο νερό για να βράσουν καλά τα λαχανικά και δεν έβαλα τζίντζερ. Δεν δοκίμασα, θα σας πω μετά εντυπώσεις αλλά μύρισε πολύ ωραία το σπίτι από τα μπαχαρικά.

Πάντως δείχνει πολύ ωραίο από το λινκ που έβαλες.

Εβιράκι μου πολύ παιδεύεσαι με αυτήν την ίωση. Ελπίζω το Σαββατοκύριακο συνέλθεις. Πάντως παρά την ταλαιπωρία σου δεν χάνεις το χιούμορ σου! Μπράβο!

Ευχαριστώ Αγγελική μου. Το προσπαθώ με το χιούμορ.

Η Κωνσταντίνα μάλιστα έγραφε και γράμμα στον Άι Βασίλη, με δύο εναλλαχτικές πάντα. Μου τα έδινε για να τα τυχυδρομήσω κι εγώ της τα φύλαγα. Μόλις τελειώσει το γυμνάσιο θα της τα δώσω κιόλας!

Τι ωραία σκέψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα της φανεί πολύ γλυκό αυτό που έκανες.

Θυμάμαι μία χρονιά είχε ζητήσει μόνο ένα παιχνίδι και δεν μπορέσαμε να της το βρούμε γιατί είχε εξαντληθεί! Της είχα γράψει ένα γράμμα τότε, έχοντας αλλάξει τον γραφικό μου χαρακτήρα, ως Άγιος Βασίλης που της έλεγε ότι λυπόταν που δεν βρήκε το παιχνίδι που ζητούσε! Το πως καμαρωνε που της έστειλε απάντηση ο Άγιος Βασίλης δεν λέγεται!

Με πόσο λίγα και απλά πράγματα γίνεται ευτυχισμένο ένα παιδί τελικά!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια μπηκα να σας πω οτι το καρυ ηταν φανταστικο! Φιλια!

Ήμουν σίγουρη ότι θα το έφτιαχνες τόσο νόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

Νίνα μου χρειάζεται και το καφεδάκι με φίλες και πολύ καλά έκανες φυσικά.

Eviri πολλά περαστικά σου εύχομαι... πολύ σε ταλαιπωρεί τελευταία η υγεία... μια η ίωση, μία η μέση.. τί να πώ? σε ματιάσανε μου φαίνεται!:(

Αχ σ' ευχαριστώ Νίνα μου.

Τα αυριανά σουβλάκια φαντάζομαι πως θα τα περιμένεις πώς και πώς.

Link to comment
Share on other sites

Τα αυριανά σουβλάκια φαντάζομαι πως θα τα περιμένεις πώς και πώς.

Όπως τα λές! τα τσάκισα!! και το βράδυ έφτιαξα και πίτσα... ελπίζω να μην το μετανιώσω...αλλά νιώθω καλά, προς το παρόν:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια! Πως τα περασατε το ΣΚ;

Το ΣΚ μαλλον θα παμε χωριο γιατι θα κανει πολιτικο γαμο ο αδερφος μου μιας κ περιμενουν μωρακι ...

Τωρα που ειδα το μηνυμα μπορω να ευχηθω να ζησουν τα παιδια, να ειναι ευτυχισμενα και με το καλο να γεννηθει και το μωρακι τους!

όσο για το χριστουγεννιάτικο mood, έχω ψιλομπεί, αν και σκέφτομαι ότι δεν θα ψωνίσω τπτ για μένα και κάτι με πιάνει:-(:mad:Ένα κομμωτήριο και πολύ είναι...

Όλοι το ιδιο θα κανουμε φετος....:(:(

Επίσης, σκέφτηκα ότι για γλυκά δε θα φτιάξω τα κλασσικά αφού κουραμπιέδες δεν τρώμε και μελομακάρονα θα μου δώσει η πεθερά μου. θα φτιάξω ψωμάκια με μήλο και κανέλλα, σαν τσουρεκάκια ατομικά για Χριστούγεννα και τη βασιλόπιτα για την Πρωτοχρονιά.

Πως γινονται αυτα; Ακουγονται ενδιαφεροντα

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Πήζω στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας! Αν χαθώ την επόμενη εβδομάδα είναι γιατί θα έχουμε φύγει εκτάκτως για το χωριό.

Αν πας ευχομαι να περασεις πολύ καλά και να γεμισεις μπαταριες!

Αρετούλα τέτοια σκηνικά στήναμε κι εμείς για την κόρη μου, όταν ήταν μικρότερη, αλλά και τώρα για τον μικρό! Η χαρά που βλέπεις στα προσωπάκια τους όταν πιστεύουν ότι ο Αγιος Βασίλης τα επισκέφτηκε είναι απερίγραπτη! Η Κωνσταντίνα μάλιστα έγραφε και γράμμα στον Άι Βασίλη, με δύο εναλλαχτικές πάντα. Μου τα έδινε για να τα τυχυδρομήσω κι εγώ της τα φύλαγα. Μόλις τελειώσει το γυμνάσιο θα της τα δώσω κιόλας! Θυμάμαι μία χρονιά είχε ζητήσει μόνο ένα παιχνίδι και δεν μπορέσαμε να της το βρούμε γιατί είχε εξαντληθεί! Της είχα γράψει ένα γράμμα τότε, έχοντας αλλάξει τον γραφικό μου χαρακτήρα, ως Άγιος Βασίλης που της έλεγε ότι λυπόταν που δεν βρήκε το παιχνίδι που ζητούσε! Το πως καμαρωνε που της έστειλε απάντηση ο Άγιος Βασίλης δεν λέγεται!

Καταπληκτικη ιδεα!

Όπως τα λές! τα τσάκισα!! και το βράδυ έφτιαξα και πίτσα... ελπίζω να μην το μετανιώσω...αλλά νιώθω καλά, προς το παρόν:tongue:

Νινα μου ελπιζω ολα να ειναι καλά!

Εβιρακι ελπιζω η Εβιρινα και εσυ να ειστε καλύτερα τωρα! Τραβατε μεγαλη ταλαιπωρια ομως βρε κοριτσι. Η μεση πως παει;

Εγω ετρεχα λιγο αυτες τις μερες. Την Πεμπτη με πηραν απο τον παιδικο να παω να παρω τη μικρη γιατι ειχε δεκατα και να μη χειροτερεψει. Δεν εκανε ξανα πυρετο και τα ξημερωματα της Παρασκευης γεμιζει με σπυρακια. Δεν πανικοβληθηκαμε γιατι μας ειχε προετοιμασει ο παιδιατρος. Ήταν αυτο που λενε αιφνιδιο εξανθημα αλλά ειχαμε και το νου μας μηπως αλλαζε τιποτα στη συμπτωματολογια και ηταν καποια παιδικη αρρωστια. Ήμαστε και stand by μηπως κολλησει ο μικρος. Ευτυχως αρχιζει και υποχωρει αλλα θα την κρατησω σπιτι μεχρι να περασει εντελως γιατι ειναι ιος ουσιαστικα οποτε πρεπει να προσεξω και τα αλλα παιδακια. Στο μεταξυ την Παρασκευη ηρθε σπιτι η μαμα μου για να μπορεσω να κανω καποιες εξωτερικες δουλειες και το βραδυ εκλεισε ο λαιμος της. Ειναι σχεδον σε αφωνια! Όσο και να της εξηγω οτι πρεπει να κραταει αποσταση απο τα παιδια οταν αρρωσταινουν εκεινη δεν με ακουει. Όως καταλαβατε περασαμε ενα ακομη ΣΚ στο σπιτι εκτος απο σημερα το πρωι που πηγα τον μικρο στην εκκλησια να κοινωνησει.

Και για να ειμαι στο θεμα μας την Παρασκευη εφτιαξα κουνοουπιδι κοκκινιστο με λουκανικο χωριατικο τηγανητο, χθες ρολο κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες και σημερα greek mousaka απο τη μαμα μου. Και καθως με ειχατε ξελιγωσει με τα κεικ εφτιαξα και γω σε δυο μακροστενες φορμες ενα σκετο πορτοκαλιου (για τον αντρα μου που δεν τρωει σοκολατα) και ενα με κακαο μεσα για την κορη μου κι εμενα. Εδωσα και στη νονα του μικρου που ηρθε σημερα για να παει στα παιδακια της λιγο κι απο τα δυο (ετσι θα γλιτωσουμε και θερμιδες;))

Φιλακια σε όλες κι ευχομαι καλή εβδομαδα να εχουμε!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Σκέφτομαι να κάνω ιατρικό ανακοινωθέν κι όχι μαγειρικό. Το Σαββατοκύριακο μας πήρε και μας σήκωσε. Τι να πρωτοπώ. Ο Έβιρος χτες και σήμερα είχε πυρετό, πόνο στα κόκαλα και μεγάλη ατονία. Ευτυχώς όλα άρχισαν από το απόγευμα να υποχωρούν σταδιακά. Πιστεύει κι εκείνος ότι αύριο θα είναι αρκετά καλύτερα.

Εγώ φυσικά καμμία νύχτα δεν κοιμήθηκα χωρίς να πνίγομαι και να σηκώνομαι με τις ώρες. Μέχρι και καθιστή κοιμήθηκα για να μην έχω το αίσθημα αυτό. Έχω βγάλει σπυριά γύρω από τα χείλη σε 3 διαφορετικά σημεία, η μύτη μου έχει πληγωθεί από το σκούπισμα ακόμα περισσότερο κι έχει γίνει σαν έγκαυμα έτσι γίνεται επίπονο το κάθε σκούπισμα και η κάθε σταγόνα σπρέι που βάζω.

Όταν τρώω λαχανιάζω και νευριάζω γιατί με το μπούκωμα αισθάνομαι ότι κάνω μεγάλο αγώνα την ώρα που μασάω με κλειστό στόμα. Τι να πρωτοκάνω, ανάσα να πάρω ή μάσημα;

Έχει αρχίσει λίγος βήχας που βγαίνει με δύναμη και αυτό τσακίζει τη μέση μου σε βαθμό που σκέφτομαι ότι θα με ξαναπιάσει από την αρχή και θα πάνε χαμένες οι φυσικοθεραπείες. Η φωνή μου κυρίως το Σάββατο ακουγόταν πολύ ελάχιστα, έφτασα ένα σκαλοπάτι πριν την αφωνία. Σήμερα όμως, ακούγομαι ναι μεν βραχνά αλλά αρκετά καλύτερα από χτες.

Όταν κάνω κάποιες δουλειές (τις συνηθισμένες κι απαραίτητες) μετά από λίγο αισθάνομαι κομμένα τα πόδια μου ή και ζαλάδα και μια μικρή τάση για λιποθυμία. Ξεχνάω κάτι; Τέτοια άσχημη ίωση έχει να μας πιάσει από το 2006 περίπου, που είχαμε κολλήσει μια φονική γαστρεντερίτιδα οικογενειακώς.

Δεν ξέραμε ποιος να νοσηλεύσει τον άλλο. Είχα απαγορεύσει στους γονείς μου να πλησιάσουν στο σπίτι από φόβο να μην κολλήσουν και περάσουν χειρότερα από μας στην ηλικία τους και βοήθεια δεν είχαμε από πουθενά.

Η Εβιρίνα έχει αρχίσει με το σπρέι να έχει βελτίωση. Νομίζω ότι μεσοβδόμαδα θα είναι καλά.

Σήμερα που τρώνε ψάρι έφτιαξα ένα τηγανητό για μένα με μπρόκολο και καρότο βραστό, μια κοτόσουπα για τον Έβιρο και στο φούρνο τα υπόλοιπα κομμάτια κοτόπουλου τα έβαλα με ζυμαρικά βίδες ώστε να γίνει ένα άσπρο ελαφρύ φαγητό να φάνε μαζί.

Όπως τα λές! τα τσάκισα!! και το βράδυ έφτιαξα και πίτσα... ελπίζω να μην το μετανιώσω...αλλά νιώθω καλά, προς το παρόν:tongue:

Σήμερα πώς είσαι; Βλέπεις σταθερή βελτίωση;

Εβιρακι ελπιζω η Εβιρινα και εσυ να ειστε καλύτερα τωρα! Τραβατε μεγαλη ταλαιπωρια ομως βρε κοριτσι. Η μεση πως παει;

Φωτεινή μου οι ευχές πιάνουν σιγά-σιγά, αν και το πακέτο που πήραμε είναι μεγάλο και βαρύ, αλλά βλέπω λίγο φως στο τούνελ.

Εγω ετρεχα λιγο αυτες τις μερες. Την Πεμπτη με πηραν απο τον παιδικο να παω να παρω τη μικρη γιατι ειχε δεκατα και να μη χειροτερεψει.

Θα τις κάνεις τώρα κοντά εξετάσεις; Τι τραβάτε κι εσείς εδώ που τα λέμε!!!!!!!!!!!

Δεν εκανε ξανα πυρετο και τα ξημερωματα της Παρασκευης γεμιζει με σπυρακια.

Έχει περάσει και η μικρή Εβιρίνα όταν ήταν ενός έτους τέτοιο πράγμα με εξανθήματα ιογενούς αιτίας. Δε θυμάμαι τον ορισμό της ασθένειας.

Όσο και να της εξηγω οτι πρεπει να κραταει αποσταση απο τα παιδια οταν αρρωσταινουν εκεινη δεν με ακουει.

Παιδί μου είναι δύσκολο στις μέρες μας να μεγαλώνεις γονείς!!!!!! Δεν ακούνε, δεν ακούνε.

Ωραία φαγητάκια και γλυκάκια έφτιαξες αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Σας διάβαζα το σκ αλλά ή που δε θα 'χα κουράγιο να γράψω ή που θα με διέκοπταν. Για σήμερα έφτιαξα κουνουπίδι γιαχνί και πρόσθεσα και πατατούλες για να χορτάσουμε.

Εβιρούλα μου τι να πω;! :(Περαστικά σε όλους σας, πολύ αργεί βρε σε σένα να περάσει. Απορώ πώς κάθεσαι και μαγειρεύεις ξεχωριστά για τον καθένα σας. Δεν πιστεύω να πάει ο Έβιρος για δουλειά έτσι; ούτε η Εβιρίνα σχολείο φυσικά!Δεν παλεύονται τόσες νύχτες αϋπνίας...

Φωτεινή είναι καλύτερα η μικρή; Έτσι όπως σας διαβάζω σκέφτομαι ότι σε λίγο είναι η σειρά μου, αρκετά μας έγινε η χάρη και μείναμε χωρίς ίωση:rolleyes::(!

Νίνα μου, μετά τις σούπες και τα νερόβραστα δικαιολογείσαι!:) Εύχομαι να μην έχεις κανένα πρόβλημα από δω και στο εξής!

Αγγελική, Τζένη καλά είστε;

Κορίτσια να σας πω κάτι; Το Σάββατο έφτιαξα ζυμαρικά βίδες με κρέμα λαχανικών αλλά ήταν χάλια...Εμ βέβαια, έπρεπε να το σκεφτώ από πριν: μέσα στα λαχανικά είχε και πατάτες. Πάνε πατάτες με ζυμαρικά μαζί; Δεν πάνε! Μην το δοκιμάσετε!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα!

Σήμερα θα κάνω μακαρονάδα... απλή και ταπεινή:D

Eviraki τί να πω? πολύ άσχημη ίωση τελικά! κουράγιο... θα κάνει τον κύκλο της και θα περάσει... πόσες μέρες είσαι εσύ έτσι? νομίζω το πολύ σε 5 μέρες, θα πρέπει να αρχίσει να περνάει!

ARNIKOL και εσύ κουνουπίδι? πολύ πέραση έχει τελευταία! με την μυρωδιά του τί κάνεις? εγώ είμαι καλά, μετά το ΣΚ που έφαγα διάφορα... μόνο λίγο πρόβλημα με την τουαλέτα είχα... θα το γυρίσω λίγο στις σούπες για λίγο, μου φαίνεται. Σήμερα θα πάω από το γιατρό, μήπως και μου πει να αρχίσω καμία σαλάτα... μου έλειψαν πολύ!

Φωτεινή πώς είσαστε εσείς? καλύτερα?

Τα άλλα κορίτσια πού είναι? ξεπορτίσατε το ΣΚ?:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλή εβδομάδα στην όμορφη πικάντικη παρείτσα!!

ευχομαι περαστικα σε όσους ταλαιπωρούνται απο ιωσεις!!

πω πω δεν έχω χειρότερο... προτιμω να ψηνομαι στον πυρετο παρα αυτο το μπουκωμα να μην μπορείς να αναπνευσεις να μην μπορείς να κοιμηθεις κτλ...!!

καλη δυναμη και κουράγιο !!

εχτες ήταν λίγο αδυναμος ο σαντιμπέλος και σκεφτομαι να κάνω κανα φαγάκι να ναι λίγο δυναμωτικο αλλα ακομα δεν κατέληξα κάπου!

ARNIKOL

κουνουπίδι γιαχνί? πρωτη φορα το ακουω.. ενδιαφέρον!

αληθεια πως γίνεται όπως και η πατάτες γιαχνί ας πουμε?:D

Nina-Tom

και γω για μακαρονάδα σκεφτόμουν χθες αλλα σήμερα σκέφτομαι κάτι με περισσότερες βιταμινούλες...:rolleyes:

μάλλον σε καμια σουπίτσα βραστο με μοσχαράκι και λαχανικα θα καταλήξω!!;)


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...