Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του μαγειροκαφέ.

ελπίζω να είστε όλες καλά κ τα παιδάκια σας καλύτερα.

σας σκέφτομαι.

Ραφαήλ ζεις στην σκέψη μας αγόρι μου!

προστάτεψε από ψηλά τη μανούλα σου κ τον μπαμπάκα σου κ στείλτους 2 γερά αδερφάκια να γλυκάνουν την καρδούλα τους.

μανάρι μου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είναι συγκινητική η κίνηση που κάνετε στη μνήμη του Ραφαήλ. Του παιδιού που όλες αγαπήσαμε μέσα από τα γραφόμενα ενός αγαπημένου μας μέλους της Δώρας μας. Το αγοράκι-θησαυρός που μας έκανε όλες να λυγίσουμε με το χαμό του.

Ο Ραφαηλάκος θα ζει πάντα και στις δικές μας τις καρδιές. Ο Χριστός τον έχει πάρει στην αγκαλιά του και ζει την αιώνια ζωή στον παράδεισο. Αυτός ο μικρούλης γνώρισε την ύψιστη τιμή από τον Κύριό μας κι έλαβε το μεγαλύτερο βραβείο που θα μπορούσε να λάβει άνθρωπος. Το βραβείο της αιώνιας ζωής στον παράδεισο.

Στέλνω από το μαγειροκαφέ τα θερμά μου συλλυπητήρια στη Δώρα και τον άντρα της κι εύχομαι ο Θεός να τους προσέχει, να τους δίνει δύναμη και να τους έχει καλά στην υγεία τους.

Επειδη εγω σε τετοιες περιπτωσεις δεν τα καταφερνω στα λογια, η Εβιρι με καλυψε πληρως....


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Συμμετείχα πολύ παλιότερα εδώ, στο μαγειροκαφέ, και η αλήθεια είναι πως έχω περάσει καλά με τις κοπέλες, σχηματίζοντας μια παρέα δεμένη... τώρα βέβαια, έχοντας χάσει επαφή, ζητώ συγγνώμη από τα νεότερα κορίτσια-μέλη, επειδή δεν σας γνωρίζω... θα ηθελα να χαιρετήσω και την παλιοσειρά και να σας στείλω μια μεγάλη αγκαλιά και φιλάκια : ΑΓΓΕΛΙΚΗ2, ΕΒΙΡΙ, ΑΡΝΙΚΟΛ, ΦΩΤΕΙΝΗ....

Φιλια Καντυ μου κι απο μενα. Μας λειπεις.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του μαγειροκαφέ.

ελπίζω να είστε όλες καλά κ τα παιδάκια σας καλύτερα.

σας σκέφτομαι.

Ραφαήλ ζεις στην σκέψη μας αγόρι μου!

προστάτεψε από ψηλά τη μανούλα σου κ τον μπαμπάκα σου κ στείλτους 2 γερά αδερφάκια να γλυκάνουν την καρδούλα τους.

μανάρι μου

Φεφουλα κι εσυ μας λειπεις. Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μαγειροκόριτσα και καλή εβδομάδα!

Για σήμερα έχω φτιάξει κοτόπουλο στον φούρνο με κριθαράκι

Μαγειρικά το Σαββατοκύριακό μας είχε ως εξής :

To Σάββατο το μεσημέρι τηγάνισα ζαργάνες και κουτσομούρες. Έφτιαξε και η κορούλα μου μαγιονέζα και την ανακάτεψα με λάχανο και φάγαμε μιά χαρά!

Το βράδυ είχαν έρθει οι γονείς μου και ένας ανηψιός του άντρα μου με την γυναίκα του οπότε παραγγείλαμε και φάγαμε σουβλάκια.

Την Κυριακή γιόρταζε το βαφτιστήρι μου και ψήσαμε μπριζολίτσες και τις φάγαμε με πατάτες τηγανιτές.

Αυτά τα μαγειρικά μας νέα.

Κατά τα άλλα έπεσε πολύ σιδέρωμα μέσα στο Σαββατοκύριακο! Και δεν έχω τελειώσει ακόμη....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Που είστε όλες καλε; εδώ πολλή δουλειά. δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, βρε παιδιά. καλαμαράκια και τηγανητές πατάτες από χθες για μας και τα παιδιά μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες φούρνου. Αγγελικούλα, έχουμε κανά νεότερο γι'αυτό που λέγαμε; μη με ξεχάσετε κι εμένα! Μεταξία μου, σε φιλώ!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα να εχουμε, τι κανετε?

Μαγειρικα δεν καναμε κ τιποτα το ΣΚ μιας κ το Σαββατο ολη μερα λειπαμε ειχαμε παει τα παιδια στο Χριστουγεννιατικο παρκο για παιχνιδι κ το απογευμα θεατρο κ το βραδυ πηραμε απ εξω κοτοπουλο κ φαγαμε κ χτες το μεσημερι πηγαμε σε ταβερνα. Εφτιαξα ομως για σημερα ψαροσουπα κ ενα κεικ για χτες το απογευμα που ηρθαν φιλαρακια για καφεδακι.

Σας φιλω ολες

Link to comment
Share on other sites

Που είστε όλες καλε; εδώ πολλή δουλειά. δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, βρε παιδιά. καλαμαράκια και τηγανητές πατάτες από χθες για μας και τα παιδιά μοσχαράκι κοκκινιστό με πατάτες φούρνου. Αγγελικούλα, έχουμε κανά νεότερο γι'αυτό που λέγαμε; μη με ξεχάσετε κι εμένα! Μεταξία μου, σε φιλώ!

Αρετούλα μόλις με ενημερώσουν θα σε ειδοποιήσω άμεσα!

Δεν υπάρχει περίπτωση να σε ξεχάσω!

καλημερα κοριτσακια κ καλη εβδομαδα να εχουμε, τι κανετε?

Γειά σου Τζενάκι!

Μαγειρικα δεν καναμε κ τιποτα το ΣΚ μιας κ το Σαββατο ολη μερα λειπαμε ειχαμε παει τα παιδια στο Χριστουγεννιατικο παρκο για παιχνιδι κ το απογευμα θεατρο κ το βραδυ πηραμε απ εξω κοτοπουλο κ φαγαμε κ χτες το μεσημερι πηγαμε σε ταβερνα. Εφτιαξα ομως για σημερα ψαροσουπα κ ενα κεικ για χτες το απογευμα που ηρθαν φιλαρακια για καφεδακι.

Σας φιλω ολες

Χαίρομαι που περάσατε ένα γεμάτο χαρά Σαββατοκύριακο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και καλή εβδομαδα!

Βλεπω ωραια τα περασατε το ΣΚ ιδιως εσυ Αγγελικη;);););)

Τζενακι περασατε ωραια στο Χριστουγεννιατικο χωριο; Και του χρονου με υγεια!

Αγγελικη πρεπει καποια στιγμη να σε μιμηθω γιατι θα με πνιξουν τα ασιδερωτα αλλα καθε φορα που στηνω τη σιδερωστρα τα πιτσιρικια λες και παθαινουν αμοκ. Εκεινη την ωρα βρισκουν να ζητησουν τα παντα. Συνηθως κανω τα απολυτως απαραιτητα:roll::roll::roll:

Σημερα ειχα μαγειρικο οιστρο. Εφτιαξα λαζανια με σπανακι (αλα Τζενη) και τη ζαμπονοκασεροπιτα (της Τζενης μας παλι- υπεροχη) την οποια παρουσιασα στο καμαρι μου ως σκεπαστη πιτσα και την εφαγε!!!!! Θα μου πειτε σιγα το σπουδαιο αλλα με ενδιαφερει να συνηθιζει οπτικα και αλλα φαγητα ωστε μετα να της παρουσιαζω και κατι καινουριο και να το δεχεται. Την Παρασκευη το απογευμα εφτιαξα με τη μικρη τα μπισκοτα που σας ελεγα. Για το μικρο τα εκοψα στενομακρα σαν τα μιραντα για να μπορει να τα πιανει και για τη μικρη εβαλα μεσα και σταγονες σοκολατας και τα εκοψε εκεινη σε διαφορα σχηματα με τα κουπ πατ κι ενθουσιαστηκε. Με ρωτα συνεχεια ποτε θα ξαναφτιαξουμε. Σαν γευση δεν με ενθουσιασαν αλλα μπορει να εκανα κι εγω κανενα λαθος στις αναλογιες (πρωτη φορα εφτιαξα μπισκοτα κι οχι κουλουρια). Τα μικρα ομως τα τσακιζουν κι ετσι ειμαι ησυχη και για τον μικρο.

Φιλια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλή εβδομαδα!

Καλή εβδομάδα Φωτεινούλα!

Αγγελικη πρεπει καποια στιγμη να σε μιμηθω γιατι θα με πνιξουν τα ασιδερωτα αλλα καθε φορα που στηνω τη σιδερωστρα τα πιτσιρικια λες και παθαινουν αμοκ. Εκεινη την ωρα βρισκουν να ζητησουν τα παντα. Συνηθως κανω τα απολυτως απαραιτητα:roll::roll::roll:

Βάλε τον άντρα σου να τα απασχολήσει και κλείσου στο δωμάτιο εσύ!

Σημερα ειχα μαγειρικο οιστρο. Εφτιαξα λαζανια με σπανακι (αλα Τζενη) και τη ζαμπονοκασεροπιτα (της Τζενης μας παλι- υπεροχη) την οποια παρουσιασα στο καμαρι μου ως σκεπαστη πιτσα και την εφαγε!!!!! Θα μου πειτε σιγα το σπουδαιο αλλα με ενδιαφερει να συνηθιζει οπτικα και αλλα φαγητα ωστε μετα να της παρουσιαζω και κατι καινουριο και να το δεχεται. Την Παρασκευη το απογευμα εφτιαξα με τη μικρη τα μπισκοτα που σας ελεγα. Για το μικρο τα εκοψα στενομακρα σαν τα μιραντα για να μπορει να τα πιανει και για τη μικρη εβαλα μεσα και σταγονες σοκολατας και τα εκοψε εκεινη σε διαφορα σχηματα με τα κουπ πατ κι ενθουσιαστηκε. Με ρωτα συνεχεια ποτε θα ξαναφτιαξουμε. Σαν γευση δεν με ενθουσιασαν αλλα μπορει να εκανα κι εγω κανενα λαθος στις αναλογιες (πρωτη φορα εφτιαξα μπισκοτα κι οχι κουλουρια). Τα μικρα ομως τα τσακιζουν κι ετσι ειμαι ησυχη και για τον μικρο.

Φιλια σε όλες

Μπράβο για τα φαγάκια που έφτιαξες! Όσο για τα μπισκότα αφού αρέσαν στα παιδιά μην σκας για την γεύση τους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όποια από εσάς θέλει να συμμετέχει στην δωρεά που θα κάνουμε στην μνήμη του Ραφαήλ, ας μου στείλει πμ για να της πω λεπτομέρειες.

Σας ευχαριστώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για σήμερα και αύριο έφτιαξα φακές μπόλικες και ξεμπέρδεψα. Για τη Γεωργία μοσχαράκι με πεπονάκι.

Πωπω Φωτεινούλα τι έφτιαξες! Μπράβο! Τη ζαμπονοκασερόπιτα την έχω φτιάξει κι εγώ, είναι πεντανόστιμη και σίγουρη επιτυχία.

Τζενάκι δεν πειράζει, δικαιούσαι κι εσύ μια φορά να μην ξεπατωθείς! Ζήλεψα την έξοδό σας, εμείς να δούμε πότε...

Την ερχόμενη εβδομάδα θα είναι κλειστός ο σταθμός κι έχω ένα άγχος πώς θα ζητήσω άδεια...Πολύ φοβάμαι πως αν συζητηθεί ανανέωση της σύμβασής μου, θα ληφθεί υπόψιν αυτό ως αρνητικό...

Αγγελικούλα, Εβιρί, πώς είστε σήμερα;

Νίνα μου είσαι καλύτερα;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...