Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!!!

Αυτό που όλες πάμε στην δουλειά για να ξεκουραστούμε έχει πολύ πλάκα! Αλλά είναι τόσο αληθινό!

Φαγάκι για σήμερα έχει από χτες, το ρολό κοτόπουλο.

Εμείς μάλλον θα φύγουμε για τριήμερο αλλά δεν έχουμε αποφασίσει για που. Ή στην Εύβοια ή στα Γιάννενα. Θα δείξει το απόγευμα!

Τζένη καλά να περάσετε κι εσείς!

Αρετούλα χρόνια πολλά για τον Βασίλη! Και καλή ξεκούραση στην δουλειά :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ολες τους δρομους θα παρουμε βλεπω!!! Τελεια! μακαρι ολη την χρονια να ταξιδευουμε!!

καλα να περασετε Αγγελικη μου!! Οπου κ να πας απο τα δυο μερη τελεια θα περασετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλή χρονιά!!:tongue: Τα είπαμε... το ξέρω... αλλά μου βγαίνει να το λέω συνέχεια, μήπως και είναι τελικά καλή:P

Γυρίσαμε χτες και περάσαμε πολύ όμορφα... το Πήλιο είναι υπέροχο, φανταστικό... μέσα στις καστανιές, ομίχλη πολλή, όμορφο τοπίο, λίγος κόσμος... ότι έπρεπε! και φυσικά τα τσίπουρα στον Βόλο είναι εξίσου... ανανεωτικά:P... σήμερα είχα πλυντήρια και λίγο μάζεμα το σπίτι, αλλά από φαί φρόντισε η πεθερά.. αύριο θα κάνω παστίτσιο.

Φιλιά σε όλες και να περάσετε υπέροχα!...όσες πάτε εκδρομούλα, περιμένουμε περιγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα τα Φώτα κι ο φωτισμός,

Κι η χαρά μεγάλη κι ο αγιασμός

Εις τον Ιορδάνη τον ποταμό,

Κάθετʼ η κυρά μας η Παναγιά…………

Πολύ θα ήθελα να ακούσω μια μέρα τα κάλαντα των Φώτων στην πόρτα μου, κάτι που δυστυχώς δεν έχει τύχει μέχρι τώρα.

Χρόνια πολλά στο Φώτη τη Φωτούλα, τη Φωτεινή, το Φάνη, τη Φανή, τον Ιορδάνη, την Περιστέρα, την Ουρανία κι όποιον άλλο γιορτάζει σήμερα.

Χρωστάω βέβαια ευχές και στους προηγούμενους εορταζόμενους, το Βασίλη, χρόνια πολλά για τον άντρα της Αρετής, τη Βασιλική, το Στέφανο και τη Στεφανία, το Μανώλη, την Εμμανουέλα, το Χρήστο, και το γιο της Αρετής, τη Χριστίνα, τη Χρυσούλα, τη Χρυσάνθη, την Ευγενία και τη Τζένη μας του μαγειροκαφέ, τον Ευγένιο. Αν ξέχασα κάποιον ή κάποια από το μαγειροκαφέ ζητώ συγνώμη.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές καλωσορίσματος της κόρης μου. Θα κάνω ένα μικρό σχολιασμό επί τροχάδην στα μηνύματά σας τα τελευταία που έχασα.

Νίνα πώς πας με τα χέρια; Περί τίνος πρόκειται; Έχεις σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα; Ή κάτι παρόμοιο στον αγκώνα;

Αγγελική μου να το χαίρεσαι το μεγάλο το καμάρι σου για τους βαθμούς που πήρε, Κι εις ανώτερα εύχομαι.

Αρετή διάβασα ότι σε 3 μήνες τελειώνει η σύμβασή σου. Έχεις κάποιο νέο από ʽκει; Εύχομαι να μη γίνει αυτό και να συνεχιστεί εκ νέου η σύμβασή σου. Επειδή με ρώτησες σε παλιότερη ανάρτηση, στόλεν δεν έφτιαξα, αλλά αγόρασα ένα. Δε μου άρεσε όμως. Ίσως αυτά του σούπερ μάρκετ να μην είναι νόστιμα όσο αλλού. Πριν χρόνια είχα δοκιμάσει στην Ελλάδα αγοραστό και ήταν πολύ νόστιμο, μάλλον δεν το φτιάχνουν όλοι ωραίο.

Φωτεινή διάβασα τι κόντεψες να πάθεις με την αλλεργία όταν χρειάστηκε να νοσηλευτείς και ανατρίχιασα. Να χαίρεσαι τη μικρούλα σου που συμμετείχε στη γιορτούλα του σχολείου της.

Έλεν από Αγγλία διάβασα ότι γέννησες, να σου ζήσει το μωράκι, να είναι πάντα καλότυχο κι εσύ με το καλό να σαραντήσεις.

Αγγελίνα σʼ ευχαριστούμε για τα κάλαντα που έβαλες, τα άκουσα και μου άρεσαν πολύ.

Στα μαγειρικά μας νέα τώρα, έφτιαξα μοσχαράκι με χυλοπίτες στη γάστρα σήμερα. Ενώ χτες είχα φακές.

Η Εβιρίνα μου η μεγάλη έφυγε χτες Κυριακή. Περάσαμε πολύ όμορφα όσο ήταν εδώ, κάναμε τις βόλτες μας, τα ψώνια μας, μας έφτιαξε γλυκά, παίξαμε ακόμη και παιχνίδια (αυτό με τις ερωτήσεις που πρέπει να απαντήσεις όσα έχει η λίστα), αλλά πάντα μας φαίνεται λίγο το διάστημα, σαν να πέρασαν δυο μέρες μόνο.

Ευτυχώς όλο αυτό το διάστημα των γιορτών μας έκανε αρκετά καλό καιρό με την έννοια ότι δεν είχε τις χαμηλές θερμοκρασίες που θα περίμενε κανείς όπως και πέρσι, είχε λίγες βροχές και καθόλου χιόνι.

Αύριο μπαίνουμε πάλι στους κανονικούς ρυθμούς μας με το σχολείο και τη δουλειά.

Μου λείψατε όλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας, να στε ολες καλα, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τις οικογενειες σας! Ευχομαι ολα τα παιδακια του κοσμου να ναι γερα και ευτυχισμενα το 2014!

Γεννησα παραμονη Χριστουγεννων, το τελειο χριστουγεννιατικο δωρο για μενα και τον αντρα μου! Ο μικρος μας ειναι αψογος, δε θα μπορουσα να ζητησω καλυτερο δωρο απο το Θεο! Πραγματικα αισθανομαι ευλογημενη και πολλες φορες λεω απο μεσα μου τι εχω κανει να αξιζω τετοιο δωρο...νιωθω ειλικρινη ευγνωμοσυνη.

Ελπιζω να περνατε καλα, και να σε ευτυχισμενες!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα κι απο μενα την άσωτη!!!

Καλή Χρονια σε όλες! Ευχομαι ο νεος χρονος να φερει σε όλες ο,τι ποθει η καθεμια και υγεια και αγαπη στις οικογενειες σας!

Χρονια Πολλά σε όσους και οσες γιορταζαν τις προηγουμενες ημερες! Χρονια Πολλά και στους Γιαννηδες και τις Γιαννουλες σημερα! Πρωτη γιορτη του μικρουλη μου αλλά δεν το καταλαβαινει ακομη

Ελενη-Αγγλια ειχες μακραν το καλύτερο δωρο φετος τα Χριστουγεννα! Να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Καλό σαραντισμο και σε σενα!

Εβιρι μου κουραγιο τωρα για το επομενο ραντεβου με την μεγαλη Εβιρινα. Μπραβο που περασατε ωραια. Πως πατε με την υγεια σας και τις ιωσεις που σας ταλαιπωρουσαν;

Νινα δεν συναντηθηκαμε τελικα. Βεβαια εγω σημερα διαβασα οτι ησουν κι εσυ Πηλιο....

Αρετη αυτο με τη δουλεια το λεω κι εγω. Θελω τωρα να ξεκινησω για να αλλαζω λιγο παραστασεις. Βεβαια μετα θα ερθει η κουραση και θα λεω άλλα αλλά ετσι ειμαστε οι ανθρωποι...

Λοιπον μαγειρικα δεν εχω να προσθεσω τιποτα. Δεν εχω αποφασισει ακομη το σημερινο φαγητο γιατι θελω να ξεφυγουμε απο τα κρεατα και τα μεζεδακια που τρωγαμε τις προηγουμενες μερες. Θα σας ενημερωσω.

Εκδρομικα ομως περασαμε υπεροχα. Φυγαμε Πεμπτη απο εδω και γυρισαμε χτες. Τα τεκνα μας δεν μας αποζητησαν καθολου μα καθολου και μην με κακολογησετε αλλά κι εγω ξεκουραστηκα και τελικα το ειχα πολυ αναγκη. Κυριως λιγο ποιοτικο υπνο γιατι εδω καθε βραδυ κοβω βολτες στα δωματια του σπιτιου. Στο μεταξυ οι ανθρωποι εκει στο χωριο προσπαθουσαν να μας προτεινουν διαφορες εκδρομες για να περασουμε ωραια κι εμεις τους λεγαμε "ε ξερετε ηρθαμε για ξεκουραση, οχι για κουραση". Παντως το Πηλιο ειναι πολύ ωραιο ευλογημενος τοπος απο αποψη φυσης. Το αστειο ειναι οτι ηρθαμε χτες το απογευμα και μετα απο καμια ωρα μου ηρθνα και επισκεψεις! Δεν περιμεναν να εχω κανει ταξιδακι. Ευτυχως ηταν δικοι μου ανθρωποι κι αισθανομουν καλά παρα τις βαλιτσες και τους σακους.

Φιλια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!

Χρόνια Πολλά σε όλους όσοι γίορταζαν χτες και σε όσες γιορτάζουν σήμερα!

Δεν έχω διαβάσει νέα σας καθώς έχω πολύ δουλειά και δεν προλαβαίνω!

Σήμερα φαγητό θα φτιάξει η πεθερά μου, γίγαντες συγκεκριμένα.

Εμείς είχαμε φύγει τελικά για Γιάννενα τριήμερο και περάσαμε πολύ ωραία! Έχω όμως από χτες το βράδυ τον μικρούλη μου με πυρετό αρκετά υψηλό και τηρώ στάση αναμονής για τυχόν άλλα συμπτώματα.

Αυτά εν τάχει τα νέα μας! Με την πρώτη ευκαιρία θα διαβάσω τα δικά σας και θα επανέλθω!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Επανήλθαμε στους σταθερούς μας ρυθμούς πια.... τι ωραία που ήταν τόσες μέρες:P... βλέπετε είχε άδεια ο αντρούλης μου και καλόμαθα:tongue:

Εβιράκι μας έλειψες και εμάς πολύ! χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα με την οικογένεια σου...και ο καιρός ήταν μαζί σας! σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα έχω στα χέρια μου... αρκετά χρόνια, αλλά τον τελευταίο καιρό έχει επιδεινωθεί... ψάχνω για γιατρό να κάνω την επέμβαση... δεν αντέχω πια.

ΦΩΤΕΙΝΗ763 να τον χαίρεσαι τον γιόκα σου! ότι επιθυμείς! του χρόνου, που θα είναι μεγαλύτερος, θα το καταλάβει καλύτερα και θα το απολαύσετε και εσείς! και εσείς Πέμπτη είσασταν Πήλιο? λες να συναντηθήκαμε πουθενά?:P όσο για την συνάντηση, είδα ότι δεν είχε απήχηση, για αυτό δεν το συνέχισα... ίσως κάποια άλλη φορά, να το κανονίσουμε.

Γειά σου Αγγελική! ωραία τα Γιάννενα? είχα πάει κάποια Χριστούγεννα... με την υγρασία γύρω από την λίμνη, είναι ειδυλλιακά!

Στα μαγειρικά μας δεν έκανα τίποτα σπουδαίο... χτες φάγαμε το υπόλοιπο παστίτσιο, που είχα κάνει την Κυριακή... σήμερα έχουμε φασολάδα... εντωμεταξύ ο σύζυξ θέλει να κάνει δίαιτα, γιατί πήρε λίγα κιλά... οπότε προσπαθώ να κάνω ελαφριά φαγητά... για πόσο, δε ξέρω! αν κόψει το ψωμί που τρώει πολύ και το κρασάκι, που ξεπερνάει το 1 ποτήρι, θα χάσει κανένα κιλό, του λέω... και συμφωνεί... για να δούμε;) εγώ έχασα 2 κιλά από την επέμβαση και μετά δε τα ξαναπήρα... όσο και να τρώω...οπότε έχουμε διατροφικό χάσμα:tongue: ! χα χα χα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.

Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και στις Ιωάννες.

Φωτεινή χρόνια πολλά να χαίρεσαι το γιο σου.

Χρόνια πολλά και στην Άννια.

Φάγαμε το χτεσινό φαγητό που περίσσεψε κι έτσι δε μαγείρεψα.

Σήμερα όμως έχω άλλα νέα. Πήγαμε με την Εβιρίνα στη λίμνη των κύκνων που παιζόταν από τα μπαλέτα Μπολσόι της Ουκρανίας (όχι της Ρωσίας) στη μεσημβρινή παράσταση. Για μένα ήταν όνειρο ζωής να δω τέτοιο έργο από κοντά.

Ευχομαι ολα τα παιδακια του κοσμου να ναι γερα και ευτυχισμενα το 2014!

Αμήν.

Γεννησα παραμονη Χριστουγεννων, το τελειο χριστουγεννιατικο δωρο για μενα και τον αντρα μου!

Τι τέλειο!!!!!!!!!!!!!! Φαντάζομαι τη συγκίνησή σας.

Πως πατε με την υγεια σας και τις ιωσεις που σας ταλαιπωρουσαν;

Είμαστε όλοι καλά, αλλά δεν μπορώ να σου περιγράψω την ταλαιπωρία μας. Ειδικά ο Έβιρος πήρε πολύ αντιβίωση την οποία τέλειωσε 3 μέρες πριν τα Χριστούγεννα, κόντεψε να πάθει πνευμονία και γενικά είχε αρκετά άσχημη κατάσταση. Ακόμα και σήμερα όταν γελάει ακούγεται ένα κοκοράκι στη φωνή του. Ευτυχώς τώρα πέρασαν όλα.

Εκδρομικα ομως περασαμε υπεροχα. Φυγαμε Πεμπτη απο εδω και γυρισαμε χτες.

Πολύ χαίρομαι.

Τα τεκνα μας δεν μας αποζητησαν καθολου μα καθολου και μην με κακολογησετε αλλά κι εγω ξεκουραστηκα και τελικα το ειχα πολυ αναγκη. Κυριως λιγο ποιοτικο υπνο γιατι εδω καθε βραδυ κοβω βολτες στα δωματια του σπιτιου.

Δε σε κακολογούμε καθόλου, ίσα-ίσα που καλό είναι να ξεκουράζεται και να ανανεώνεται μια μαμά για να μπορεί να έχει δυνάμεις για τα παιδιά της.

Παντως το Πηλιο ειναι πολύ ωραιο ευλογημενος τοπος απο αποψη φυσης.

Είναι ένα από τα μέρη της Ελλάδας που θα ήθελα πολύ να επισκεφθώ.

Το αστειο ειναι οτι ηρθαμε χτες το απογευμα και μετα απο καμια ωρα μου ηρθνα και επισκεψεις! Δεν περιμεναν να εχω κανει ταξιδακι. Ευτυχως ηταν δικοι μου ανθρωποι κι αισθανομουν καλά παρα τις βαλιτσες και τους σακους.

Δικοί σου ξεδικοί σου χαρά στο κουράγιο σου.

Εμείς είχαμε φύγει τελικά για Γιάννενα τριήμερο και περάσαμε πολύ ωραία!

Και για σένα χαίρομαι πολύ Αγγελική.

Έχω όμως από χτες το βράδυ τον μικρούλη μου με πυρετό αρκετά υψηλό και τηρώ στάση αναμονής για τυχόν άλλα συμπτώματα.

Ωχ, περαστικά του του παιδιού. Ελπίζω να μην κρατήσει πολύ η ίωση.

Εβιράκι μας έλειψες και εμάς πολύ! χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα με την οικογένεια σου...και ο καιρός ήταν μαζί σας! σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα έχω στα χέρια μου... αρκετά χρόνια, αλλά τον τελευταίο καιρό έχει επιδεινωθεί... ψάχνω για γιατρό να κάνω την επέμβαση... δεν αντέχω πια.

Έχεις δίκιο αν ταλαιπωρείσαι συχνά θα πρέπει να πάρεις την απόφαση, αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος θεραπείας.

εγώ έχασα 2 κιλά από την επέμβαση και μετά δε τα ξαναπήρα... όσο και να τρώω...οπότε έχουμε διατροφικό χάσμα:tongue: ! χα χα χα!

Παιδί μου εσύ ήσουν ακτινογραφία, έχασες και δύο κιλά.....νομίζω όμως ότι τα βρήκα εγώ. Μην ανησυχείς είναι σε σίγουρα χέρια θα σου τα προσέχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη μου, να σας ζήσει! Όντως το καλύτερο δώρο για την οικογένειά σας! Μπράβο, μπράβο!

Ξέχασα ότι ήταν γιορτή χθες, οπότε χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και στις εορτάζουσες!

Εβιρί, σε ζηλεύω γι'αυτή την εμπειρία. Εμείς δεν πήγαμε πουθενά στις γιορτές. Το Σάββατο το απόγευμα πήγαμε με τα 2 μεγάλα σινεμά μετά από πολύυυυυ καιρό, -είναι και δίπλα στο σπίτι, φανταστείτε- και είδαμε το Περπατώντας με τους Δεινόσαυρους. Ήταν πολύ καλό, όχι μόνο για παιδιά αλλά και για ενήλικες, σας το συστήνω ανεπιφύλακτα. Ρε παιδιά μου την έδωσε που δεν μπορούμε να πάμε πουθενά, ένα σινεμά δίπλα στο σπίτι και μου έφτιαξε τη διάθεση και μόλις είπα στο Βασ να το καθιερώσουμε 1-2 φορές το μήνα να πηγαίνουμε σε παιδικές ταινίες -εννοείται- μου είπε "καλά θα ήταν, αλλά άλλος θα υποφέρει", εννοώντας την πεθερά μου. :-(

Αγγελική και ο Χρήστος μου είχε πυρετό και μάλιστα υψηλό και άκουσα και για πολλά άλλα παιδάκια, κράτησε μόνο δυο μέρες και πρέπει να ήταν ίωση μόνο με πυρετό. Περαστικά στο μικρό!

Φωτεινή να χαίρεσαι το όνομά σου και το Γιαννάκη σου! Έχω πάει μόνο 2 φορές Πήλιο και είναι ιδανικός τόπος για διακοπές, συνδυάζει βουνό και θάλασσα. Με παιδιά δεν έχω πάει, δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα.

Νίνα μου, να την κάνεις την επέμβαση να σωθείς. Νέα κοπέλα και να υποφέρεις έτσι...;;; Αρκεί να έχεις βοήθεια στο σπίτι.

Από φαγητά λίγα κάνω αυτές τις μέρες, αφού πάμε και τρώμε στο χωριό κ παίρνουμε φαγητό και για την επόμενη μέρα. Α


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια μαγειροκόριτσα!

Βλέπω μαζευόμαστε σιγά σιγά στην βάση μας!

Για σήμερα έχω μαγειρέψει φασολάκια. Χτες το απόγευμα έφτιαξα και ένα κέικ πορτοκαλιού το οποίο βγήκε μούρλια!

Ο μικρός μου είναι απύρετος απο χτες το μσημέρι και θέλω να πιστεύω ότι ξεμπερδέψαμε! Αλλά ο σκατούλης μου, ενώ έχει μύξες δεν φυσάει την μύτη του κι έτσι ζορίζεται να πάρει ανάσα. Δεν θέλω να τον βάλω κάτω με το ζόρι και να του βάλω φισιομέρ αλλά αν συνεχίσει έτσι μάλλον εκεί θα καταλήξω! :confused:

Πάω να διαβάσω τα νεα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλή χρονιά!!:tongue: Τα είπαμε... το ξέρω... αλλά μου βγαίνει να το λέω συνέχεια, μήπως και είναι τελικά καλή:P

Μακάρι Παναγία μου!

Γυρίσαμε χτες και περάσαμε πολύ όμορφα... το Πήλιο είναι υπέροχο, φανταστικό... μέσα στις καστανιές, ομίχλη πολλή, όμορφο τοπίο, λίγος κόσμος... ότι έπρεπε!

Από τα πιό όμορφα μέρη της Ελλάδας, όντως!

και φυσικά τα τσίπουρα στον Βόλο είναι εξίσου... ανανεωτικά:P...

Σε συνδιασμό με το κρύο, ότι πρέπει!

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Σήμερα τα Φώτα κι ο φωτισμός,

Κι η χαρά μεγάλη κι ο αγιασμός

Εις τον Ιορδάνη τον ποταμό,

Κάθετʼ η κυρά μας η Παναγιά…………

Πολύ θα ήθελα να ακούσω μια μέρα τα κάλαντα των Φώτων στην πόρτα μου, κάτι που δυστυχώς δεν έχει τύχει μέχρι τώρα.

¨Οταν ήμουνα μικρή τα έλεγα κι εγώ αλλά άλλες εποχές τότε...

Αγγελική μου να το χαίρεσαι το μεγάλο το καμάρι σου για τους βαθμούς που πήρε, Κι εις ανώτερα εύχομαι.

Ευχαριστώ Εβιράκι μου! Σήμερα ξεκίνησαν σχολείο και σηκώθηκε με το ζόρι!!!

Η Εβιρίνα μου η μεγάλη έφυγε χτες Κυριακή. Περάσαμε πολύ όμορφα όσο ήταν εδώ, κάναμε τις βόλτες μας, τα ψώνια μας, μας έφτιαξε γλυκά, παίξαμε ακόμη και παιχνίδια (αυτό με τις ερωτήσεις που πρέπει να απαντήσεις όσα έχει η λίστα), αλλά πάντα μας φαίνεται λίγο το διάστημα, σαν να πέρασαν δυο μέρες μόνο.

Με το καλό να ανταμώσετε ξανά!

Ευτυχώς όλο αυτό το διάστημα των γιορτών μας έκανε αρκετά καλό καιρό με την έννοια ότι δεν είχε τις χαμηλές θερμοκρασίες που θα περίμενε κανείς όπως και πέρσι, είχε λίγες βροχές και καθόλου χιόνι.

Πολύ ωραία!

Αύριο μπαίνουμε πάλι στους κανονικούς ρυθμούς μας με το σχολείο και τη δουλειά.

Μου λείψατε όλες.

Κι εμάς!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Γειά σου μανούλα!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας, να στε ολες καλα, να χαιρεστε τα παιδακια σας και τις οικογενειες σας! Ευχομαι ολα τα παιδακια του κοσμου να ναι γερα και ευτυχισμενα το 2014!

Αμήν Ελενάκι μου!

Γεννησα παραμονη Χριστουγεννων, το τελειο χριστουγεννιατικο δωρο για μενα και τον αντρα μου! Ο μικρος μας ειναι αψογος, δε θα μπορουσα να ζητησω καλυτερο δωρο απο το Θεο! Πραγματικα αισθανομαι ευλογημενη και πολλες φορες λεω απο μεσα μου τι εχω κανει να αξιζω τετοιο δωρο...νιωθω ειλικρινη ευγνωμοσυνη.

Ελπιζω να περνατε καλα, και να σε ευτυχισμενες!

Είχες σίγουρα τα πιό όμορφα Χριστούγεννα της ζωής σου! Καλότυχος να είναι ο μπεμπάκος σου και υγιής!

Καλημέρα, καλημέρα κι απο μενα την άσωτη!!!

χαχαχαχα!

Καλή Χρονια σε όλες! Ευχομαι ο νεος χρονος να φερει σε όλες ο,τι ποθει η καθεμια και υγεια και αγαπη στις οικογενειες σας!

Επίσης Φωτεινούλα μου!

Χρονια Πολλά σε όσους και οσες γιορταζαν τις προηγουμενες ημερες! Χρονια Πολλά και στους Γιαννηδες και τις Γιαννουλες σημερα! Πρωτη γιορτη του μικρουλη μου αλλά δεν το καταλαβαινει ακομη

Να τον χαίρεσαι τον μικρούλη σου!

Εκδρομικα ομως περασαμε υπεροχα. Φυγαμε Πεμπτη απο εδω και γυρισαμε χτες. Τα τεκνα μας δεν μας αποζητησαν καθολου μα καθολου και μην με κακολογησετε αλλά κι εγω ξεκουραστηκα και τελικα το ειχα πολυ αναγκη. Κυριως λιγο ποιοτικο υπνο γιατι εδω καθε βραδυ κοβω βολτες στα δωματια του σπιτιου.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ όταν φεύγω με τον άντρα μου για το χωριό ξεκουράζομαι κι ας κάνω του κόσμου τις δουλειές εκεί! Μεγάλη υπόθεση να κοιμάσαι απερίσπαστα!

Στο μεταξυ οι ανθρωποι εκει στο χωριο προσπαθουσαν να μας προτεινουν διαφορες εκδρομες για να περασουμε ωραια κι εμεις τους λεγαμε "ε ξερετε ηρθαμε για ξεκουραση, οχι για κουραση". Παντως το Πηλιο ειναι πολύ ωραιο ευλογημενος τοπος απο αποψη φυσης.

Ελπίζω σύντομα να βρείτε ευκαιρία να το επαναλάβετε!

Το αστειο ειναι οτι ηρθαμε χτες το απογευμα και μετα απο καμια ωρα μου ηρθνα και επισκεψεις! Δεν περιμεναν να εχω κανει ταξιδακι. Ευτυχως ηταν δικοι μου ανθρωποι κι αισθανομουν καλά παρα τις βαλιτσες και τους σακους.

Φιλια σε όλες.

Αφού δεν ένιωσες άσχημα όλα καλά! Όταν είσαι με αγαπημένα πρόσωπα είναι αλλιώς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Επανήλθαμε στους σταθερούς μας ρυθμούς πια.... τι ωραία που ήταν τόσες μέρες:P... βλέπετε είχε άδεια ο αντρούλης μου και καλόμαθα:tongue:

χρειάζεται να καλομαθάίνουμε κι εμείς που και που!

Γειά σου Αγγελική! ωραία τα Γιάννενα? είχα πάει κάποια Χριστούγεννα... με την υγρασία γύρω από την λίμνη, είναι ειδυλλιακά!

Ήταν πολύ ωραία όντως! Φτάσαμε την Παρασκευή 1 την νύχτα και είχε μία απίστευτη ομίχλη! Τόσα χρόνια που πηγαίνουμε δεν μας εχει ξανατύχει τόση ομίχλη αλλά ήταν το κάτι άλλο!

Στα μαγειρικά μας δεν έκανα τίποτα σπουδαίο... χτες φάγαμε το υπόλοιπο παστίτσιο, που είχα κάνει την Κυριακή... σήμερα έχουμε φασολάδα... εντωμεταξύ ο σύζυξ θέλει να κάνει δίαιτα, γιατί πήρε λίγα κιλά... οπότε προσπαθώ να κάνω ελαφριά φαγητά... για πόσο, δε ξέρω! αν κόψει το ψωμί που τρώει πολύ και το κρασάκι, που ξεπερνάει το 1 ποτήρι, θα χάσει κανένα κιλό, του λέω... και συμφωνεί... για να δούμε;) εγώ έχασα 2 κιλά από την επέμβαση και μετά δε τα ξαναπήρα... όσο και να τρώω...οπότε έχουμε διατροφικό χάσμα:tongue: ! χα χα χα!

Μιά χαρά αλώβητη βγήκες λοιπόν από τις γιορτές!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...