Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Πρωινη καλημερα κι απο μενα! Φθασαμε στην παραμονη των Χριστουγεννων!

Τζενακι μας λογικα γιορταζεις σημερα. Σου ευχομαι Χρονια Πολλα και καλά γεματα υγεια, ευτυχια και ομορφες στιγμες. Ευχομαι ολες οι επιθυμιες σου να γινουν πραγματικοτητα αυτη τη χρονια! Και φυσικα να σε χαιρομαστε κι εμεις στην παρεουλα μας!

Νινα κοριτσι μου τοσο σοβαρα ειναι τα χερια σου που φτασατε στη λυση της επεμβασης; Δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω. Το μονο που ευχομαι ειναι ο,τι αποφαση και να παρετε να ειναι η καλύτερη και να παψεις να υποφερεις. Μην τα παρακουραζεις τα χερακια σου αυτες τις μερες. Ρολο μοσχαρι που σκεφτεσαι εγω θα το εκανα στην κατσαρολα. Ξερω μονο τις κλασσικες συνταγες δυστυχως. Εγω γενικα τα γεμιστα ρολα δεν τα κανω γιατι δεν τα τρωνε ολοι και με μπλοκαρει.

Ελενη Αγγλια ειδα απο το τικερακι σου οτι πλησιαζει ο καιρος. Με το καλό κοπελα μου και καλες γιορτες αου ευχομαι.

Αγγελικουλα φανταζομαι τη χαρα του μικρου! Εμεις την Κυριακη πηγαμε σε ενα απο αυτα τα χωρια που εχουν φτιαξει και η μικρη ξεδωσε. Ακομα το λεει.

Μαγειρικα δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο. Την Κυριακη φαγαμε μπριζολες στη σχαρα με τηγανητες πατατουλες. Χτες μακαρονια-βιδες με σαλτσα. Για σημερα δεν εχω αποφασισει αλλα λογω της εντονης κρεατοφαγιας που θα ακολουθησει θα φτιαξω μαλλον κατι ελαφρυ.

Χτες ηταν και η πρωτη γιορτουλα της μικρης μου. Μεγαλωσε το αστερι μου. Την ειδα που συμμετειχε σε ενα συνολο και φανηκε εντονα αυτο. Βεβαια μας ειχε δηλωσει κατηγορηματικα οτι δεν θα πει το ποιημα της καθως ειναι του μουσικοχορευτικου τομεα αλλα σιγα το σπουδαιο. Ηταν ενθουσιασμενη χτες και μαλλον εχει ενσωματωθει στον παιδικο παρα τις πολλες απουσιες της.

Φιλια σε ολες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να τα πούμε????

Χρόνια Πολλά μαγειροκόριτσα με υγεία!

Πρωινη καλημερα κι απο μενα! Φθασαμε στην παραμονη των Χριστουγεννων!

Έφτασε και μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έχω πάρει δώρο στον κουμπάρο μου και τον γιόκα τους που θα έρθουν αύριο για Χρόνια Πολλά :confused:

Τζενακι μας λογικα γιορταζεις σημερα. Σου ευχομαι Χρονια Πολλα και καλά γεματα υγεια, ευτυχια και ομορφες στιγμες. Ευχομαι ολες οι επιθυμιες σου να γινουν πραγματικοτητα αυτη τη χρονια! Και φυσικα να σε χαιρομαστε κι εμεις στην παρεουλα μας!

Τζενάκι και από μένα Χρόνια Πολλά!

Αγγελικουλα φανταζομαι τη χαρα του μικρου! Εμεις την Κυριακη πηγαμε σε ενα απο αυτα τα χωρια που εχουν φτιαξει και η μικρη ξεδωσε. Ακομα το λεει.

Το χάρηκε πάρα πολύ όντως! Αφού να φανταστείς άλλες φορές όταν είναι κουρασμένος μας αλλάζει τα φώτα στην γκρίνια ενώ χτες ήταν μεσα στην καλή χαρά αλλά πτώμα!!!

Μαγειρικα δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο. Την Κυριακη φαγαμε μπριζολες στη σχαρα με τηγανητες πατατουλες. Χτες μακαρονια-βιδες με σαλτσα. Για σημερα δεν εχω αποφασισει αλλα λογω της εντονης κρεατοφαγιας που θα ακολουθησει θα φτιαξω μαλλον κατι ελαφρυ.

Μακαρονάκια με κέτσαπ έχουμε εμείς σήμερα ακριβώς λόγω επικείμενης κραετοφαγίας!

Χτες ηταν και η πρωτη γιορτουλα της μικρης μου. Μεγαλωσε το αστερι μου. Την ειδα που συμμετειχε σε ενα συνολο και φανηκε εντονα αυτο. Βεβαια μας ειχε δηλωσει κατηγορηματικα οτι δεν θα πει το ποιημα της καθως ειναι του μουσικοχορευτικου τομεα αλλα σιγα το σπουδαιο. Ηταν ενθουσιασμενη χτες και μαλλον εχει ενσωματωθει στον παιδικο παρα τις πολλες απουσιες της.

Και του χρόνου να την ξανακαμαρώσεις!

Φιλια σε ολες

Αν δεν τα ξαναπούμε εύχομαι σε όλες Καλά Χριστούγεννα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σε όλες σας.

Μπήκα μόνο για να σας ευχηθώ η γέννηση του Χριστού μας να φέρει στις καρδιές σας και στις καρδιές όλων μας τη γλυκιά ζεστασιά που προσμένουμε.

Χρόνια Πολλά με υγεία και ευτυχία σε όλες τις οικογένειες, και κυρίως σ΄εκεινες που υποφέρουν ψυχικά και σωματικά.

Στέλνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Μπήκα και εγώ να σας ευχηθώ Χρόνια Πολλά, Καλά Χριστούγεννα με υγεία για όλους μας και να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε, με τους αγαπημένους σας ανθρώπους!:tongue:

Τζένη χρόνια πολλά για την γιορτή σου και ότι επιθυμείς:P να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Φιλιά σε όλες! Καλά φαγοπότια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες. Ελπίζω να είστε καλά. εδώ ένας πανικός, αλλά το χαίρονται τα μικρά! Πολύ φαϊ μέχρι αηδίας! Φιλιά σε όλες!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Ήθελα κι εγω να ευχηθω Χρονια Πολλά και Καλά. Με υγεια πανω απ΄όλα για εσας και τις οικογενειες σας!

Αγγελικη και Αρετη να χαιρεστε τα παιδακια σας! Χροναι Πολλα και σε ολες οσες εχουν εορταζοντες αυτες τις μερες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Χρόνια Πολλά σε όλες!

Αρετούλα μου να χαίρεσαι τον Χρηστάκο σου!

Τελικά ανήμερα τα Χριστούγεννα που έκανα τραπέζι έφτιαξα τo μεσημέρι χοιρινό μαριναρισμένο από το βράδυ, στην γάστρα. Έβαλα ένα ταψί με πατάτες, έφτιαξα την ζαμπονοκασερόπιτα της Τζένης και η μαμά μου έφερε μία μανιταρόπιτα. Έφτιαξα και μία σαλάτα με λάχανο, καρότο, μαρούλι, ντομάτα, αγγούρι, πιπεριά και μπαλσάμικο.

Το βράδυ είχα κοντοσούβλι στο αλουμινόχαρτο, παστουρμαδόπιτα, κοτομπέικον με κρέμα γάλακτος, σουφλέ ζυμαρικών, τρία είδη τυριών, τυροσαλάτα, ρώσικη και ζαμπονοκασερόπιτα, μανιταρόπιτα και πατατούλες φούρνου που είχα από το μεσημέρι. Α! η πεθερά μου είχε φτιάξει και αγριογούρουνο.

Περιτό να σας πω ότι έχουμε καλυφθεί μέχρι αύριο κι έτσι δεν μαγειρέυω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ελπιζω να περνατε ολες καλά τις αγιες αυτες ημερες!

Προσπαθω να μεγειρευω ελαφρια αυτες τις μερες γιατι και την παραμονη της Πρωτοχρονιας αναμενεται καλοφαγια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε; χρονια πολλα κ καλη χρονια!

Σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχες σας για την γιορτη μου,να ειστε καλα κ οτι καλυτερο για την καθεμια σας κ τις οικογενειες σας κ πανω απο ολα υγεια.

Εγω αο 23 του μηνα εχω αδεα μεχρι τελος.σημερα υρισαμε απο χωριο θα κανουμε εδω πρωτοχρονια.φαγαμε ηπιαμε καλα ηταν.

Κοριτσια εγω το μοσχαρι ψητο ρολο το φοβαμαι στα τραπεζια μην βγει σολα κ το αποφευγω.γω την παραμονη θα βαλω αρνι στην λαδοκολα, την ζαμπονοπιτα(πολυ χαρηκα που σας αρεζε!!!!)σουφλε με τυρια ζαμπονκλπ,πατατοσαλατα κ θα φερει κ η φιλη μου χοιρθνο με σελινο.αν βρω ισως παρω κ λιγο σγριογουρουνο να το κανω στφαδο.ειχε η πεερα μου μαζι κε το κοντοσουβλι υα χριστουγεννα οβειρο!! Οτι θελει γραφει το κινητι.θα προσπαθησωνα μπω αυριο.

χρονια πολλα σε ολους που γιορταζανε κ καλο βραδυ φιλεναδες μου.

Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι κάνετε? ετοιμάζεστε για τη Πρωτοχρονιά? εγώ θα κάνω τραπέζι την παραμονή και αρχίζω να αγχώνομαι... είναι η πρώτη φορά που θα έχω τόσο κόσμο σε τραπέζι και δεν ξέρω πώς θα υπολογίσω το φαί και αν θα πάνε όλα καλά... ggeny με άγχωσες περισσότερο με το ρολό μοσχάρι... ελπίζω να μην την πατήσω... για καλό και για κακό, έκανα μία δοκιμή και έψησα ένα ρολό χτες και βγήκε καλό... θα κάνω ακόμα ρολό κυμά με αυγά μέσα, πατσίτσιο, κρέπες με ζαμπόν και τυρί, μπουκιές μοσχάρι θα φέρει η μανούλα (όπως και το παστίτσιο) και τα κλασικά παρεμφερή, δηλ. τσατζίκι, ρώσικη σαλάτα, πράσινη σαλάτα, κ.τ.λ.

σήμερα έκανα και τις τρούφες σοκολάτα και σας τις εκθέτω καταλλήλως:)

tcfy.jpg

και φυσικά θα κάνω και βασιλόπιτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή εβδομάδα μαγειροκόριτσα!

Από τα Χριστούγεννα μέχρι σήμερα δεν έχω μαγειρέψει καθώς τρώμε ότι έχει μείνει από τα τραπέζια που έκανα ανήμερα!

Μόνο χθες το μεσημέρι έφτιαξα μία μακαρονάδα ορφανή για να ξεφύγουμε λίγο από το κρέας!

Πρωτοχρονιά παραμονή δεν θα κάνω τίποτα απολύτως καθώς θα δουλεύω μέχρι αργά. Και ανήμερα θα δουλεύω! Ο άντρας μου με τα παιδιά θα πάνε στον αδερφό μου το μεσημέρι που γιορτάζει και όταν σχολάσω θα πάω κι εγώ.

Ελενάκι να σου ζήσει το μπεμπάκι! Χριστουγεννιάτικο δωράκι το ζουζούνι σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ελενη να σου ζησει το μωρακι! Καλό σαραντισμο να εχετε! Φετος ειχες το καλύτερο δωρο!

Νινα μου πως ειναι τα χερια σου; Όλα οσα σκεφτεσαι για το τραπεζι ειναι υπεροχα.

Αγγελικη κι εγω μακαρονια αχιβαδες εφτιαξα σημερα γιατι αυριο το βραδυ προβλεπεται ψησιμο στο τζακι στο σπιτι που θα μαζευτουμε οπότε καταλαβαινετε τι προκειται να γινει... Καλο κουραγιο που δουλευεις ανημερα.

Τζενακι καλώς ηρθες και καλό υπολοιπο αδειας.

Εβιρι χαιρεσαι την παρεα της μεγαλης Εβιρινας;

Λοιπον το τριημερο των Φωτων αποφασισαμε με το ετερον ημισυ να παμε μια εκδρομουλα τα δυο μας γιατι μετα θα φυγω στο νησι κι ετσι οπως εχουν κανει τα δρομολόγια των πλοιων ποιος ξερει ποτε θα μπορουμε να βλεπομαστε. Έτσι κλεισαμε να παμε Πηλιο. Τα παιδια τα μοιρασαμε κι ετσι δεν θα επιβαρυνουμε πολύ τη γιαγια.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα μου πολύ καλά θα κάνετε και θα φύγετε με τον αντρούλη σου! Καλά να περάσετε!

Στο νησί θα πας μαζί με τα παιδιά μόνιμα μέχρι το καλοκαίρι ε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου ευχαριστω για τις ευχες! Στο νησι θα παω μονιμα μεχρι νεωτερας που λενε. Εχω κανει και αιτηση για μεταθεση αλλα δεν εχει συζητηθει ακομη κι ουτε ξερω ποτε θα συζητηθει. Όσον αφορα τα παιδια θα σας ενημερωσω οταν αποφασισουμε. Υπαρχουν πολλοι παραμετροι που πρεπει να λαβουμε υποψη μας και γιαυτο σκεφτομαστε διαφορα. Ασε εχω πολλα στο μυαλο μου.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...