Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα !!!

πωωωω ποσο φαγαμε χτες βρε παιδια δεν μπορω να κουνηθω σημερα ..... Ξεσυνηθισε το στομαχι κ μου κατσε βαρυ ...

Ιωαννα μου ετσι ακρινως ηταν κ ο συζυγος μου/Ηταν παρα πολλα χρονια ,επαιρνε παρα πολυ καλα χρηματα οταν τα επαιρνε κ γενικα ειχε βολευτει ...Ειναι μεγαλη αποφαση κ η αγορα δυστυχως δεν βοηθαει καθολου να κανεις ενα μπαμ να φυγεις.Τουλαχιστον εχεις σαν θετικο πως αν βρεις κατι αλλο κ φυγεις εστω κ λιγα λιγα θα τα παρεις τα λεφτα σου.Πως ειναι το μικρακι σου σημερα?γ

ενταση εχει ακομα αλλα δειχνει καλυτερα και τρωει κανονικα. ευτυχως!

Σε καταλαβαίνω! Είμαι στην ίδια δουλειά 24 χρόνια! Δεν είναι θέμα κότας αλλά ότι είναι κομμάτι της ζωής σου και μετά από τόσα χρόνια δεν θέλεις να ανατραπούν οι ισσοροπίες!

αυτο ακριβως, εμενα μου αρεσει η ρουτινα, δεν ειμαι των πολλων αλλαγων και ισως δεν ειμαι ετοιμη να κανω την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλες σήμερα ξύπνησα πιο ευχάριστα γιατι πάω σε λίγες ώρες στα μωρά μου και από αυριο θα επανελθω στα μενου της μερας και μαλιστα ΔΥΝΑΜΙΚΑ!! αφου λεω αυριο που θα μαι σπιτακι μου να κανω το ραβανι της ΕΒΙΡΙ. Και λίγο ΟΣΠΡΙΟ (ΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ) για αποτοξινωση. Παω στην τελευταια μου μαχη με την σχολη και την κανω αλλα πριν απο αυτο κουκλες ενσ ΜΕΓΑΑΑΑΛΛΛΟΟΟ φαγοποτι και πολλες πολλες λιχουδιες! Τελικα στα μικρα πηρα απο τα jumbo δυο μεγαλες κοκκινες ελαστικες μπαλες που ξερω οτι τις θελανε (ιδιες να μην τσακονωμαστε) και πολλα μπιχλιμπιδια τριγυρω τυπου γιαλια, κομφετι, καπελακια κτλ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σήμερα ξύπνησα πιο ευχάριστα γιατι πάω σε λίγες ώρες στα μωρά μου και από αυριο θα επανελθω στα μενου της μερας και μαλιστα ΔΥΝΑΜΙΚΑ!! αφου λεω αυριο που θα μαι σπιτακι μου να κανω το ραβανι της ΕΒΙΡΙ. Και λίγο ΟΣΠΡΙΟ (ΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ) για αποτοξινωση. Παω στην τελευταια μου μαχη με την σχολη και την κανω αλλα πριν απο αυτο κουκλες ενσ ΜΕΓΑΑΑΑΛΛΛΟΟΟ φαγοποτι και πολλες πολλες λιχουδιες! Τελικα στα μικρα πηρα απο τα jumbo δυο μεγαλες κοκκινες ελαστικες μπαλες που ξερω οτι τις θελανε (ιδιες να μην τσακονωμαστε) και πολλα μπιχλιμπιδια τριγυρω τυπου γιαλια, κομφετι, καπελακια κτλ :P

καλη επιστροφη να εχετε!!

Ξεχασα να πω, εμεις σημερα τρωμε φασολακια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σήμερα ξύπνησα πιο ευχάριστα γιατι πάω σε λίγες ώρες στα μωρά μου και από αυριο θα επανελθω στα μενου της μερας και μαλιστα ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!

΄

Καλή επιστροφή!

αφου λεω αυριο που θα μαι σπιτακι μου να κανω το ραβανι της ΕΒΙΡΙ. Και λίγο ΟΣΠΡΙΟ (ΑΚΟΥΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ) για αποτοξινωση.

Φακές με λουκάνικο! Συνδιάσεις και τα όσπρια αλλά και την νοστιμιά!!!!

Παω στην τελευταια μου μαχη με την σχολη και την κανω αλλα πριν απο αυτο κουκλες ενσ ΜΕΓΑΑΑΑΛΛΛΟΟΟ φαγοποτι και πολλες πολλες λιχουδιες! Τελικα στα μικρα πηρα απο τα jumbo δυο μεγαλες κοκκινες ελαστικες μπαλες που ξερω οτι τις θελανε (ιδιες να μην τσακονωμαστε) και πολλα μπιχλιμπιδια τριγυρω τυπου γιαλια, κομφετι, καπελακια κτλ :P

Είμαι σίγουρη ότι θα ξετρελαθούν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!!!!

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση σχετικά με τις συνταγές, αλλά πρέπει να παραδώσω κάποιες εργασίες με προθεσμία.

Λοιπόν αρχίζουμε....

Τάρτα με κοτόπουλο και μανιτάρια

Υλικά

1 φύλλο ζύμης σφολιάτας ή κουρού (προσωπικά το κάνω πάντα με σφολιάτα)

2 φλ. κοτόπουλο κομμένο σε μικρά κομματάκια

2 φλ. κομμένα μανιτάρια

1/2 φλ μαϊντανός ψιλοκομμένος

1 φλ κεφαλογραβιέρα

1/2 φλ φέτα θρυμματισμέσνη

2/3 φλ γάλα

3 αυγά

4 κ.σ. ελαιόλαδο

Αλάτι, πιπέρι

Εκτέλεση

Σε μια ταρτιέρα λαδωμένη απλώνουμε το φύλλο και καλύπτουμε τον πυθμένα και τα τοιχώματα, τρυπάμε με ένα πιρούνι σε διάφορα σημεία. Σε τηγάνι ζεσταίνουμε το ελαιόλαδο και σοτάρουμε το κοτόπουλο με τα μανιτάρια ξεχωριστά. Σε ένα μπολ χτυπάμε τα αυγά με το γάλα. Προσθέτουμε το μίγμα με τα μανιτάρια και το κοτόπουλο και τα τυριά. Αλατοπιπερώνουμε και προσθέτουμε το μαϊντανό. Ανακατεύουμε καλά, ρίχνουμε τη γέμιση πάνω στο φύλλο και ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 για 45 λεπτά.

Πίτα του βοσκού

Υλικά

Για τον κιμά

500 γρ κιμάς μοσχαρίσιος

2-3 κ.σ. ελαιόλαδο

1 ξερό κρεμμύδι ψιλοκομμένο

2 μέτρια καρότα τριμμένα

1/2 φλ αρακά

1 σκελίδα σκόρδο λιωμένη ή ψιλοκομμένη

1 κονσέρβα κονκασέ ντοματάκια

1/2 κ.γ ζάχαρη

1 κ.σ. θυμάρι ή δεντρολίβανο ή 2 κ.σ. μαϊντανό ψιλοκομμένο

Αλάτι, πιπέρι

Για την επικάλυψη

600 γρ πατάτες καθαρισμένες και κομμένες σε μέτρια κομμάτια

2 κ.σ. γάλα

30 γρ βούτυρο ή 50 ml ελαιόλαδο

80 γρ γραβιέρα τριμμένη

Αλάτι, πιπέρι

Εκτέλεση

Σοτάρουμε τον κιμά με το ελαιόλαδο και προσθέτουμε το κρεμμύδι και τα καρότα ανακατεύοντας μέχρι να μαραθούν. Ρίχνουμε το σκόρδο και τον αρακά. Προσθέτουμε τα ντοματάκια, τη ζάχαρη, αλάτι και πιπέρι, ανακατεύουμε, αφήνουμε να πάρει μια βράση, χαμηλώνουμε τη φωτιά και μαγειρεύουμε για 30 λεπτά. Αν ο κιμάς στεγνώση κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος ρίχνουμε λίγο ζεστό νερό. Ο κιμάς πρέπει να μαλακώσει, αλλά να είναι σχετικά ζουμερός. Αποσύρουμε και προσθέτουμε το θυμάρι ή το δεντρολίβανο ή το μαϊντανό.

Στο μεταξύ σε μια κατσαρόλα βάζουμε τις κομμένες πατάτες, τις καλύπτουμε με κρύο νερό, ρίχνουμε λίγο αλάτι και τις βράζουμε για περίπου 15 λεπτά ή μέχρι να μαλακώσουν. Τις στραγγύζουμε, τις λιώνουμε με ένα πιρούνι, προσθέτουμε το γάλα, το βούτυρο ή το λάδι, τη μισή γραβιέρα, αλάτι και πιπέρο και ανακατεύουμε καλά.

Προθερμαίνουμε το φούρνο στους 180. Αδειάζουμε τον κιμά σε ένα ταψί σχετικά βαθύ. Ισιώνουμε την επιφάνειά του και από πάνω απλώνουμε ομοιόμορφα τον πουρέ. Πασπαλίζουμε την επιφάνεια με το υπόλοιπο τυρί και ψήνουμε για 30 λεπτά, μέχρι η επιφάνεια να χρυσίσει.

Σερβίρουμε την πίτα ζεστή (όχι καυτή) ή χλιαρή.

Φουντουκοπιτάκια

Υλικά για 20 κομμάτια

1 πακέτο ατομικά σφολιατάκια

250 γρ μαργαρίνη

2 φλ ζάχαρη

4 αυγά

1 φλ αλεύρι που φουσκώνει μόνο του

2 φλ φουντουκόψιχα σε πούδρα

250 γρ σοκολάτα κουβερτούρα

Ζάχαρη άχνη για το πασπάλισμα και ιδανικά παγωτάκι για το σερβίρισμα

Εκτέλεση

Χτυπάμε στο μίξερ τη μαργαρίνη με τη ζάχαρη ώσπου να γίνει κρέμα. Σταδιακά προσθέτουμε τα αυγά συνεχίζοντας να χτυπάμε το μίγμα. Κατόπιν προσθέτουμε τη φουντουκόψιχα και το αλεύρι (ίσως πάρει λιγότερο).

Τοποθετούμε τα σφολιατάκια σε ατομικά φορμάκια που έχουμε αλείψει με μαργαρίνη φροντίζοντας να καλύπτουν τα τοιχώματα. Αδειάζουμε στο καθένα το μίγμα φροντίζοντας να μην ξεπεράσει τη στάθμη της σφολιάτας. Κόβουμε την κουβερτούρα σε κομματάκια και τα βάζουμε σε κάθε φορμάκι. Ψήνουμε στους 180 βαθμούς για 45-50 λεπτά. Σε ρβίρουμε χλιαρά, πασπαλισμένα με ζάχαρη άχνη.

Εναλλακτικά μπορεί να γίνει και με 1 φύλλο σε ταψάκι 28 εκατοστών.

Κατά τα άλλα φάγαμε κι εμίς χθες το βράδυ πάρα πολύ και σήμερα το στομάχι μου είναι πολύ βαρύ....

Νίκο δύσκολα τα πράγματα με τη σχολή; Καταλαβαίνω αυτή την αντιμετώπιση και είμαι εννοείται αντίθετη. Είχαμε και στη δική μου σχολή αντίστοιχες περιπτώσεις καθηγητών (δυστυχώς). Καλή επιστροφή να έχετε!

Eviri να κλείσουμε κι εμείς τραπέζι;;;; Θα ξαναρχίσω τα πηγαινέλα Σουηδία οπότε να κάνω μια στάση;

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ελπίζω να πέρασε τέλεια ο μικρός στο Αττικό!

ΦΩΤΕΙΝΗ πάει και η άλλη αντίσταση; Δε σε θέλει μου φαίνεται η κουζίνα...

Κορίτσια αυτό που λέτε για το θέμα της δουλειάς είναι μεγάλη στεναχώρια...πριν 2 χρόνια δούλευα σε ένα περιοδικό και κάποια στιγμή σταμάτησαν οι πληρωμές, τα ποσοστά κλπ και παρ'όλο που δεν ήταν και οι καταλληλότερες συνθήκες εργασίας μου ήταν πολύ δύσκολο (ψυχολογικά τουλάχιστον) να φύγω. Μακάρι να αλλάξουν πάντως τα πράγματα γιατί η καατάσταση αυτή είναι εις βάρος μας και κυρίως της υγείας μας. Τι να πω...καλό κουράγιο και υπομονή σε όλους!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας!!!!!!!

Γειά σου κι εσένα!

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση σχετικά με τις συνταγές, αλλά πρέπει να παραδώσω κάποιες εργασίες με προθεσμία.

Μμμμμ! Θα συνεδριάσουμε με τα υπόλοιπα μέλη του καφέ να αποφασίσουμε την τιμωρία σου!!!! :tongue::tongue::tongue:

Λοιπόν αρχίζουμε....

Τάρτα με κοτόπουλο και μανιτάρια

Πίτα του βοσκού

Τις τύπωσα ήδη και καταγράφω υλικά για το σούπερ μάρκετ!

Φουντουκοπιτάκια

Υλικά για 20 κομμάτια

2 φλ φουντουκόψιχα σε πούδρα

Απορία : Πούδρα τα κάνεις εσύ στο multi?

Πολύ ωραία ιδέα να έχουν τα παιδιά για σνακ στο σχολείο!

Κατά τα άλλα φάγαμε κι εμίς χθες το βράδυ πάρα πολύ και σήμερα το στομάχι μου είναι πολύ βαρύ....

Σοδίτσες!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ελπίζω να πέρασε τέλεια ο μικρός στο Αττικό!

Θα μάθω το απογευματάκι που θα τον δω και θα σας πω την Δευτέρα!

Κορίτσια αυτό που λέτε για το θέμα της δουλειάς είναι μεγάλη στεναχώρια...πριν 2 χρόνια δούλευα σε ένα περιοδικό και κάποια στιγμή σταμάτησαν οι πληρωμές, τα ποσοστά κλπ και παρ'όλο που δεν ήταν και οι καταλληλότερες συνθήκες εργασίας μου ήταν πολύ δύσκολο (ψυχολογικά τουλάχιστον) να φύγω. Μακάρι να αλλάξουν πάντως τα πράγματα γιατί η καατάσταση αυτή είναι εις βάρος μας και κυρίως της υγείας μας. Τι να πω...καλό κουράγιο και υπομονή σε όλους!

Μακάρι να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Smurfita ευχαριστουμε παρα πολυ για τις συνταγες!!

Σαν την πιτα του βοσκου κανω κ εγω κατι παρομοιο κ οντως ειναι πολυ ωραιο.

Βαζω στην βαση ενος πυρεξ μια στρωση κρεας σε κομματακια ( το κρεας το εχω μαγειρεψει κανονικα με ντοματα,πιπεριες χρωματιστες ,καροτο κ μανιταρια) κ απο πανω τον πουρε.Οντως τα σπαει το φαγακι αυτο..Εγω το ξεκινησα να το φτιαχνω οταν προσπαθουσα να βρω τροπους να φαει ο γιος μου κρεας...

κ η ταρτα κοτοπουλο τελεια φαινεται!!! Για τα φουντουκοπιτακια δεν λεω τιποτα, ηδη τα ονειρευομαι!! χαχχα

Νικο φανταζομαι θα ανυπομονειτε να γυρισετε ε? Τα πιτσιρικια θα ξετρελαθουν με αυτες τις μπαλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική θα περιμένω με αγωνία την απόφαση!!!!:tongue::tongue::tongue:

Χαίρομαι που σου άρεσαν οι συνταγές. Αααα...ξέχασα να το γράψω πριν...από κίτρινα τυριά μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποιο σου αρέσει, εγώ πολλές φορές ειδικά την τάρτα την κάνω με οποιαδήποτε κίτρινα τυριά μου έχουν περισσέψει στο ψυγείο.

Και ναι τα φουντούκια τα κάνω πούδρα λίγα λίγα στο multi. Όποτε τα έχω κάνει κι έχουν έρθει παιδάκια στο σπίτι έχουν ξετρελαθεί!

ggeny πολύ ωραία και η εκδοχή που έγραψες. Είναι επίσης ωραίος τρόπος να φάνε τα μικρά τόσο το κρέας όσο και τα λαχανικά. Και όχι μόνο τα μικρά....εδώ ο άντρας μου δεν έτρωγε με τίποτα τον αρακά, όταν τον έβαλα στην πίτα τον έφαγε και δεν είπε κουβέντα. Έκτοτε όποτε την κάνουμε μου λέει "βάλε πιο πολύ αρακά- πιο πολύ"!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια φτασαμε αγκαλιές φιλιά και χάδια πολλά!! Νιώθω τέλεια! smurfita εσυ μπηκες δυναμικα με τις συνταγες και μετα το ΕΒΙΡΙΡΑΒΑΝΙ που θα κανω ακολουθουν οι δικές σου. Μπειτε στο φωτοημερολογιο για να δειτε τα μαμ μου σημερα και αυριο θα σας ανεβασω εδω ΤΙΣ ΤΕΜΠΕΛΟΜΑΡΕΓΚΕΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ!! φιλιά

ggeny : ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ μπες να δεις ενα CUPCAKE όλααααααααααααααα τα λεφτα

υ.γ ρε κουκλες ποια ξερει συνταγη για cup cakes αλλα να ναι ευκολη ας ποστάρει μια

http://dyonikoskriss.blogspot.gr/2014/02/6.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Σήμερα το μενού μας είχε αρακά λεμονάτο.

Νίνα πάντα σιδερένια σου εύχομαι και καλή ανάρρωση.

Λοιπον ΕΒΙΡΙ εχεις ενα μαγικο ραβδι και καθε φορα που διαβαζω τα ποστ σου χαμογελαω μα την Παναγια μου φτιαξες μια κακη μερα και την εκανες καλη :D μπαινακης βγαινακης λοιπον...

Πολύ χαίρομαι.

Βασικά, όπως και να το δει κανείς είναι υπέρ σου κάθε απάντηση που θα μπορούσες να δώσεις σε κείνον τον πιτσιρικά. Για παράδειγμα μπορούσες να του πεις ότι τέτοια γυναικάρα εσύ την έχεις δίπλα σου και τη χαίρεσαι, εκείνος τι έχει δίπλα του;

χαχαχαχα! Δεν θέλει να πέσει αμαχητί ο φούρνος!!!!

χαχαχαχα

Εβιρακι μου εχω που εχω την βαρυστομαχια την δικη μου, διαβασα κ τα δικα σας κ ηρθε κ εδεσε!! βρε τι ωραια φαγακια φτιαξατε!! Αυτη η μαγκια με την φετα κ την ντοματα πρεπει να ειναι ολα τα λεφτα!!

Είναι πολύ νόστιμο και απλό.

Παρουσιαση βιβλιου τωρα η Εβιρινα ε?

Αυτή την παρουσίαση θα την κάνουν όλα τα παιδιά, αλλά το καθένα σε διαφορετική ημερομηνία. Ενώ την προηγούμενη με τους 12 θεούς την έκανε μόνο η Εβιρίνα και πήρε και πολλά μπράβο.

εμενα μου πεφτει η ασφαλεια οταν εχω φουρνο ματια κ φριτεζα η βραστηρα μαζι ...

Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στο δικό μου σπίτι και μας είπαν ότι πρέπει να βάλουμε στον πίνακα ασφάλεια που να σηκώνει περισσότερο ρεύμα στη γραμμή που συνδέει τα συγκεκριμένα ηλεκτρικά.

Η ταβέρνα σας έχει καλές τιμές??? :tongue::tongue::tongue:

Τις καλύτερες στην πιάτσα. Δωρεάν!!!!!!!!!!!!!

Πολύ χαίρομαι που ο Έβιρος κι εσύ ετοιμάσατε τόσο ωραίες λιχουδιές και τιμήσατε ένα Ελληνικό έθιμο εκεί!

Δε λέω το φαγητό το ευχαριστηθήκαμε, αλλά κατά βάθος χτες η μέρα έπρεπε να έχει παρεούλα. Έτσι μαγκούφηδες δε μας άρεσε.

Παω στην τελευταια μου μαχη με την σχολη και την κανω

Καλό ταξίδι για την επιστροφή σας.

Γειά σας!!!!!!!

Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση σχετικά με τις συνταγές, αλλά πρέπει να παραδώσω κάποιες εργασίες με προθεσμία.

Αυτό δεν είναι καθυστέρηση, αυτό είναι άμεση και γρήγορη απάντηση. Δεν αστειεύομαι.

Οι συνταγές που έβαλες πρέπει να είναι πολύ νόστιμες από τα υλικά που έχουν. Σ΄ευχαριστούμε Στρουμφίτα.

Eviri να κλείσουμε κι εμείς τραπέζι;;;;

Σου έχω κάνει κράτηση.

Θα ξαναρχίσω τα πηγαινέλα Σουηδία οπότε να κάνω μια στάση;

Και μία και δύο και τρεις στάσεις να κάνεις και να έρθεις από 'δω.

Για λέγ για λέγ.... τι Σουηδίες διαβάζω; Δηλαδή, τι καλό κάνεις στη Σουηδία;

πριν 2 χρόνια δούλευα σε ένα περιοδικό

Είσαι δημοσιογράφος;

Βαζω στην βαση ενος πυρεξ μια στρωση κρεας σε κομματακια ( το κρεας το εχω μαγειρεψει κανονικα με ντοματα,πιπεριες χρωματιστες ,καροτο κ μανιταρια) κ απο πανω τον πουρε.

Πολύ ωραία συνταγή.

κ η ταρτα κοτοπουλο τελεια φαινεται!!! Για τα φουντουκοπιτακια δεν λεω τιποτα, ηδη τα ονειρευομαι!! χαχχα

Μάλλον το ίδιο όνειρο βλέπουμε.

Έκτοτε όποτε την κάνουμε μου λέει "βάλε πιο πολύ αρακά- πιο πολύ"!!!

Σαν να λέει δηλαδή: χτύπα κι άλλο, χτύπα κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!

Μπηκα να σας πω οτι ολα πηγαν καλα, αλλα δε μπορω να γραφω πολλα... ποναω λιγο... χτυπησα ντεπον και ειναι καλυτερα:D... θα σας παρακολουθω ομως:P

καληνύχτα:P

Link to comment
Share on other sites

Νίνα μου έγραψες κιόλας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο βρε κοριτσάκι μας, να έχεις καλή ανάρρωση εύχομαι. Υπομονή με τους πόνους και μακάρι να περάσουν γρήγορα

Έχεις τα φιλιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μπηκα να σας πω οτι ολα πηγαν καλα, αλλα δε μπορω να γραφω πολλα... ποναω λιγο... χτυπησα ντεπον και ειναι καλυτερα:D... θα σας παρακολουθω ομως:P

καληνύχτα:P

Μπράβο Νινα μου ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ χαρηκα τοσο πολύ αντε όλα περαστικα :P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μπηκα να σας πω οτι ολα πηγαν καλα, αλλα δε μπορω να γραφω πολλα... ποναω λιγο... χτυπησα ντεπον και ειναι καλυτερα:D... θα σας παρακολουθω ομως:P

καληνύχτα:P

περαστικα και γρηγορη αναρρωση!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κυρίες!! Εμεις παιζουμε με τις μπάλες μας και ενα ξυλόφωνο το βροντάμε δυνατα και γελαμε! Οι δικοι μου εφυγαν και ετοιμαζομαι να κατσω στο γραφειο και να επιστρεψω στην δουλεια μου. Σημερα κανω ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ τωρα για μεσημερι δεν εχω ιδεα κοριτσια θα σας πω μετα. Ειμαι καλυτερα σημερα. Τα αφησα ολα πισω τα της σχολης και θα τα δουμε αργοτερα. Λοιπον οτι υποσχομαι το κανω οποτε

παρτε

2 ασπράδια, 150 γρ ζάχαρη και μια βανιλια

Προθερμάνεται τον φουρνο σας στους 140 - 150 βαθμους. Μετά (σε αυτο το εκνευριστικο δημιουργημα που λέγεται μπεν μαρι και ποτε δεν μου κάθεται σωστά) χτυπάτε ασπραδια, ζάχαρη και βανιλια μεχρι να αναποδογιρισετε κατσαρολα και να μην πεφτει το μειγμα. Βαλτε στο φουρνο για 5' και μετα κλειστε τον και αφηστε μεσα για 45 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! Θα βγουν υπεροχες και γρηγορες για μαρεγκες. Τα κρεντιτς της συνταγης δεν τα ξερω γιατι την έμαθα απο αλλο μπαμπα :tongue: Υποθετω οτι ξερετε ολες απο μαρεγκες αλλα εγω ειχα πολλές πιο χρονοβορες απο αυτές. Φιλια παω στο γραφειο μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...