Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες και στον ενα και μοναδικο αντρα της παρεας μας!

Ricola ειναι λιγο ταλαιπωρια οι μετρησεις για τον ικτερο αλλα ελπιζω αυριο να ειναι η τελευταια. Εμενα η μικρη ειχε λιγο και εκατσε σε φωτοθεραπεια. Το σημαντικο ειναι να μην αφυδατωνεται το βρεφος δηλαδη να τρεφεται καλά και συχνα. Τωρα για τα φαγητα εκτος απο λαδερα και οσπρια που μπορεις να φτιαχνεις περισσοτερη ποσοτητα την οποια θα φυλας στην καταψυξη για αλλη μερα, μπορεις να φτιαξεις και διαφορα κοκκινιστα σε περισσοτερη ποσοτητα για φυλαξη στην καταψυξη πχ. φτιαχνεις κοτοπουλο κοκκινιστο 6 μεριδες, τρωτε για 2 μερες τις 4 καιτις αλλες 2 τις τρωτε αλλη φορα αλλαζοντας το συνοδευτικο ή μετατρεποντας το σε γιουβετσακι. Το ιδιο μπορεις να κανεις και στα βραστα για σουπες. Εμενα γενικα η καταψυξη με εχει σωσει.

Καλησπερα Φωτεινη μου!!!

Τελειες ιδεες για την καταψυξη!!!Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Οι μετρησεις ειναι πολυ ταλαιπωρια για το μικρακι μου που ολο το τρυπανε!!Ασε που τρεχουμε καθε φορα στο Ιασω να τις κανουμε γιατι τα ιδιωτικα εργαστηρια δεν εχουν τα απαραιτητα για ληψη απο τη φτερνα!!Για να δουμε τι θα δειξει αυριο!:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα σας:P... από τον καναπέ, που έχει γίνει ένα με μένα! το χέρι είναι λίγο καλύτερα σήμερα, αν εξαιρέσουμε το πρωί που με πόναγε και μου έσπασε τα νεύρα, που δεν μπορούσα να ντυθώ:mad:.. αύριο πάω για αλλαγή και ελπίζω να μου βγάλουν τους πολλούς επιδέσμους!...σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας:P...

Από φαί Σάββατο και Κυριακή φάγαμε παστίτσιο και σήμερα μπριζολάκια με σάλτσα από πορτοκάλι, μουστάρδα και λάδι, τζατζίκι, καυτερές πιπεριές, χόρτα του βουνού (από την πεθερά) και λάχανο...φυσικά φρόντισε για όλα ο καλός μου σύζυγος:D.. αύριο θα έρθουν γεμιστά από πεθερά και θα έρθει η μανούλα να μας κάνει σουτζουκάκια... συγνώμη που δεν σχολιάζω, αλλά με καταλαβαίνετε... γράφω φυσικά με το άλλο χέρι. φιλιά!

Και παλι περαστικα Νινακι μου!!!!

Μια χαρα φαγακι απο μανουλα...αντε και πεθερουλα!!!

Ξεχασα να πω....(μιας που ανεφερα τη πεθερα) για σημερα και αυριο κοτοπουλο κοκκινιστο με πιπεριες και μακαρονακι απο τη πεθερα!!!!Μιαμ!

Link to comment
Share on other sites

αχ αχ αχ αχ αρρωστησαμε και πουφ διαρροιες και εμετοι...εκνευριστικο...εν το μεταξυ σημερα βρηκα και εγω να μας κανω φασολάδα :mad: Τόσο χρησιμο να χεις δυο μπανια...πονάει η κοιλια μου τοσο πολυ, παει το κεικ πορτοκαλι παει και το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ που περιμενα σαν τρελος πανε ολα μια κοκα κολα στο χερι και εμπρος μαρσ....το ποσες φορες αλλαξαν τα μικρα πανες σημερα δεν λεγεται

Link to comment
Share on other sites

αχ αχ αχ αχ αρρωστησαμε και πουφ διαρροιες και εμετοι...εκνευριστικο...εν το μεταξυ σημερα βρηκα και εγω να μας κανω φασολάδα :mad: Τόσο χρησιμο να χεις δυο μπανια...πονάει η κοιλια μου τοσο πολυ, παει το κεικ πορτοκαλι παει και το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ που περιμενα σαν τρελος πανε ολα μια κοκα κολα στο χερι και εμπρος μαρσ....το ποσες φορες αλλαξαν τα μικρα πανες σημερα δεν λεγεται

Ωχου....περαστικουλια σας!!!!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου δεν εισαι καθολου κοτα. Η δουλεια μας προσφερει και μια ρουτινα και μια ασφαλεια εκτος απο το οικονομικο. Σιγουρα εσυ ξερεις τα υπερ και τα κατα της δουλειας σου καλύτερα απο οποιονδηποτε. Απλα σου τα ειπα αυτα γιατι αν μπει η εταιρια σε διαδικασια πτωχευσης οι εργαζομενοι δεν ειναι και στις πρωτες θεσεις για εξοφληση κι ηθελα να εισαι ενημερωμενη.

Φιλια και καληνυχτα σε ολους

Το ξερω δυστυχως οτι εμεις θα ειμαστε τελευταιοι ασε που τραβαει χρονια αυτο. Εχω τ αυτια μου ανοιχτα για αλλη δουλεια και βλεπουμε. Υγεια να εχουμε

Βγηκαμε απο το μαιευτηριο με 9,8!Αλλα η παιδιατρος εκει δε μου ειπε τιποτα..πχ για επανεξεταση....μου πε συγκεκριμενα...τον βλεπω λιγο κιτρινο αλλα τωρα που βλεπω και εσενα(εχω λιγο εκρου του νεκρου χρωμα λογω χαμηλου αιματοκριτη)...το χρωμα σου πηρε!!!Αντε βγαλε ακρη....Βγηκαμε Σαββατο βγηκαμε και Τεταρτη ηρθε ο παιδιτροσ μας το ειδε κιτρινουλη και πηγαμε για εξεταση 16,5 την επομενη 16,5 και την παρασκευη 15,2!Τωρα θα ξαναπαμε αυριο παλι!!

Κι εμεις μεχρι 17 φτασαμε αλλα θα πεσει. Και σπιτι να τον βαζεις κοντα σε παραθυρο και οταν εχει ηλιο να το εκμεταλλευεσαι, θα περασει!

αχ αχ αχ αχ αρρωστησαμε και πουφ διαρροιες και εμετοι...εκνευριστικο...εν το μεταξυ σημερα βρηκα και εγω να μας κανω φασολάδα :mad: Τόσο χρησιμο να χεις δυο μπανια...πονάει η κοιλια μου τοσο πολυ, παει το κεικ πορτοκαλι παει και το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ που περιμενα σαν τρελος πανε ολα μια κοκα κολα στο χερι και εμπρος μαρσ....το ποσες φορες αλλαξαν τα μικρα πανες σημερα δεν λεγεται

περαστικα σας, θα ειμαστε εν αναμονη της μαγειρικης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμεις μεχρι 17 φτασαμε αλλα θα πεσει. Και σπιτι να τον βαζεις κοντα σε παραθυρο και οταν εχει ηλιο να το εκμεταλλευεσαι, θα περασει!

Ευτυχως που ειχε καλες μερες με ηλιο!!!!Καναμε ηλιοθεραπεια μαμα και γιος!!!!

QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Χεινωνιάτικος καιρός σήμερα αλλά που θα πάει? Θα φτιάξει πάλι!

Σήμερα θα φάμε χταποδάκι κοκκινιστό. Το συνοδυετικό θα το αποφασίσει ο λαός το μεσημέρι!

Χθες φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια και σαλατούλα με κηπευτικά από τον κήπο στον χωριό!

Αυτά για την ώρα! Παώ να δουλέψω και τα λέμε αργότερα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε. Για σημερα θα φαμε κοκκινιστο κοτοπουλακι με πιπεριες και ρυζι για συνοδευτικο. Εχτες ειχαμε πατσιτσιο! Επειδη ειμαι στη δουλεια δεν μπορω να σχολιασω πολλα, θα τα πουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!

Γειά σου μανούλα!

Τζενακι μια χαρα πηγε με τη συμβουλο...μου ελυσε ενα σωρο αποριες...μου εδειξε καποιες στασεις ...καθισε πανω απο 2 ωρες!!!Το στηθος ειναι ηδη πολυ καλυτερα!!!Επισης μιλαμε και στο τηλεφωνο!Με εγδαρε οντως(60 ευρω) αλλα το αξιζε!

60 ευρώ? Τουλάχιστον σε βοήθησε!

Επισης ηρθε και ο παιδιατρος και μας βρηκε μια χαρα την τεταρτη!Απλα τον ειδε κιτρινουλη...και καναμε εξεταση...ικτερος ανεβασμενος Τεταρτη...Πεμπτη...Παρασκευη....Πηγαιναμε στο Ιασω για εξεταση...(του τα φαγαν τα φτερνακια) τελικα ξεκινησε και πεφτει....Ξανα εξεταση αυριο η μεθαυριο....Μεχρι τοτε ταισμα ανα 2ωρο!!!!ΠΠΠΠφφφφφ.....

Όταν βγήκατε απο το μαιευτήριο είχε ίκτερο ή ανέβασε μετά? Είναι κάτι που συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα μωρά! Εμένα ο μικρός μου είχε για καμιά δεκαριά μέρες αλλά ο γιατρός δεν ανησυχούσε.

Απο φαγακι χθες και σημερα αρακα με πατατουλες.

Μαγειροπαρεακι δε μου δινετε ιδεες για τσακ μπαμ φαγητακια που να μενουν και 2 μερες???Ευχαριστω!!!!!!!!!

Μακαρόνια με κιμά

Φακές

Κοτόπουλο στον φούρνο

Πολλα πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά στο ζουζούνι σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...χτες κόλαση...εμετοι και διαρροιες απο την ωρα που σας εγραψα μεχρι τωρα, το στομαχι μου, βομβα...ποναω παιδια ανακατευομαι. Και η Χριστινα τα ιδια...σημερα εχει λαπα με μπολικο λεμονι και υπνο. Σας φιλώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

νινακι μου σιδερενια !! πολυ χαρηκα ποθυ διαβασ ανεα σου!! Μπραβο που σε προσεχουν κ σε περιποιουνται!!! Απολαυσε το!!! Κ πολυ ωραια φαγακια σου ετοιμασανε λαχταριστα λαχταριστα.Σημερα πως εισαι απο πονους?ελπιζω καλυτερα!!!!

Ρικολα μου κ πολυ καλα σου πηρε 60 Ευρω.Στην κουμπαρα μου για 2 ωρες σκαρτες που εκατσε της πηρε 120... αλλα βοηθανε ομως, ειδικα στο πρωτο που εχεις πολλες αποριες κ ψυχολογικα κ πρακτικα.Εγω επικοινωνουσα τηλεφωνικα με κολελες της la le che.ναι ναι στο καφε αυτο σου λεω ολες εμπειρες στο θηλασμο!!

Οσο για φαγητα καταρχης αν εχεις χυτρα θα σου λυσει τα χερια.Κανεις κοκκινιστο σε 20-30 λεπτα κ οπως ειπανς κ τα κοριτσια απλα αλλαζοντας συνοδευτικο η κανοντας το γιουβετσι αλλαζεις φαγητο κ μπαινει κ ετοιμο το κρεας μαγειρεμενο καταψυξη για αλλη φορα.

Ολα της κατσαρολας γενικα τρωγονται ευχαριστα την δευτερη μερα, του φουρνου ειδικα αν ειναι με πατατες τρωγονται πιο δυσκολα.

Επισης αν δεν εχι θεμα με τα λαδερα κ αυτα ειναι γρηγορα κ ευκολα.

Ιωαννα ωραιο φαγακι!!!

Νικο περαστικα σας! Ευχαριστουμε για την συνταγη!!! Εγω στα καπ κεικς δεν κανω αλλη συνταγη διαφορετικη. Κανω οποιο κεικ θελω κ απλα αντι για την μεγαλη φορμα το βαζω στα φορμακια η στο ταψακι με τις 12 μικρες θηκουλες .

Αγγελικη ποσο ζηλεψα τις πανσετουλες σου δεν λεγεται!!!

Φωτεινη μου ,καλημερα!! πως ειναι τα παιδια? Ωραιες οι πατατες τηγανιτες μμμμμ!!! καλη αρχη κ στην διαιτα σου!!!! Για τις αντιστασεις δεν ξερω ποσο σε χρεωσε ο ηλεκτρολογος εγω πριν 3 χρονια που τις αλλαξα 18 ευρω μου τις χρεωσε.

Εβιρακι μου εχεις δικιο σε αυτο που λες για την παρεα! Αν εχεις καλη παρεα κ με ψωμι κ ελιες μια χαρα περνας! Αλλα τι να κανουμε ετσι οπως ειναι η κατασταση... κ εγω στο ραβανι βαζω μπολικο σιροπι το θελει, 6 κουπες νερο 6 ζαχαρη( τις μικρες κουπιτσες του τσαγιου οχι μεγαλες) αλλα ειναι μεγαλη η δοση που κανω με 10 αυγα κλπ..

sMURFITA χαρας το κουραγιο σου με το διδακτορικο!!! Εχω ακουσει πως ειναι πολυ ωραια στην Σουηδια μακαρι να αξιωθω να παω καποια στιγμη!!

Εγω το Σαββατο εφτιαξα παστιτσιο κ το βραδυ επειδη ηρθαη φιλοι εφτιαξα κ συκωταρια τηγανιτη κ μια σαλατα με κοτοπουλο που ειχα απο την προηγουμενη μαζι με μπεικον,μαρουλι,καλαμποκι ,παρμεζανα κ κρουτον κ σως λαδιξυδι μουσταρδα.Γινεται πολυ ωραια. Χτες με εφαγε η κουζινα .Εφτιαξα 2 δοσεις τυροπιτακια κουρου κ τα εβαλα στην καταψυξη για το αλλο σαββατο που ειναι το παρτυ του μικρου γιατι δεν θελω να τα εχω ολα τελευταια μερα,δεν προλαβαινω κιολας με δυο παιδια κ ο αντρας μου δουλευει κιολας Σαββατα.Για το μεσημερι εφτιαξα λαυρακια ψητα με πατατοσαλατα κ μπροκολο καροτο κ ψαροσουπα με πεσκανδριτσα για τον μικρο κ μετα το απογευμα τους εφτιαξα κ φαγαμε ρυζογαλο.Επειδη τις καθημερινες δεν θελω να τρωω κ πολυ χρονο με την κουζινα κ δεν προλαβαινω κιολας εβρασα χτες χωριατικο κοτοπουλο να το εχω ετοιμο γαι σουπα για μεσοβδομαδα κ ζυμωσα τον κιμα να ειναι ετοιμος να κανω σημερα γυρνωντας σουτζουκακια.Τους εψησα κ λιγα τυροπιτακια που κρατησα το βραδυ κ μια χαρα φαγανε.Σημερα εχει μεινει παστιτσιο απο το Σαββατο για τους 2 μεγαλους αντρες κ ψαροσουπα για τον μικρο.

Κοριτσια για το παρτυ τι λετε να καω παστιτσιο η την συνταγη που σας εγραψα που μοιαζει με την πιτα του βσοκου της Σμουρφιτας ( το κρεας στο πυρεξ με πουρε)?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι!!!!!!!!!!!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!!

Καλημέρα μαγειροπαρέα και καλή εβδομάδα!

Χεινωνιάτικος καιρός σήμερα αλλά που θα πάει? Θα φτιάξει πάλι!

Σήμερα θα φάμε χταποδάκι κοκκινιστό. Το συνοδυετικό θα το αποφασίσει ο λαός το μεσημέρι!

Πωπωπω...χταποδακι....εχω να φαω απο τις διακοπες!!!Και ποσο μ αρεσει!!!!!

Χθες φάγαμε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια και σαλατούλα με κηπευτικά από τον κήπο στον χωριό

Σαλατικα απο τον κηπο.....οτι καλυτερο!στο πατρικο μου που εχουμε τεραστιο κηπο η μαμα μου βαζει την ανοιξη διαφορα!!!Ανοιξη καλοκαιρι κατι εχουμε και εμεις!!(ντοματουλες......κολοκυθακια...)

QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα να εχουμε. Για σημερα θα φαμε κοκκινιστο κοτοπουλακι με πιπεριες και ρυζι για συνοδευτικο. Εχτες ειχαμε πατσιτσιο! Επειδη ειμαι στη δουλεια δεν μπορω να σχολιασω πολλα, θα τα πουμε!

Καλημερα Ιωαννα μου!!!!

Το ιδιο φαγακι εχουμε μονο που εμεις αγαπαμε ζυμαρικο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eviri να σου πω την αλήθεια το ζήλεψα το ραβανί σου! Παλιότερα είχα προσπαθήσει να φτιάξω αλλά ήταν σκέτη αποτυχία κι έκτοτε το πήρα από φόβο! Για να απαντήσω και στις ερωτησούλες σου...δεν είμαι δημοσιογράφος. Έχω τελειώσει Αρχιτεκτονική στην Πάτρα και δούλευα σε αρχιτεκτονικό περιοδικό. Η Σουηδία προέκυψε ως εξής: πρώτη φορά πήγαμε με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι και καθήσαμε 15 μέρες και εν συνεχεία με δέχτηκαν για μεταπτυχιακό στο GIS στο Πανεπιστήμιο Φυσικών Επιστημών του Lund (Νότια Σουηδία). Τον τελευταίο χρόνο είχα κάνει αρκετά δρομολόγια λόγω ερευνητικών προγραμμάτων, αλλά τώρα τα διέκοψα λόγω εγκυμοσύνης και πλέον βρίσκομαι στην Ελλάδα και μου στέλνουν εκείνοι ό,τι χρειάζονται από εμένα μέχρι να γεννήσω. Στη συνέχεια θα ξεκινήσω πάλι τα δρομολόγια θεού θέλοντος και θα μεταφερθούμε σε 1 χρόνο περίπου για να κάνω το διδακτορικό μου εκεί.

Πολύ δελεαστικό μου ακούγεται! Αν εξαιρέσεις ότι δεν είσαι στην μαμά πατρίδα που έχεις τους φίλους και τους δικού σου ανθρώπους, κατά τα άλλα είναι ωραία! Νομίζω...

Φιλιά πολλά σε όλους!!!!

Καλημέρα

Λοιπόν εγω στο γραφείο, η φασολάδα (ειδες ΑΓΓΕΛΙΚΗ σημερα θα κανω οσπριο) ειναι στην Χυτρα, τα μικρά βλεπουν τραγουδακια στην tv, έξω βρέχει (ειναι τελεια καθομαι στο μπαλκονι κοιταω την θαλασσα κατω και ειναι φουρτουνα:P)

Μας περιγράφεις μία πολύ όμορφη εικόνα!!!

Ήμεθα λιγο αρρωστοι με μυτουλα να τρεχει αλλα θα κανει τον κύκλο του.

Περαστικούλια σας!

εμας ειχε ικτερο απο την πρωτη μερα και ολο στη λαμπα ηταν. Εκει ειχαμε διαφωνιες με τους γιατρους. Μου ελεγαν για να πεσει γρηγορα πρεπει να πιει ξενο γαλα και να βγαζω το δικο μου και να το δωσουμε αργοτερα. Με ειχαν πανικοβαλει και ηπιε ξενο τοτε. Οταν ηρθαμε σπιτι, κατακιτρινοι βεβαια μου ειπε η παιδιατρος μου οτι οντως με το μητρικο πεφτει πιο αργα αλλα δεν υπαρχει προβλημα και να κοψω το ετοιμο. Εκανε κανα δεκαημερο να ξεκιτρινιασει αλλα επινε γαλατακι μανουλας. Κι εμενα μου ειχε πει οτι το πολυ στο 3ωρο θα τρωει, να μην το αφηνω παραπανω γιατι με τα υγρα αποβαλλεται. Μια χαρα θα παει μην ανησυχεις!

Το ξένο βοηθά όντως να πέσει ο ίκτερος, όχι όμως να κόψεις το μητρικό! Εγώ του έδινα συνδιαστικά ξένο και μητρικό και του έπεσε με λίγο πιο αργό ρυθμο.

Καλησπέρα σε ολες και στον ενα και μοναδικο αντρα της παρεας μας!

Γειά σου κορίτσι!

Πως είναι τα πράγματα στο νησι?

Καλησπέρα σας:P... από τον καναπέ, που έχει γίνει ένα με μένα! το χέρι είναι λίγο καλύτερα σήμερα, αν εξαιρέσουμε το πρωί που με πόναγε και μου έσπασε τα νεύρα, που δεν μπορούσα να ντυθώ:mad:.. αύριο πάω για αλλαγή και ελπίζω να μου βγάλουν τους πολλούς επιδέσμους!...σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας:P...

Εντάξει με την αλλαγή? Πονάς λιγότερο σήμερα?

Από φαί Σάββατο και Κυριακή φάγαμε παστίτσιο και σήμερα μπριζολάκια με σάλτσα από πορτοκάλι, μουστάρδα και λάδι, τζατζίκι, καυτερές πιπεριές, χόρτα του βουνού (από την πεθερά) και λάχανο...φυσικά φρόντισε για όλα ο καλός μου σύζυγος:D.. αύριο θα έρθουν γεμιστά από πεθερά και θα έρθει η μανούλα να μας κάνει σουτζουκάκια... συγνώμη που δεν σχολιάζω, αλλά με καταλαβαίνετε... γράφω φυσικά με το άλλο χέρι. φιλιά!

Μπράβο σε μανούλα΄και πεθερούλα που σε βοηθούν! Κι ακόμη ένα μπράβο στον αντρούλη σου που κι εκείνος βάζει το χεράκι του!

Αγγελικη πως τα περασε ο μικρος στο Αττικο Ζωολογικο Παρκο;

Τελικά δεν ήταν στο Αττικό Ζωολιογικό Πάρκο αλλά στο Πάρκο Τρίτση! Δεν θυμόμουν καλά!!! Πάντως πέρασε πολύ ωραία και γύρισε ενθουσιασμένος που είδε άλογα, βατραχάκια και πάπιες!

Βγηκαμε απο το μαιευτηριο με 9,8!Αλλα η παιδιατρος εκει δε μου ειπε τιποτα..πχ για επανεξεταση....μου πε συγκεκριμενα...τον βλεπω λιγο κιτρινο αλλα τωρα που βλεπω και εσενα(εχω λιγο εκρου του νεκρου χρωμα λογω χαμηλου αιματοκριτη)...το χρωμα σου πηρε!!!Αντε βγαλε ακρη....Βγηκαμε Σαββατο βγηκαμε και Τεταρτη ηρθε ο παιδιτροσ μας το ειδε κιτρινουλη και πηγαμε για εξεταση 16,5 την επομενη 16,5 και την παρασκευη 15,2!Τωρα θα ξαναπαμε αυριο παλι!!

Απαράδεκτη η παιδίατρος στο μαιευτήριο! Ακου πήρε το χρώμα σου!!!!! :confused:

Και παλι περαστικα Νινακι μου!!!!

Μια χαρα φαγακι απο μανουλα...αντε και πεθερουλα!!!

Ξεχασα να πω....(μιας που ανεφερα τη πεθερα) για σημερα και αυριο κοτοπουλο κοκκινιστο με πιπεριες και μακαρονακι απο τη πεθερα!!!!Μιαμ!

Πολύτιμη η βοήθεια από την πεθερούλα σου αυτές τις μέρες!

αχ αχ αχ αχ αρρωστησαμε και πουφ διαρροιες και εμετοι...εκνευριστικο...εν το μεταξυ σημερα βρηκα και εγω να μας κανω φασολάδα :mad:

Το timing Νίκο είναι όλα τα λεφτά!!! Σήμερα είστε καλύτερα?

Τόσο χρησιμο να χεις δυο μπανια...πονάει η κοιλια μου τοσο πολυ, παει το κεικ πορτοκαλι παει και το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ που περιμενα σαν τρελος πανε ολα μια κοκα κολα στο χερι και εμπρος μαρσ....το ποσες φορες αλλαξαν τα μικρα πανες σημερα δεν λεγεται

Ωχ και το πορτοκάλι είναι ότι χειρότερο σε αυτές τις περιπτώσεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...χτες κόλαση...εμετοι και διαρροιες απο την ωρα που σας εγραψα μεχρι τωρα, το στομαχι μου, βομβα...ποναω παιδια ανακατευομαι. Και η Χριστινα τα ιδια...σημερα εχει λαπα με μπολικο λεμονι και υπνο. Σας φιλώ

Περαστικά σε όλους σας! Και τα μικρά είναι το ίδιο χάλια?

καλημερα κ καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη ποσο ζηλεψα τις πανσετουλες σου δεν λεγεται!!!

Την επόμενη φορά θα σε φωνάξω να μας κάνεις παρέα!

κουζινα .Εφτιαξα 2 δοσεις τυροπιτακια κουρου κ τα εβαλα στην καταψυξη για το αλλο σαββατο που ειναι το παρτυ του μικρου γιατι δεν θελω να τα εχω ολα τελευταια μερα,δεν προλαβαινω κιολας με δυο παιδια κ ο αντρας μου δουλευει κιολας Σαββατα.

Πολύ καλά έκανες!

Κοριτσια για το παρτυ τι λετε να καω παστιτσιο η την συνταγη που σας εγραψα που μοιαζει με την πιτα του βσοκου της Σμουρφιτας ( το κρεας στο πυρεξ με πουρε)?

Κοίτα νομίζω ότι το παστίτσιο είναι πίο ευρέως απόδεκτο! Αλλά η πίτα του βοσκού είναι κάτι πιό πρωτότυπο! Σε φώτισα ε? :tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...