Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν αποφάγια από τις προηγούμενες μέρες. Χτες φτιάξαμε μακαρόνια με κιμά.

Πες, πες το ραβανί, τελικά το έφτιαξα κι εγώ σήμερα. Μου έγινε όμως λίγο νερουλό. Στην αρχή έβαλα το σιρόπι όπως το έχει η συνταγή γιατί το σιμιγδάλι που είχα στο σπίτι ήταν ψιλό και δεν ήξερα αν θα το απορροφήσει όλο. Μετά του πρόσθεσα όπως σας έλεγα δύο φλιτζάνια ακόμα νερό και ένα ζάχαρη, αλλά εκ των υστέρων κατάλαβα ότι ήθελε κι άλλη ζάχαρη στην προσθήκη.

Άρα καλύτερα είναι να βάλει κανείς από την αρχή 4φλ ζάχαρη και 5 νερό.

ΕΒΙΡΙ μου άσχετο αλλα παντα ηθελα να σε ρωτησω...πως ειναι εκει έξω;

Εδώ η ζωή γενικά είναι καλή και οργανωμένη από άποψη συναλλαγής με το δημόσιο, συγκοινωνιών, υγείας κλπ. Μεγάλο μειονέκτημα είναι ο καιρός για κάποιον που έρχεται από μεσογειακές ή άλλες ζεστές περιοχές όπως εμείς οι Έλληνες, αλλά αυτό είναι κάτι που συνηθίζεται.

Όταν έξω έχει αρκετό χιόνι ή πολύ χαμηλές θερμοκρασίες π.χ. -17 όλα λειτουργούν κανονικότατα, οι δουλειές, τα εμπορικά καταστήματα, οι αλατιέρες στους δρόμους κλπ.

Το γερμανικό σχολείο έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Κατά τη γνώμη μου έχει περισσότερα μειονεκτήματα από την ελληνική εκπαίδευση. Η διάρκειά του είναι από τις 11/09 περίπου και τελειώνει τις τελευταίες μέρες του Ιουλίου ανάλογα με την ημερομηνία που θα έχει η τελευταία Τετάρτη. Δηλαδή, από 26/07 και μέχρι περίπου 28/07. Για αντιστάθμισμα έχει ενδιάμεσα τις φθινοπωρινές, τις χειμερινές και τις ανοιξιάτικες διακοπές. Οι περισσότερες διαρκούν από μία εβδομάδα και οι ανοιξιάτικες δύο. Φυσικά, οι χριστουγεννιάτικες και οι Πασχαλινές (καθολικό Πάσχα) είναι κανονικά δύο βδομάδες όπως και σε μας.

Η περιοχή της Βάδης-Βυρτεμβέργης, στην οποία βρίσκεται η Στουτγκάρδη, έχει γρήγορη κι εύκολη πρόσβαση με το αυτοκίνητο σε άλλες κοντινές χώρες που προσφέρονται για μονοήμερες εκδρομές. Γαλλία, Ελβετία, Νοτιοδυτική Αυστρία απέχουν 1.30-2 ώρες.

Μπορεί το μειονέκτημα της έλλειψης θάλασσας να αναπληρωθεί κατά κάποιο τρόπο από τις θερμές πηγές που βρίσκονται διάσπαρτες στην πόλη, αλλά και σε άλλες πόλεις (στις οποίες πηγές δεν έχω πάει ποτέ), αλλά και από λίμνες που κάνουν μπάνιο οι ντόπιοι.

Η φύση της Γερμανίας ξεκουράζει το μάτι, γιατί παντού, ακόμα και μέσα στις πόλεις υπάρχουν δέντρα, πράσινο και μεγάλα πάρκα που συνδυάζουν τη χλωρίδα με την πανίδα. Θα βρει κάποιος δηλαδή, σε ένα μεγάλο πάρκο το γρασίδι, διάφορα είδη δέντρων και λουλουδιών, ελεύθερους λαγούς, σκιουράκια, λίμνες με κύκνους και αγριόπαπιες και μέσα σε ένα τέτοιο πάρκο μπορεί κάποιος να αθληθεί, να κάνει ποδήλατο, περίπατο, μπάρμπεκιου και να επισκεφθεί τυχόν μουσεία που είναι χτισμένα μέσα.

Δεν ξέρω τι άλλο θα ήθελες να ακούσεις που δεν το έχω αναφέρει, αν όμως είναι κάτι που το γνωρίζω, μπορώ να σου απαντήσω.

Αυτό που σίγουρα θα έλεγα, είναι ότι σε γενικές γραμμές η ζωή στο εξωτερικό σε όποια χώρα και να είσαι όταν ξεκινάς από κάποια ηλικία και ύστερα να μετοικίσεις, έχει τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματά της. Δεν τα βρίσκεις ούτε όλα, ούτε τέλεια πουθενά. Τέλεια ίσως τα βρίσκουν οι Έλληνες του εξωτερικού που έχουν γεννηθεί σε κάποιο τόπο εκτός Ελλάδας και έχουν γίνει ένα με τον τρόπο διαβίωσης.

Εννοω, διάβαζα την συνταγη σου για ραβανι και σκεφτομουν οτι εισαι τοσο Ελληνικη και χαρουμενη και πριν το πεις οτι εισαι εξω θα σε σκεφτομουν εδω στην Ελλάδα κ.ο.κ. αλλα μετα σκεφτομαι οτι μενεις πλεον εξω, και ομως μας βαζεις πχ μια συνταγη για ενα Ελληνικοτατο γλυκο και εχεις ενα σφυγμο που δεν μπορω να το διαννοηθω οτι εισαι αλλού.

Αυτό είναι αλήθεια, καταρχήν η Ελλάδα δεν είναι μόνο η γενέτειρά μου, αλλά είναι ιδέα για μένα. Όσο για τη μαγειρική, εδώ στη Γερμανία δεν έχω ενδιαφερθεί να καταπιαστώ με γερμανικές συνταγές. Δεν ξέρω γιατί αδιαφορώ. Αλλού πάντως, έτρωγα κι έφτιαχνα ξένες συνταγές.

Εχω σκεφτει πολλές φορες να παμε Γαλλια λόγω της γυναικας μου αλλα παει και ερχεται η σκεψη.

Το κλειδί της απόφασης για μετοίκιση είναι το πόσο δεκτικός και προσαρμοστικός μπορείς να γίνεις στα καινούργια δεδομένα και κυρίως σ' αυτά που δε θα σου αρέσουν τόσο. Αν δεχτείς εύκολα τις αλλαγές που προκύπτουν σε κάθε κράτος, τότε θα είναι πολύ εύκολο να προσαρμοστείς και να ζήσεις και καλά.

Τζενακι μια χαρα πηγε με τη συμβουλο...μου ελυσε ενα σωρο αποριες...μου εδειξε καποιες στασεις ...καθισε πανω απο 2 ωρες!!!Το στηθος ειναι ηδη πολυ καλυτερα!!!Επισης μιλαμε και στο τηλεφωνο!Με εγδαρε οντως(60 ευρω) αλλα το αξιζε!

Στην πραγματικότητα το μωρό ήταν που το άξιζε γιατί το αυτό θα το εισπράξει. Κάνεις πάρα πολύ καλά που δεν παραιτείσαι εύκολα και που το παλεύεις να εδραιώσεις το θηλασμό.

Μαγειροπαρεακι δε μου δινετε ιδεες για τσακ μπαμ φαγητακια που να μενουν και 2 μερες???Ευχαριστω!!!!!!!!!

Με το κατάλληλο σκεύος και κλείσιμο στη συντήρηση του ψυγείου το κάθε φαγητό μπορεί να μείνει για δύο μέρες και να τρώγεται ευχάριστα.

Τα καλύτερα σκεύη είναι τα γυάλινα με καπάκι. Αν θες να ζεστάνεις το φαγητό της δεύτερης μέρας, μπορείς να το βγάλεις το πρωί από το ψυγείο 2-3 ώρες πριν το μεσημεριανό τραπέζι και να το θερμάνεις ελαφρά στην κατσαρόλα ή στο γκριλ.

Εμείς πάντως όλα τα φαγητά τα τρώμε τη δεύτερη ακόμα και την τρίτη μέρα.

Έχω τελειώσει Αρχιτεκτονική στην Πάτρα και δούλευα σε αρχιτεκτονικό περιοδικό.

Πάρα πολύ ωραία. Αρχιτέκτονας αρχικά, ήθελε να γίνει η μεγάλη μου κόρη, αλλά τελικά άλλαξε γνώμη λόγω του κορεσμού του επαγγέλματος και δήλωσε οικονομικά.

Η Σουηδία προέκυψε ως εξής: πρώτη φορά πήγαμε με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι και καθήσαμε 15 μέρες και εν συνεχεία με δέχτηκαν για μεταπτυχιακό στο GIS στο Πανεπιστήμιο Φυσικών Επιστημών του Lund (Νότια Σουηδία).

Τα θερμά μου συγχαρητήρια που έγινες δεκτή για το μεταπτυχιακό.

Τον τελευταίο χρόνο είχα κάνει αρκετά δρομολόγια λόγω ερευνητικών προγραμμάτων, αλλά τώρα τα διέκοψα λόγω εγκυμοσύνης και πλέον βρίσκομαι στην Ελλάδα και μου στέλνουν εκείνοι ό,τι χρειάζονται από εμένα μέχρι να γεννήσω. Στη συνέχεια θα ξεκινήσω πάλι τα δρομολόγια θεού θέλοντος και θα μεταφερθούμε σε 1 χρόνο περίπου για να κάνω το διδακτορικό μου εκεί.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έρθουν όπως τα περιμένεις.

Ήμεθα λιγο αρρωστοι με μυτουλα να τρεχει αλλα θα κανει τον κύκλο του.

Μέχρι να ευχηθώ περαστικά σ' αυτό το ποστ, θα έχετε αρρωστήσει περισσότερο στο παρακάτω.

Αντε ρε παιδια καμια με συνταγη cup cakes????

Δεν ξέρω κάτι συγκεκριμένο, αλλά συμφωνώ με τη Τζένη ότι κάνει οποιαδήποτε συνταγή αρκεί να χρησιμοποιήσεις τις θηκούλες.

Ιωαννα μου σε ευχαριστω!!!

Δεν ανησυχω πια τοσο....απλα εχει κανει πολλες φορες εξεταση και του εχουν χιλιοτρυπησει τα φτερνακια!!!:cry:

Αχ μωρέ το καημένο, σε καταλαβαίνω που το λυπάσαι.

Νομιζω οτι εχει πεσει και αλλο γιατι ειναι πιο ζωηρος και μενει καποιες ωρες ξυπνιος!!!

Όταν είχαν παρουσιάσει και οι Εβιρίνες μου, η νοσοκόμα μου είχε πει να τις βάζω δίπλα στο παράθυρο που έχει φως και ήλιο. Βέβαια, ο ήλιος να μην του κάψει το κεφάλι.

Καλησπέρα σας:-P... από τον καναπέ, που έχει γίνει ένα με μένα! το χέρι είναι λίγο καλύτερα σήμερα, αν εξαιρέσουμε το πρωί που με πόναγε και μου έσπασε τα νεύρα, που δεν μπορούσα να ντυθώ:mad:.. αύριο πάω για αλλαγή και ελπίζω να μου βγάλουν τους πολλούς επιδέσμους!...σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας:-P...

Νίνα μου είναι πολύ ευχάριστα τα νέα σου. Χαίρομαι πολύ που πας καλύτερα κάθε μέρα.

Εβιρι ωραια η ταβερνα σας! Και δεν σερβιρει μονο ψητα αλλά και υπεροχα μαγειρευτα!

χαχαχα σ' ευχαριστώ.

Εγω απο χτες το μεσημερι ειμαι στο νησι. Χτες το μεσημερι φαγαμε απ'εξω (να ενισχυσουμε και την τοπικη οικονομια),

Έκανες πάρα πολύ καλά. Όλες οι αγορές το χρειάζονται.

Εξαφανιζω σημερα και τα γλυκα ωστε απο αυριο να ξεκινησω την περιφημη διαιτα.

Καλή αρχή.

αχ αχ αχ αχ αρρωστησαμε και πουφ διαρροιες και εμετοι...εκνευριστικο...εν το μεταξυ σημερα βρηκα και εγω να μας κανω φασολάδα :mad:

Περαστικά και γρήγορα σε όλους σας. Ελπίζω να μην τη φάγατε τη φασολάδα.

Τόσο χρησιμο να χεις δυο μπανια...πονάει η κοιλια μου τοσο πολυ, παει το κεικ πορτοκαλι παει και το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ που περιμενα σαν τρελος πανε ολα

Η ανυπομονησία θα τα κάνει πιο γευστικά. Όταν θα τα φτιάξεις μόλις γίνετε όλοι καλά, θα τα φάτε με περισσότερη όρεξη.

μια κοκα κολα στο χερι και εμπρος μαρσ....το ποσες φορες αλλαξαν τα μικρα πανες σημερα δεν λεγεται

Ωχ. Σας καταλαβαίνω απόλυτα.

Καλημέρα...χτες κόλαση...εμετοι και διαρροιες απο την ωρα που σας εγραψα μεχρι τωρα, το στομαχι μου, βομβα...ποναω παιδια ανακατευομαι. Και η Χριστινα τα ιδια...σημερα εχει λαπα με μπολικο λεμονι και υπνο. Σας φιλώ

Φαίνεται σας πήρε βαριά η γαστρεντερίτιδα.

Εγω το Σαββατο εφτιαξα παστιτσιο κ το βραδυ επειδη ηρθαη φιλοι εφτιαξα κ συκωταρια τηγανιτη κ μια σαλατα με κοτοπουλο που ειχα απο την προηγουμενη μαζι με μπεικον,μαρουλι,καλαμποκι ,παρμεζανα κ κρουτον κ σως λαδιξυδι μουσταρδα.Γινεται πολυ ωραια.

Κάνατε τσικνοσάββατο με την παρεούλα.

Χτες με εφαγε η κουζινα .Εφτιαξα 2 δοσεις τυροπιτακια κουρου κ τα εβαλα στην καταψυξη για το αλλο σαββατο που ειναι το παρτυ του μικρου γιατι δεν θελω να τα εχω ολα τελευταια μερα,δεν προλαβαινω κιολας με δυο παιδια κ ο αντρας μου δουλευει κιολας Σαββατα.

Η οικονομία του χρόνου στην κουζίνα είναι από τα πιο βασικά για τη μαγειρική. Κάνεις πάρα πολύ καλά.

Για το μεσημερι εφτιαξα λαυρακια ψητα με πατατοσαλατα κ μπροκολο καροτο κ ψαροσουπα με πεσκανδριτσα για τον μικρο κ μετα το απογευμα τους εφτιαξα κ φαγαμε ρυζογαλο.Επειδη τις καθημερινες δεν θελω να τρωω κ πολυ χρονο με την κουζινα κ δεν προλαβαινω κιολας εβρασα χτες χωριατικο κοτοπουλο να το εχω ετοιμο γαι σουπα για μεσοβδομαδα κ ζυμωσα τον κιμα να ειναι ετοιμος να κανω σημερα γυρνωντας σουτζουκακια.Τους εψησα κ λιγα τυροπιτακια που κρατησα το βραδυ κ μια χαρα φαγανε.Σημερα εχει μεινει παστιτσιο απο το Σαββατο για τους 2 μεγαλους αντρες κ ψαροσουπα για τον μικρο.

Είσαι το κάτι άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια για το παρτυ τι λετε να καω παστιτσιο η την συνταγη που σας εγραψα που μοιαζει με την πιτα του βσοκου της Σμουρφιτας ( το κρεας στο πυρεξ με πουρε)?

Εγώ θα σου τα βάλω στη ζυγαριά κι εσύ θα δεις από ποια μεριά γέρνει.

Το παστίτσιο το γνωρίζουν μικροί μεγάλοι. Τα παιδάκια συνήθως το τρώνε ευχάριστα και το προτιμούν σε σχέση με άλλα φαγητά που ίσως είναι πιο λιπαρά με σάλτσες και μαγιονέζες ή άγνωστες συνταγές προς αυτά.

Η πίτα του βοσκού είναι πιο γουστόζικη, πιο εφετζίδικη και σίγουρα το αποκλείω να την έχουν σε άλλα πάρτυ, αλλά είναι πιο πολύ για τους μεγάλους, οι οποίοι πάντα σχολιάζουν το μπουφέ της νοικοκυράς περισσότερο απ' όλα τα άλλα.

Πού γέρνει;

Εδω δεν καταλαβαινουμε πολλους σεισμους μονο αυτους που ειναι πανω απο 3.

Για μας είναι κάπως παρήγορο αυτό επειδή σε έχουμε στη σκέψη μας.

Απο αυριο θα βρισκομαι στην αλλη πλευρα του νησιου τα πρωινα λογω δουλειας οπότε θα σας πω και περισσοτερα.

Άντε να δούμε τι θα δούνε τα μάτια σου.

Τα παιδια μου λενε ολοι πως ειναι ενταξει. Η μικρη δεν εχει αναφερει τιποτα.

Η μικρή δεν έχει ακόμα πλήρως την αίσθηση του χρόνου και ίσως να μην αντιλαμβάνεται πόσες μέρες (το μέγεθος του χρόνου) θα κάνει να σε δει κάθε φορά.

Τωρα τι να σας πω. Η πορεια θα δειξει. Παντως οτι τα αφησα μακρια ειναι ο,τι δυσκολοτερο εχω ζησει στη ζωη μου. Και δεν ημουν πολυ κολλημενη μαζι τους.

Είναι δύσκολος ο δρόμος που θα διανύσεις, αλλά πήρες τη σωστότερη απόφαση. Προσωπικά θεωρώ ότι θα ήταν χειρότερο να καρδιοχτυπάς όλη μέρα με κάθε επικείμενο σεισμό και τα παιδιά σε παιδικούς σταθμούς.

Βρηκα και μια συνταγη για τσακ μπαμ ψωμι χωρις ζυμωμα....ειναι στο φουρνο....περιμενω αποτελεσματα!

Αυτό το ψωμί είναι εύκολο, ξεκούραστο και κυρίως σπιτικό!!!!!!! Το μειονέκτημά του είναι ότι τρίβεται πολύ εύκολα και κάνει πολλά ψίχουλα.

τελικα μεχρι στιγμης λεω να κανω παστιτσιο γιατι τρωγεται πιο ευκολα απο τα παιδια κ το παρτυ ειναι περισσοτερο γι αυτ απαρα για τους μεγαλους!!

Αρχικά κι εγώ αυτό σκεφτόμουν, επειδή όμως εσύ θα έχεις πολλά πράγματα για τα παιδάκια θα μπορούσες να φτιάξεις και κάτι που θα το εκτιμήσουν και σχολιάσουν θετικά οι άλλες μαμάδες.

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα τι αλλο να φτιαξω περα απ τα σφολιατοειδη πιτσα κεφτεδακια ..

Μικρά χοιρινά σνιτσελάκια, μπουτάκια κοτόπουλου στο γκριλ, ή φιλετάκια κοτόπουλου πανέ σε μικρά κομματάκια, σαλάτα με ζυμαρικά, πατατοσαλάτα, σουβλάκια καλαμάκια με χοιρινό ή κοτόπουλο, μπριζολάκια μικρά στα κάρβουνα ή στο φούρνο, λουκανικάκια κοκτέιλ.

26 φορες εμετος απο το πρωι.

Αυτό ισοδυναμεί με αφυδάτωση. Πήρες τίποτα; Αν όχι, πάρε από το φαρμακείο Αλμόρα ή άλλο σκεύασμα για τους ηλεκτρολύτες.

Μακάρι αύριο να είστε όλοι καλύτερα.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ και ΦΩΤΕΙΝΗ : Αφου τα υλικα για το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ ειναι ακομα στον παγκο...οσο για τα πορτοκαλια θα χουν γίνει τωραααααα

Και εκεί θα μείνουν μέχρι να γίνετε καλά.

Δεν εχω βαλει ποτε στη καταψυξη!!Τις ετοιμαζεις τις βαζεις και οταν θες να τις ψησεις τις ξεπαγωνεις???Η κατευθειαν φουρνο!!!

Κατευθείαν στο φούρνο από την κατάψυξη.

Κορίτσια λεω να παρω αυριο κανα χαπι γιατι τωρα δεν την παλευω να παρω το τουτου να παω στην πολη για φαρμακειο. Τωρα νιωθω τοσο αδυναμος, αληθεια, τα ποδια μου τα νιωθω τοσο αδυναμα,

Κινδυνεύεις από αφυδάτωση.

Να μαι και παλι!!!!!!

Με καλα νεακια!!!Οικτερος επεσε στο 12,4 και δε θα ξανακανουμε μετρηση!!!Σταματαμε και τα ταισματα ανα 2ωρα....ουφ!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα κοριτσια και αγορι!!!

Τυχερός ο μπεμπάκος, ευτυχώς που άρχισαν να πέφτουν οι τιμές. Όλα καλά θα πάνε τώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαααα το ψωμακι βγηκε σουπερ!!!!!!!!!!γρηγορο νοστιμο και πανευκολο!!!!Οποτε σας δινω και τη συνταγουλα δοκιμασμενη με επιτυχια πλεον...

http://www.sintagespareas.gr/sintages/azimo-psomi.html?c=182309#182309

σουπερ φαινεται

Να μαι και παλι!!!!!!

Με καλα νεακια!!!Οικτερος επεσε στο 12,4 και δε θα ξανακανουμε μετρηση!!!Σταματαμε και τα ταισματα ανα 2ωρα....ουφ!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα κοριτσια και αγορι!!!

ειδες? σιγα σιγα πεφτει, δεν ειναι τιποτα!

eviri μια χαρα φαινεται να ειναι η ζωη στη Γερμανια, ενταξει εδω εχει αλλο καιρο αλλα ολα τ αλλα ειναι χαλια οποτε αντισταθμιζεται πιστευω. Μακαρι να υπηρχαν κι εδω παρκα, ζωακια, οργανωση, δουλειες. Τοσα λεφτα δανειστηκαμε και θα επρεπε να ειχαμε κανει παπαδες, θα επρεπε να ειχαμε μια τελειως διαφορετικη χωρα αλλα ειμαστε ενα μπαχαλο χωρις τα βασικα, υγεια και παιδεια!

Για σημερα εκανα φακες και δεν ξερω οταν παω σπιτι τι να μαγειρεψω γι αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ αγορι! Τελευταια δεν μπαινω πολυ κι εχω χασει επεισοδια, θα επανελθω ομως οταν φυγει η φιλη μου!θελω να σας ρωτησω το γαλα σε σκονη ποση ωρα το κρατουσατε στο μπιμπερο μηπως το ξαναπιει αργοτερα? Γιατι το νουλακ το εδινα κ μετα απο 2 ωρες,ειδικα την νυχτα, αλλα τωρα το γυρισαμε σε σκονη μηπως δεν τους πιανοταν το νουλακ κ γι αυτο δεν εβαζαν κιλα! Ειπαμε να δοκιμασουμε κι αυτο! Εμεις για σημερα μαλλον φασολαδα βλεπω να κανουμε, εχθες ειχαμε γεμιστα κ προχθες φακη! Ολα ωραια αλλα σαν το κρεας δεν ειναι:-) :-) :-) μπριζολες,πανσετες,λουκανικα,σνιτσελ,μπιφτεκια,σουτζουκακια κτλ κτλ:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ αγορι! Τελευταια δεν μπαινω πολυ κι εχω χασει επεισοδια, θα επανελθω ομως οταν φυγει η φιλη μου!θελω να σας ρωτησω το γαλα σε σκονη ποση ωρα το κρατουσατε στο μπιμπερο μηπως το ξαναπιει αργοτερα? Γιατι το νουλακ το εδινα κ μετα απο 2 ωρες,ειδικα την νυχτα, αλλα τωρα το γυρισαμε σε σκονη μηπως δεν τους πιανοταν το νουλακ κ γι αυτο δεν εβαζαν κιλα! Ειπαμε να δοκιμασουμε κι αυτο! Εμεις για σημερα μαλλον φασολαδα βλεπω να κανουμε, εχθες ειχαμε γεμιστα κ προχθες φακη! Ολα ωραια αλλα σαν το κρεας δεν ειναι:-) :-) :-) μπριζολες,πανσετες,λουκανικα,σνιτσελ,μπιφτεκια,σουτζουκακια κτλ κτλ:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

εγω να σου πω την αληθεια δεν το κραταγα, το εφτιαχνα, επινε και οτι εμενε το πεταγα. Καμμια φορα το ειχα στο θερμαντηρα γιατι κατι τυχαινε εκεινη τη στιγμη αλλα ποτε πανω απο μιση ωρα- τρια τεταρτα.

Θα συμφωνησω μαζι σου για τα φαγητα, σαν το κρεατακι δεν υπαρχει κατι καλυτερο!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρέα!

Είμαι σπίτι σήμερα μιά και πήγα μέχρι το σχολείο της κόρης μου για να δω τους καθηγητές της. Τα νέα μας είναι γενικά καλά. Στο μόνο μάθημα που έχουμε ένα θεματάκι είναι τα μαθηματικά γιατί μέχρι τώρα είχαν έναν μαθηματικό ο οποίος τους είχε πολύ χαλαρούς. Αποτέλεσμα, τώρα που άλλαξαν μαθηματικό, αυτή να διαπιστώσει μεγάλα κενά σε ότι ξέρουν τα παιδιά και τα ξεκινάει από την αρχή! Τους έβαλε κι ένα τεστ και τα αποτελέσματα ήταν άστα να πάνε! Αλλά πιστεύει πως με μία καλή προσπάθεια από μέρους των παιδιών θα μπορέσει να καλύψει τα κενά τους σε μεγάλο βαθμό! Η κόρη μου πρώτη φορά στην ζωή της πήρε τόσο άσχημο βαθμό και της στοίχισε πολύ! Αλλά με ενθάρρυνση πιστεύω ότι θα τα καταφέρει.

Αυτά τα νέα μας! Πάω να διαβάσω τα δικά σας ...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια λεω να παρω αυριο κανα χαπι γιατι τωρα δεν την παλευω να παρω το τουτου να παω στην πολη για φαρμακειο. Τωρα νιωθω τοσο αδυναμος, αληθεια, τα ποδια μου τα νιωθω τοσο αδυναμα,

Επιβάλεται Νίκο να πάρεις κάτι για να μην πάθεις αφυδάτωση! Είστε καλύτερα σήμερα?

Πω πω ρε κοριτσια μου χουν λειψει τα γλυκα και ειναι ΤΟΣΑ αυτα που θελω να κανω που ανυπομονω

ΚΕΙΚ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ

θέλω να δοκιμασω για marshmallows γιατι δεν εχω ξανακανει και χτες βρηκα ζελατινη σε ενα ντουλαπι

Προς το παρον τραχανας με λεμονακι και ηπια και λεμονι που μου πε η Φωτεινη και νιωθω καλυτερα.

Και θελω να κανω και καραμελα βουτυρου (αλλα σε βαζακι ξερετε ρευστη) που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΜΑ ΠΟΤΕ! Ηδη εχω δοκιμασει 5 συνταγες αλλα παντα η εβγαινε πολυ σκληρη, η καιγοταν και μετα απλα εβραζα ζαχαρουχο για να βαλω στο banoffee. Ειμαι τοσο λιχουδης που βασανιζομαι διπλα τωρα

Γίνε καλά και θα τα φτιάξεις όλα και θα τα ευχαριστηθείς!

Να μαι και παλι!!!!!!

Με καλα νεακια!!!Οικτερος επεσε στο 12,4 και δε θα ξανακανουμε μετρηση!!!Σταματαμε και τα ταισματα ανα 2ωρα....ουφ!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα κοριτσια και αγορι!!!

Σούπερ νέα! Πάντως όταν έχει ήλιο βάζε τον για ηλιοθεραπεία! Θα τον οφελήσει!

Καλημερα κοριτσια κ αγορι! Τελευταια δεν μπαινω πολυ κι εχω χασει επεισοδια, θα επανελθω ομως οταν φυγει η φιλη μου!

Απόλαυσε παιδί μου τις στιγμές με την φίλη σου! Εμείς εδώ είμαστε!

θελω να σας ρωτησω το γαλα σε σκονη ποση ωρα το κρατουσατε στο μπιμπερο μηπως το ξαναπιει αργοτερα? Γιατι το νουλακ το εδινα κ μετα απο 2 ωρες,ειδικα την νυχτα, αλλα τωρα το γυρισαμε σε σκονη μηπως δεν τους πιανοταν το νουλακ κ γι αυτο δεν εβαζαν κιλα! Ειπαμε να δοκιμασουμε κι αυτο!

Κι εγώ πάνω από μισή ωρίτσα στον θερμαντήρα δεν το κρατούσα. Προτιμούσα να φτιάχνω φρέσκο!

Εμεις για σημερα μαλλον φασολαδα βλεπω να κανουμε, εχθες ειχαμε γεμιστα κ προχθες φακη! Ολα ωραια αλλα σαν το κρεας δεν ειναι:-) :-) :-) μπριζολες,πανσετες,λουκανικα,σνιτσελ,μπιφτεκια,σουτζουκακια κτλ κτλ:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

χαχαχαχα! Θα συμφωνήσω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα τρώμε φασολάκια.

Πάω να απλώσω ρούχα, να μαζέψω κρεβάτια και να σιδερώσω τον Όλυμπο! Τι ωράια που θα περάσω την υπόλοιπη μέρα μου!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παρεακι!!!!!!!

ο μικρος ηταν ενα αγγελουδι ολο το βραδυ...ξυπναγε μονος του στις 3,5 ωρες για φαγητο και κοιμοταν αμεσως!!!!ΝΑι ΝΑΙ κοιμηθηκαμε πολυ καλα αποψε!!!

Σημερα θα φαμε μια μεριδα κοτοπουλακι που εχει μεινει και μπιφτεκια...με....δεν εχω αποφασισει ακομα!

Εviri σε ευχαριστω.

Το συγκεκριμανο ψωμακι ειναι αφρατο(ακομα και σημερα) και δεν τριβεται!!!

Νικο πως ειστε σημερα?

Για σημερα εκανα φακες και δεν ξερω οταν παω σπιτι τι να μαγειρεψω γι αυριο!

Καλημερα Ιωαννα μου!!!!

Φακες....Θα ειναι το επομενο μου μαγειρεμα!Για να δουμε πως θα τα παμε και με τα οσπρια!Γενικως τα αγαπαω πολυ...αλλα δεν εχω δοκιμασει με τον θηλασμο!Παιδιατρος και συμβουλος μου παν τ απαντα με μετρο...και ισως τα οσπρια σαν συνοδευτικο!Βλεποντας και κανοντας!

Καλημερα κοριτσια κ αγορι! Τελευταια δεν μπαινω πολυ κι εχω χασει επεισοδια, θα επανελθω ομως οταν φυγει η φιλη μου!θελω να σας ρωτησω το γαλα σε σκονη ποση ωρα το κρατουσατε στο μπιμπερο μηπως το ξαναπιει αργοτερα? Γιατι το νουλακ το εδινα κ μετα απο 2 ωρες,ειδικα την νυχτα, αλλα τωρα το γυρισαμε σε σκονη μηπως δεν τους πιανοταν το νουλακ κ γι αυτο δεν εβαζαν κιλα! Ειπαμε να δοκιμασουμε κι αυτο! Εμεις για σημερα μαλλον φασολαδα βλεπω να κανουμε, εχθες ειχαμε γεμιστα κ προχθες φακη! Ολα ωραια αλλα σαν το κρεας δεν ειναι:-) :-) :-) μπριζολες,πανσετες,λουκανικα,σνιτσελ,μπιφτεκια,σουτζουκακια κτλ κτλ:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Καλημερα κοριτσι!!!!

Να κατσεις με τη φιλη σου!!!!!Δοκιμαστε και τη σκονη παλι...δεν εχετε να χασετε τιποτα!

Καλημέρα μαγειροπαρέα!

Είμαι σπίτι σήμερα μιά και πήγα μέχρι το σχολείο της κόρης μου για να δω τους καθηγητές της. Τα νέα μας είναι γενικά καλά. Στο μόνο μάθημα που έχουμε ένα θεματάκι είναι τα μαθηματικά γιατί μέχρι τώρα είχαν έναν μαθηματικό ο οποίος τους είχε πολύ χαλαρούς. Αποτέλεσμα, τώρα που άλλαξαν μαθηματικό, αυτή να διαπιστώσει μεγάλα κενά σε ότι ξέρουν τα παιδιά και τα ξεκινάει από την αρχή! Τους έβαλε κι ένα τεστ και τα αποτελέσματα ήταν άστα να πάνε! Αλλά πιστεύει πως με μία καλή προσπάθεια από μέρους των παιδιών θα μπορέσει να καλύψει τα κενά τους σε μεγάλο βαθμό! Η κόρη μου πρώτη φορά στην ζωή της πήρε τόσο άσχημο βαθμό και της στοίχισε πολύ! Αλλά με ενθάρρυνση πιστεύω ότι θα τα καταφέρει.

Αυτά τα νέα μας! Πάω να διαβάσω τα δικά σας ...

Καλημερα Αγγελικουλα!

Αυτοι οι χαλαροι-αδιαφοροι καθηγητες.....και παλι τα παιδια την πληρωνουν!!!!

Με τετοια μανουλα διπλα της μια χαρα θα τα καταφερει το κοριτσι!!!!

Με τον μικρο κανουμε παρεα ηλιοθεραπεια...και οταν κοιμαται την ημερα το λικνο το μεταφερουμε πιο κοντα στο παραθυρο!

Κουραγιο με τον Ολυμπο(ακομα γελαω)....Ποσο σιχαινομαι το σιδερο!!!!!!!Το μοναδικο πραγμα που δεν εκανα.....και τωρα με τον μικρο..φωτιες βγαζει το σιδερο!χεχεχε!

Link to comment
Share on other sites

Και θελω να κανω και καραμελα βουτυρου (αλλα σε βαζακι ξερετε ρευστη) που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΜΑ ΠΟΤΕ! Ηδη εχω δοκιμασει 5 συνταγες αλλα παντα η εβγαινε πολυ σκληρη, η καιγοταν και μετα απλα εβραζα ζαχαρουχο για να βαλω στο banoffee. Ειμαι τοσο λιχουδης που βασανιζομαι διπλα τωρα

Μολις εμφανιστηκε μπροστα μου η συνταγη και σε σκεφτηκα!

Ειναι λιγος ο χρονος σε σχεση με αλλες που ειχα δει παλιοτερα....

αν την δοκιμασεις και πετυχει πες μας!!!

http://www.marmiton.org/recettes/recette_confiture-de-lait-dulce-de-leche_11205.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρέα!

Είμαι σπίτι σήμερα μιά και πήγα μέχρι το σχολείο της κόρης μου για να δω τους καθηγητές της. Τα νέα μας είναι γενικά καλά. Στο μόνο μάθημα που έχουμε ένα θεματάκι είναι τα μαθηματικά γιατί μέχρι τώρα είχαν έναν μαθηματικό ο οποίος τους είχε πολύ χαλαρούς. Αποτέλεσμα, τώρα που άλλαξαν μαθηματικό, αυτή να διαπιστώσει μεγάλα κενά σε ότι ξέρουν τα παιδιά και τα ξεκινάει από την αρχή! Τους έβαλε κι ένα τεστ και τα αποτελέσματα ήταν άστα να πάνε! Αλλά πιστεύει πως με μία καλή προσπάθεια από μέρους των παιδιών θα μπορέσει να καλύψει τα κενά τους σε μεγάλο βαθμό! Η κόρη μου πρώτη φορά στην ζωή της πήρε τόσο άσχημο βαθμό και της στοίχισε πολύ! Αλλά με ενθάρρυνση πιστεύω ότι θα τα καταφέρει.

Αυτά τα νέα μας! Πάω να διαβάσω τα δικά σας ...

θα τα καταφερει, ξερει τωρα οδασκαλος τα κενα που εχουν τα παιδια και μολις τα καλυψουν θ ανεβουν παλι οι βαθμοι. Να μη στεναχωριεται, ειναι καλο να ξερει τα κενα της και καλο που θα τους βαλει σε ρυθμο ο νεος!

Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα τρώμε φασολάκια.

Πάω να απλώσω ρούχα, να μαζέψω κρεβάτια και να σιδερώσω τον Όλυμπο! Τι ωράια που θα περάσω την υπόλοιπη μέρα μου!!!!!

εμενα παλι το σιδερο δεν με τρομαξε ποτε ας ηταν κι Εβερεστ, αυτο που σιχαινομαι ειναι το μαγειρεμα. Αλλαζουμε?

Καλημερα παρεακι!!!!!!!

ο μικρος ηταν ενα αγγελουδι ολο το βραδυ...ξυπναγε μονος του στις 3,5 ωρες για φαγητο και κοιμοταν αμεσως!!!!ΝΑι ΝΑΙ κοιμηθηκαμε πολυ καλα αποψε!!!

Σημερα θα φαμε μια μεριδα κοτοπουλακι που εχει μεινει και μπιφτεκια...με....δεν εχω αποφασισει ακομα!

μπραβο που καταφερατε να κοιμηθητε!!!! θα εισαι πιο ξεκουραστη σημερα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΒΙΡΙ μου ξεκινω απο σένα, σε ευχαριστω που μου αφιερωσες ολον αυτον τον χρονο, ξερεις, εκτιμω την γνωμη σου, δεν χρειαζεται να γνωρισεις καποιον απο κοντα για να νιωσεις εμπιστοσυνη και εγω νιωθω οτι μου λες, και ηθελα να ακουσω απο σενα, πραγματικα. Τωρα βεβαια νιωθω ακομα πιο διστακτικος να παω εξω :P

ΑΓΓΕΛΙΚΗ μου μην στενοχωριεσται για τον βαθμο. Παντως την καταλαβαινω που στενοχωρηθηκε τα του σχολειου ειναι ακομα φρεσκα μεσα μου λογω σπουδων οποτε αληθεια την νιωθω.

RICOLA ΜΠΡΑΒΟ για τον υκτερο αντε να υσηχασεις. Ορίστε με φρικαρες με τα ζυμαρικα αλλα με την συνταγη καραμελας με αποζημειωσες:P

BAGIA που χαθηκες βρε κοριτσι εδω και μερες τσεκαρα παντα αλλα δεν σε εβρισκα.

Λοιπον κοριτσια ημεθα καλα σημερα!!! Εχουμε ψιλοδιαρροιες και ψιλοεμετους όλοι αλλα λιγα πραγματα. Ο Παναγιωτης καλα και η Αμαντα μπορω να πω με σιγουρια οτι την γλιτωσε (πραγματικα αναρωτιεμαι αν ηταν το εμβολιο γιατι εγω ειμαι λιγο κατα σε μερικα αλλα η Χριστινα υπερ σε ολα).

Σημερα θα φαμε τραχανα που φτιαχνει η γιαγια μου στο χωριο στην Μεσσηνια, μεγαλη παραδοσιακη διαδικασια, με τα αυγα της και το γαλα της 100% σπιτικο, που θελω πολυ να σας την ανεβασω καποια στιγμη θα την βρω καπου την γραφω και θα την ανεβασω! Οταν ηταν μωρα μωρα τα μικρα και ειχαμε προβληματα με το τι θα φανε παντα ο τραχανας της γιαγιας μας ελυνε τα χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, τι κανετε?

αργησα σημερα να σας διαβασω,επεσε αρκετη δουλιτσα στο γραφειο κ τωρα πηρα μια ανασα.

Ρικολα μου τελεια τα νεα για τον μικρουλη μπραβοοο!!! κ μπραβο του που σας αφησε κ κοιμηθηκατε κιολας!! Τα οσπρια ναι επιτρεπονται στο θηλασμο αλλα ειδικα τωρα στην αρχη καλυτερα με μετρο!

Ιωαννα κ εμενα μου αρεσει το σιδερωμα αλλα τωρα με τα παιδια επειδη βαζω πολλα πλυντηρια μεσα στην βδομαδα δεν τα αφηνω να μαζευτουν γιατι μετα μαζευονται υπερβολικα πολλα κ δεν παλευεται.Μονο οσα βαζω Σαββατο -Κυριακη τα σιδερωνω ολα μαζι την Κυριακη.

Αγγελικη μου μην αγχωνεσαι για τ αμαθηματικα,αφου ο καινουριος καθηγητης ειναι σαινι γρηγιρα θα καλυψει τα κενα του προηγουμενου !!! Ωραια ξεκουραση θα κανεις κ εσυ σημερα!

Εβιρακι σου πεσαν πολλα τα υγρα στο ραβανι η μπορει να μην ειχε καλοψηθει γι αυτο βγηκε λιγο νερουλο.Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως εχουν δικιο οι σεφ που λενε πως η ζαχαροπλαστικη ειναι χημεια κ η μαγειρικη εμπνευση.Στα γλυκα οι αναλογιες πρεπει να ειναι σωστες κ ολα μετρημενα. Αλλα ειμαι σιγουρη πως θα εγινε πεντανοστιμο μμμμμ

Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες σου!!! μαλλον παστιτσιο θα κανω !!

νικο καλυτερα σημερα ε?μπραβοοο!!! αντε να ηρεμησετε ακομα λιγο κ ποιος σε πιανει στην κουζινα!!

βαγια μου εγω δεν εχω ιδεα απο σκονη αλλα θα ελεγα κανε μια δοκιμη ,εχω ακουσει παο πολλες μαμαδες πως με την αλλαγη γαλακτος ειδαν διαφορα στον υπνο.

Στα μαγειρικα μου τωρα σουτζουκακια ειχε το μενου σημερα!! Για αυριο λεω να κανω κανα φασολακι ....

Link to comment
Share on other sites

ggeny ειμαι ηδη ετοιμος για νεες ΜΑΓΕΙΡΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ!!! Τωρα εχω 6 συνταγες με γλυκα μπροστα μου (το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ, κεικ προρτοκαλι την καραμελα της ricola και αλλες) και μεχρι το βραδυ οι 2 τουλαχιστον θα ναι ετοιμες!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους:P

Τι κάνετε? πολλές συνταγές βλέπω και με δυσκολεύετε... πώς θα τις κάνω με ένα χέρι?:tongue:... αλλά θα το παλέψω! προς το παρόν παλεύω με την διάρροια, που μου προκάλεσε η αντιβίωση!.. ευτυχώς τελειώνει σήμερα και φαντάζομαι να συνέλθω σιγά σιγά... το χέρι μου είναι κάθε μέρα και καλύτερα:P... σήμερα έκανα μακαρόνια με τα σουτζουκάκια που έκανε χτες η μανούλα... και έκοψα σαλάτα λάχανο με ρόκα και φινόκιο.

Βρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα τον τελευταίο 3μήνο: μου θολώνουν τα λεπτά ποτήρια που βάζω στο πλυντήριο πιάτων... έχω προσθέσει αλάτι πληρότητας, καθαρίζω το φίλτρο που έχει κάτω, αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή... έχει καμιά σας αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα?

Να μαι και παλι!!!!!!

Με καλα νεακια!!!Οικτερος επεσε στο 12,4 και δε θα ξανακανουμε μετρηση!!!Σταματαμε και τα ταισματα ανα 2ωρα....ουφ!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα κοριτσια και αγορι!!!

μπράβο βρε κοπέλα μου! πολύ ωραία νέα!
Λοιπν πρωτη μερα διαιτας. Για το μεσημερι θα ψησω στο τηγανι με τη σχαρα (καταλαβατε ελπιζω) λουκανικα που ειχα παρει για τον αντρα μου το ΣΚ αλλα δεν τα εφαγε κι εχω βγαλει και κοτοπουλο να το κανω ψητο για αυριο και μεθαυριο ισως. Θα δειξει. Το πηρα ζεστα για να εχω κι ενα στοχο μεσα σε ολα. Για να δουμε ποσο θα αντεξω.
καλή δύναμη! θα το καταφέρεις! το έχεις βάλει πείσμα:D
Καλημερα κοριτσια κ αγορι! Τελευταια δεν μπαινω πολυ κι εχω χασει επεισοδια, θα επανελθω ομως οταν φυγει η φιλη μου!θελω να σας ρωτησω το γαλα σε σκονη ποση ωρα το κρατουσατε στο μπιμπερο μηπως το ξαναπιει αργοτερα? Γιατι το νουλακ το εδινα κ μετα απο 2 ωρες,ειδικα την νυχτα, αλλα τωρα το γυρισαμε σε σκονη μηπως δεν τους πιανοταν το νουλακ κ γι αυτο δεν εβαζαν κιλα! Ειπαμε να δοκιμασουμε κι αυτο! Εμεις για σημερα μαλλον φασολαδα βλεπω να κανουμε, εχθες ειχαμε γεμιστα κ προχθες φακη! Ολα ωραια αλλα σαν το κρεας δεν ειναι:-) :-) :-) μπριζολες,πανσετες,λουκανικα,σνιτσελ,μπιφτεκια,σουτζουκακια κτλ κτλ:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
εγώ πάλι δεν το συμπαθώ πολύ το κρέας... αν δεν έτρωγα και καθόλου, δεν θα με πείραζε.
Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα τρώμε φασολάκια.

Πάω να απλώσω ρούχα, να μαζέψω κρεβάτια και να σιδερώσω τον Όλυμπο! Τι ωράια που θα περάσω την υπόλοιπη μέρα μου!!!!!

και εγώ σιδέρωσα σήμερα... τι πρωτότυπο, θα μου πεις... αλλά νόμιζα ότι δεν θα τα κατάφερνα με 1 1/2 χέρι;)... άμα θέλει κανείς, όλα τα καταφέρνει όμως!

NIKOSXRISTINA καλή επιτυχία με τα γλυκά που ετοιμάζεσαι να κάνεις! περιμένουμε νέα!

Ααα και κάτι άλλο: αύριο θα πάω να μαζέψω σπαράγγια, αλλά εκτός από ομελέτα και κοκκινιστά, δεν έχω υπόψιν μου άλλες συνταγές... έχετε να μου προτείνετε καμία? κάποια μου είχε πει ότι αρέσουν στον άντρα της, αλλά ποιά?

Link to comment
Share on other sites

nina μπραβο, βλεπω αναρρωνεις πολυ γρηγορα. Αυτο με τα ποτηρια το επαθα κι εγω στο καλο μου το σερβιτσιο, εκανα οτι κι εσυ αλλα αποτελεσμα δεν ειδα, σκεφτηκα τελικα μηπως δεν επρεπε να τα βαλω ή δεν ηταν καλο κρυσταλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...