Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αχ Φωτεινη μου ποσο σε καταλαβαινω .... εδω 2 μερες φευγουμε κ μας λειπουν κ μαλιστα ξερουμε κ ποτε θα γυρισουμε να τα δουμε.Αλλα θα περασει ο καιρος κ θα ειστε κ παλι ολοι μαζι κοριτσακι μου.

Καλη αρχη κ παλι με την διατροφη! εγω ειμαι σιγουρη πως ια τα πας περιφημα!!

τελικα μεχρι στιγμης λεω να κανω παστιτσιο γιατι τρωγεται πιο ευκολα απο τα παιδια κ το παρτυ ειναι περισσοτερο γι αυτ απαρα για τους μεγαλους!!

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα τι αλλο να φτιαξω περα απ τα σφολιατοειδη πιτσα κεφτεδακια ..

Μπραβο βρε Ρικολα μπυ! Οπτε εχεις χρονο κ ορεξη φτιαξε οτι μπορεις κ βαλτο καταψυξη για δυσκολες ωρες!

Κ καμι απιτσα μπορεις να εχεις ετοιμη σε ταψακια μιας χρησης.Εγω εφτιαχνα 2-3 τις παγωνα κ τις πηγαινα στον αδερφο μου οταν ηταν εργενης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Να παρει και αυτη κρεμα γαλακτος εχει....αλλα δεν εχει εντονη τη γευση της

Υλικα

1 μεγαλι κρεμμυδι

1 μικρη κρεμα γαλακτος

70γρ μπεικον(δεν εχω βαλει ποτε)\

1 κ.σ βουτυρο

1/2 χυμο ντοματας

μαιντανος-αλατι-πιπερι

μισο ποτηρι λικερ βοτκα

Εκτελεση

1.Κοβω κρεμμυδι,μπεικον,μαιντανο

2.Λιωνω το βουτυρο και σωταρω το 1

3.Προσθ βοτκα και αφηνω να εξατμιστει

4.Προσθ κρεμα γαλακτος,αφηνω να παρει μια βραση και προσθ χυμο αλατι πιπερι.

5.Βραζω 15 λεπτα και προσθετω τα βρασμενα ζυμαρικα

6.πασπαλιζω με φρεσκο μαιντανο

Ειναι ιδανικη για τορτελινι!

Την εχω χρονια τη συνταγη και ουτε καν θυμαμαι που την βρηκα!

πολυ ωραια δειχνει, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φωτεινη μου ποσο σε καταλαβαινω .... εδω 2 μερες φευγουμε κ μας λειπουν κ μαλιστα ξερουμε κ ποτε θα γυρισουμε να τα δουμε.Αλλα θα περασει ο καιρος κ θα ειστε κ παλι ολοι μαζι κοριτσακι μου.

Καλη αρχη κ παλι με την διατροφη! εγω ειμαι σιγουρη πως ια τα πας περιφημα!!

τελικα μεχρι στιγμης λεω να κανω παστιτσιο γιατι τρωγεται πιο ευκολα απο τα παιδια κ το παρτυ ειναι περισσοτερο γι αυτ απαρα για τους μεγαλους!!

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα τι αλλο να φτιαξω περα απ τα σφολιατοειδη πιτσα κεφτεδακια ..

και η μπομπα τρωγεται απο τα παιδακια και ειναι και ευκολη να γινει, κλασσικο θα μου πεις αλλα τι να κανεις για παιδακια

Link to comment
Share on other sites

ιωαννα ναι το ξερω παντα εξαφανιζεται αλλα ρε συ που βρισκεις το ψωμι? μια φορα ειχα βρει σε ΑΒ αλλα μου πεφτεθ μακρυα! στο Σκλαβενιτη ,Γαλαξια που ψωνιζω δεν εχω δει κ ετσι παντα κανω τοστακια κομμενα τριγωνα!

ασετχο, κ εγω δεν ειμαι πολυ φαν της κρτεμας γαλακτος,ολοι στην οικογενεια βασικα

Link to comment
Share on other sites

διαολεεεε!!! ricola με τα ζυμαριιιιιιικκκκκκκκκκααααααααααααα σουυυυυυ γιατι με βασανιζεις πουλακι μου; ε; ειμαι σε αυτη την φαση που απ την μια το λιγουρευομαι απο την αλλη με πιανει το στομαχι μου. 26 φορες εμετος απο το πρωι.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ και ΦΩΤΕΙΝΗ : Ο Παναγιωτης εκλαιγε το πρωι και μετα που τον αλλαξα πανα ειχε υγρα κακα αρα μάλλον...τον τσάκωσε. Η Αμαντα τιποτα, υποθέτω ότι ισως φταιει και το εμβολιο γαστρεντεριτιδας που χε κανει τι να πω...

Παω να γράψω στο blog, μετα λαπας, και μετα ξαπλα για σημερα γιατι σβήνω ο κακομοιρης...παιδια το βρασυ υπεφερα. Αφου τα υλικα για το ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ ειναι ακομα στον παγκο...οσο για τα πορτοκαλια θα χουν γίνει τωραααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ βρε Νικο περαστικα του μικρου! μακαρι η μικρη να τη γλιτωσει. Ξεκουραστειτε οικογενειακως.

Τζενη μικρα πεινιρλι, πιροσκακια, κρεπουλες; Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω...

Ρικολα κοπελα μου σε θαυμαζω με νεογεννητο και κανεις τοσα πραγματα. Μπραβο!

Εχω ξανακανει διαιτα κι ειχα χασει 10 κιλα και δεν το πιστευα. Τωρα εχω ξεφυγει ποτε δεν ημουν τοσο πολυ. Ευκαιρια λοιπον να μην συνεχισει η κατρακυλα.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φωτεινη μου ποσο σε καταλαβαινω .... εδω 2 μερες φευγουμε κ μας λειπουν κ μαλιστα ξερουμε κ ποτε θα γυρισουμε να τα δουμε.Αλλα θα περασει ο καιρος κ θα ειστε κ παλι ολοι μαζι κοριτσακι μου.

Καλη αρχη κ παλι με την διατροφη! εγω ειμαι σιγουρη πως ια τα πας περιφημα!!

τελικα μεχρι στιγμης λεω να κανω παστιτσιο γιατι τρωγεται πιο ευκολα απο τα παιδια κ το παρτυ ειναι περισσοτερο γι αυτ απαρα για τους μεγαλους!!

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα τι αλλο να φτιαξω περα απ τα σφολιατοειδη πιτσα κεφτεδακια ..

Μπραβο βρε Ρικολα μπυ! Οπτε εχεις χρονο κ ορεξη φτιαξε οτι μπορεις κ βαλτο καταψυξη για δυσκολες ωρες!

Κ καμι απιτσα μπορεις να εχεις ετοιμη σε ταψακια μιας χρησης.Εγω εφτιαχνα 2-3 τις παγωνα κ τις πηγαινα στον αδερφο μου οταν ηταν εργενης.

αχ ναι πιτσουλες!!!Τι καλη ιδεα!Δεν εχω βαλει ποτε στη καταψυξη!!Τις ετοιμαζεις τις βαζεις και οταν θες να τις ψησεις τις ξεπαγωνεις???Η κατευθειαν φουρνο!!!

Link to comment
Share on other sites

διαολεεεε!!! ricola με τα ζυμαριιιιιιικκκκκκκκκκααααααααααααα σουυυυυυ γιατι με βασανιζεις πουλακι μου; ε; ειμαι σε αυτη την φαση που απ την μια το λιγουρευομαι απο την αλλη με πιανει το στομαχι μου. 26 φορες εμετος απο το πρωι.

:confused::?:cry:....Μη μου φωναζεις....εχω ακομα ορμονες εγκυμοσυνης....και κλαιω τοοοοοοσσσσοοοοοο ευκολα!!!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αχ Φωτεινη μου ποσο σε καταλαβαινω .... εδω 2 μερες φευγουμε κ μας λειπουν κ μαλιστα ξερουμε κ ποτε θα γυρισουμε να τα δουμε.Αλλα θα περασει ο καιρος κ θα ειστε κ παλι ολοι μαζι κοριτσακι μου.

Καλη αρχη κ παλι με την διατροφη! εγω ειμαι σιγουρη πως ια τα πας περιφημα!!

τελικα μεχρι στιγμης λεω να κανω παστιτσιο γιατι τρωγεται πιο ευκολα απο τα παιδια κ το παρτυ ειναι περισσοτερο γι αυτ απαρα για τους μεγαλους!!

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα τι αλλο να φτιαξω περα απ τα σφολιατοειδη πιτσα κεφτεδακια ..

Μπραβο βρε Ρικολα μπυ! Οπτε εχεις χρονο κ ορεξη φτιαξε οτι μπορεις κ βαλτο καταψυξη για δυσκολες ωρες!

Κ καμι απιτσα μπορεις να εχεις ετοιμη σε ταψακια μιας χρησης.Εγω εφτιαχνα 2-3 τις παγωνα κ τις πηγαινα στον αδερφο μου οταν ηταν εργενης.

αν εχεις χρονο και ορεξη ριξε μια ματια εδω

http://genethlia.gr

http://syntagesgiapaidia.blogspot.gr/2013/01/10-10-2-2-1-4-cream-cheese-10-400-cream.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


[quote=ΦΩΤΕΙΝΗ763;2273301...

Ρικολα κοπελα μου σε θαυμαζω με νεογεννητο και κανεις τοσα πραγματα. Μπραβο!

Εχω ξανακανει διαιτα κι ειχα χασει 10 κιλα και δεν το πιστευα. Τωρα εχω ξεφυγει ποτε δεν ημουν τοσο πολυ. Ευκαιρια λοιπον να μην συνεχισει η κατρακυλα.

ΕΕΕ κατι πρεπει να κανω και εγω!!!Αυτο το να κοιμασαι οταν κοιμαται το μωρο....δεν το καταφερνω....μονο το βραδυ...και εκει θελω παραπανω!!!!Εεεε...και δεν τα κανω και καθε μερα!!!!Χαζολογαω στο ιντερνετ...μιλαω με καμια φιλη....Ο καλος μου δουλευει...αλλα περναμε και λιγο χρονο μαζι....

Link to comment
Share on other sites

ιωαννα ναι το ξερω παντα εξαφανιζεται αλλα ρε συ που βρισκεις το ψωμι? μια φορα ειχα βρει σε ΑΒ αλλα μου πεφτεθ μακρυα! στο Σκλαβενιτη ,Γαλαξια που ψωνιζω δεν εχω δει κ ετσι παντα κανω τοστακια κομμενα τριγωνα!

ασετχο, κ εγω δεν ειμαι πολυ φαν της κρτεμας γαλακτος,ολοι στην οικογενεια βασικα

μπορεις να τα κανεις με ψωμι του τοστ, δεν πειραζει αν δεν ειναι ειδικο ψωμι και να το στολισεις ωραια.

Νικο μηπως πρεπει να παρεις κανα φαρμακο? προσεχε την αφυδατωση

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαααα το ψωμακι βγηκε σουπερ!!!!!!!!!!γρηγορο νοστιμο και πανευκολο!!!!Οποτε σας δινω και τη συνταγουλα δοκιμασμενη με επιτυχια πλεον...

http://www.sintagespareas.gr/sintages/azimo-psomi.html?c=182309#182309

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια λεω να παρω αυριο κανα χαπι γιατι τωρα δεν την παλευω να παρω το τουτου να παω στην πολη για φαρμακειο. Τωρα νιωθω τοσο αδυναμος, αληθεια, τα ποδια μου τα νιωθω τοσο αδυναμα,

Πω πω ρε κοριτσια μου χουν λειψει τα γλυκα και ειναι ΤΟΣΑ αυτα που θελω να κανω που ανυπομονω

ΚΕΙΚ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ

θέλω να δοκιμασω για marshmallows γιατι δεν εχω ξανακανει και χτες βρηκα ζελατινη σε ενα ντουλαπι

Προς το παρον τραχανας με λεμονακι και ηπια και λεμονι που μου πε η Φωτεινη και νιωθω καλυτερα.

Και θελω να κανω και καραμελα βουτυρου (αλλα σε βαζακι ξερετε ρευστη) που ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΜΑ ΠΟΤΕ! Ηδη εχω δοκιμασει 5 συνταγες αλλα παντα η εβγαινε πολυ σκληρη, η καιγοταν και μετα απλα εβραζα ζαχαρουχο για να βαλω στο banoffee. Ειμαι τοσο λιχουδης που βασανιζομαι διπλα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και παλι!!!!!!

Με καλα νεακια!!!Οικτερος επεσε στο 12,4 και δε θα ξανακανουμε μετρηση!!!Σταματαμε και τα ταισματα ανα 2ωρα....ουφ!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα κοριτσια και αγορι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...