Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αχ γελάω με το ποσό ξανθια είμαι! 😆 ...ναι το είδα...το δικό μου το clearblue ολόιδιο...θα ανεβάσω το predictor...μισο 

      Ανέβασα 

      Ξεκάθαρα θετικό!!! Εσένα είναι και πιο έντονο,οπότε μάλλον θα έχεις και πιο μεγάλη χοριακη.Σημερα το έκανες? Πριν πόσες μέρες έβαλες είπαμε το εμβρυακι?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Νίκο τώρα θυμήθηκα ότι στο ραβανί (αν δεν το έχεις φτιάξει ακόμη) μάλλον θα χρειαστεί να αυξήσεις λίγο το σιρόπι από την ποσότητα που αναφέρει η συνταγή.

Εγώ συνήθως έβαζα άλλα δύο φλιτζάνια νερό με ένα ακόμη ζάχαρη. Εκτός αν θες να βάλεις μισό επιπλέον ζάχαρη αλλά με δύο φλιτζάνια νερό.

Είναι μια λεπτομέρεια που την ξέχασα χτες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ΕΒΙΡΙ μου άσχετο αλλα παντα ηθελα να σε ρωτησω...πως ειναι εκει έξω; Εννοω, διάβαζα την συνταγη σου για ραβανι και σκεφτομουν οτι εισαι τοσο Ελληνικη και χαρουμενη και πριν το πεις οτι εισαι εξω θα σε σκεφτομουν εδω στην Ελλάδα κ.ο.κ. αλλα μετα σκεφτομαι οτι μενεις πλεον εξω, και ομως μας βαζεις πχ μια συνταγη για ενα Ελληνικοτατο γλυκο και εχεις ενα σφυγμο που δεν μπορω να το διαννοηθω οτι εισαι αλλού. Εχω σκεφτει πολλές φορες να παμε Γαλλια λόγω της γυναικας μου αλλα παει και ερχεται η σκεψη. Περαν απο τα μαγειρεματα μας μια φορα ξεκλεψε λιγο χρονο και μιλα μου για την εμπειρια...φιλιά σε όλες :P

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι και από μένα!

Σήμερα ήρθαν οι γονείς μου από το πρωί σπίτι μας κι ενώ είχα ετοιμάσει χταποδάκι κοκκινιστό, έφεραν πανσετούλες! Αφησα λοιπόν το χταποδάκι για την Δευτέρα και φτιάξαμε πανσετούλες στον φούρνο με λαδάκι, λεμόνι, μουστάρδα και τις συνοδέψαμε με πατάτες τηγανιτές και σαλάτα λάχανο καρότο.

Νίκο καλώς ήρθατε! Χαίρεσαι παιχνίδι και αγκαλίες με τα ζουζούνια σου τώρα!

Νινάκι σιδερένια! Μην κουράζεις το χέρι σου! Ανάρρωσε πρώτα και μετά γράψε μας τα νέα σου! Πολλά φιλιά!

Εύχομαι καλό υπόλοιπο Σαββατοκύριακου σε όλην την υπόλοιπη μαγειροπαρέα!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!

Νινακι μου σιδερενια,καλη και γρηγορη αναρρωση!!!!

Νικο εισαι ο σουπερ μπαμπας!!Μπραβο σου!!!

Αρετη να σου ζησει το ανηψουδι!!!!

Τζενακι μια χαρα πηγε με τη συμβουλο...μου ελυσε ενα σωρο αποριες...μου εδειξε καποιες στασεις ...καθισε πανω απο 2 ωρες!!!Το στηθος ειναι ηδη πολυ καλυτερα!!!Επισης μιλαμε και στο τηλεφωνο!Με εγδαρε οντως(60 ευρω) αλλα το αξιζε!Οταν λες διπλα στο καφε ???εννοεις το cafe au lait ????Η ασχετο???

Επισης ηρθε και ο παιδιατρος και μας βρηκε μια χαρα την τεταρτη!Απλα τον ειδε κιτρινουλη...και καναμε εξεταση...ικτερος ανεβασμενος Τεταρτη...Πεμπτη...Παρασκευη....Πηγαιναμε στο Ιασω για εξεταση...(του τα φαγαν τα φτερνακια) τελικα ξεκινησε και πεφτει....Ξανα εξεταση αυριο η μεθαυριο....Μεχρι τοτε ταισμα ανα 2ωρο!!!!ΠΠΠΠφφφφφ.....

Απο φαγακι χθες και σημερα αρακα με πατατουλες.

Μαγειροπαρεακι δε μου δινετε ιδεες για τσακ μπαμ φαγητακια που να μενουν και 2 μερες???Ευχαριστω!!!!!!!!!

Πολλα πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by ricola
wow...ξεχασα και την ορθογραφια μου....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα το μενού μας έχει μακαρόνια από χθες που έφτιαξε ο καλός μου με σαλτσούλα με μανιτάρια και πιπεριές και θα φτιάξω και φασουλόρυζο.

Μετά από το κρέας της τσικνοπέμπτης...θα κάνω μέρες να ξαναφάω...

Eviri να σου πω την αλήθεια το ζήλεψα το ραβανί σου! Παλιότερα είχα προσπαθήσει να φτιάξω αλλά ήταν σκέτη αποτυχία κι έκτοτε το πήρα από φόβο! Για να απαντήσω και στις ερωτησούλες σου...δεν είμαι δημοσιογράφος. Έχω τελειώσει Αρχιτεκτονική στην Πάτρα και δούλευα σε αρχιτεκτονικό περιοδικό. Η Σουηδία προέκυψε ως εξής: πρώτη φορά πήγαμε με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι και καθήσαμε 15 μέρες και εν συνεχεία με δέχτηκαν για μεταπτυχιακό στο GIS στο Πανεπιστήμιο Φυσικών Επιστημών του Lund (Νότια Σουηδία). Τον τελευταίο χρόνο είχα κάνει αρκετά δρομολόγια λόγω ερευνητικών προγραμμάτων, αλλά τώρα τα διέκοψα λόγω εγκυμοσύνης και πλέον βρίσκομαι στην Ελλάδα και μου στέλνουν εκείνοι ό,τι χρειάζονται από εμένα μέχρι να γεννήσω. Στη συνέχεια θα ξεκινήσω πάλι τα δρομολόγια θεού θέλοντος και θα μεταφερθούμε σε 1 χρόνο περίπου για να κάνω το διδακτορικό μου εκεί.

Nina-Tom σιδερένια και καλή ανάρρωση!!!

Νίκο καλώς ήρθατε!!! Δεν πρόλαβες να μπεις σπίτι και πήγες στην κουζίνα;;; Ωραίες οι μαρέγκες!

Αγγελική μια χαρά το χταποδάκι μετά τις πανσετούλες!

ricola πολύ σημαντικό που ήρθε η σύμβουλος! Εντάξει τα 60 είναι λίγο γδάρσιμο αλλά χαλάλι απ'τη στιγμή που σου έλυσε τις απορίες και λογικά τώρα θα ταλαιπωρηθείς λιγότερο. Μακάρι η αυριανή εξέταση να δείξει ότι πέρασε!!!

Όσο για τα φαγάκια που να μένουν 2 μερούλες...μια λύση νομίζω είναι οι σούπες, το κοτόπουλο ή τα μπιφτεκια στο φούρνο, και αν τα πάτε καλά με τα λαδερά μπορείς να κάνεις μεγαλύτερη ποσότητα και να μένει.

Καλό υπόλοιπο Κυριακής να έχουμε!

Φιλιά πολλά σε όλους!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα παρεακι!!!!!!!!!!!

Καλημέρα!!!

Καλημερα Smurfita...καλως ηρθες στο μαγειροκαφε και απο μενα!!!!

Σήμερα το μενού μας έχει μακαρόνια από χθες που έφτιαξε ο καλός μου με σαλτσούλα με μανιτάρια και πιπεριές και θα φτιάξω και φασουλόρυζο.

Μετά από το κρέας της τσικνοπέμπτης...θα κάνω μέρες να ξαναφάω...

Μιαμ μιαμ....Εμεις οτι ηταν τσικνοπεμπτη το καταλαβαμε λιγο αργουτσικα....αλλα ολως τυχαιως ειχαμε και μοσχαρακι!!!

Eviri να σου πω την αλήθεια το ζήλεψα το ραβανί σου! Παλιότερα είχα προσπαθήσει να φτιάξω αλλά ήταν σκέτη αποτυχία κι έκτοτε το πήρα από φόβο! Για να απαντήσω και στις ερωτησούλες σου...δεν είμαι δημοσιογράφος. Έχω τελειώσει Αρχιτεκτονική στην Πάτρα και δούλευα σε αρχιτεκτονικό περιοδικό. Η Σουηδία προέκυψε ως εξής: πρώτη φορά πήγαμε με τον άντρα μου γαμήλιο ταξίδι και καθήσαμε 15 μέρες και εν συνεχεία με δέχτηκαν για μεταπτυχιακό στο GIS στο Πανεπιστήμιο Φυσικών Επιστημών του Lund (Νότια Σουηδία). Τον τελευταίο χρόνο είχα κάνει αρκετά δρομολόγια λόγω ερευνητικών προγραμμάτων, αλλά τώρα τα διέκοψα λόγω εγκυμοσύνης και πλέον βρίσκομαι στην Ελλάδα και μου στέλνουν εκείνοι ό,τι χρειάζονται από εμένα μέχρι να γεννήσω. Στη συνέχεια θα ξεκινήσω πάλι τα δρομολόγια θεού θέλοντος και θα μεταφερθούμε σε 1 χρόνο περίπου για να κάνω το διδακτορικό μου εκεί.

Μπραβο σου!!!!!Εχουν φυγει αρκετοι φιλοι μου στη Σουηδια....Και μαι με τα μεταπτυχιακα και διδακτορικα του...βρισκουν και δουλιτσες...και σπιτακι....συνιθιζουν και το κρυο....και μενουν εκει!!!Καλα θα κανετε!!!!

ricola πολύ σημαντικό που ήρθε η σύμβουλος! Εντάξει τα 60 είναι λίγο γδάρσιμο αλλά χαλάλι απ'τη στιγμή που σου έλυσε τις απορίες και λογικά τώρα θα ταλαιπωρηθείς λιγότερο. Μακάρι η αυριανή εξέταση να δείξει ότι πέρασε!!!

Ηδη ο μικρος ειναι λιγο πιο ζωηρος...μενει και καποιες ωριτσες ξυπνιος...τρωει καλα...οποτε ευχομαι η αυριανη εξεταση να ειναι και η τελευταια...του εχουν κανει μπλε τα φτερνακια απο τα τσιμπηματα....φτανει πια!!!

Η συμβουλος οντως με βοηθησε,,,με καθησυχασε θα ελεγα κιολας...και το οτι μιλαμε και στο τηλεφωνο για οτι προκυψει..εεεεε ναι λοιπον χαλαλι τα 60!!!!

Όσο για τα φαγάκια που να μένουν 2 μερούλες...μια λύση νομίζω είναι οι σούπες, το κοτόπουλο ή τα μπιφτεκια στο φούρνο, και αν τα πάτε καλά με τα λαδερά μπορείς να κάνεις μεγαλύτερη ποσότητα και να μένει.

Με ολα τα φαγακια τ απαμε μια χαρα...και εγω και ο καλος μου ειμαστε παμφαγα(αντε εγω δε θελω το κρεας αλλα λογω αιματοκριτη στα ταρταρα...τι να κανω κουτσοτρωω).Ευχαριστω για τις ιδεες!!!!

Καλό υπόλοιπο Κυριακής να έχουμε!

Φιλιά πολλά σε όλους!!!!

Καλη κυριακη και σε σενα!!!

Ολα καλα με το μπεμπακι σου να πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Λοιπόν εγω στο γραφείο, η φασολάδα (ειδες ΑΓΓΕΛΙΚΗ σημερα θα κανω οσπριο) ειναι στην Χυτρα, τα μικρά βλεπουν τραγουδακια στην tv, έξω βρέχει (ειναι τελεια καθομαι στο μπαλκονι κοιταω την θαλασσα κατω και ειναι φουρτουνα:P) Ήμεθα λιγο αρρωστοι με μυτουλα να τρεχει αλλα θα κανει τον κύκλο του. Αντε ρε παιδια καμια με συνταγη cup cakes???? Αντε μαμαδες δειξτε την δυναμη σας!!!! Σημερα ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ και τα μυαλα στα καγκελα:P:p:p Παιζει το βραδυ να κανω σοκολατακια πορτοκαλι γιατι μας χαλανε σιγα σιγα τα πορτοκαλια τουλαχιστον να τα προλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεακι!!!!!!!!!

Νινακι μου σιδερενια,καλη και γρηγορη αναρρωση!!!!

Νικο εισαι ο σουπερ μπαμπας!!Μπραβο σου!!!

Αρετη να σου ζησει το ανηψουδι!!!!

Τζενακι μια χαρα πηγε με τη συμβουλο...μου ελυσε ενα σωρο αποριες...μου εδειξε καποιες στασεις ...καθισε πανω απο 2 ωρες!!!Το στηθος ειναι ηδη πολυ καλυτερα!!!Επισης μιλαμε και στο τηλεφωνο!Με εγδαρε οντως(60 ευρω) αλλα το αξιζε!Οταν λες διπλα στο καφε ???εννοεις το cafe au lait ????Η ασχετο???

Επισης ηρθε και ο παιδιατρος και μας βρηκε μια χαρα την τεταρτη!Απλα τον ειδε κιτρινουλη...και καναμε εξεταση...ικτερος ανεβασμενος Τεταρτη...Πεμπτη...Παρασκευη....Πηγαιναμε στο Ιασω για εξεταση...(του τα φαγαν τα φτερνακια) τελικα ξεκινησε και πεφτει....Ξανα εξεταση αυριο η μεθαυριο....Μεχρι τοτε ταισμα ανα 2ωρο!!!!ΠΠΠΠφφφφφ.....

Απο φαγακι χθες και σημερα αρακα με πατατουλες.

Μαγειροπαρεακι δε μου δινετε ιδεες για τσακ μπαμ φαγητακια που να μενουν και 2 μερες???Ευχαριστω!!!!!!!!!

Πολλα πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμας ειχε ικτερο απο την πρωτη μερα και ολο στη λαμπα ηταν. Εκει ειχαμε διαφωνιες με τους γιατρους. Μου ελεγαν για να πεσει γρηγορα πρεπει να πιει ξενο γαλα και να βγαζω το δικο μου και να το δωσουμε αργοτερα. Με ειχαν πανικοβαλει και ηπιε ξενο τοτε. Οταν ηρθαμε σπιτι, κατακιτρινοι βεβαια μου ειπε η παιδιατρος μου οτι οντως με το μητρικο πεφτει πιο αργα αλλα δεν υπαρχει προβλημα και να κοψω το ετοιμο. Εκανε κανα δεκαημερο να ξεκιτρινιασει αλλα επινε γαλατακι μανουλας. Κι εμενα μου ειχε πει οτι το πολυ στο 3ωρο θα τρωει, να μην το αφηνω παραπανω γιατι με τα υγρα αποβαλλεται. Μια χαρα θα παει μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Λοιπόν εγω στο γραφείο, η φασολάδα (ειδες ΑΓΓΕΛΙΚΗ σημερα θα κανω οσπριο) ειναι στην Χυτρα, τα μικρά βλεπουν τραγουδακια στην tv, έξω βρέχει (ειναι τελεια καθομαι στο μπαλκονι κοιταω την θαλασσα κατω και ειναι φουρτουνα:P) Ήμεθα λιγο αρρωστοι με μυτουλα να τρεχει αλλα θα κανει τον κύκλο του. Αντε ρε παιδια καμια με συνταγη cup cakes???? Αντε μαμαδες δειξτε την δυναμη σας!!!! Σημερα ΕΒΙΡΟΡΑΒΑΝΙ και τα μυαλα στα καγκελα:P:p:p Παιζει το βραδυ να κανω σοκολατακια πορτοκαλι γιατι μας χαλανε σιγα σιγα τα πορτοκαλια τουλαχιστον να τα προλάβω.

Καλησπερα μπαμπα Νικο!!!!

Μιας και εχεις πορτοκαλια που δε νιωθουν πολυ καλα και θες και cupcakes....σου δινω την αγαπημενη μου συνταγη για κεικ πορτοκαλι(τα εκανα σε θηκουλες και τα ειχα στο μαιευτηριο)

http://www.sintagespareas.gr/sintages/keik-portokali.html

Link to comment
Share on other sites

εμας ειχε ικτερο απο την πρωτη μερα και ολο στη λαμπα ηταν. Εκει ειχαμε διαφωνιες με τους γιατρους. Μου ελεγαν για να πεσει γρηγορα πρεπει να πιει ξενο γαλα και να βγαζω το δικο μου και να το δωσουμε αργοτερα. Με ειχαν πανικοβαλει και ηπιε ξενο τοτε. Οταν ηρθαμε σπιτι, κατακιτρινοι βεβαια μου ειπε η παιδιατρος μου οτι οντως με το μητρικο πεφτει πιο αργα αλλα δεν υπαρχει προβλημα και να κοψω το ετοιμο. Εκανε κανα δεκαημερο να ξεκιτρινιασει αλλα επινε γαλατακι μανουλας. Κι εμενα μου ειχε πει οτι το πολυ στο 3ωρο θα τρωει, να μην το αφηνω παραπανω γιατι με τα υγρα αποβαλλεται. Μια χαρα θα παει μην ανησυχεις!

Ιωαννα μου σε ευχαριστω!!!

Δεν ανησυχω πια τοσο....απλα εχει κανει πολλες φορες εξεταση και του εχουν χιλιοτρυπησει τα φτερνακια!!!:cry:

Νομιζω οτι εχει πεσει και αλλο γιατι ειναι πιο ζωηρος και μενει καποιες ωρες ξυπνιος!!!Γεμιζουμε πανουλες....Ειναι κιτρινουλης ακομα!Ο παιδιατρος μας επιμενει στο μητρικο γαλα...ευτυχως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωαννα μου σε ευχαριστω!!!

Δεν ανησυχω πια τοσο....απλα εχει κανει πολλες φορες εξεταση και του εχουν χιλιοτρυπησει τα φτερνακια!!!:cry:

Νομιζω οτι εχει πεσει και αλλο γιατι ειναι πιο ζωηρος και μενει καποιες ωρες ξυπνιος!!!Γεμιζουμε πανουλες....Ειναι κιτρινουλης ακομα!Ο παιδιατρος μας επιμενει στο μητρικο γαλα...ευτυχως!

καλα οι παιδιατροι του μαιευτηριου ηταν αθλιοι και με πηρε ο γυναικολογος μου 11 το βραδυ και μου λεει σταματα το μητρικο για να πεσει, ελεος. Η δικη μου παιδιατρος ηταν αντιθετη ευτυχως με αυτη την αποψη. ποσο ικτερο εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες και στον ενα και μοναδικο αντρα της παρεας μας!

Νικο τι ωραια που επιστρεψατε στο σπιτακι σας. Σιγουρα τα πιτισρικια σου λατρεψαν τις μπαλες. Ειναι το καλυτερο παιχνιδι τους. Δυστυχως cup cakes δεν εχω φτιαξει ποτε οπότε δεν μπορω να σε βοηθησω.

Ricola ειναι λιγο ταλαιπωρια οι μετρησεις για τον ικτερο αλλα ελπιζω αυριο να ειναι η τελευταια. Εμενα η μικρη ειχε λιγο και εκατσε σε φωτοθεραπεια. Το σημαντικο ειναι να μην αφυδατωνεται το βρεφος δηλαδη να τρεφεται καλά και συχνα. Τωρα για τα φαγητα εκτος απο λαδερα και οσπρια που μπορεις να φτιαχνεις περισσοτερη ποσοτητα την οποια θα φυλας στην καταψυξη για αλλη μερα, μπορεις να φτιαξεις και διαφορα κοκκινιστα σε περισσοτερη ποσοτητα για φυλαξη στην καταψυξη πχ. φτιαχνεις κοτοπουλο κοκκινιστο 6 μεριδες, τρωτε για 2 μερες τις 4 καιτις αλλες 2 τις τρωτε αλλη φορα αλλαζοντας το συνοδευτικο ή μετατρεποντας το σε γιουβετσακι. Το ιδιο μπορεις να κανεις και στα βραστα για σουπες. Εμενα γενικα η καταψυξη με εχει σωσει.

Νινα μπηκες κι εγραψες κιολας; Πως πας με τον πονο; προσεχε τωρα μην το κουραζεις ωστε να επανελθεις δριμυτερη.

Smurfita συγχαρητηρια και για το μεταπτυχιακο και το διδακτορικο στη Σουηδια. Ευχομαι ολα να σας πανε κατ'ευχην. Και η πιτα του βοσκου δειχνει πολύ ενδιαφερουσα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας:P... από τον καναπέ, που έχει γίνει ένα με μένα! το χέρι είναι λίγο καλύτερα σήμερα, αν εξαιρέσουμε το πρωί που με πόναγε και μου έσπασε τα νεύρα, που δεν μπορούσα να ντυθώ:mad:.. αύριο πάω για αλλαγή και ελπίζω να μου βγάλουν τους πολλούς επιδέσμους!...σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας:P...

Από φαί Σάββατο και Κυριακή φάγαμε παστίτσιο και σήμερα μπριζολάκια με σάλτσα από πορτοκάλι, μουστάρδα και λάδι, τζατζίκι, καυτερές πιπεριές, χόρτα του βουνού (από την πεθερά) και λάχανο...φυσικά φρόντισε για όλα ο καλός μου σύζυγος:D.. αύριο θα έρθουν γεμιστά από πεθερά και θα έρθει η μανούλα να μας κάνει σουτζουκάκια... συγνώμη που δεν σχολιάζω, αλλά με καταλαβαίνετε... γράφω φυσικά με το άλλο χέρι. φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι ωραια η ταβερνα σας! Και δεν σερβιρει μονο ψητα αλλά και υπεροχα μαγειρευτα!

Τζενη μεγαλώνει ο μικρος ε; Κουνιεται δοντακι; Τι ωραια! Ο ηλεκτρολογος δεν θελησε να αλλαξει και τις δυο αντιστασεις λογω κοστους. Δεν βλεπω ομως να το γλιτωνω.

Αγγελικη πως τα περασε ο μικρος στο Αττικο Ζωολογικο Παρκο;

Ιωαννα μου δεν εισαι καθολου κοτα. Η δουλεια μας προσφερει και μια ρουτινα και μια ασφαλεια εκτος απο το οικονομικο. Σιγουρα εσυ ξερεις τα υπερ και τα κατα της δουλειας σου καλύτερα απο οποιονδηποτε. Απλα σου τα ειπα αυτα γιατι αν μπει η εταιρια σε διαδικασια πτωχευσης οι εργαζομενοι δεν ειναι και στις πρωτες θεσεις για εξοφληση κι ηθελα να εισαι ενημερωμενη.

Εγω απο χτες το μεσημερι ειμαι στο νησι. Χτες το μεσημερι φαγαμε απ'εξω (να ενισχυσουμε και την τοπικη οικονομια), το βραδυ εκανα πατατες τηγανητες με αυγα και σημερα μακαρονια με σαλτσα. Εξαφανιζω σημερα και τα γλυκα ωστε απο αυριο να ξεκινησω την περιφημη διαιτα. Σε ορισμενα σημεια του νησιου βρεχει (τι πρωτοτυπο) και πριμενω να ερθει η Παρασκευη για να ξαναδω τα παιδακια μου.

Φιλια και καληνυχτα σε ολους


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλα οι παιδιατροι του μαιευτηριου ηταν αθλιοι και με πηρε ο γυναικολογος μου 11 το βραδυ και μου λεει σταματα το μητρικο για να πεσει, ελεος. Η δικη μου παιδιατρος ηταν αντιθετη ευτυχως με αυτη την αποψη. ποσο ικτερο εχει?

Βγηκαμε απο το μαιευτηριο με 9,8!Αλλα η παιδιατρος εκει δε μου ειπε τιποτα..πχ για επανεξεταση....μου πε συγκεκριμενα...τον βλεπω λιγο κιτρινο αλλα τωρα που βλεπω και εσενα(εχω λιγο εκρου του νεκρου χρωμα λογω χαμηλου αιματοκριτη)...το χρωμα σου πηρε!!!Αντε βγαλε ακρη....Βγηκαμε Σαββατο βγηκαμε και Τεταρτη ηρθε ο παιδιτροσ μας το ειδε κιτρινουλη και πηγαμε για εξεταση 16,5 την επομενη 16,5 και την παρασκευη 15,2!Τωρα θα ξαναπαμε αυριο παλι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...