Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Pagona καλως ηρθες. Κι εμεις ειμαστε Κυπρο και ολοκληρωσαμε την παραμονη εδω, φευγουμε σε 2 μηνες, πιστευω οτι η ανακοινωση των μεταθεσεων δεν αργει, καθως απο μια καποια γνωστη που δουλευει στο ΥΕΑ μαθαμε οτι υπογραφηκαν οποτε ειναι θεμα χρονου να ανακοινωθουν. Πιστευω αυριο ή την Δευτερα να μαθουμε επιτελους γιατι δεν παει αλλο...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δύσκολα όταν συμβαίνουν αυτά, αλλά τουλάχιστον στο τέλος όλα καλά.

οταν ομως παραπονιομαστε μας την λενε και μας λενε αχαριστους τελος παντων

βλεπω τρελλη αγωνια για τις μεταθεσεις ετσι?

πρεπει να ειναι απελπισια να ξερεις οτι σε 1-2 μηνες θα φυγεις αλλα να μη ξερεις για που.και τι κανεις πακεταρεις η οχι?

υπομονη ολα δειχνουνε οτι απο βδομαδα θα ανακοινωθουνε!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

pontikaki ειναι απελπισια οταν εχις να λυσεις και αλλα θεματα οπως η pagona το θεμα δουλειας ή εγω που ειμαι εγκυος πρεπει να μπορεσω να τακτοποιησω καποιες λεπτομερειες και να επιλεξω μαιευτηριο αναλογα με τον τοπο που θα παμε κτλ. Αλλα τι να λεμε τωρα, ποτε ενδιαφερθηκε κανεις για τις οικογενειες των στρατιωτικων για να αλλαξει κατι τωρα? Αλλα τουλαχιστον οταν αναλαμβανει ο καθε Υπουργος Αμυνας (τονιζω το "ο καθε", δεν κομματικοποιω) να μην λεει τα βαρυγδουπα" φροντιζουμε και ενδιαφερομαστε για τα στελεχη και τις οικογενειες τους" γιατι οταν το ακουω και γνωριζω την πραγματικοτητα τρελαινομαι... Τελοσπαντων...

Και οσο για το αχαριστους που ειπες (που συμφωνω απολυτα μαζι σου), τουλαχιστον θα μιλησω για τον αντρα μου που αν και αξιωματικος δουλευει σαν το σκυλι, ερχεται καθε μερα στις 4 ή 5 λογω ποστου, φερνει στο σπιτι δουλεια και ειναι πολλα τα ΣΚ που μενουμε σπιτι γιατι εχει δουλεια, συν τις υπηρεσιες, ασκησεις κτλ, τις οποιες δεν πληρωνονται ή πληρωνονται γελοια ποσα. Απο την αλλη ξερω δημοσιους υπαλληλους που δουλευουν σε ενα γραφειακι, γυαλιζουν τα παπουτσια τους ολη μερα και ειναι σπιτακι τους στις 2.30, με την οικογενεια τους στον τοπο τους κι ολα καλα.

Επομενως ποιος ειναι ο αδικημενος και συγγνωμη αλλα εχει καθε δικιο ο αδικημενος να ειναι αχαριστος. Αυτα. (λες και δεν τα ξερατε...)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ellain εχεις απολυτο δικιο δε σας φτανει ο καημος με ολα τα καθημερινα ''βασανα'' σας προσθετουν κι αλλα μεχρι τελευταια στιγμη τρεχατε ποδαρακια μου λες και αν τις ανακοινωσουν 2-3 μερες πιο νωρις αν θελουνε αυτοι να αλλαξουνε κατι κατι η καποιος θα τους εμποδισει.

Τι να πω βρε κοριτσια καλο κουραγιο και υπομονη.


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθες στην παρεα μας!!

Καλώς σας βρήκα όλες. Μετράω αντίστροφά για να επαναπατριστούμε. 1/7 πετάω για θεσ/νίκη με την τρίχρονη κορούλα μου. Θα κάτσουμε λίγες μέρες στο εξοχικό μας στην Κάρυανη Καβάλας και μετά θα επιτρέψω Κομοτηνή γιατί 1/8 ξεκινάω δουλειά στο Νοσοκομείο Κομοτηνής αφού είναι σίγουρο ότι δεν θα προλάβω να πάρω την απόσπαση για όπου πάμε (ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΙΣΙΑ:(:(:().Πότε θα βρώ σπίτι πότε θα γράψουμε την μικρή στον παιδικό πότε θα τακτοποιηθούμε.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Μια απογοήτευση πλήρες είναι ο στρατός ιδιως όταν υπάρχει οικογένεια, κι ακούς μερικούς να λένε "τι ανάγκη έχουν οι στρατιωτικοί, δημόσιοι υπάλληλοι με τις αδειούλες τους, τα εξτρά τους" :mad:


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθο η Συμη ειναι 2 χρονια,εξερετικα δυσμενης!!!αρα μονο με επιθυμια του παραμενει 3 χρονια

ενα παραδειγμα εφερα δεν εχω ιδεα ποσα χρονια ειναι,απλα ειπα για ενα νησι που μαλλον δεν ειναι κι απο τα καλυτερα!!

βρε κοριτσια ολες λαρισα θελουμε να παμε/?

Link to comment
Share on other sites

Και γω και γω λαρισα θελω να παμε αλλα δεν προκειται να παμε ποτε :(:(:(:( αντε εστω στα γιαννενα να ειμαστε στη μεση.

pontikaki στα 10 χρονια περιπου που ειμαι με τον αντρα μου καθε φορα ελπιζω,αλλα απο οτι βλεπω στην συνταξη θα παμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια χαρα τα λες Ellain αλλα μη πας μακρια εδω δεν ενδιαφερονται οι ανωτεροι που βρισκονται στην ιδια περιοχη για τα στελεχη τους που υποτιθεται οτι τους αναφερεις καποια προβληματα και αδιαφορουν ΟΧΙ ο υπουργος που δε σε γνωριζει καν.ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ακουσα οτι για κυπρο και για εξωτερικο εχουν ανακοινωθει!

απο δευτερα θα μαθουμε και οι υπολοιποι!

καλη επυτυχια σε ολους/ολες σας και σας ευχομαι οτι καλυτερο!

οσοι δεν παρουν φετος μεταθεση να μην το βαζετε κατω!

σε 7 μηνακια θα ξαναβγουνε(ελπιζω.........)


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

pontikaki στα 10 χρονια περιπου που ειμαι με τον αντρα μου καθε φορα ελπιζω,αλλα απο οτι βλεπω στην συνταξη θα παμε!!

Ωραια πηρα κουραγιο τωρα...................:confused::confused::confused::confused:

Εξαλλου εμεις λογω ειδικοτητας δε μπορουμε να παμε αλλα απο την αλλη στο στρατο ολα γινοντε και ολα απαγορευοντε οποτε η ελπιδα απλα ειναι στο πισω μερος του μυαλου μας και προσπαθουμε να την ξεχασουμε για να μη μας περνει απο κατω.

κουραγιο καποια στιγμη θα πατε στη λαρισα!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια βλεπω με τις μεταθεσεις φετος ανησυχουμε περισσοτερο απο ποτε ολοι.. ελπιζω αυτη την εβδομαδα να μας τις ανακοινωσουν.Εμενα τελειωνει το 6 μηνο μου στις 20 Ιουνιου και πρεπει να επιστρεψω στην δουλεια..για να δουμε θα μεινουμε; θα φυγουμε; πρεπει να τους ενημερωσω τελευταια στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια βλεπω με τις μεταθεσεις φετος ανησυχουμε περισσοτερο απο ποτε ολοι.. ελπιζω αυτη την εβδομαδα να μας τις ανακοινωσουν.Εμενα τελειωνει το 6 μηνο μου στις 20 Ιουνιου και πρεπει να επιστρεψω στην δουλεια..για να δουμε θα μεινουμε; θα φυγουμε; πρεπει να τους ενημερωσω τελευταια στιγμη...

Καλημερα σε ολες!!!!!!!αχ εσυ εχεις και μια δουλιτσα,εγω τι να πω που δυο χρονια στην Ορεστιαδα οπου και να εχω αφησει βιογραφικο...ακομα περιμενω να με ειδοποιησουν....πως να θελω μετα να μεινουμε εκει?ενα χρονο υπομονη ακομα γιατι φετος μονο με κανενα θαυμα θα φηγουμε....:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...