Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω μαιλ? (δεν το έχω στείλει ακόμη)

Hello Emma,

I really appreciate Kantar WP's wish to meet me but coming to UK for a first interview is not an option for me. As I'm talking with other companies too, you may understand that I cannot come for every first interview unless the company is willing to cover the expenses of my trip.

Also the job description is not complete as for example in the salary range, so I am not sure whether it meets my expectations for travelling there.

What could be done if they are not interested in a phone call is an interview via Skype.Moreover I know that there is a local office here in Greece so I could even have an interview with them if this is more convenient.

Please let me know of their thoughts.

Thank you,


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ίσως θα έπρεπε να κάνεις 1-2 μικρές αλλαγούλες για να γίνει λίγο πιο ευγενικό -ας πούμε-, τις οποίες τις έχω σημειώσει με κόκκινο.

Αν τυχόν έχω κάνει και κάποιο συντακτικό λάθος, διόρθωσέ το :-)

Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι καλό.

Hello Emma,

I really appreciate Kantar WP's wish to meet me but coming to UK for a first interview would be difficult for me. As I'm talking with other companies too, you may understand that I cannot afford coming for every first interview unless the company is willing to cover the expenses of my trip.

Also the job description is not complete as for example in the salary range, so I am not sure whether it meets my expectations for travelling there.

I would propose a phone interview instead, or an interview via Skype. Moreover I know that there is a local office here in Greece so I could even have an interview with them if this is more convenient.

Please let me know of their thoughts.

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για το παρακάτω μαιλ? (δεν το έχω στείλει ακόμη)

Hello Emma,

I really appreciate Kantar WP's wish to meet me but coming to the UK for a first interview is not an option for me. As I'm talking with other companies too, you can understand that I cannot afford to travel in order to attend a first interview unless the company is willing to cover the expenses of my trip.

Also, i would like some more information on the job that is not mentioned in the job description for example the salary range, so i can be sure that it meets my expectations.

What could be done if they are not interested in a phone interview, is an interview via Skype.Moreover I know that there is a local office here in Greece so I could even have an interview with them if this is more convenient.

Please let me know of their thoughts.

Thank you,

Εγω θα εγραφα αυτο;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακόμη σιγή ιχθύος από την Mars..Οι άλλοι δεν ήθελαν συνέντευξη μέσω σκάιπ,αλλά προφανώς δεν μπορούσα να πάω παρόλο που μου είπαν ότι ο μισθός ήτανε μέχρι 40K.Δεν έχω την εμπειρία για τόσα οπότε μάλλον τζάμπα θα πήγαινα..μήπως έπρεπε λέτε να ρωτήσω το κατώτατο όριο?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δε νομίζω να σου απαντήσει κανείς, είναι Μ. Τετάρτη, η Παρασκευή και η Δευτέρα είναι αργίες, πολύς κόσμος έχει πάρει άδειες και οι υπηρεσίες υπολειτουργούν. Σε καμιά βδομάδα πάλι.

Συμφωνώ ότι δεν άξιζε να πας για συνέντευξη από την Ελλάδα για δουλειά με ανώτατο όριο 40Κ, ειδικά για πρώτη συνέντευξη. Είναι και τα εισιτήρια πανάκριβα αυτή την εποχή, δεν ξέρω αν έχεις ψάξει.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κοπελιά, αφού το ψάχνεις τόσο και είχες ήδη προτάσεις, έστω και για συνέντευξη, σίγουρα θα σου έρθει και μία δουλειά που θα σου ταιριάξει και θα της ταιριάξεις κι εσύ ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να΄μαι πάλι!!!Έχει αρχίσει να αποκτά ενδιαφέρον η ιστορία τελικά:DΜε βρήκε που λέτε ένας σήμερα από πρακτορείο από το οποίο είχα μιλήσει με κάποια κοπέλα αλλά δεν της έκανα για τις θέσεις που είχε.Μην τα πολυλογώ μου είπε γι 3 θέσεις Λονδίνο και ρώτησε για μισθό.Προσπάθησα να το αοφύγω αλλ΄επέμενε και μάλιστα με ρώτησε πόσα παίρνω εδώ. Του είπα λίγα παραπάνω και του είπα ότι δεν θα έπεφτα κάτω από 38Κ για Λονδίνο.Κι μου είπε ότι συνάδελφοί μου (από την εταιρία που δουλεύω αλλ΄είναι εκεί) πίρνουν 35Κ αλλά και με άλλες παροχές..Τέλος πάντων είπα πως αν μου γίνει πρόταση θα το συζητήσουμε και ότι να έχει υπόψη του ότι δεν τίθεται θέμα να πάω εκεί για πρώτη συνέντευξη.Τρεις συνεντεύξεις μετά τουλάχιστον έμαθα τα βασικά...τι λέτε που ρώτησε για τον μισθό τόσο επίμονα αλλά καλοπροαίρετα?:confused::confused::confused:


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακό να είσαι ξεκάθαρη από την αρχή για το μισθό που ψάχνεις, ειδικά με τους πράκτορες. Πρέπει κι αυτοί να ξέρουν πώς να κινηθούν. Ούτε έχει νόημα να κάνεις συνεντεύξεις επί συνεντεύξεων για δουλειές που πληρώνουν πολύ κάτω από το δικό σου μίνιμουμ. Το μόνο πρόβλημα αν ορίσεις ως κατώτερο μισθό τα 35Κ είναι ότι αν δεν υπάρχουν δουλειές ή εσύ δεν έχεις τα προσόντα για 35+Κ, δεν θα σου γίνουν προτάσεις. Αλλά να σου κάνουν πρόταση να δουλέψεις με 30Κ είναι τουλάχιστον αστείο, γιατί τα χρήματα δεν είναι αρκετά για να ξεσπιτώσεις οικογένεια.

Νομίζω ότι για λιγότερα από 40Κ δεν αξίζει να ασχοληθείς, εκτός αν σκοπεύεις να πας Λονδίνο μόνη σου και να συγκατοικήσεις, ώστε να σου μένουν κάποια χρήματα στην άκρη. Αν πεις ότι αφήνετε (με τον άντρα σου) δύο δουλειές στην Ελλάδα για να πάτε να δουλέψετε Λονδίνο με 35Κ ο καθένας, και να έχετε μαζί και το μωρό, είναι μεγάλο ρίσκο. Ένας τέτοιος μισθός ίσα-ίσα που πληρώνει ενοίκιο και τον παιδικό για το μωρό (και πάλι μόνο αν μένετε μακριά από το κέντρο, σε κανένα μικρό τριαράκι, σε όχι τόσο καλή περιοχή). Θα φτάνει ο δεύτερος μισθός για όλα τα άλλα σας έξοδα; Χλωμό.

Οπότε βασικά ναι, μια χαρά μίλησες.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ο ανδρας μου δεν θα εργαζεται καν.εδω ειναι σρρατιωτικος δεν ειναι οτι αν φυγουμε θα βρει κτ να κανει ςξω..επομενως αρχικα θα δουλςυω μονο εγω..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Oneiraki στο Λονδίνο τα 35K δεν ζουν οικογένεια. Ακόμα κι αν ο άντρας σου μείνει σπίτι με το παιδί ώστε να μην πληρώνετε παιδικό, δύσκολα θα τα βγάλετε πέρα. Για ποιότητα ζωής ούτε λόγος...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

oneiraki εχεις σκεφτει η εχεις κοιταξει εκτος Λονδινου για δουλειες? 35Κ μου φαινονται πολυ χαμηλα κ εμενα για Λονδινο. με πτυχιο θα επρεπε να σου προσφερουν τουλαχιστον 40Κ (για Λονδονο μερια κυριως)...συγνωμη δεν θυμαμαι ακριβως τι εχεις τελειωσει:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...