Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

ναι κοιταζω κ αλλου αλλα απλως τυχαινει τωρα που αυτος ειχε θεσεις εκει.εχω πτυχιο κ μαστερ στατιστικης.η δικαιολ του ηταν οτι συναδελφοι μου πληρωνονται σε αντιστοιχη θεση 30κ το οποιο ομως ειναι πλ χαμηλα.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το πτυχίο δεν έχει να κάνει, δεν κοστολογούνται έτσι οι δουλειές στην αγορά. Περισσότερο μετράει η εμπειρία σου και το είδος της θέσης. Υπάρχουν πάμπολλα άτομα με πτυχίο και μεταπτυχιακά που δεν βγάζουν πάνω από 25Κ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η θέση σου να μην έχει υψηλές αποδοχές. Για να πάρεις πάνω από 40Κ συνήθως πρέπει ή να δουλεύεις σε πολύ εξειδικευμένο πόστο ή να έχεις line management responsibilities.

Μπορεί ο κλάδος να μην πληρώνει τόσο καλά. Ίσως η ίδια δουλειά σε άλλο κλάδο να πληρώνει περισσότερο.

Μπορεί να μην έχεις αρκετή εμπειρία.

Μπορεί οι συγκεκριμένοι πράκτορες να μη δουλεύουν με υψηλόμισθους.

Χίλια δύο μπορεί.

Αν η εταιρεία σου είναι γνωστή, αυτό σίγουρα σου ανοίγει πόρτες, αλλά δεν βοηθάει να πάρεις μεγαλύτερο μισθό.

Τα μεγάλα πτυχία σίγουρα δεν σε βοηθούν να ανεβάσεις το κασέ σου, αντιθέτως σε κάποιες περιπτώσεις σου κλείνουν πόρτες. Μιλάω καθαρά για το χώρο των επιχειρήσεων, όχι της εκπαίδευσης, της ιατρικής κλπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ειναι απολυτο :) με πτυχιο κ ενα μαστερ μπορεις να εχεις απαιτησεις. κ η εμπειρια παιζει κ αυτη αναλογα με το τι ζηταει η καθε δουλεια...μπορω να σου δωσω πολλα παραδειγματα, αλλα δυστυχως δεν θα ειναι σχετικα με το αντικειμενο σου :) ισως δηλαδη να μην μπορω να σε βοηθησω κ να σε κατατοπισω μιας κ γνωριζω τον κλαδο της πληροφορικης καλυτερα.

εγω θα σου ελεγα να κυνηγησεις κ να δεις πιο εντατικα κ αλλες περιοχες εκτος Λονδινου. οχι στη μεση του πουθενα, αλλα πιο μακρια απο την πρωτευουσα :)

πχ αυτη η πολυεθνικη που δουλευεις, δεν προσφερει κατι ωστε να παρεις κατι σαν "μεταθεση" κ να ερθεις Αγγλια? η να στειλεις ενα letter of interest κατευθειαν στην εδω εταιρεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εψαξα ομως το μεσο μισθο της θεσης για λονδινο και ο κατωτατος ηταν 37κ ενω ο υψηλοτςρος 52..τι να πω..θα δουμε..οπως και να χει δεν θα δυγουμε για να ερθουμς εκει κ να δουλευω για το τιποτα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με πτυχίο, μάστερ, 9 χρόνια προϋπηρεσίας στην Ελλάδα, 2,5 χρόνια στην Αγγλία, και θέση senior IT analyst, παίρνω λιγότερα από 35.000. Το ανώτατο band για τη θέση μου είναι 38.000 αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει στο να έχετε μια αίσθηση τι μισθοί παίζουν εκτός Λονδίνου.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ονειράκι ναι... με τόσο μικρή προϋπηρεσία, είναι εξαιρετικά δύσκολο να ξεπεράσεις τα 35Κ (για κέντρο Λονδίνου μιλάμε πάντα).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

senior IT Analyst εχει περιπου 45Κ average μισθο....εκτος Λονδινου παντα αναφερομαι...πιο καλα κατεχω τα εκτος Λονδινου αχαχαχαχαχα...δεν το παω το Λονδινο κ δεν εχω ασχοληθει ποτε....

Link to comment
Share on other sites

αληθεια πικαμπου???? μου φαινεται ολιγον χαμηλος.....χμμμμμ..... :(

Oh yes! Η εταιρεία μου βέβαια δεν φημίζεται ότι είναι και καλοπληρωτής, αλλά γενικά ως εργοδότης είναι καλός (παίρνει χρόνια το Investors in People award) και υποστηρίζει (συνήθως) το work-life balance. Είμαι working mum και δεν είμαι και για να τρέχω σε άλλες πόλεις για δουλειά. Αυτή είναι 20 λεπτά από το σπίτι μου. Αν ήμουν ελεύθερη πάντως θα το είχα γυρίσει στο contracting, όπως κάνουν και αρκετοί συνάδελφοι με το που μάθουν λίγο τη δουλειά.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...