Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ΄μαι!!Ένα θα σας πω..η συνέντευξη σήμερα κράτησε ΜΙΑ ώρα!!!!Μιλάμε κουρκούτιασε το κεφάλι μου,χώρια που στην αρχή δεν καταλάβαινα τι μου λέγανε από την βαριά προφορά...Νομίζω πως πήγε καλύτερα από την προηγούμενη φορά,δεν ξέρω αν πήγε αρκετά καλά ώστε να με επιλέξουν για την 2η φάση που είναι για face to face αλλά είμαι ικανοποιημένη από τον εαυτό μου αυτή τη φορά. Στο μεταξύ αναμένω να δω και τι θα γίνει με αυτή στο Δυτικό Λονδίνο. Λογικά σε 2 βδομάδες το πολύ θα ξέρω αλλά θα επικοινωνήσω από βδομάδα με το πρακτορείο μήπως εχουν κάποιο feedback και μάθω νωρίτερα.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oneiraki διάβασα αυτό σήμερα και σκέφτηκα ότι μπορεί να σου φανεί χρησιμο. Καλή επιτυχία.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια & καλή σαρακοστή να έχουμε!Τι κάνετε?Θέλω τις συμβουλές σας!

Μου έστειλαν λοιπόν μαιλ από το πρακτορείο για την δουλειά στο δυτικό λονδίνο ότι θέλουν να με συναντήσουν από την εταιρία και ποια είναι η διαθεσιμότητα μου για τις επόμενες 2 βδομάδες.

Το θέμα είναι ότι α) δεν μπορώ να πάω γιατί δεν παίζει ρευστό και β) δεν θέλω να πάω γιατί δεν ξέρω καν τι μισθό δίνουν. Πως να πάω στα τυφλά?

Σκέφτομαι λοιπόν (και θέλω την γνώμη σας) να τους γράψω κάτι του στυλ ότι συνήθως κάνω την πρώτη συνέντευξη μέσω τηλ έτσι ώστε να δω αν η δουλειά καλύπτει τις προσδοκίες μου (το θέμα δεν είναι να τους κάνω αλλά και να μου κάνουν προφανώς!) ,οτι αντιλαμβάνονται ότι δεν είναι δυνατόν να πηγαίνω σε κάθε πρώτησ συνέντευξη που περνάω Αγγλία δεδομένου ότι περνάω από πολλές και επίσης το job description είναι ελλειπές (υπονοώντας ότι δεν αναφέρει καν μισθό κλπ) και δεν ξέρω αν μου κάνει. Τι λέτε?Πως θα μπορούσα να τα γράψω όλα αυτά για να μην φανεί αντιεπαγγελματικό?

Περιμένω τις απόψεις σας!!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν το έχεις γράψει παλαιότερα και δεν το έχω διαβάσει, αλλά για τι ακριβώς δουλειά μιλάμε?

Από ό,τι κατάλαβα, την επικοινωνία για τη συνέντευξη την είχες με το πρακτορείο, οπότε άνετα μπορείς νομίζω να τους τα πεις όλα αυτά που σκέφτηκες. Επίσης, μπορείς να τους ρωτήσεις για το μισθό, όπως επίσης για το αν γνωρίζουν αν έχεις σοβαρές πιθανότητες για τη δουλειά και ακόμη μήπως η εταιρεία σου καλύπτει τα έξοδα για τη συνέντευξη? Του άντρα μου π.χ. του τα κάλυψε η εταιρεία που τον κάλεσε για τη συνέντευξη, αφού βεβαίως είχαν προηγηθεί 2 άλλα στάδια τα οποία πέρασε με επιτυχία.

Μπορείς να τα συζητήσεις αυτά με το πρακτορείο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν το έχεις γράψει παλαιότερα και δεν το έχω διαβάσει, αλλά για τι ακριβώς δουλειά μιλάμε?

Επίσης, την επικοινωνία για τη συνάντηση την είχες με το πρακτορείο, ή την εταιρεία κατευθείαν?

Αν είναι π.χ. το πρακτορείο, τότε άνετα μπορείς νομίζω να τους τα πεις όλα αυτά που σκέφτηκες. Επίσης, μπορείς να τους ρωτήσεις για το μισθό κλπ.

Αν πάλι σε ειδοποίησε η εταιρεία κατευθείαν, εσύ και πάλι μπορείς να απευθυνθείς στο πρακτορείο και να τους ρωτήσεις καταρχήν για τα χρήματα, όπως επίσης για το αν γνωρίζουν αν έχεις σοβαρές πιθανότητες για τη δουλειά και ακόμη μήπως η εταιρεία σου καλύπτει τα έξοδα για τη συνέντευξη? Του άντρα μου π.χ. του τα κάλυψε η εταιρεία που τον κάλεσε για τη συνέντευξη, αφού βεβαίως είχαν προηγηθεί 2 άλλα στάδια τα οποία πέρασε με επιτυχία.

Μπορείς να τα συζητήσεις αυτά με το πρακτορείο.

Καλησπέρα!Η δουλειά αφορά ουσιαστικά στατιστικό αναλυτή σε μία μεγάλη (εγώ δεν την ήξερα να πω την αλήθεια) εταιρία έρευνας αγοράς (insight analyst).Έχει & εδώ Ελλάδα παράρτημα αλλά επίσης δεν το ήξερα καν!Η επικοινωνία γίνεται με το πρακτορείο και όχι με την εταιρία απευθείας.Εκείνοι μου κλείνουν θεωρητικά το ραντεβού (τουλάχ έτσι έγινε τις 2 προηγ φορά στις τηλεφωνικές συνεντεύξεις που προηγήθηκαν για άλλες θέσεις).Ο μισθός δεν αναφέρεται στο job description.Σκεφτόμουνα να προτείνω σαν εναλλακτική να γίνει μέσω skype..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, το κατάλαβα ότι γίνεται με το πρακτορείο, το ξαναδιάβασα μετά και διόρθωσα και το ποστ μου.

Θα μπορούσες πιστεύω να τους στείλεις ένα ευγενικό μαιλ στο οποίο θα τους λες αυτά που σε προβληματίζουν και να προτείνεις και τη συνέντευξη μέσω skype.

Το πρακτορείο, έχεις τρόπο να τσεκάρεις πόσο αξιόπιστο είναι? Πώς και σου προτείνει κατευθείαν να πας εκεί? Αυτά που σκέφτηκες εσύ άραγε δεν τους πέρασαν από το μυαλό, ή δεν τα θεώρησαν σημαντικά?

Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να απαντήσουν στο μέιλ με τις ερωτήσεις σου. Επίσης, αφού η εταιρεία έχει παράρτημα και στην Ελλάδα, θα μπορούσες ακόμη να πας κι εκεί πιθανόν για συνέντευξη...

Σου εύχομαι φυσικά ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κατάλαβα ότι γίνεται με το πρακτορείο, το ξαναδιάβασα μετά και διόρθωσα και το ποστ μου.

Θα μπορούσες πιστεύω να τους στείλεις ένα ευγενικό μαιλ στο οποίο θα τους λες αυτά που σε προβληματίζουν και να προτείνεις και τη συνέντευξη μέσω skype.

Το πρακτορείο, έχεις τρόπο να τσεκάρεις πόσο αξιόπιστο είναι? Πώς και σου προτείνει κατευθείαν να πας εκεί? Αυτά που σκέφτηκες εσύ άραγε δεν τους πέρασαν από το μυαλό, ή δεν τα θεώρησαν σημαντικά?

Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να απαντήσουν στο μέιλ με τις ερωτήσεις σου. Επίσης, αφού η εταιρεία έχει παράρτημα και στην Ελλάδα, θα μπορούσες ακόμη να πας κι εκεί πιθανόν για συνέντευξη...

Σου εύχομαι φυσικά ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Πως θα μπορούσα να τσεκάρω την αξιοπιστία του?Δεν ξέρω αν θα είχε νοήμα να προτείνω συνέντευξη εδώ Ελλάδα αφού είναι για Αγγλία η θέση.Θα δω πως να συνταξω το μαιλ έτσι ώστε να μην φανεί περίεργο..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε ονειράκι, αν οι επικοινωνίες σας είναι κυρίως μέσω ημέιλ, μήπως δεν έχουν καταλάβει ότι είσαι στην Ελλάδα; Σοβαρά μιλάω.

Δεν είναι λογικό να περιμένουν να έρθεις από την Ελλάδα για πρώτη συνέντευξη, εκτός αν σου πληρώνουν τα εισιτήρια. Και ειδικότερα δεν είναι λογικό να περιμένουν να πας για συνέντευξη χωρίς να ξέρεις το μισθό. Εγώ χωρίς μισθό δεν μιλάω ούτε θεωρητικά. Είναι πολύ περίεργο να μην σου δώσουν έστω ballpark figure γιατί αυτά ο πράκτορας τα ξέρει. Είναι το πρώτο πράγμα που ρωτάει.

Μήπως να έπαιρνες ένα τηλέφωνο και να το συζητούσες με τον πράκτορα; Δια τηλεφώνου είναι πιο εύκολο να ελιχθείς.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Για να ελέγξεις κατά κάποιον τρόπο την αξιοπιστία του πρακτορείου, πήγαινε στο www.google.co.uk και ψάξε για το όνομα του πρακτορείου + review ή ρώτα σε κάποιο φόρουμ σχετικό με την ειδικότητά σου.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Όχι Biggi ξέρουν πως είμαι Ελλάδα. Έχουμε μιλήσει τηλεφωνικά με το πρακτορείο για relocation κλπ κλπ.Δεν ξέρω τι μπορεί να σκέφτονται τώρα..Θα τους στείλω μαιλ αργότερα με΄σα στη μέρα να δούμε..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...