Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Πληροφορίες σχετικά με Λονδίνο -μετακόμιση λόγω δουλειάς


oneiraki

Recommended Posts

Καλή μου ναι, 25-27.000 ετησίως για Λονδίνο είσαι μεροδούλι μεροφάι στην ουσία. Πιο έξω είναι ένα αξιοπρεπές μεροκάματο.

Εάν όμως σκοπεύεις να μείνεις Λονδίνο, δουλειά κάτω από 40.000 δεν την εξετάζουμε καν :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

egw eimai panta ths apopshs oti ola exartontai. nai ta lefta auta einai liga gia londino alla an theleis na fugeis k xereis pws argotera tha vreis eukola douleia me kala lefta (p.x o tomeas sou plhrwnei kala kai exei zhthsh) tote isws na einai ena vhma gia na apokthseis uk based experience pou zhtoun polles etairies.

edw epeidh ola kinountai grhgora mporeis se 6 mhnes na allaxeis douleia afou exeis apokthsei thn topikh empeiria.

good luck sth sunenteuxh!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νατάσα.Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά επειδή δεν είμαστε μόνο εγώ και ο καλός μου δεν θα φεύγαμε οικογενειακώς αν δεν βρω κάτι καλό που να αξίζει.Δεν έχουμε αποφασίσει ότι θα φύγουμε πάσει θυσία επομένως νομίζω πως ακόμη τουλάχιστον έχω την πολυτέλεια να απορρίψω κάτι που δεν μου αρέσει..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή μου ναι, 25-27.000 ετησίως για Λονδίνο είσαι μεροδούλι μεροφάι στην ουσία. Πιο έξω είναι ένα αξιοπρεπές μεροκάματο.

Εάν όμως σκοπεύεις να μείνεις Λονδίνο, δουλειά κάτω από 40.000 δεν την εξετάζουμε καν :)

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης να πω ότι δεν είναι τόσο εύκολο να μεταπηδήσεις από μια κακοπληρωμένη δουλειά σε μια καλοπληρωμένη, γιατί ο νέος εργοδότης συνήθως ζητάει τον προηγούμενο μισθό σου και αναλόγως σου κάνει προσφορά. Σαφώς μπορείς να χτυπήσεις στο μέλλον καλές δουλειές (πάνω από 40Κ) αλλά αν ξεκινήσεις με 25Κ θα σου πάρει περισσότερο χρόνο απ' ό,τι αν ξεκινήσεις με 35Κ... και στο μεταξύ τα έξοδα θα τρέχουν.

Επιπλέον ένας λόγος να μην ξεκινήσεις με λιγότερα από 34Κ είναι ότι τα 35Κ+ είναι το ορόσημο της ανώτερης φορολόγησης, οπότε αν ξεκινήσεις π.χ. με 32Κ και μετά πας στα 35Κ, με την αλλαγή του συντελεστή φορολόγησης από 20% σε 40% η αύξηση που θα πάρεις θα είναι πολύ μικρότερη οπότε θα "ζεις με λιγότερα" για αρκετά χρόνια μέχρι να σπάσεις το φράγμα των 40Κ.

Αν οι συνεντεύξεις είναι με πρακτορεία και όχι με εργοδότες, τότε κράτα μικρό καλάθι, ειδικά αν έχεις προφίλ στο Linkedin.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Biggi. H πρώτη συνέντευξη που έκανα ήτανε με το πρακτορείο και μετά έκανα και με τον πελάτη και αυτή η συνέντευξη τώρα είναι επίσης με πελάτη αφού προηγήθηκε συνέντευξη με το πρακτορείο.ξέρεις ερωτήσεις τύπου πόσο μισθό θέλω,αν σκέφτομαι να μείνω αγγλία κλπ κλπ..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

oneiraki, ακούγεσαι πολυ γλυκια! Για τις δουλειές δεν ξέρω να σε κατευθυνω κατάλληλα, τα κοριτσια ξερουν πιο πολλα, όμως σου εύχομαι οτι καλύτερο απο καρδιάς!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!<3


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Biggi. H πρώτη συνέντευξη που έκανα ήτανε με το πρακτορείο και μετά έκανα και με τον πελάτη και αυτή η συνέντευξη τώρα είναι επίσης με πελάτη αφού προηγήθηκε συνέντευξη με το πρακτορείο.ξέρεις ερωτήσεις τύπου πόσο μισθό θέλω,αν σκέφτομαι να μείνω αγγλία κλπ κλπ..

Το ξέρεις σίγουρα ότι η δεύτερη συνέντευξη είναι με τον πελάτη; Δηλαδή μπορείς να δεις το τηλέφωνο από το οποίο σε καλούν και να το επιβεβαιώσεις; Σου έχουν στείλει κάποιο ημέιλ από εταιρικό λογαριασμό; Ρωτάω γιατί πολλά ακούμε τελευταία... και οι ερωτήσεις αυτές περί μισθού και παραμονής στη χώρα γίνονται συνήθως από το πρακτορείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι και αυτή τη φορά και την προηγ μου έδωσαν το όνομα αυτού που θα μου τηλ και το έψαξα και είδα ότι όντως είναι από την εταιρία. Στην 1η συνέντευξη φαινότανε κανονικά και νούμερο από το οποίο με κάλεσαν..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ πάντως έχε μια έννοια. Όπως βρήκες εσύ το όνομα μπορεί να το βρει και οποιοσδήποτε άλλος, να σε πάρει και να σου πει είμαι ο κύριος τάδε και σας τηλεφωνώ από την εταιρία τάδε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αύριο!!!!Στις 12 το μεσημέρι!Χθες με πήρανε πάλι από το πρακτορείο -μιλάω με 3 διαφορετικά άτομα από εκεί!- για μία άλλη θέση στο Δυτικό Λονδίνο αλλά δεν είχε λεπτομέρειες για μισθό κλπ..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...