Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χρονια πολλα σε ολα τα ομορφα κοριτσακια!

Αφροδιτακι μου οπως σου εξηγησα και στο μηνυμα, δεν καταφερε να παρει αδεια ο αντρας μου αλλα πιστευω στο επομενο διαστημα θα κατεβουμε σιγουρα! Εν αναγκη θα κατεβω μονη μου με το ΚΤΕΛ (σοβαρολογω)! ;)

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Φιλακια! :D

άντε κατέβα να πάμε για καφέ.....και το κτέλ μια χαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω που κατεβηκα μεγ.παρασκευη δεν προλαβα να κανω τιποτα ...γι αυτο δεν εστειλα μνμ αφροδιτη μου....την κυριακη του πασχα ημουν στο χωριο του αντρα μου και την δευτερα φυγαμε γιατι δουλευε ο αντρας μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες μωρε κοπελιες!

Τι καιρο κανει εκει κατω; Εμεις σημερα εχουμε ηλιο.. Ευκαιρια για βολτες..

Το απογευματακι εχουμε παρτυ (ενα παιδακι απο το σταθμο)..

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τσα! Περασα να πω ενα "γεια" κι εδω.. Περιμενω να ζεστανει νερο ο θερμοσιφωνας για να τακτοποιησω τη μικρη..

Ελπιζω να ειστε καλα και να εκμεταλευτηκατε το Σ/Κ στο επακρο!

Καλη εβδομαδα να εχουμε ολες κοριτσακια μου!

Φιλακια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σου κοριτσακι μου! :)

Περαστικουλια σας και μαλιστα γρηγορα.. Κριμα με τοσο ομορφο καιρο να μενετε μεσα και ειναι λογικο να υπαρχει γκρινια απο την κλεισουρα...

Εμεις καλα σε γενικες γραμμες... Βλεπεις και απο το φατσοβιβλιο τα νεα μου.. ;)

Τρεξιμο πολυ, κουραση ακομα περισσοτερη αλλα εχω βρει ισορροπιες και μου αρεσει η τωρινη μου κατασταση...

Οπως θα ξερατε φανταζομαι, ο αντρας μου επιασε και 2η δουλεια και ειμαι μονη απο το πρωι ως το βραδυ..

Με τη μικρη αντιμετωπισα λιγη δυσκολια στις αρχες, μου εκανε και μια παλινδρομηση στη νυχτερινη πανα, αλλα τελος καλο - ολα καλα, επανηλθαμε.. Βουτηξα στα βαθια, αλλα ευτυχως για εμενα, ειχα λιγους ανθρωπους μα καλους διπλα μου που με βοηθησαν ειτε με την καθοδηγηση τους (οπως ο παιδοψυχολογος του σταθμου) ειτε με το να ειναι απλα "εκει" για εμενα και εστησα την καθημερινοτητα μας απο την αρχη...

Πλεον για να σας δωσω μια "εικονα" απο τη ζωη μας δεν υπαρχει καν ο ορος "καθομαι" αν και πηρα την αποφαση απο μονη μου να σταματησω τη δουλεια καθως μου ετρωγε στιγμες απο τη μικρη με την εννοια πως ημουν πολυ κουρασμενη μετα και δεν της εδινα το 100% απο εμενα... Ετσι, εφοσον εχω τακτοποιησει καποιες εκκρεμμοτητες και ο αντρας μου δουλευει 2 δουλειες, παραιτηθηκα..

Η μερα μας ξεκινα γυρω στις 7, οπου σηκωνομαστε και ξεκιναμε χαλαρα τις ετοιμασιες για να φυγει η μικρη για το σχολειο.. Το σχολικο φτανει γυρω στις 9 παρα και μετα ξεκινα ο μαραθωνιος για εμενα, αφου καθαριζω/συμμαζευω/πλενω/μαγειρευω μεχρι καποια ωρα και μετα φευγω για μαθημα οδηγησης (οταν με το καλο το παρω θα σας ενημερωσω να κρυβεστε τις ωρες που θα βγαινω στο δρομο :lol:).. Αν δεν εχω μαθημα οδηγησης, ολο και κατι θα εχω :-P οποτε μαζευομαι σπιτι λιγο πριν γυρισει η μικρη.

Το μεσημερι εκεινη κοιμαται κι εγω τσιμπολογαω και ξαπλωνω για να ανακτησω δυναμεις.. Στις 4 τη σηκωνω -για να κοιμαται ευκολα τα βραδυα- και αφου την ταϊσω φορτωνομαι σαν γαϊδουρι με τα πραγματα μας και βγαινουμε εξω... Εχουμε παει ΠΑΝΤΟΥ.. Κυριολεκτω.. Δεν υπαρχει παιδικη χαρα/παρκο/μερος με γκαζον που να ΜΗΝ εχουμε παει... Ειτε μονες μας ειτε με παρεα.. Γυρω στις 8 μαζευομαστε σπιτι, οπου ξεκιναμε ρουτινα.. Μπανακι, μασαζακι, γιαουρτακι, πλυσιμο δοντια, τσισα, παραμυθακι στο κρεβατι της και νανι..

Κι εκει ξεκιναει η happy hour της Φαιης, οπου ανοιγω υπολογιστη, βαζω στο σιγανο τα τραγουδακια μου, ανοιγω τα βιβλια μου, φτιαχνω το φαγακι μου και αρααααααααααααζω! :D Εχω και μια τρελογκα φιλη στο τσατ και ξενυχταμε παρεακι.. :lol: Μετα, μπανακι ή ντουζακι και υπνο αφου σηκωσω τη μικρη πριν πεσω για τσισα (καπως ετσι ΞΑΝΑκοψαμε τη βραδυνη πανα)..

Κατα τα αλλα ησυχιες.. Φτιαχνουμε κανενα παγωτακι με τη μικρη, το τσακιζουμε, ανεβαινουμε στην ταρατσα μας και δινουμε σχηματα στα συννεφα, καναμε και μια εξορμηση στην παραλια πριν καμμια εβδομαδα (η μικρη μπηκε μεχρι την κοιλια, εγω μεχρι τις γαμπες :lol:)..

Αλλα δεν εχω να σας πω.. Και ολο αυτο το λογυδριο ειναι επειδη θα ξαναμπω σε κανενα μηνα παλι (και βαλε :lol:) και ηθελα καπως να σας βαλω στην καθημερινοτητα μου..

Δυσκολα πολυ κορες, αλλα αντεχουμε.. Και θα αντεξουμε για πολυ ακομα.. Μια συνηθεια ειναι ολα! ;)

Ευχομαι να ειστε ολες καλα... Και γενικα και ειδικα...

Κι οσες ειναι εδω και οσες ειναι κατω...

Τα φιλια μου και την αγαπη μου φιλεναδιτσες!

Take care!

Τα ξαναλεμε ε; :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα κουραγια φιλεναδα να προσεχετε και να περνατε καλα....δεν πειραζει που σταματησες την δουλεια ....θα εχεις περισσοτερο χρονο για την μικρη....καλα ο αντρας σου ειναι τυχερος που βρηκε 2η δουλεια....εμενα ψαχνει αλλα δεν μπορει να βρει....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε;;;;έχω πολλές μέρες να μπω.....

είχα και εγώ την μικρή μου άρρωστη...μου ανέβασε πυρετό το καημένο και τρέχαμε σε γιατρούς, εξετάσεις αίματος, ούρων και τα σχετικά...τελικά ήταν κάποιος ιός που δεν έβρισκε συγκεκριμένο έδαφος να πολλαπλασιαστεί και έκανε σαν σύμπτωμα τον πυρετό...πήραμε αντιβίωση και ευτυχώς όλα καλά.....

εγώ τρέχω με τις ετοιμασίες για το σπίτι...μετακομίζω σε λίγο καιρό και τρέχω και δεν φτάνω...

έχει φέισμπούκ;;;;εκεί μπαίνω πιο συχνά....

σας στέλνω πμ και μου κάνετε add...φιλιά σε όλες και σας περιμένω να πιούμε καφέ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα κοριτσια βλεπω τα νεα σας κατα καιρους λοιπον στις 2 ιουλιου κατεβαινω και εγω με τα σκαθαρακια μου στον πυργο στη σπιαντζα συγκεκριμενα...μακαρι να γνωριστουμε απο κοντα...φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσουδια μου! Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Ειρηνη καλως ηρθες! (Εγω βεβαια κακως σε καλωσοριζω καθως το καφε με βλεπει με τα κυαλια πλεον, αλλα δεν πειραζει :D).. Σημερα μετακομιζεις απο οσο βλεπω στο μηνυμα απο πανω μου; Ολα καλα να πανε, με το δεξι στο καινουριο σας σπιτι!

Οι υπολοιπες που βοσκετε;

Εμεις καλα κορες μου! Δοξα την Παναγια!

Με τη μικρη εχουμε γινει αυτοκολητακια, ο μπαμπας μας εξακολουθει να δουλευει ολημερις κι οληνυκτις.. Εχουμε βρει ρυθμο ομως πλεον και δεν ζοριζει η μια την αλλη.

Σημερα θα κανουμε το 19ο μας μπανακι! Εχουμε γινει σαν γυφτακια και οι δυο..

Νεα συνταρακτικα δεν εχουμε.. Περιμενω να κλεισει ο σταθμος στις 26 και να απολαυσουμε καλοκαιρακι!

Ψαχνομαι γενικως για πραγματακια που θελω να κανουμε απο Σεπτεμβρη με τη Μαρω μου αλλα προς το παρον απλως ζω το σημερα! :wink: Γενικα ο Σεπτεμβριος ειναι φορτωμενος μηνας με πολλα.. Εχουμε να κανουμε κι ενα εμβολιακι που το αφησαμε πισω εν οψει καλοκαιριου..

Θελω πολλα να σχολιασω αλλα ο χρονος μου ειναι για ακομη μια φορα περιορισμενος!

Οι περισσοτερες με βλεπετε και στο φατσοβιβλιο να σχολιαζω τα κακως κειμενα της πολιτικης περισσοτερο αλλα και διαφορα που συμβαινουν στην καθημερινοτητα μας.. Οποτε μεσες - ακρες ξερετε το παρεακι του φατσοβιβλιου πως ειμαστε καλα σε γενικες γραμμες!

Ευχομαι το ιδιο και για εσας!

Παρτε και αυτο το υπεροχο τραγουδακι για συντροφια μεχρι να τα ξαναπουμε!

iyY5QMf41dk

Φιλακια σε ολες και ακομα περισσοτερα στα υπεροχα μερη μας! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα ειμαστε κι εμεις ειχα κατεβει το προηγουμενο σαββ/κυριακο αλλα δεν προλαβα να παρω καμια σας τλφ....ετρεχα με συμβολαιογραφικα.....

φετος δεν εχει διακοπες στο θολο....εμεινε ο συζυγος χωρις δουλεια!!!!

κι εγω συμβασιουχα με 600ε που να παμε?? αστα να πανε....την υγεια μας να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολες!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Εμεις νεα σπουδαια δεν εχουμε.. Τα κλασσικα (οπως καθε Καλοκαιρι): βολτες, μπανια, σουρτα - φερτα :lol: Καλη φαση, βγαινει ολη η μαυριλα του χειμωνα ετσι..

Πριν λιγες μερες η μικρη μας "κουβαλησε" γαστρεντεριτιδα, η οποια περασε με 2 καψουλες ομοιοπαθητικης. Δεν εδωσα ουτε ηλεκτρολυτες, ουτε αντιβιωση που ηθελε ο παιδιατρος. Μονο το βασικο -συμφωνα με την ομοιοπαθητικο μας- επι 2 ημερες και παπαλα! Μιλαμε δεν το πιστευα! Τωρα ή που την περασε τελειως ξωφαλτσα, ή που δουλεψε μια χαρα η ομοιο.. Εγω παντως που με κολλησε, γονατισα..

Κατα τα αλλα ησυχιες.. Φιλοξενουμε τον κουνιαδο μου εδω και μια εβδομαδα (περιπου), τον μικροτερο απο τους 3.. Καλα ειναι, προσεχει και τη μικρη ΠΟΛΥ και βγαινει η μερα ανετα.. Εχθες -ενεκα ωραριου του μπαμπα-, ειχαμε παει απο το μαγαζι που δουλευει να φαμε.. Και μπορω να πω πως εφαγα (ε-φ-α-γ-α ομως), αφου ειχα τον κουνιαδο μαζι να τρεχει εκεινος πισω απο την πιτσιρικα! ;)

Διακοπες εμεις μετα τις 10/08.. Αρχικα Πατρα, μετα Αμαλιαδα, μετα μια περατζαδα απο Κακοβατο και επιστροφη πισω για σουπερ καταστασεις που εχουμε οργανωσει! :D

Αυτα τα ολιγα και περιεκτικα!

Θωμαη να χαιρεσαι τον αντρα σου! Να τον καμαρωνετε σαν τα ψηλα βουνα τον μπαμπα σας! :D Κι οσο για τα υπολοιπα τι να πω.. Ετσι που μας καταντησανε... Την ξερεις τη γνωμη μου.. :( Ευχομαι να βρεθει κατι αλλο, καλυτερο αν γινεται, πολυ - πολυ συντομα!

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια στο αυγουστιατικο ερειπωμενο καφε! :D Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Γιωτουλα να σου ζησει κοριτσαρα το νεο μελος! Να ειναι παντα γερο και καλοτυχο! Καλο σαραντισμο να εχεις! :D

Εμεις κορες ησυχα.. Το Μαρακι μεγαλωνει και θεριευει.. Πλεον σηκωνεται το πρωι, της φτιαχνω το πρωινο της (νομιζω κοψαμε δια παντως το γαλα, πλεον τρωει κανονικο γευμα το πρωι που περιλαμβανει ειτε ψωμι με βουτυρο + μελι, ειτε κεϊκ, ειτε τυροπιτα (δικια μου), ειτε κοτοπιτα (παλι δικια μου), ειτε αυγο (ή βραστο, ή ματι ή ομελεττα) + 1 ποτηρι τιγκα στιμμενο πορτοκαλακι.. Ο παιδιατρος λεει ολα καλα, εσεις τι δινετε στα παιδακια σας το πρωι;

Γμτ εχω θεμα με το φαγητο της μικρης.. Τρωει πλεον κιμα σε ολες του τις μορφες (ακομα και ζυμαρικο με κιμα) αλλα τα υπολοιπα τα κανει νιανια και τα φτυνει.. Π.χ. κοτοπουλακι ή μοσχαρι ή λοιπα φαγητα ουτε να τα φτυσει καθως επισης και οσπρια.. Τα δικα σας τρωνε; Η Μαρια εκτος απο οσα περιεγραψα παραπανω τρωει ενα σκασμο φρουτα (σταφυλια, ροδακινα, γερμαδες, νεκταρινια, βερυκοκα), γιαουρτακι και στη χαση και στη φεξη κανενα δημητριακο..

Με τους σταθμους παλι τι εγινε ρε 'σεις; Θωμαη ειχες κανει αιτηση;

Εμας μας την απορριψανε εξαρχης γιατι η καρτα ανεργειας μου βγηκε μετα απο την προκυρηξη (καλως με κοψανε δηλ. αφου ηταν απο την αρχη ξεκαθαρος ο ορος).. Αλλα το υπολοιπο που εγινε μετα, δεν το χωραει ο νους μου..... Αφησανε τοσες οικογενειες ξεκρεμαστες οι αλητες! Κι ενταξει εγω και ορισμενοι απο τους υπολοιπους θα τη βρουμε την ακρη... Οι γονεις που δεν εχουν αλλη λυση και τους την κοψανε κι εκεινη; Ντροπη τους πραγματικα!

Κατα τα αλλα τα γνωστα... Βολτες απο 'δω, βολτες απο 'κει, βολτες περα - δωθε! :lol:

Θα ειμαι Αμαλιαδα 14/08 - 17/08 και μετα Κακοβατο για λιγο.. Οποιες θελετε, το κινητο μου το εχετε! :wink:

Σας φιλω ολες ευχομαι να περνατε ομορφα οπου κι αν βρισκεστε, ο,τι κι αν κανετε! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλα μπανακια απο μενα

να εχετε ενα τελειο καλοκαιρι...θωμαι συμπασχω μαζι σου σε καταλαβαινω απολυτα...και εμενα ο αντρουλης μου ειναι ανεργος και εγω με ημιαπασχοληση...ευτυχως πηραν το μικρο μεσω του εσπα...α και δεν μετακομισα απλα διακοπες πηγα χθες γυρισα απο πυργο...φιλια σε ολες σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...