Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μπορώ να κταλάβω γιατί δεν κάνει επικόλληση.... Δε θυμάμαι να έκανα κάτι διαφορετικό.

δε πειραζει μην αγχωνεσαι θα το κοιταξω καποια αλλη στιγμη γιατι τωρα βαριεμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!πωπωπω!!!ποσο καιρο ειχαμε να γραψουμε στο τοπικ μας;;;;;;τα γραψαμε ομως μαζεμενα!!!!!!!χαχαχα

εμεις ειμαστε καλα.σημερα βγηκαμε απο το ριο οπου νοσηλευαμε το βρεφακι μου με ρινιτιδα......ευτυχως τελος καλο ολα καλα!!!αντε τωρα που μαζευτικα σπιτακι μου να τα λεμε!!!!!!φιλακια!!!!!!

ααα!!!!και για να ξανασυστηθουμε με λενε γιωτα ειμαι 31(αρετη εχεις παρεα βρε)εχω δυο κορουλες (22 μηνων και 2 μηνων)και εναν καταπληκτικο αντρα τον γιαννακο μου που ειναι 38 χρονων.ειμαι νοσηλευτρια και ο αντρας μου χειριστης γερανου.μενω στην αμαλιαδα τα τελευταια 3 χρονια.ειμαι αθηναια γεννημα θρεμα,οι ριζες της μαμας μου ειναι απο το βαρθολομιο.εκανα και εγω την κινηση και εγκατελειψα το κλεινον αστυ και να΄μαι στην αμαλιαδα!!!!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου, τι κάνεις; Να σου ζήσει το μωράκι (δεν στα είπα) και περαστικά! Μοιάζουμε σε πολλά ε; τα μωρά μας έχουν την ίδια διαφορά ηλικίας, έχουμε περίπου την 'ιδια διαφορά ηλικία από τους άντρες μας και φυσικά... την Αμαλιάδα! χαχαχα!

Ναι ρε παιδιά, να πάρει μπρος το τόπικ μας, μην το εγκαταλείψουμε! να λέμε τα νέα μας, προβληματισμούς, ανησυχίες, ό,τι θέλουμε τεσπα...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!

Το μικρο τερατακι μολις αποκοιμηθηκε, πραγμα που σημαινει πως στις 2μιση θα ειναι ορθιο... :mad: Δεν μπορεσα να αντεξω αλλη γκρινια πραγματικα.. Εχθες και σημερα μας εχει διαλυσει... :evil:

κοριτσια καλησπερα και απο εμενα!πωπωπω!!!ποσο καιρο ειχαμε να γραψουμε στο τοπικ μας;;;;;;τα γραψαμε ομως μαζεμενα!!!!!!!χαχαχα

εμεις ειμαστε καλα.σημερα βγηκαμε απο το ριο οπου νοσηλευαμε το βρεφακι μου με ρινιτιδα......ευτυχως τελος καλο ολα καλα!!!αντε τωρα που μαζευτικα σπιτακι μου να τα λεμε!!!!!!φιλακια!!!!!!

ααα!!!!και για να ξανασυστηθουμε με λενε γιωτα ειμαι 31(αρετη εχεις παρεα βρε)εχω δυο κορουλες (22 μηνων και 2 μηνων)και εναν καταπληκτικο αντρα τον γιαννακο μου που ειναι 38 χρονων.ειμαι νοσηλευτρια και ο αντρας μου χειριστης γερανου.μενω στην αμαλιαδα τα τελευταια 3 χρονια.ειμαι αθηναια γεννημα θρεμα,οι ριζες της μαμας μου ειναι απο το βαρθολομιο.εκανα και εγω την κινηση και εγκατελειψα το κλεινον αστυ και να΄μαι στην αμαλιαδα!!!!!!

Γιωτουλα πολυ χαρηκα που ξαναδιαβασα νεα σου μετα απο τοσο καιρο! Να σου ζησει το μικρακι, να ειναι παντα γερο και καλοτυχο και ευχομαι η ρινιτιδα να ειναι το τελευταιο πραγμα που το ταλαιπωρησε! Εχω τελειωσει ΤΕΕ νοσηλευτικης εγω, μανικι το επαγγελμα μας ε?

Ευχομαι να διαβαζουμε πιο συχνα νεα σου! :D

Ναι ρε παιδιά, να πάρει μπρος το τόπικ μας, μην το εγκαταλείψουμε! να λέμε τα νέα μας, προβληματισμούς, ανησυχίες, ό,τι θέλουμε τεσπα...

Συμφωνω απολυτα, να μιλαμε κοριτσια.. Ειναι ωραια τα μερη μας και μας φευγει λιγο η ζηλιτσα στις υπολοιπες οταν μιλαμε με εσας εκει κατω! ;)

Κατα τα αλλα καλα.. Ηρεμια - ταξη και ασφαλεια! :-P

Φιλακια σε ολες!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε;εμεις γυρισαμε απο την θαλασσα πριν καμια ωρα.:Dβεβαια δεν ηταν και τοσο καλη.κρυα και λιγο βρωμικη.φυσουσε και δεν ειχε καθολου ηλιο με αποτελεσμα να κρυωνεις οταν εβγαινες....(οποτε μην ζηλευετε σημερα δεν ηταν καλα!!!!!!:lol::lol::lol:)τεσπα καλα ηταν! απο το τιποτα κατι ηταν και αυτο!!!

φαιη μου υπομονη!θα μεγαλωσουν οι τυραννοι μας και θα ηρεμησουν!!!!(λεμε τωρα)και λεω υπομονη για να το ακουω και εγω!χιχιχι οσο για το επαγγελμα μας μονο μανικι ειναι;;;;;θα ελεγα κατι χειροτερο αλλα θα φαω καρτα:twisted:.δεν ξερω αν εχεις εργαστει πανω στο αντικειμενο για να δεις ποσο μα ποσο ωραια ειναι!!!!!!!!!:twisted::twisted::twisted:εγω το εχω πει.ειναι απο τα χειροτερα επαγγελματα για γυναικες....τι θα κανω οταν γυρισω στην υπηρεσια με τα παιδακια μου;;;;που θα τα αφηνω τις νυχτες;;;;;ας μην τα σκεφτομαι απο τωρα γιατι απογοητευομαι και στεναχωριεμαι πολυ....το καλυτερο επαγγελμα ειναι δασκαλα-καθηγητρια.πενθημερο πρωινο 4 - 5 ωρες δουλεια σ/κ εξω χριστουγεννα πασχα καλοκαιρι ξεκουραση....και περνουμε τα ιδια λεφτα εμεις που δουλευουμε κυκλικο ωραριο σ/κ γιορτες....αυτα ειναι....στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα.....

αρετη μου ειδες τελικα ποσα κοινα εχουμε;;;;

ναι βρε κοριτσια να βρεθουμε οταν ερθετε και εσεις κατω!!!!!!

σας φιλω!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επαφη μου με το αντικειμενο μας Γιωτα μου περιοριστηκε στις ημερες που πηγαιναμε με το ΤΕΕ στο νοσοκομειο για πρακτικη και για ενα μικρο διαστημα που δουλεψα σε ιδιωτικο γηροκομειο...

Ενα εχω να πω: Η νοσηλευτρια ειναι ο χαμαλης του νοσοκομειου... Ειδικα τις ημερες που ειχε εφημερεια και τρεχανε ολοι πανικοβλητοι, πεφτανε επανω μας απο ευθυνες γιατρων (αιμοληψιες, ουροκαθετηρες κλπ.) μεχρι χρεη βοηθων θαλαμου (να στρωσουμε κρεβατια, να φτιαξουμε γαζες και σετ προς αποστειρωση).. Τα παντα ολα..Μιλαμε για ξεπατωμα και φυσικα ποτε δεν ακουγες ενα ευχαριστω.. Τα ευχαριστω πηγαινανε ολα στους θεραποντες ιατρους που ερχοντουσαν, εξεταζαν, εδιναν εντολες και εφευγαν..

Αλλα και τι να κανεις? Να πεις "οχι" δεν ειναι στις αρμοδιοτητες μου? Αυτο ειναι επαγγελμα ανθρωπιας, κοιτας πως θα γινει να βοηθησεις τους αρρωστους και οχι να πληρωσουν εκεινοι τα σπασμενα αλλων!

Καλο κουραγιο κοριτσακι μου με τις βαρδιες.. Ακομα κι αυτο να συνηθισεις, ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις πως ΙΣΩΣ να μη σχολασεις την ωρα που πρεπει.. Γιατι αν σκασει περιστατικο την ωρα που ειναι να φυγεις, φυσικα δεν φευγεις.. Το ωραριο μας ειναι ανοικτο, αλλα ουτε αυτο εκτιμαται.. Και παρολο που η ελλειψη προσωπικου θεριζει και τα νοσοκομεια χρηζουν απο επαγγελματιες υγειας, οι προσληψεις ειναι απειροελαχιστες.. Καλο κουραγιο σου ευχομαι για ακομα μια φορα!

Οσο για τη θαλασσα..... Ας ημουν εκει για λιγες μερες, κι ας ηταν κρυα και βρωμικη και ας φυσουσε κι απο πανω!! ;)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ τα ξερω ολα αυτα φαιη μου πολυ καλα!!!!!τα εχω νιωσει στο πετσι μου.ειμαι 9 χρονια στο επαγγελμα(1 μιση σε μεγαλο ιδιωτικο στην αθηνα,4 μιση σε μεγαλο δημοσιο στην αθηνα και τα τελευταια 3 εδω)τα εχω δει ολα αυτα και απο την καλη και απο την αναποδη.....φτυνω τον κορφο μου....δεν βλεπω την ωρα που θα παρω συνταξη(λεμε τωρα οτι θα φτασουμε μεχρι εκει για να παρηγορουμαι:lol::lol::lol: ) η την ωρα που θα κερδισω το τζοκερ (αυτο που δεν παιζω :tongue::lol::lol::lol:)για να μην χρειαστει να πατησω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ το ποδαρακι μου εκει μεσα!!!!!!!!!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Αργεις πολυ για συνταξη Γιωτακι, εισαι πολυ νεα ακομα!!! Αλλα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πιασεις το τζοκερ και να γλιτωσεις!!! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

ε να ειδες;κατι τετοιες ωρες ηθαλα να ημουν γιαγιακα:lol::lol::lol:

ευχαριστω για την ευχη σου αλλα δεν την βλεπω να πιανει!!!!!για να κερδισεις πρεπει να παιζεις και εγω δυστυχως δεν παιζω!!!!!!!:tongue:


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σκατα μερα ξημερωσε και για εμας....

Το πρωι πηγαμε να πληρωσουμε το ποσο των 400 ευρω που ηθελαν απο την εταιρεια φυσικου αεριου προκειμενου να μην αφαιρεσουν τον μετρητη. Τα δωσαμε και μας ενημερωνει η υπαλληλος πως η παροχη φυσικου αεριου εχει διακοπει λογω των ληξιπροθεσμων οφειλων και πως τωρα που πληρωσαμε θα πρεπει να ερθει τεχνικος να κανει την επανασυνδεση και οταν γινει αυτο (θα μας καλεσουν) θα πρεπει να δωσουμε +100 ευρω τελη επανασυνδεσης.................................

Φευγουμε απο εκει και λεμε δεν παμε να πληρωσουμε τον παιδικο σταθμο? (Μεχρι τωρα τα δινω στην κοπελα του σχολικου και μου βαζουν την αποδειξη στην τσαντουλα της Μαριας). Μπαινουμε στον παιδικο σταθμο, χαιρεταμε και μας βλεπει η Μαρια απο τη μεσα αιθουσα που καθοντουσαν σε κυκλο και κατι εφτιαχναν και τρεχει καταπανω μας με ενα παραπονο..... :-( Στην αρχη νομιζαμε πως σκεφτηκε οτι θα την παρουμε απο το σταθμο και γι' αυτο αντεδρασε ετσι. Στη συνεχεια ομως, πηγε στην πορτα και ελεγε "παμε βολτα" και εκει σφιχτηκε η καρδια μου. Τελικα της απεσπασε την προσοχη η Ρενα και την καναμε με ελαφρα.... Μου εκανε εντυπωση που κρατιοταν να μην κλαψει μπροστα στα αλλα παιδακια.. Το δικο μου παιδι που κλαιει με ευκολια, το ενιωθα πως ηταν ετοιμη να τα μπηξει αλλα εν τελει δεν το εκανε. Ελεγε μονο στο Β να παει μαζι της μεσα να παιξουνε.. Και εκει βρηκε ευκαιρια η δασκαλα της να της πει να παει να φερει μια μπαλα και να φυγουμε..

Δεν προκειται να ξαναπατησω το ποδι μου για κανενα λογο... Ελπιζω να μην εκλαιγε οταν φυγαμε... :-( Στο μεταξυ γυρισε και η δασκαλα της και μας ειπε "εχετε το πιο καλο, συνεργασιμο και εξυπνο παιδι του σταθμου". Χαρηκα απιστευτα αλλα οσο θυμαμαι τη φατσουλα της σφιγγεται η καρδια μου!

Ελπιζω εσεις να ειστε καλα!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε Φαιάκι; Είχε συμβεί κάτι λίγο πριν μπείτε;

Τι ώρα την παίρνετε;

Καλή εβδομάδα ξέχασα να πω, έχω λίγη δουλίτσα εδώ στο γραφείο. όλα καλά, δόξα τω Θεώ.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...