Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γιώτα, περιέγραψες ακριβώς την καθημερινότητά μου.... Κι εμένα ο άντρας μου θα φύγει το Σεπτέμβριο για Θεσ/νίκη και θα μείνω με 2 παιδιά. Το θέμα του ύπνου είναι αυτό που με αγχώνει περισσότερο. όσο για την τουαλέτα, μια απ'τα ίδια, έχει σταματήσει να με απασχολεί....

Κατά ένα περίεργο τρόπο, πάντως, κάποιες μέρες που έλειψε ο Βασ για Θεσ. τα καμάρια μου κοιμόντουσαν μια χαρά. Ο Θεός με λυπήθηκε! Πάντως κορίτσια, τώρα καταλαβαίνω γιατί οι περισσότεροι σταματάνε στα 2 παιδιά, που αντοχές για τρίτο....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω παιδια σταματαω στο ενα.. Κυριολεκτω και δεν το λεω εν βρασμω ψυχης.. Ειλικρινα εχουν τεντωσει τοσο πολυ τα νευρα μου και ειμαστε τοσο ξεφτιλε - ολε στα οικονομικα που δεν το σκεφτομαι καν...

Γιωτουλα κι εγω ετσι φωναζω καθημερινα και ειμαι με ενα παιδακι.. Ηρεμησε μανουλα μου, ολα καλα θα πανε, θα βρεις δυναμη απο μεσα σου, ολα καλα θα πανε..

Χαρουλα κι εγω θελω φωτο!

Τζες.... δεν εχω λογια... speechless.. Ευχομαι αυτη τη φορα να μην κατσει πολυ! Κουραγιο ομορφη!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποιο τριτο βρε αρετη;;;;εδω να πω την αληθεια τωρα δεν ξερω αν επρεπε να κανω δευτερο παιδι....το ξερω ειναι αμαρτια και μονο που το σκεφτομαι αλλα ειναι η αληθεια.....:-(εμενα δυστυχως δεν με λυπατε ο θεος....ελεγα δεν μπορει αφου το πρωτο ειναι τυρρανος το δευτερο θα ειναι καλυτερο....αλλα γελαστικα.....η μικρη ειναι και αυτη αγκαλιτσας σαν την αλλη....και κλαψα φιλμ.....που να δωσω προσοχη;;;;;χιλια κομματια πως να κοπω να τα καταφερνω ολα;;;;;;;;:-(


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Εισαι πολυ φορτισμενη ματακια μου... Οταν θα φυγει ο αντρας σου θα αναγκαστεις να επιβιωσεις.. Πιστεψε με, πολλες φορες ειναι πιο ευκολα απο οσο νομιζουμε! Αντε κι εισαι και μακρια για να σε αγκαλιασω! :)

Για το μποτε που με ρωτησες πριν.. Το κανω οποτε το θυμαμαι τα πρωινα που ειναι η μικρη στο σταθμο.. Σωτηριος ο σταθμος, πραγματικα.. Εχεις σκεφτει να στειλεις εστω τη μια?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. έσβησα την εγγραφή μου επειδή ειμαι τοσο κωλοφαρδη που μπορεί να τύχει να το διαβάσει.

Με τον ύπνο υπομονή, εγώ ειμαι από τις τυχερες κ ετσι δεν παραπονιέμαι. Κοιμοντουσαν απο μικρά πολλές ώρες κ το συνεχίζουν ,βεβαια δεν κοιμουνται ποτε πριν τις 10:30-11:00 αλλά δεν με πειράζει τοσο.

Το μποτέ εγώ το έχω ξεχάσει κ να φανταστείτε ότι βοηθεια έχω κ τουλαχιστον τις καθημερινές φαγητό κ καθάρισμα δεν έχω να με απασχολεί αλλά μονο ότι βρίσκονται τα παιδιά στο σπιτι κ η έννοια τους αρκεί.

Λογικό να ειστε έτσι αφού έχουν μικρή διαφορά, εγώ δεν ήθελα με τίποτα 2ο παιδί τουλάχιστον τα πρωτα 4-5 χρόνια κ έτσι έχουν διαφορά 5,5 μεταξύ τους κ ακόμα κ τώρα αυτό θα έκανα... για 3ο ούτε λόγος...ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ξερω οτι ο σταθμος ειναι σωτηριος αλλα ασε τα οικονομικα δεν θα τα σχολιασω(αντρας ανεργος απο τον γεναρη,ενοικιο 500 ευρω και δανειο 630 για το οικοπεδο που ΘΑ φιλοξενισει το σπιτι που ΘΑ χτισουμε....αν και μεταξυ μας οπως παει η κατασταση δεν βλεπω να μου δινουν αλλο δανειο για να χτισω...)το θεμα μου ειναι με τις ιωσεις...εδω μονη της την εχω και μου κολησε και την μπεμπα και φαγαμε 3 μερες στο ριο ετσι για πλακα.οχι και να ερχετε σε επαφη και με τοσα παιδια.....ασε να μεγαλωσει λιγακι η μπεμπα και βλεπουμε.....και παλι δεν θα ξερω τι να πρωτοπληρωσω τα προαναφερθεντα το σταθμο η την γυναικα που θα τα κραταει οταν παω για δουλεια;;;;;


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου δεν εχω τι να πω... Ειλικρινα οταν μπαινουν τα οικονομικα στη μεση δεν μπορω να αρθρωσω λεξη.. Μονο πως σε καταλαβαινω και σε νιωθω...

Κι εμεις χρωσταμε, στο ενοικιο ειμαστε αλλα δοξαζω το Θεο που εχω τη μανα μου και πληρωνει.. Ολο πληρωνει αυτη η γυναικα..

Το σταθμο π.χ. εκεινη τον πληρωνει..

Κουραγιο ρε ματακια.. Μακαρι να φτιαξουν ολα γρηγορα!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι φαιακι μου απο το στομα σου και στου θεου το αυτι.....απλα ανθρωπος ειμαι και εγω και ωρες ωρες βγαινω εξω απο τα ρουχα μου....ποσο να αντεξω;;;;ποση υπομονη πια;;;;αλλα η παροιμια ειναι σωστη τα'θελα και τα'παθα.ετσι εχουν τα πραγματα.και αφου δεν μπορω να κανω τιποτα για να τα αλλαξω ας κατσω να τα απολαυσω.....που θα παει θα συνηθισω...τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα....μετα συνηθιζεις....αφου εισαι και εσυ ομοιοπαθης με καταλαβαινεις....τελικα δεν ειμαι μονη.....να λεμε τον πονο μας να ξαλαφρωνουμε λιγακι....


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωτάκι, τα ίδια ακριβώς, μα ακριβώς, σκεφτόμουν κι εγώ! όσο περνάει ο καιρός όμως προσαρμόζεσαι, το παίρνεις απόφαση, όταν θα φτάσει τα 2,5 η μεγάλη οπωσδήποτε παιδικό, δημόσιο εννοείται. Έχει δίκιο η Φαίη, κι εμάς μας έσωσε, έμαθε πολλά πράγματα, το παιδί και κυρίως να αυτοεξυπηρετείται. Άσε που ο Βασ δεν με καταλάβαινε, έπρεπε να κλατάρω για να αρχίσει να βοηθάει και τότε πρότεινε να πάρουμε και γυναίκα για το σπίτι κάθε 15 μέρες. Σχεδόν με είχε πιάσει κατάθλιψη, έλεγα συνέχεια, να πεθάνω να λυτρωθώ. Ειλικρινά, αλλά ευτυχώς συνήλθα, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Μόνο μια συμβουλή, αν μου επιτρέπεις: χαμήλωσε τους τόνους, δε βγάζει πουθενά, το έκανα εγώ το λάθος και τώρα προσπαθώ να το διορθώσω. δεν τα καταφέρνω πάντα, αλλά κάπως έχει καλυτερέψει η κατάσταση. και μου φαίνεται ότι πλέον με τον μεγάλο συνεννοούμαι καλύτερα. Μαλαγανιά και πειθώ θέλει...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι και εσυ ομοιοπαθης με καταλαβαινεις....τελικα δεν ειμαι μονη.....να λεμε τον πονο μας να ξαλαφρωνουμε λιγακι....

μια από τα ίδια... κ αρκετά χειρότερα...είμαστε κ εμείς... η Φαίη ξέρει κάποια πραγματα για'μενα κ καταλαβαινόμαστε... ξέρω πως ειναι να προσπαθεις να κοιμηθέις αλλά το κεφάλι σου να ειναι γεμάτο προσθέσεις κ αφαιρέσεις... και αφού σε πάρει ο ύπνος να φοβάσαι να ξυπνήσεις για να μην συνεχίσεις να σκέφτεσαι... ελπίζω μονο όλα να πάνε προς το καλύτερο... για όλες μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω αυτο που λεει η Αρετη σκεφτομουν: να πεθανω να ηρεμησω... Αλλα δεν ειναι ετσι, ειναι γλυκια η ζωη και μεσα σε ολα τα κακα, υπαρχουν και καλα!

Μη στεναχωριεσαι, χαμογελα και θα τα καταφερεις, ειμαι σιγουρη!

Να μπαινεις οποτε μπορεις να μιλας, κανει καλο!

Τι τραβαμε κι εμεις οι μαναδες ομως ρε κοριτσια!! :lol:


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

αρετη μου εδω δημοσιος παιδικος σταθμος που να δεχετε παιδακια με πανα δυστυχως δεν υπαρχει....μονο ενας ιδωτικος ειναι....και οι 2 δημοσιοι που υπαρχουν παιρνουν παιδακια που εχουν κοψει την πανα.αλλα ποσα παιδακια να παρουν;;;;ολοι βαζουν μεσον.....εγω επειδη ειμαι δημοσιος υπαλληλος φαινεται στην δηλωση μου και με θεωρουν προνομιουχο συγκριτικα με αλλους οποτε δημοσιο γιοκ.....οσο για την μαλαγανια πιστεψε με.ετσι παμε ολη μερα αλλα οταν ερχετε αυτο το βραδυ που εχω κουραστει τοσο μα τοσο πολυ δεν εχω κουραγιο για μαλαγανιες....δεν ειμαι πια σε θεση να τα λεω πεντακοσιες φορες ουτε να την ριχνω στο φιλοτιμο....προσπαθω μα δεν τα καταφερνω....


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

μια από τα ίδια... κ αρκετά χειρότερα...είμαστε κ εμείς... η Φαίη ξέρει κάποια πραγματα για'μενα κ καταλαβαινόμαστε... ξέρω πως ειναι να προσπαθεις να κοιμηθέις αλλά το κεφάλι σου να ειναι γεμάτο προσθέσεις κ αφαιρέσεις... και αφού σε πάρει ο ύπνος να φοβάσαι να ξυπνήσεις για να μην συνεχίσεις να σκέφτεσαι... ελπίζω μονο όλα να πάνε προς το καλύτερο... για όλες μας

Αχ ρε κοριτσακι!! Τι να σε κανω κι εσενα? Εσενα δεν σε παιρνω αγκαλια γιατι ειμαι ερωτευμενη μαζι σου και θα συνεχισω παραπανω, ασε μην με κυνηγαει κανενας αντρας σου! :tongue::tongue:

Παιδια η Τζες ειναι κουκλαρα! ΘΕΑ!!!! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν τα καταφέρνω πάντα, αλλά κάπως έχει καλυτερέψει η κατάσταση

αχ πόσο θα ήθελα να μπορούσα να το κάνω αυτό.. για 4 χρόνια ήμουν η πιο ήρεμη μαμά του κοσμου γι'αυτό κ ο μεγάλος μου είναι παιδί μάλαμα... μετά μετα προβλήματα που με έχουν καταβάλει ειμαι κατι που απεχθάνομαι.. πολλά νευρα, λόγια άσχημα και πλήρης έλλειψη υπομονής με τα παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσακι!! Τι να σε κανω κι εσενα? Εσενα δεν σε παιρνω αγκαλια γιατι ειμαι ερωτευμενη μαζι σου και θα συνεχισω παραπανω, ασε μην με κυνηγαει κανενας αντρας σου! :tongue::tongue:

Παιδια η Τζες ειναι κουκλαρα! ΘΕΑ!!!! :D

θα μας πάρουν χαμπάρι σε όλα τα καφέ.. αυτή η αγάπη δεν είναι πια κρυφή:tongue:

τςτς...ευχαριστώ...μπορεί να με κυνηγούν οι τράπεζες αλλά τουλάχιστον μου φτιάχνεις το κέφι με τα κομπλιμάάάνννννν:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...