Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχ βρε φαιη μου σε νιωθω.....και εγω φευγω σαν τον κλεφτη οποτε την αφηνω στην μαμα μου....δεν αντεχω να βλεπω τα ματακια της βουρκωμενα και να φωναζει μαμα μου με τοσο παραπονο....ειναι σαν να μου σκιζουν την καρδια....:-(ξερω οτι οταν ανακαλυπτει οτι εχω φυγει κλαιει αλλα δεν αντεχω να την ακουω....:-(το ιδιο παθαινω και οταν παιρνω τηλ να δω τι κανει και κλαιει για την μαμα της....:-(γι'αυτο αποφευγω και τα πολλα τηλ οταν λειπει...αχ τα παιδακια μας.....μας θελουν κοντα τους.....ψυχουλες μου....


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω για το ενδιαφερον κοριτσια..

Οχι, δεν ειχε γινει απολυτως τιποτα.. Απλα ειδε τον πατερα της που τον βλεπει λιγες ωρες λογω δουλειας και τον εχει συνδεσει και με βολτες/καλοπεραση κλπ. Μολις φυγαμε το ξεχασε τελειως. Ουτε εκλαψε, ουτε τιποτα, εφαγε κανονικα σαν να μην ειχε συμβει τιποτα.

Η Χαρουλα που ειναι? Εχει να γραψει απο την Παρασκευη ή μου φαινεται?


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ξυπνησαμε απο τις 6 σημερα.. Περιμενα κι εγω να χτυπησει το ξυπνητηρι στις 6μιση να ξεκινησουμε τη μερα μας και ξαφνικα βλεπω το Μαρακι μπροστα μου! Καθε μερα και νωριτερα αυτο το παιδι...

Το να κατσεις στο κρεβατι να χουζουρεψεις εστω και 2 λεπτα απο την ωρα που σηκωνεται η Μαρω φανταζει ουτοπικο, τωρα δε που εχει μαθει κι ανοιγοκλεινει τις πορτες, δεν σου αφηνει καν περιθωριο να το σκεφτεις.. Ανοιξε λοιπον την πορτα που ενωνει κρεβατοκαμαρες με κουζινο-σαλονο-τραπεζαρια, αραξε στον καναπε και φωναζε "ελααααα, ελαααααα, μαμααααα, Μπιληηηηηη, λαλααα (γαλα)" :lol: Τι παθαμε με τον τελαλη πρωι - πρωι!

Φαγαμε γαλατακι με δημητριακα, πλυναμε δοντακια, φορεσαμε τα ωραια μας ρουχαλακια και αφου σουλουπωσαμε τη τζιβα, κατεβηκαμε κατω να περιμενουμε το σχολικο. Οταν ηρθε μπηκε μεσα βγαζοντας κραυγουλες χαρας και φωναζοντας "παμε λολειο". Μετα απο λιγο αποχωρησε και ο Β απο το σπιτι μιας και δουλευει πρωινος.

Σε λιγακι θα πεταχτω μεχρι το Σ/Μ να παρω πανες, γαλατα και κατι αλλα ψιλοπραγματακια που χρειαζομαστε. Μετα θελω να περασω απο μια τραπεζα eurobank να βαλω σε μια κοπελα κατι λεφτα για μια τσαντα δικια μου και ενα αλυσιδακι ποδιου για τη Μαρω που αγορασα απο εκεινη (θα μου τα στειλει) και μετα ξεκιναει το beaute!

Υ.Γ. Επιμενω και ξαναρωτω: η Χαρουλα που ειναι?? Οεο?? :lol:

Καλημερα σε ολες!!! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μπορεί να μην έχει ίντερνετ, το είχα πάθει κι εγώ από το σπίτι την προηγούμενη εβδομάδα... στερητικό σύνδρομο μ'έπιασε! Πάλι καλά που έχουμε και αυτή τη διέξοδο, γιατί αν περιμέναμε να πάμε για καφέ εδώ με τις φιλενάδες, σωθήκαμε!

Φαίη, τι περιλαμβάνει το μποτέ; εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αποτρίχωση (άουτς!) και πεντικιούρ..το κατευχαριστήθηκα! Κα γιατην επόμενη φορά, βρήκα μια κοπέλα φθηνή...γιούπιιιι.... χέρια-πόδια=16 ευρώ και έχω δει τη δουλειά της, μια χαρά! Τι δημητριακά δίνεις στη Μαρία;

Γιώτα μου, πώς πάει με τα μικράκια; τα καταφέρνεις;


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?εδώ είμαι και γω.ανησύχησες φαιακι μου?καλα είμαι.απ την παρασκευη μεχρι χτες ψωνιζω και ετοιμαζω τη βαφτιση και γυριζα αργα οποτε επαιζα μαι τα τερατακια μου.κορίτσια εχω κουραστει πααααααααρα πολυ.ειναι ακατορθωτο να τρεχεις μες στο πυργο με 37 βαθμους με το μωρο στην αγκαλια το στεργιο απ το χερι να μην ακουει τιποτα στο πυργο να γινετε της τρελης και να πρεπει να ψωνισω και τα παντα μονη μου:mad:αλλα τελειωνουμε και σημερα το απογευμα και ΤΕΛΟΣ:!:θελω να ναι ολα αψογα ο μικρος πριγκιπας βαφτιζετε.χαχα:tongue:αυτα απο μενα.αρετουλα που είσαι?τζεσικα?γιωτα?μπειτε να πουμε καμοια κουβεντα.φαιη μου πολυ γλυκια η μικρη σου.ο δικος μου μου λεει ξυπνα καλη μανουλα πειναει ο αντρας σου.τι γελιο ριχνω..:Dαλλα σημερα μου τον πλακωσε το παπλωμα 11 παρα η ωρα και κοιματε ακομα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω ανταυγειες αυριο το σαβατο νυχια χερια ποδια και κυριακη πρωι χτενισμα.αποτριχωσεις και τα συναφη θα τα αναλαβω μονη μου ελειψη χρηματων σταση εμποριου.αλλα βρικα εναν ωραιο στολισμο για το τραπεζι κοριτσια χαλαλι τα λευτα.ειναι πορτετο του μικρου απο φωτο σε καμβα.ερχετε το παιδι που εχει το μαγαζι και στο στηνει σε καβαλετο με δυχτια γυρο γυρο ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ.το καβαλετο το παιρνει το πορτρετο μενει για παντα στο δωματιο του.τα μπαλονια την αλλη μερα ξεφουσκωνουν πεταμενα λευτα.αλλα στη δικη μου περιπτωση παει επι 2.του μεγαλου του ειχα βαλει μπαλονια δεν ειχα δει κατι τετοιο οποτε 2 τα πορτρετα....χαχατουσ χαλας χατιρι??:D:D

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα... άκου πεινάει ο άντρας σου! Πού τα βρίσκουν και τα λένε, ήθελα να 'ξερα!

Χαρούλα μου σε θαυμάζω, που μπορείς και βγαίνεις με τα μικρά μόνη σου. Εγώ πρέπει απαραιτήτως να έχω και άλλο άτομο μαζί μου, ειδάλλως φοβάμαι.... Σήμερα το απόγευμα είναι η βάφτιση; Πώς και μεσοβδόμαδα; Τι θα φορέσεις; Πώς θα κάνεις τα μαλλιά; παίρνω ιδέες για όταν θα γίνω νονά, αν και έχω ράψει φόρεμα...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

την κυριακη ειναι η βαφτιση.σημερα το απογευμα εχω τα τελευταια ψωνια τα δωρα των κουμπαρων να παω τις φωτο για τα πορτρετα κ.τ.λ.το φορεμα ειναι μαυρη μακρια τουαλετα με ασημι στοιχεια λεπτες γραμες σε ολο το υφασμα στραπλες σατεν.ελαφρυ και δροσερο.τα μαλια θα ξεκινανε απ τη νια μερια στο πλαι σαν γαλικη 2 3 στροφεσ (να μαζευτουν οι φιτρες και οι μικρες τριχες)και στην αλλη θα τα κανουμε μπουκλες.να ναι ο λαιμος ελευθεροσ και λογο ζεστης και γιατι θελω να φορεσω κατι κρικους και θελουν γυμνο λαιμο αλλιως γινεσαι λατερνα.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί μαύρη μακριά τουαλέτα;;;:confused: εσύ είσαι κοριτσάκι! Πώς και δεν προτίμησες κάτι πιο ανάλαφρο; Εδώ εγώ, 30+ γαϊδούρα, και θα είναι ψιλο-μίνι το φόρεμά μου!:D

Να φανταστείς, ήταν πιο κοντό, αλλά τσαντίστηκε ο Βασίλης και με έβαλε και έκανα 2 προσθήκες! Πλέον, δεν έχει καμία σχεση αυτό που θα φορέω με το φόρεμα που είδα στο περιοδικό και αντέγραψα το σχέδιο...:-(


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επ! Αρετουλα και εσενα Μπιλακος ειναι ο αντρας σου? :D

Το μποτε περιλαμβανε βαψιμο μαλλιων, μασκα, αφρολουτρο, αποτριχωση, φρυδι και μουστακι, απλωμα κρεμας, ισιωμα. Πριν λιγο τελειωσα και αραζω!

Χαρουλα καλο κουραγιο με το τρεξιμο, με το καλο η βαφτιση σας! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

οτι και να φανταστεις ειναι λαθος.ειναι πολυ αναλαφρη και μοντερνα.δεν ειναι αυτο το κλασικο μαυρο που σκεφτεσαι.ειναι πολυ μοντερνο θα σας στειλω φωτο μετα τη βαφτηση να μας δειτε.με εμειλ αν θελετε?

Link to comment
Share on other sites

Χαρούλα, εννοείται ότι θέλουμε φώτο! Να μας ζητήσεις e-mail όταν μπορέσεις, έτσι;

Τζεσσικα, ειλικρινά απορώ με τέτοιους ανθρώπους... εγώ με μια φίλη μου και κουμπάρα (καλά, το έχουν οι κουμπάρες;;χαχα), που ερχόταν απρόσκλητη στο σπίτι της φερόμουν ψυχρά, για να καταλάβει. Και μια φορά με είχε βγάλει από το μπάνιο άρον-άρον γιατί χτυπούσε τα κουδούνια κι εγώ νόμιζα ότι ήταν κάτι επείγον... Ευτυχώς κατάλαβε και το κοψε... αν με έλεγε κάποιος αδιάκριτη ή ενοχλητική, θα ήθελα να ανοίξει η γη να με καταπιεί....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε;εμεις προσπαθουμε να επιβιωσουμε.δραμα η κατασταση με 2 παιδια.....και μαλιστα τοσο κοντα σε ηλικια....εχω καταντησει υστερικη καθε μερα με τις φωνες....:-(η μεγαλη ξυπναει καθε πρωι κλαιγοντας και φωναζοντας μαμαααααααααααααα......καθε μερα......απο τις 5 αλλες μερες απο τις 6 και αλλες απο τις 7.....οποτε ειστε τυχερες που τα αγγελουδια σας ξυπνανε τοσο καλα το πρωι.....εγω κατατασομαι στις ατυχες....:-(τωρα που σας γραφω μεσα γινεται μαχη.....θελει παρεα για να κοιμηθει...προσπαθω να της το κοψω γιατι σε λιγες μερες φευγει ο αντρας μου για δουλεια και θα ειμαι μονη στο σπιτι με 2 παιδια....τι θα κανω;;;;;:-(:-(:-(ποιο να κοιταξω πρωτο;;;;;να κοιμησω τη μεγαλη η να θηλασω την μικρη;;;;;;απελπισια σας λεω......τωρα ειναι μεσα ο γιαννης και προσπαθει να την κοιμησει γιατι αν εμενα εγω δεν ξερω τι θα γινοταν.......αφηστε τα καλυτερα...μην σας μαυριζω και εσας.....

πως καταφερνετε να κανετε και μποτε βρε κοριτσια;;;;;;εγω ακομα και στην τουαλετα παω με παρεα......

χαρουλα εννοειτε θελουμε φωτο!!!!!

τζεσικα υπομονη...μερες ειναι θα περασουν....

σας αφηνω....παω να δω τι γινεται μεσα....φιλακια!!!!!


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...