Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

μελη απο τον πυργο και τα περιχωρα?


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όσο για τα ψώνια με παιδιά θεωρώ ότι είναι μια δύσκολη κατάσταση.

Σήμερα πήγα να βρω μαγιό παίρνοντας μαζί μου τον Αλέξανδρο. Ε, παραλίγο να κάνω στριπ σόου καθώς τράβηξε την κουρνίνα στο παραβάν. Σε άλλο μαγαζί και ενώ είχα ήδη αρχίσει να γδύνομαι άρχισε να φωνάζει ότι θέλει να πάει τουαλέτα. Ε, αυτό ήταν, τον "πάρκαρα" στον πατέρα του στο σπίτι.


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπεραααα! :-D

Πηγαμε για μπανακι σημερα.. Ημασταν στη "μααθα" (που θα πει θαλασσα κατα το Μαρακι :mrgreen:), απο τις 9μιση ως τις 12. Λαγονησι για αλλη μια φορα, ωραια ηταν, καταφεραμε και πιασαμε ξαπλωστρα μπροστα - μπροστα αφου πηγαμε ετσι νωρις.. Μετα απο κανενα μισαωρο βουλιαξε η παραλια..

Το Μαρακι κολυμπησε μονο του με τα μπρατσακια του. Κουνουσε χερακια, ποδαρακια και δεν ηθελε να την ακουμπαμε, ηθελε απλα να ειμαστε κοντα της γιατι οποτε απομακρυνομασταν φωναζε "ελα γιω"! :lol: Παιξαμε λιγακι και με τα κουβαδακια μας και την αμμο και στις 12 την ειδα ψιλονυσταγμενη και ειπα του Μπιλη να φυγουμε.

Ε, μετα γυρισαμε σπιτι, καναμε μπανακι, της εδωσα ενα γιαουρτακι να μην πεσει τελειως νηστικη για υπνο και την εβαλα για νανακια. Ευτυχως εχει μεινει φαγητο απο εχθες για εμας και μολις φαμε θα παω να ξεραθω. Ξεκινησα κι ενα καινουριο μυθιστορημα "οι μεγαλοι ερωτες δε φορανε νυφικο" λεγεται. Μου αρεσει πολυ, εμενα τουλαχιστον που ειμαι του "αναλαφρου" ρεπερτοριου και ειναι καλο για καλοκαιρακι..

Γιωτουλα (Αμαλιαδα) ουτε εγω καταφερνω να παω για ψωνια με τη μικρη.. Και οποτε τελικα παω, με τρωει η γκρινια! :roll:

Γιωτουλα (PatPan), πολυ γελασα με το γιο σου και το δοκιμαστηριο! :lol:

Οι υπολοιπες καλα?

Η Χαρα παλι εξαφανιστηκε, μαλλον τρεχει ακομα με τη βαφτιση.

Αρετη, Τζες εσεις ολα οκ?

Αυτα τα ολιγα!

Μακια σε ολες! :-D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακι ου τι κανετε?ακομα τρεχο με τη βαφτιση φαιη μου τον ατελείωτο εχουν οι ατιμες οι ετοιμασιες.αυριο ειναι η μεγαλη μερα να κανει μπλουμ το μικρουλι μου να ξεμπερδευουμε.πολυ αγχος κοριτσια τρεξε απο δω τρεξε απο κει ολη μερα.ευτυχως χτες ηρθαν η μανα μου και η αδερφη μου και ειμαστε μια ευχαριστη ατμοσφαιρα:tongue::tongue:τουλαχιστον χτες εμειναν τα μικρα στο σπιτι καιπηγα με την αδερφη μου για ψωνια.εσεις τι κανετε?σε καταλαβαινω φαιη μου.αυτα σκεφτομαι μην εχουμε τα ιδια απο σεπτεμβρη που θα παμε προνηπιο.οι υπολοιπες καλα?απο δευτερα θα σας στειλω και φωτο.φιλια σε ολες αυριο δεν θα τα πουμε γιατι θα τρεχω με το τραπεζι και θα μαζευτω το βραδυ.φιλα πολλα.:D:D:D;)

Link to comment
Share on other sites

αλλες χρονιες εδινες μαχη για να βρεις ξαπλωστρα και τωρα βρισκεις ακομα και στις μπροστινες σειρες που ειναι και περιζητητες ....οι μαγαζατορες παραμιλανε...

Κορίτσι πόσο την χρεώνουν την ξαπλώστρα; Θέλω να κατεβω το άλλο Σκ για να δούμε τα παιδιά κ σκεφτόμουν μήπως κατεβαίναμε Κουρούτα για μπανάκι

αυριο ειναι η μεγαλη μερα να κανει μπλουμ το μικρουλι μου να ξεμπερδευουμε

Με το καλο η βάπτιση,περιμένουμε νεα τη δευτέρα

Τζες εσεις ολα οκ

Φαίη μου όλα καλά, μπράβο ωραία περάσατε.

Εγώ πάλι κορίτσια όλα με τα παιδια όταν είμαι σπιτι. Ο άντρας μου πάντα δούλευε κουλά ωράρια (ειναι ελευθ.επαγγελματίας) κ ποτέ δεν κάναμε τίποτα μαζί. Από το μπάνιο των παιδιών, τον ύπνο, το σούπερ μάρκετ,τα ψώνια, παίρνω το αυτοκίνητο κ τα φορτώνω κ φεύγουμε. Εχω συνηθίσει τόσο πολύ να ειμαι πάντα μόνη μαζί τους που αν έχει τύχει κ έρχεται μαζί μας με ενοχλεί:rolleyes:

Αυτά από εμένα ..εγώ σπιτι με την κουμπάρα ... ειμαι στα όρια μου κορίτσια, ευτυχώς ήρθε το αντρί μου κ μου κάνει παρέα αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Τζες σου εγραψα και διπλα.. Κουραγιο και υπομονη κοριτσαρα!

Χαρουλα με το καλο η βαπτιση σας, ευχομαι να φανει γενναιο το βλασταρακι και να μην κλαψει πολυ! Θα περιμενω εναγωνιως τις φωτο! ;)

Φιλια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Μαρακι κολυμπησε μονο του με τα μπρατσακια του. Κουνουσε χερακια, ποδαρακια και δεν ηθελε να την ακουμπαμε, ηθελε απλα να ειμαστε κοντα της γιατι οποτε απομακρυνομασταν φωναζε "ελα γιω"! :lol:

:

ααυριο ειναι η μεγαλη μερα να κανει μπλουμ το μικρουλι μου να ξεμπερδευουμε.

Γειά σας κορίτσια!

Φαίη, η κόρη σου πρέπει να είναι τρέλα:P:p:p. Πήρε από τη μαμά της???

Χαρούλα με το καλό η βάπτιση του γιού σου. Μετά την βάπτιση θέλουμε λεπτομέρειες για την συμπεριφορά του πρωταγωνιστή...

Σχετικά με τις ξαπλώστρες στην Κουρούτα... πριν 3 χρόνια που είχα πάει είχα πληρώσει μόνο για αυτά που παραγγείλαμε (καφέδες κλπ), οι ξαπλώστρες ήταν προσφορά (χιχιχιχι) του καταστήματος. Δεν ξέρω όμως αν έχουν αλλάξει τα πράγματα ή αν έτυχε στο μαγαζί που πήγα εγώ.

Μπανάκι κι εμείς σήμερα το απόγευμα και αυτή τη στιγμή είμαι πτώμα.

Πάω για νάνι:oops:

καληνύχτα


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Σημερα "παρκαραμε" σπιτι αφου ο μπαμπας μας δουλευε.. Το Μαρακι ζητουσε "μαλαθα" οποτε τη βγαλαμε πισινατα σημερα (εχουμε φουσκωτη πισινα στο μπαλκονι, να ξεγελιεται και η μικρη, να ηρεμουμε κι εμεις :lol:).. Το απογευμα ισως παμε κουνιες, ισως τη βγαλουμε και σπιτι, περιμενουμε τηλ. απο ενα φιλο και συναδελφο του Β. Ειναι στην Αθηνα για λιγες μερες και ειπε πως ισως περασει να μας δει. Οποτε αν μας παρει, θα μεινουμε μεσα..

Σημερα αδιαθετησα κιολας και ενω συνηθως σπαζομαι τρομερα, σημερα χαρηκα παρα πολυ καθως θελω να κανω μια αφαιρεση πολυποδα και πρεπει να τελειωσει η περιοδος. Οποτε την ερχομενη εβδομαδα θα εχω ξεμπερδεψει και με αυτο!

Γιωτουλα (PatPan), η μικρη μου ειναι οντως μια μετακινουμενη τρελα! :lol::lol: Εμφανισιακα μοιαζει και στους δυο μας (και σε εμενα και στον αντρα μου), με μια μικρη κλιση προς τα δικα μου τα χαρακτηριστικα και τα χρωματα. Στο χαρακτηρα εχει μαζεψει οση τρελα κουβαλαμε και οι δυο μας ως ζευγαρι και ετσι μαζευτηκαμε 3 τρελοι σε ενα σπιτι!!! :lol:

Χαρουλα μου.. Λογικα τωρα θα εχετε τελειωσει με την τελετη! Περιμενουμε να μπεις να μας γραψεις εντυπωσεις! Να σας ζησει ο νεοφωτιστος, να ειναι παντα γερος και καλοτυχος στη ζωη του! :D

Τζες δεν ξερω τι παιζει κατω με τις ξαπλωστρες, παντως εδω -Λαγονησι- που παμε, ισχυει αυτο που σου ειπε η Γιωτα. Δηλαδη αγοραζεις κατι απο την καντινα (εναν καφε, ενα νερο, οτιδηποτε) και οι ξαπλωστρες ειναι ευγενικη τους χορηγια.. :rolleyes:

Αρετουλα ολα καλα? Επεσε Σ/Κ και χαθηκες! Θα σε τραβολογανε τα βλασταρια σου λογικα! :tongue:

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κουραγιο Γιωτουλα μου και καλη δυναμη....

Εμενα σφιχτηκε το στομαχι μου μονο στη σκεψη να εφευγε ο αντρας μου...

Αλλα σταματαω γιατι πρεπει να σου δωσω δυναμη και οχι να σε αποτελειωσω...

Θα περασει γρηγορα ο καιρος θα δεις.. Ειναι και καλοκαιρακι, μια βολτουλα απο 'δω, ενα μπανακι απο 'κει, θα φυγουν οι μερες....

Σου στελνω την πιο θερμη μου αγκαλια και πολλα - πολλα φιλακια να μην στεναχωριεσαι! :)


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ φαιη μου...προσπαθω ολη μερα σημερα να μην βαλω τα κλαματα για χαρη των παιδιων....αλλα τωρα που κοιμηθηκαν δεν μπορω να κρατηθω αλλο...:-(:-(:-(


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ρε ματακια... Τι τραβας κι εσυ.....

Ρε μαμωτο πως μας εχουν αναγκασει να ζουμε ετσι? Παλια οταν εφευγε καποιος να δουλεψει αλλου, πηγαινε μαζι και ολη η οικογενεια.. Τωρα σου λενε κατσε στα αυγα σου... Καταντια!

Μη στεναχωριεσαι κοριτσι μου.. Θα ερχεται να σας βλεπει και θα απαλαινει ο πονος..!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Δυστυχως αλλη μια μερα που φυγαμε με κλαμματα απο το σπιτι... :(

Ξεκιναω γενικη να εκτονωσω τα νευρα μου γιατι δεν την παλευω.. Οποτε τα λεμε αργοτερα!

Φιλακια σε ολες!


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες! Δεν είχα ίντερνετ, γι'αυτό χάθηκα....

Χαρούλα μου, να σας ζήσει ο νεοφώτιστος! Όλα καλά πήγαν;

Τζες, έφυγε; απαλλάχτηκες;!

Φαίη μου, μη σκας... τώρα θα παίζει η Μαρία και άδικα κάθεσαι και στενοχωριέσαι. Ν ατο ξέρεις, μετά από σ/κ ή διακοπές ή 3ήμερα, θα ζορίζεται πιο πολύ το παιδί γιατί θα έχει περάσει περισσότερο χρόνο μαζί σου...

PatPan, συμφωνώ μαζί σου, λιγότερος κόσμος+καθαρότερη θάλασσα. Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι πολυσύχναστες παραλίες.

Εμείς μπάνιο, γιοκ ακόμα! Αφήστε που με κουράζει κιόλας... μια και καλή στις διακοπές....

Για άλλη μια φορά ξεπατώθηκα στις δουλειές, αλλά τουλάχιστον τα απογεύματα τη βγάλαμε σε παιδότοπο, που ήταν πολύ ωραία με δροσούλα και τα μικρά μου κουρ'αστηκαν και έπεσαν κατάκοπα για ύπνο. Μπορώ να πω ότι κοιμήθηκα κι εγώ λίγο παραπάνω απ'ότι συνήθως...

Α! Γιώτα ένα θα σου πω, εμένα είναι 3+ και 20 μηνών και δεν έχω βγεί ούτε μια φορά μόνη μαζί τους για ψώνια... φοβάμαι μη ξεφύγουν από τον έλεγχό μου, οπότε δεν το ρισκάρω. Βέβαια από Σεπτέμβριο θα το κάνω και αυτό αναγκαστικά...κλαψ!


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε;

χαρουλα να σας ζησει ο μικρουλης σας!!!!καλοτυχος παντα στη ζωη του!!!κλαψατε πολυ;;;;περιμενουμε φωτο!!!!

φαιη μου μην στεναχωριεσαι!ειναι φυσικο να υπαρχει το αγχος του αποχωρισμου απο την μικρουλα σου!μετα ομως της περναει!ολα τα παιδακια ετσι κανουν!

αρετουλα εμεις καναμε μπανακια οσο ηταν εδω ο μπαμπας μας.απο σημερα τελος....εννοειτε οτι ουτε εγω συμπαθω τις πολυσυχναστες παραλιες!το σ/κ η κουρουτα βουλιαξε απο κοσμο!ευτυχως οταν αυτοι ερχοντουσαν εμεις ειχαμε τελειωσε και φευγαμε!παμε παντα αρκετα πρωι για μπανιο!οι ξαπλωστρες εξακολουθουν να ειναι ευγενικη χορηγια των καταστηματων με την προυποθεση οτι θα παρεις εναν καφε η κατι αλλο.

σημερα μαμα και κορες ριξαμε πολυ κλαμα....εγω γιατι εφυγε ο αντρουλης μου και ειχα και την μεγαλη που ολη την ωρα ρωτουσε για τον μπαμπα της και οι κορες μου γιατι εκαναν και οι 2 εμβολια...

πολυ χαλια μερα....:-(:-(:-(


an1cE_X0g410010MTA3NzdkfDc1NDQ1NTZkYXxPdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gifan1cJOD0g410000MDAwOGQ0fDQ3MTU1MDRkYXxPdXIgcHJlY2lvdXMgZGF1Z2h0ZXIgaXM.gif

as1cCyC0g410000NTE1MThzfDIzNzY2MXN8R290IG1hcnJpZWQgZm9y.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Γιώτα προσπάθησε να μην σκέφτεσαι τα αρνητικά αλλά τα θετικά του αποχωρισμού. Π.χ. θα απολαύσεις το κρεβάτι μόνη σου, ή τι θα γίνεται σε αυτό όταν θα έρχεται ο σύζυγος ;) .

Οι γονείς σου μένουν κοντά σας? Δεν θα μπορούν να σε βοηθάνε με τα παιδιά?

Αχ, κι εγώ είχα χτες στεναχώρια καθώς ο Βασίλης (ο άντρας μου) έκοψε το δάκτυλό του στη δουλειά και έκανε 5 ράμματα. Θα τον ταλαιπωρήσει περίπου 15 μέρες, άρα μάλλον τέρμα τα μπάνια. Κρίμα θα είναι να ζηλεύει ενώ εμείς θα κάνουμε μπάνιο.


FEFcp3.png uSlbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...