Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ellie,

αυτό είναι το site που μας σύστησε η Ζαχαρούλα!

Αλήθεια; Ποτε; Αν το εβλεπα πιο νωρίς θα είχα παραγγείλει και πιο νωρίς.. Εμενα αυτο το σάιτ και το άλλο που λεει η Μαρια ΜΟΥ τα σύστησε μια φιλη μου και επελεξα αυτο γιατί μου φαινεται ότι είχε μεγαλύτερη ποικιλια. Η Ζαχαρουλα απο εκεί ψώνισε; Είναι καλα; Εγώ χθες την έκανα την Παραγγελία άρα Τριτη-Τετάρτη θα τα εχω.. Και εχω λιώσει να τα κοιτάω συνεχεια..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι το σάιτ!

Πολυ ωραία πράγματα εχει και απο αυτο θα πάρω σετ προικας, σετ σεντονια και σετ πετσετες και σετ κουβέρτες.

Εχω διαλέξει αυτο εδω:

http://www.spitishop.gr/images/cinderella-paplomatothiki.jpg

Το σχέδιο με την άμαξα και το σχέδιο με την κορώνα!

Ellie σίγουρα ειναι καλα τα πράγματα , οι μάρκες που πουλάει εναι πολυ αξιόπιστες!

post-30893-1482544088729_thumb.jpg


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα σεντονάκια απο εδω

http://pennie.gr/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%9C%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%85/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A3%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B1

Ισως να λέμε και την ίδια σελ με την Ellie!

Επισης πήρα και αυτή την κουβερτουλα

http://pennie.gr/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%9C%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%85/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-%CE%9A%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%B5%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82/%CE%92%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%9A%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%AD%CF%81%CF%84%CE%B1-%CE%92%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AD-263-pink

Lia μιας και είσαι και εσυ απο τα Γιάννενα πιστεύεις κάνει αυτή για το μαιευτήριο;

Ναι μαρακι αυτη ειναι μια χαρα!!τελικα αποφασίσες που θα γεννήσεις;


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

εγώ βρήκα και την εταιρεία σε μία βόλτα μου στο κέντρο (Ρυθμός ΑΕ είναι η εταιρεία που έχει το site). Είναι μία τεράστια αντιπροσωπεία... Χάνεσαι εκεί μέσα!!!! Δυστυχώς εμένα η κούνια είναι μεγάλη (70x140) και δεν μου αρέσουν τα διαθέσιμα σχέδια....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εγώ βρήκα και την εταιρεία σε μία βόλτα μου στο κέντρο (Ρυθμός ΑΕ είναι η εταιρεία που έχει το site). Είναι μία τεράστια αντιπροσωπεία... Χάνεσαι εκεί μέσα!!!! Δυστυχώς εμένα η κούνια είναι μεγάλη (70x140) και δεν μου αρέσουν τα διαθέσιμα σχέδια....

Καλημέρα! Εμένα οι διαστάσεις του στρώματος είναι 75 x 135 η κάπου εκεί.. Αλλά πηρα τεράστια σεντόνια! (120 x 160 ). Δεν ξέρω αν έχουν λάστιχο από κάτω (μάλλον όχι) να ειναι μεγάλα για να μπορώ να τα διπλωνω καλά απο κάτω.. (εχω μια τρελά με τα τεράστια σεντόνια!)..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισης όσες πήραν το λίκνο της κικο,τα σεντόνια λικνου απο τα λητω με το λάστιχο έρχονται μπαμ στο στρώμα και ειναι τέλειο!εγω απο κει πήρα και τα δοκιμάσαμε επιτόπου στο μαγαζι!!

Καλημερεσσασσσς


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Lia εχω πάρει επισης κουβέρτα πικέ και φλις (που μάλλον θα χρησιμοποιώ πιο συχνα) αλλα ήθελα και μια πιο χοντρή, ετσι πήρα την βελουτέ , γιατι οι άγριες μαλλινες με ανατριχιαζουν!

Οσο για το μαιευτήριο το πρωι λέω θα γεννήσω στο Μητερα και το βράδυ στο Χατηκωστα! Ακομα δεν πήρα τελική απόφαση. Με παρακολουθούν και οι δυο γιατροί καθε μηνα!

Για σεντονάκια, εκτός απο τα έτοιμα θα αγοράσω σεντονόπανο Πειραικής Πατραϊκής( το πιο τέλειο βαμβακερο σεντόνι) και θα ράψουμε επιπλέον 4!

Γυρίζω πάλι στο θέμα του ντυσιματος για το σπιτι το χειμώνα..

Το μπεμπάκι με το ζιπουνακι και ενα φορμακι ζεστό απο πανω και μεσα σε υπνόσακο , τι αλλο θέλει απο πανω για ζέστη;

Θέλει κι αλλο;

Το πάπλωμα απο την προίκα ποτε θα το χρησιμοποιήσουμε οεο;;;

Το λικνο της κικο, όσο δε με τραβάνε στην αρχή , τόσο με τρελαινει τωρα!

Σκέφτομαι ποσο πρακτικό ειναι!

Η διάσταση του ειναι περίπου 45χ90;;;

Απο σημερα ξεκινάνε οι εντατικές αγορές και για εμάς! Γιουπιιιι ποσο μαρέσεί΄!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είπα αυτή τη βδομάδα να κάνω ημιανάπαυση αγορών γιατί θα γίνει κόλαση στους δρόμους λόγω του ότι ανοίγουν τα σχολεία, να τακτοποιήσω το σπίτι κλπ και από την επόμενη να ξανα-εξορμήσω.

Βρίσκεις ακόμα Πειραϊκή Πατραϊκή;;; Πού;;;

Το πάπλωμα δεν συστήνεται για τον πρώτο χρόνο.

Όταν χρησιμοποιείς υπνόσακο, δεν βάζεις και κουβέρτα ή κάλυμμα από πάνω. Έχεις το μωρό μόνο με τον υπνόσακο. Απλά αλλάζεις τα ρούχα που βάζεις από μέσα

Έχει εδώ οδηγίες για το τι φοράμε από μέσα

http://www.thedreambag.gr/togs.php


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου φτάνει το μέγεθος αυτό γιατί:

140 το στρώμα και 10 πόντοι από κάθε μεριά το ύψος του στρώματος = 160

Θα χρειαζόμουνα 10 ποντάκια ακόμα! :(

Ναι όντως δεν μας φτάνει! Και εγω εχω στρώμα 70χ140

Ellie εσένα σίγουρα σε φτάνει; Γιατι 135+20 παει 155

Θα κάνει ακριβώς δηλαδή, δεν θα ειναι τόσο πλούσιο όσο το θες.

Θα τα έπαιρνα αυτα τα σεντονάκια για στρώμα 60χ120


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα αυτή τη βδομάδα να κάνω ημιανάπαυση αγορών γιατί θα γίνει κόλαση στους δρόμους λόγω του ότι ανοίγουν τα σχολεία, να τακτοποιήσω το σπίτι κλπ και από την επόμενη να ξανα-εξορμήσω.

Βρίσκεις ακόμα Πειραϊκή Πατραϊκή;;; Πού;;;

Το πάπλωμα δεν συστήνεται για τον πρώτο χρόνο.

Όταν χρησιμοποιείς υπνόσακο, δεν βάζεις και κουβέρτα ή κάλυμμα από πάνω. Έχεις το μωρό μόνο με τον υπνόσακο. Απλά αλλάζεις τα ρούχα που βάζεις από μέσα

Έχει εδώ οδηγίες για το τι φοράμε από μέσα

http://www.thedreambag.gr/togs.php

Έψαξα παντού για το ύφασμα. Τελικα το βρήκα απο εδω

http://www.ifasmata.com/portal/%CF%83%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF/%CF%83%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%BF-%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE%CF%82-detail

Αθάνατο σεντονια! Τα λατρευω! Δεν πιστεύω να ειναι καμία απομίμηση....λες;;;

Απο αυτο το σάιτ θα πάρω έναν υπνόσακο ακομα και είχα διαβάσει τις οδηγίες, για αυτο άρχισα να αναρωτιέμαι αν ειμαι καλυμμένη μόνο με υπνόσακο!

Τέλεια λοιπόν! Πιο ήσυχη θα ειμαι μονο με τον υπνόσακο τον πρωτο χρόνο!

Ειμαι ανάμεσα σε tog 1.0 και 2.5 εσείς τι πήρατε οποία παραγγειλε απο εκεί;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα tog 1 και αγόρασα 2 υπνόσακους, έναν από αυτό το site και έναν από το ΙΚΕΑ.

Δες και αυτό http://pediatros-thes.gr/for-parents/%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%82/%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%AE-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CF%8E%CE%BD/


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι βελουτε ειναι οι λεγόμενες ισπανικές!εγω πήρα μια φλις,μια βαμβακερη,και θα πάρω και με μια βελουτε και τελος!μετα πάλι οταν βγει απ το λίκνο που θα πάρω υπνοσακο κ ενα πάπλωμα!αλλα ετσι κι αλλος θα μας πιάσει καλοκαίρι οποτε μιλάμε για του χρόνου το χειμώνα!

Τι ειναι αυτα τα tog που λέτε;(η άσχετη)

Εμεις κάναμε μια ανάπαυση απ τα ψώνια λογω οικονομικών!ειναι και πολλα τα ατιμα και προσπαθούμε να βγαίνουν απ το μισθό οσο γινεται!τσονταρει και Μαμα κ πεθερα φυσικα!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...