Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

απο 8/12 τον ιουνιο με ειχε παει στις 12 και στη β επιπεδου ο υπερηχολογος μου ειχε πει οτι το βλεπει 3 μερες μικροτερο και λογικα θα με παει ο γιατρος στις 15 αλλα τελος αυγουστου που τον ειδα τον ειχα ζαλισει να μου πει για βλαστοκυτταρα και διαφορα αλλα πρακτικα και δεν το συζητησαμε. προχθες που κοιτουσε τις εξετασεις μου το ειπε εγω το ειχα ξεχασει τελειως, οχι οτι με απασχολει και πολυ.

Για φυσιολογικό τοκετό πας;

Αν ναι, το σημαντικό είναι να το αφήσει το μπεμπέ να βγει όποτε νομίζει αυτό (να μην σε πάει για πρόκληση)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για φυσιολογικό τοκετό πας;

Αν ναι, το σημαντικό είναι να το αφήσει το μπεμπέ να βγει όποτε νομίζει αυτό (να μην σε πάει για πρόκληση)

παρακαλαω να γεννησω φυσιολογικα αλλα ο αιματοκριτης μου πηρε την κατω βολτα. την αλλη βδομαδα θα κανω εξεταση να δουμε που βρισκεται. αυτο σημαινει οτι μπορει να χρειαστει να κανω μεταγγιση, οποτε μολις μπω στον 9ο θα με βαλει για καισαρικη για να γλιτωσουμε (εγω και το μωρακι) αλλη μια μεταγγιση. η αν μου πεσει ο αιματοκριτης στον 9ο θα με βαλει παλι κατευθειαν μεσα. ο γιατρος ειναι αισιοδοξος εγω δεν ειμαι.

δεν ξερω ποσο κατανοητα τα λεω, για μενα ειναι δεδομενη κατασταση, και βαση αυτου εκανα και επιλογη μαιευτηριου (ελενα) γιατι εχει την πιο αξιοπιστη τραπεζα αιματος. αν πανε ολα καλα παμε για φυσιολογικο, στα δημοσια νοσοκομεια δεν κανουν ευκολα προκληση τοκετου, παρα μονο αν περασει η ΠΗΤ για 10 νομιζω μερες. ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτω προκληση, προτιμω καισαρικη αν φτασουμε σε αυτο το σημειο.

ουφ!! πολλα ειπα!! φαντασου να στα ελεγα απο κοντα!!! (μιλαω πολυ!!!!)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημεραααααα, σημερα γιορταζω.. να με χαιρεστε!!! :D:D

γεια σας κοριτσακια!!!

πηγαμε στο γιατρο!! ειμαστε 1030γρ!! πολυ μεγαλοι!! και εχουμε γυρισει οπως μας καταλαβαινε και η μαμα!!

ολα ολα καλα, συνεχιζουμε οπως ημασταν μονο που μετραμε το ζαχαρο μας και προσεχουμε να τρωμε κανεναν υδατανθρακα να ανεβαζει το ζαχαρακι μας (αυτο δεν ειναι ευτυχια?? τρωμε με εντολη γιατρου!!)

ξεκινησαμε και λιγα ψωνια για το μωρακι σιγα σιγα, θα παρουμε τα πολλα μεσα στη βδομαδα που θα εχει ρεπο ο αντρας μου γιατι δεν θελω να διαλεξω μονη μου. πηγα στα h&m! πηρα ενα τσιν παντελονι πολυ ωραιο και 2 φανελακια θηλασμου! εχει ωραια ρουχαλακια και καλες τιμες σε σχεση με το τι κυκλοφορει.

για νυχτικες, πιτζαμες και ρομπες που θα παρουμε για εμας για το μαιευτηριο ηθελα να ασς πω οτι προσεχετε μην παρετε πολυ χοντρα γιατι εχει πολυ ζεστη εκει μεσα!! μια φιλη μου μου ειπε οτι ηταν με καλοκαιρινο νυχτικο και σκαστο παραθυρο περυσι γεναρη!! (εγω υπολογιζα σε φλις ρομπα αλλα μαλλον θα την εχω για το σπιτι).

τι τελειο καιρο που εχει σημερα!! το φθινοπωρο ειναι η αγαπημενη μου εποχη!

εχω φοβερη διαθεση και πολυ ορεξη, και αφου δουλευει ο αντρας μου μαλλον θα σιδερωσω...8)8)8)8)8)8)8):cool:

σας φιλω!!!

(πηραμε φορμα εξοδου λευκο αρκουδακι!!!)

εσεις μεγαλωσατε ορε... !! ;):) παντα τετοια...

αρκουδακι ε;;; τελεια!!!

και δεν ακουω καμια να με χειροκροταει που κοντεψα να γεννησω μεχρι να μαθω να βαζω τικερακια!!

Μπραβοοοοοοοοο.... γιουπιιιιιιιιιιιιι!!! και ειναι και πολυ ωραια τα τικερακια σου!!! ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κυρίες μου!

μαγδου μια χαρά το μωράκι σου!έτσι έτσι μέχρι τέλους!Με γεια και τα καινουργια σας ρουχαλάκια. Αλήθεια από τα h&m πήρατε το λευκό αρκουδάκι? Εγώ πήρα απο εκεί το καφέ αρκουδάκι :D:D Καλοριζικα και τα τικερακια σου!!!!

ανχελίτα τελικά πήγατε στα τζάμπο το σάββατο?

Σχετικά με την βαλίτσα του μαιευτηριου τι σερβιέτες λοχείας πήρατε και πόσες? αλοιφή για τις θηλές? Εσεις φαγουρα μετα το μπανιο σε κοιλια και πόδια έχετε?


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη πολυχρονη κοριτσάκι μου!!Πάντα με υγεία και με το καλό να κρατησεις γερό στην αγκαλια σου το μωρακι σου!!!!!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη,

να σε χαίρεσαι! :D

Αν είσαι σε ιδιωτικό νοσοκομείο, μόνο για ασφάλεια τις θες τις σερβιέτες. Εγώ πήρα ένα κουτί tena το σλιπ που δένει στα πλάγια με τα αυτοκόλλητα.

Για τις θηλές πήρα λανολίνη (lansinoh από το amazon, περιμένω να μου έρθει)

Φαγούρα δεν έχω αλλά έχω διαβάσει στο forum για άλλες μαμάδες που είχαν. Ενυδάτωση και αν δεν υποχωρήσει, πάρε τηλ το γιατρό σου.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!

καληε εβδομαδα να εχουμε!

Μαδγα μπραβο το μπεμπακι σας!

Στα νοσοκομεια κανει πολυ ζεστη, για αυτο και εγω πηρα 4 νυχτικιες 2 με χοντρη τιραντα και 2 με κοντο μανικακι, plus μια ρομπα υφασματινη για να ειμαι πιο decent εαν ερθει κοσμος να μας δει.

Οσο αφορα τα φορμακια εγω μαδγα υπερεβαλλα λιγο και πηρα αρκετα για τη περιοδο 0-3. στην επομενη φουρνια θα παρω σιγουρα λιγοτερα..

παντως και εγω πηρα το fissan bagnetτo, εχει τρομερη μυρωδια. Οσο αφορα τη sudocrem, οντως τη βαζεις σε καθε αλλαγη πανας, σε λεπτη στρωση. ειναι στις προδιαγραφες της κρεμας. καλα βεβαια, θα ρωτησουμε και τους παιδιατρους για ολα αυτα. αλλα νομιζω οτι ειναι και για προληψη των συγκαμάτων, οχι μονο σε δυσκολες περιπτωσεις.

Πολυξενη χρονια πολλα! με ενα γερο παιδακι - στην ωρα του :-P

Εγω σημερα αισιως ξεκινησα την πρωτη μερα της τελευαιας μου εβδομαδας στη δουλεια! θα ερθω μερικες μερες και την επομενη, αλλα χαλαρα, να κλεισω διαφορες δουλειες. δευτερα και τριτη σιγουρα, μετα δεν το βλεπω.

Εχω ηδη τελειωσει με τα πλυντηρια, χτες καθαρισα και το δωματιο και βαλαμε τις κουρτινες! μου εχει μεινει το σιδερο μονο, το οποιο θα ξεκινησω σιγα σιγα οταν σταματησω απο τη δουλεια.

Χτες κοριτσια ο αντρας μου, που καθομασταν στο κρεββατι και κοιταγαμε τις κινησεις του μπεμπουλη, μου ειπε, αντε ανυπομονω να ερθει ο μπεμπιλης, ποτε θα ερθει?? του λεω στην ωρα του, δεν θελουμε νωριτερα! μου λεει, τοτε να τον βγαλουμε λιγο να δουμε πως ειναι, και μετα τον ξαναβαζουμε μεσα! χαχαχα τι μυαλο εχουν οι αντρες! μερικες φορες σκεφτονται σαν παιδακια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξενακι χρονια σου πολλα!!! με το καλο να χαρεις το μωρακι σου!!!

Καλημέρα κυρίες μου!

μαγδου μια χαρά το μωράκι σου!έτσι έτσι μέχρι τέλους!Με γεια και τα καινουργια σας ρουχαλάκια. Αλήθεια από τα h&m πήρατε το λευκό αρκουδάκι? Εγώ πήρα απο εκεί το καφέ αρκουδάκι :D:D Καλοριζικα και τα τικερακια σου!!!!

ανχελίτα τελικά πήγατε στα τζάμπο το σάββατο?

Σχετικά με την βαλίτσα του μαιευτηριου τι σερβιέτες λοχείας πήρατε και πόσες? αλοιφή για τις θηλές? Εσεις φαγουρα μετα το μπανιο σε κοιλια και πόδια έχετε?

ναι απο το h&m το πηρα και οι μισοι μου λενε οτι κουνελακι!! το καφε προτιμουσα αλλα εχω διαλεξει μπεζ-καφε το δωματιο του για να ειναι ηρεμα χρωματα και ολοι μου φωναζουν να βαλω λιγο χρωμα! και ετσι πηρα το λευκο!!(δεν τα παω καλα με τα χρωματα)

καλημερα καλημερα!

καληε εβδομαδα να εχουμε!

Μαδγα μπραβο το μπεμπακι σας!

Στα νοσοκομεια κανει πολυ ζεστη, για αυτο και εγω πηρα 4 νυχτικιες 2 με χοντρη τιραντα και 2 με κοντο μανικακι, plus μια ρομπα υφασματινη για να ειμαι πιο decent εαν ερθει κοσμος να μας δει.

Οσο αφορα τα φορμακια εγω μαδγα υπερεβαλλα λιγο και πηρα αρκετα για τη περιοδο 0-3. στην επομενη φουρνια θα παρω σιγουρα λιγοτερα..

παντως και εγω πηρα το fissan bagnetτo, εχει τρομερη μυρωδια. Οσο αφορα τη sudocrem, οντως τη βαζεις σε καθε αλλαγη πανας, σε λεπτη στρωση. ειναι στις προδιαγραφες της κρεμας. καλα βεβαια, θα ρωτησουμε και τους παιδιατρους για ολα αυτα. αλλα νομιζω οτι ειναι και για προληψη των συγκαμάτων, οχι μονο σε δυσκολες περιπτωσεις.

Πολυξενη χρονια πολλα! με ενα γερο παιδακι - στην ωρα του :-P

Εγω σημερα αισιως ξεκινησα την πρωτη μερα της τελευαιας μου εβδομαδας στη δουλεια! θα ερθω μερικες μερες και την επομενη, αλλα χαλαρα, να κλεισω διαφορες δουλειες. δευτερα και τριτη σιγουρα, μετα δεν το βλεπω.

Εχω ηδη τελειωσει με τα πλυντηρια, χτες καθαρισα και το δωματιο και βαλαμε τις κουρτινες! μου εχει μεινει το σιδερο μονο, το οποιο θα ξεκινησω σιγα σιγα οταν σταματησω απο τη δουλεια.

Χτες κοριτσια ο αντρας μου, που καθομασταν στο κρεββατι και κοιταγαμε τις κινησεις του μπεμπουλη, μου ειπε, αντε ανυπομονω να ερθει ο μπεμπιλης, ποτε θα ερθει?? του λεω στην ωρα του, δεν θελουμε νωριτερα! μου λεει, τοτε να τον βγαλουμε λιγο να δουμε πως ειναι, και μετα τον ξαναβαζουμε μεσα! χαχαχα τι μυαλο εχουν οι αντρες! μερικες φορες σκεφτονται σαν παιδακια!

αντε με το καλο!! πρεπει να ειναι μεγαλη ευτυχια να σιδερωνεις τα ρουχαλακια του μωρακου ε?

θα τα σιδερωσεις και απο μεσα και απο εξω?

εμεις τελικα αυτη τη βδομαδα θα το βαψουμε οποτε ολα εχουν ερθει πισω.. απο αγγλια οτι παραγγειλατε ποσες μερες εκαναν να ερθουν? ισχυει αυτο που λεει σε 3 εργασιμες?

χαζομπαμπας και ο δικος σου? σας ειπα τι εκανε ο δικος μου το καλοκαιρι? ειχαμε αντιηλιακο παιδικο με 50+ και νομιζε οτι ψεκαζει σε σχημα φατσουλας και γελουσε μονος του!!! τι εχουμε να τραβηξουμε!!!!:D

Πολυξένη,

να σε χαίρεσαι! :D

Αν είσαι σε ιδιωτικό νοσοκομείο, μόνο για ασφάλεια τις θες τις σερβιέτες. Εγώ πήρα ένα κουτί tena το σλιπ που δένει στα πλάγια με τα αυτοκόλλητα.

Για τις θηλές πήρα λανολίνη (lansinoh από το amazon, περιμένω να μου έρθει)

Φαγούρα δεν έχω αλλά έχω διαβάσει στο forum για άλλες μαμάδες που είχαν. Ενυδάτωση και αν δεν υποχωρήσει, πάρε τηλ το γιατρό σου.

ειναι φυσιολογικη η φαγουρα? ειπα οτι ειναι ο αντρας μου χαζομπαμπας αλλα κι εγω δεν παω πισω.. ειχα φαγουρα στην κοιλια και πηρα johnsons με λεβαντα αφρολουτρο. νομιζα δεν αρεσε στο μωρακι μου...

για τις θηλες εβαλα την πεθερα μου και μου εφτιαξε κηραλοιφη με την συνταγη που προτεινει η Πατσουρου.


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...