Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Lia, μηπως αναφερεσαι σε αυτον?http://www.bebemaison.gr/product_detail.jsp?prdId=P-020&extLang= γιατι και εγω αυτον σκεφτομαι να παρω.Εναν για αρχη, να δω αν θα μας βολεψει

Ναι αυτός!!!κ σ αυτο το χρώμα!!χαχα!βασικα τον ειχα πάρει δώρο στη φίλη μου η οποία τον έβαλε μονο δυο φορές γιατι τελικα δεν καθόταν το μωρο,με το που έμπαινε εκλαιγε!βεβαια την έβαλε μεγάλη μέσα οχι απο μικρή!και το Χα ψάξει το Φλεβάρη και μου συνέστησαν αυτόν!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια πονανε τα παϊδια μου... με εχει λιωσει...!!!!!!! :P

ξεκινησαν και τα μικροπονακια κατω.... αλλα ο γιατρος δεν ανησυχει... οποτε μοκο εγω!!!

α! εβγαλα αιμοροϊδες... :mad::mad::mad::mad: ευτυχως ακομα ειναι μικρες και δεν ποναω!!! (σορρυ που γινομαι χυδαια)

σημερα εχει γενεθλια ο αντρας.. και θα κανουμε ολοι μαζι μαμ... :D:D μιαμ μιαμ μοσχαρακι με φρεσκα μανιταρια...

καλησπέρα κυριες μου.

Λία καλή ερωτηση - και εμενα θα με ενδιεφερε ειδικα για μεσα στο σπιτι τον πρωτο καιρο.

Εχω και εγω μια απορια προς τις μανουλες του μπι που ηδη εχουν ασχοληθει με το πλοισιμο της προικας του μωρου: πέρα από απορρυπαντικο χρησιμοποιησατε και καποιο μαλακτικο?

Όσο για τις κρεμες που λετε και εγω ξερω ότι η σουντοκριμ είναι για περιπτωσεις συγκαματος κ μονο. Τα φισαν όσες τα εχετε πάρει ηδη γραφουν 'οτι δεν περιεχουν parabens?

αν και κυκλοφορει αυτο της προδερμ, δεν το πηρα επομενως δεν εχω βαλει.... αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν κανει να το χρησιμοποιησουμε ή οχι και αν μυριζει διαφορετικα απο το απορρυπαντικο της προδερμ..!!

Εγώ πήρα sling και mei tai από το asteraki. http://www.babywearing.gr/

Πήγα από εκεί κιόλας και μου τα έδειξε.

Όπως το κόβω εγώ, θα τα λυώσω στη χρήση. Μου αρέσει πολύ σαν ιδέα και σαν εικόνα.

θελω και εγω να παρω.... ειναι μαλακο..;;;

μπανακι πηραμε απο το Λητω 2σε1, για οσο ειναι νεογεννητο 0-6 μπαινει απο τη μια πλευρα και μετα 6-12 γυριζει απο την αλλη!!

(δεν ειναι αυτο, αλλα μοιαζει... μαλλον εχει τελειωσει εκεινο που πηραμε)

http://www.letoshop.gr/default.aspx?id=22&cId=53&pId=5172


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι τον Αφέντη! :D

Τα ring-sling και τα mei-tai είναι μαλακά και τα δοκίμασα εκεί με κάτι κούκλες που είχε (βαριές σαν κανονικά μωρά) και μου άρεσε πάρα πολύ η αίσθηση! Τα έχουν διαλέξει οι άνθρωποι τα υφάσματα ειδικά για αυτό το σκοπό!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυρίες μου!

Σας ευχαριστω όλες για τις απαντησεις σας !Σχετικα με το μαλακτικο μπορει να βαλω μονο σε κουρτουλες κ σεντονακια και τα ρουχαλακια να τα αφησω μονο με το απορρυπαντικο. Για αρχη εχω παρει και εγω αριελ μιας και το ειχα βρει σε προσφορα!

Θανουλα σε ευχαριστουμε για τις πολυτιμες συμβουλες σου, να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλό να κρατησεις το μωρακι σου γερο στην αγκαλιά σου!

πολυξένη ενοχλουν οι αιμοροϊδες? Να κανεις κρυα ντουζακια στην περιοχη και να αποφευγεις τα πικαντικα!Και μεινε ξαπλα λέμε!

Οσο για μπανακι σκεφτομαι αυτο:

http://www.fisher-price.com/en_US/brands/babygear/products/51051

η νυφη μου το χρησιμοποιει ακόμα κ τωρα που η μικρη ειναι 3 χρονων. Το χαν παρει απο τα τζαμπο αν θυμαμαι καλα


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι τον Αφέντη! :D

Τα ring-sling και τα mei-tai είναι μαλακά και τα δοκίμασα εκεί με κάτι κούκλες που είχε (βαριές σαν κανονικά μωρά) και μου άρεσε πάρα πολύ η αίσθηση! Τα έχουν διαλέξει οι άνθρωποι τα υφάσματα ειδικά για αυτό το σκοπό!

αχ τελεια!!! Θα δυσκολευτω λιγο να διαλεξω βεβαια... εχει τοοοοοσα πολλα!!! :)

Καλησπέρα κυρίες μου!

Σας ευχαριστω όλες για τις απαντησεις σας !Σχετικα με το μαλακτικο μπορει να βαλω μονο σε κουρτουλες κ σεντονακια και τα ρουχαλακια να τα αφησω μονο με το απορρυπαντικο. Για αρχη εχω παρει και εγω αριελ μιας και το ειχα βρει σε προσφορα!

Θανουλα σε ευχαριστουμε για τις πολυτιμες συμβουλες σου, να χαιρεσαι την κορουλα σου και με το καλό να κρατησεις το μωρακι σου γερο στην αγκαλιά σου!

πολυξένη ενοχλουν οι αιμοροϊδες? Να κανεις κρυα ντουζακια στην περιοχη και να αποφευγεις τα πικαντικα!Και μεινε ξαπλα λέμε!

Οσο για μπανακι σκεφτομαι αυτο:

http://www.fisher-price.com/en_US/brands/babygear/products/51051

η νυφη μου το χρησιμοποιει ακόμα κ τωρα που η μικρη ειναι 3 χρονων. Το χαν παρει απο τα τζαμπο αν θυμαμαι καλα

ρενιτα μου ναι ενοχλουν κυριως στο καθισμα, αλλα ευτυχως οχι τοσο στην τουαλετα, οχι ακομα τουλαχιστον, ισως γιατι ειναι μικρες!! (ζητω και παλι συγνωμη αν γινομαι χυδαια)

το μπανακι ειναι πολυ ωραιο... ζηλεψα!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυξένη μου να τον χαίρεσαι!!οι αιμοροιδες ειναι κάτι που φοβάμαι πολυ πως θα βγάλω λόγω μεγάλης δυσκολίας που εχω με την τουαλέτα!!ποφφ

Εμεις μπανακι πήραμε ενα απλό απο το μαδερκερ και αυτη την πετσετε βάση που ειναι για να ακουμπάς το μικρο!μ αρέσε γιατι βγαίνει και πλενεται στο πλυντήριο!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατροσόφι για τις αιμορροΐδες (γιατί με τον θηλασμό πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ τι φάρμακα παίρνουμε, περνάνε όλα στο μητρικό γάλα):

βάζουμε ένα βαζάκι ελαιόλαδο στην κατάψυξη και όταν παγώσει παίρνουμε και βάζουμε πάνω στην αιμορροΐδα.

(από φίλη μου που γέννησε πριν 25 χρόνια και έβγαλε αιμορροΐδες για πρώτη φορά στη ζωή της στον τοκετό)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατροσόφι για τις αιμορροΐδες (γιατί με τον θηλασμό πρέπει να προσέχουμε πάρα πολύ τι φάρμακα παίρνουμε, περνάνε όλα στο μητρικό γάλα):

βάζουμε ένα βαζάκι ελαιόλαδο στην κατάψυξη και όταν παγώσει παίρνουμε και βάζουμε πάνω στην αιμορροΐδα.

(από φίλη μου που γέννησε πριν 25 χρόνια και έβγαλε αιμορροΐδες για πρώτη φορά στη ζωή της στον τοκετό)

θα το δοκιμασω Ιωαννα μου... και που ξερεις;; μπορει να απαλλαγω .... :P


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Renita ενθουσιαστηκα με το μπανακι!Δεν το ειχα βρει μεχρι τωρα online πουθενα, δεν το ειχα ξαναδει.Αλλα ειναι πανω κατω αυτο που σκεφτομουνα.Λεμε να παμε τζαμπο σημερα (τι ωρα κλεινουν ξερει καμια???) αν προλαβουμε.Αν το εχει, να το δω και απο κοντα.

Εμεις απο χτες ειμαστε σε αναζητηση κουνιας.Πηγαμε σε ενα μαγαζι , που ειχα δει τις κουνιες στο site αλλα δεν καταληξαμε.Το θεμα ειναι οτι επειδη η κουνια μετα γινεται κρεβατακι και αργοτερα γραφειο στα πλαινα ξυλα (προσκεφαλο και κατω ξυλο) εχει τρυπουλες (υποδοχες) για τις μελλοντικες τροποποιησεις στις κουνιες.Στον αντρα μου δεν αρεσε αυτο 1ον)εμφανισιακα και 2ον) λεει οτι σε αυτες τις τρυπουλες χωραει το δαχτυλο του μωρου. Γενικα δεν την απορριψαμε την κουνια αλλα θα δουμε σιγουρα και αλλες.Βεβαια αν την παρουμε, θα βρει λεει τροπο να τις κλεισει προσωρινα, μεχρι να τις χρειαστουμε.Προς το παρον συνεχιζουμε την αναζητηση!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!!

πηγαμε στο γιατρο!! ειμαστε 1030γρ!! πολυ μεγαλοι!! και εχουμε γυρισει οπως μας καταλαβαινε και η μαμα!!

ολα ολα καλα, συνεχιζουμε οπως ημασταν μονο που μετραμε το ζαχαρο μας και προσεχουμε να τρωμε κανεναν υδατανθρακα να ανεβαζει το ζαχαρακι μας (αυτο δεν ειναι ευτυχια?? τρωμε με εντολη γιατρου!!)

ξεκινησαμε και λιγα ψωνια για το μωρακι σιγα σιγα, θα παρουμε τα πολλα μεσα στη βδομαδα που θα εχει ρεπο ο αντρας μου γιατι δεν θελω να διαλεξω μονη μου. πηγα στα h&m! πηρα ενα τσιν παντελονι πολυ ωραιο και 2 φανελακια θηλασμου! εχει ωραια ρουχαλακια και καλες τιμες σε σχεση με το τι κυκλοφορει.

για νυχτικες, πιτζαμες και ρομπες που θα παρουμε για εμας για το μαιευτηριο ηθελα να ασς πω οτι προσεχετε μην παρετε πολυ χοντρα γιατι εχει πολυ ζεστη εκει μεσα!! μια φιλη μου μου ειπε οτι ηταν με καλοκαιρινο νυχτικο και σκαστο παραθυρο περυσι γεναρη!! (εγω υπολογιζα σε φλις ρομπα αλλα μαλλον θα την εχω για το σπιτι).

τι τελειο καιρο που εχει σημερα!! το φθινοπωρο ειναι η αγαπημενη μου εποχη!

εχω φοβερη διαθεση και πολυ ορεξη, και αφου δουλευει ο αντρας μου μαλλον θα σιδερωσω...8)8)8)8)8)8)8):cool:

σας φιλω!!!

(πηραμε φορμα εξοδου λευκο αρκουδακι!!!)


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α!! αλλαξαμε και ΠΗΤ μιας και ειμαστε λιγο πιο μικροι. παμε για 15/12

Ιωαννα μου κι εγω σκεφτομουν να παρω μερικα ζιπουνακια και μερικα φορμακια για τον υπνο 0-3 και τα υπολοιπα 3-6.

μεγαλωνουν γρηγορα μωρε και ειναι κριμα να πανε χαμενα...

δεν ειναι και φτηνα...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α!! αλλαξαμε και ΠΗΤ μιας και ειμαστε λιγο πιο μικροι. παμε για 15/12

Ιωαννα μου κι εγω σκεφτομουν να παρω μερικα ζιπουνακια και μερικα φορμακια για τον υπνο 0-3 και τα υπολοιπα 3-6.

μεγαλωνουν γρηγορα μωρε και ειναι κριμα να πανε χαμενα...

δεν ειναι και φτηνα...

Πώς σου άλλαξε ημερομηνία;

Μέχρι τη β' επιπέδου σου αλλάζει ημερομηνία ο γιατρός.

Οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση 500 γραμμάρια!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

απο 8/12 τον ιουνιο με ειχε παει στις 12 και στη β επιπεδου ο υπερηχολογος μου ειχε πει οτι το βλεπει 3 μερες μικροτερο και λογικα θα με παει ο γιατρος στις 15 αλλα τελος αυγουστου που τον ειδα τον ειχα ζαλισει να μου πει για βλαστοκυτταρα και διαφορα αλλα πρακτικα και δεν το συζητησαμε. προχθες που κοιτουσε τις εξετασεις μου το ειπε εγω το ειχα ξεχασει τελειως, οχι οτι με απασχολει και πολυ.


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...