Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Γεια σας!!

Πολυξενη χρονια πολλα να εισαι γερη και με το καλο ο μπεμπακος!!

Ζαχαρουλα τι ωραια που ετοιμαζεστε αντε μπηκαμε στην τελικη ευθεια!!

Η φαγουρα ειναι λογικη αφου τεντωνει το δερμα και γω εχω και ειδικα μετα το μπανιο!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσακια!!!

πηγαμε στο γιατρο!! ειμαστε 1030γρ!! πολυ μεγαλοι!! και εχουμε γυρισει οπως μας καταλαβαινε και η μαμα!!

ολα ολα καλα, συνεχιζουμε οπως ημασταν μονο που μετραμε το ζαχαρο μας και προσεχουμε να τρωμε κανεναν υδατανθρακα να ανεβαζει το ζαχαρακι μας (αυτο δεν ειναι ευτυχια?? τρωμε με εντολη γιατρου!!)

ξεκινησαμε και λιγα ψωνια για το μωρακι σιγα σιγα, θα παρουμε τα πολλα μεσα στη βδομαδα που θα εχει ρεπο ο αντρας μου γιατι δεν θελω να διαλεξω μονη μου. πηγα στα h&m! πηρα ενα τσιν παντελονι πολυ ωραιο και 2 φανελακια θηλασμου! εχει ωραια ρουχαλακια και καλες τιμες σε σχεση με το τι κυκλοφορει.

για νυχτικες, πιτζαμες και ρομπες που θα παρουμε για εμας για το μαιευτηριο ηθελα να ασς πω οτι προσεχετε μην παρετε πολυ χοντρα γιατι εχει πολυ ζεστη εκει μεσα!! μια φιλη μου μου ειπε οτι ηταν με καλοκαιρινο νυχτικο και σκαστο παραθυρο περυσι γεναρη!! (εγω υπολογιζα σε φλις ρομπα αλλα μαλλον θα την εχω για το σπιτι).

τι τελειο καιρο που εχει σημερα!! το φθινοπωρο ειναι η αγαπημενη μου εποχη!

εχω φοβερη διαθεση και πολυ ορεξη, και αφου δουλευει ο αντρας μου μαλλον θα σιδερωσω...8)8)8)8)8)8)8):cool:

σας φιλω!!!

(πηραμε φορμα εξοδου λευκο αρκουδακι!!!)

Μια χαρα ο μπεμπακος σας!!Μεγεια και τα ρουχαλακια σας!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξενακι χρονια σου πολλα!!! με το καλο να χαρεις το μωρακι σου!!!

ναι απο το h&m το πηρα και οι μισοι μου λενε οτι κουνελακι!! το καφε προτιμουσα αλλα εχω διαλεξει μπεζ-καφε το δωματιο του για να ειναι ηρεμα χρωματα και ολοι μου φωναζουν να βαλω λιγο χρωμα! και ετσι πηρα το λευκο!!(δεν τα παω καλα με τα χρωματα)

αντε με το καλο!! πρεπει να ειναι μεγαλη ευτυχια να σιδερωνεις τα ρουχαλακια του μωρακου ε?

θα τα σιδερωσεις και απο μεσα και απο εξω?

εμεις τελικα αυτη τη βδομαδα θα το βαψουμε οποτε ολα εχουν ερθει πισω.. απο αγγλια οτι παραγγειλατε ποσες μερες εκαναν να ερθουν? ισχυει αυτο που λεει σε 3 εργασιμες?

χαζομπαμπας και ο δικος σου? σας ειπα τι εκανε ο δικος μου το καλοκαιρι? ειχαμε αντιηλιακο παιδικο με 50+ και νομιζε οτι ψεκαζει σε σχημα φατσουλας και γελουσε μονος του!!! τι εχουμε να τραβηξουμε!!!!:D

ολες αυτες οι δουλειες που εχουν σχεση με τον μπεμπιλη δεν εχουν καμια σχεση με ολες τις υπολοιπες! το σκ κηνυγουσα τον αντρα μου να μου βαλει το κουρτινοξυλο γιατι μετα ηθελα να καθαρισω το δωματιο, να σιδερωσω τις κουρινουλες και να τις βαλω...και ανυπομονουσα!

απο το tesco τα ρουχα εκαναν σχεδον 2 εβδομαδες. απο το nextdirect.com ηρθαν μεσα σε 2 εργασιμες μερες.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω, οτι το σαββατο αγορασα το βιβλιο της Πατσουρου. Και το ξεκινησα. και δεν με επεισε - μεχρι στιγμης τουλαχιστον. ειμαι βεβαια στην αρχη ακομη, αλλα υπαρχουν 2-3 σημεια που δεν πολυ-συμφωνω. δεν το εχω μαζι μου το βιβλιο, το βραδυ θα σας τα αναφερω. εσεις που ενθουσιαστηκατε, συμφωνουσατε 100% με οσα αναφερει?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω, οτι το σαββατο αγορασα το βιβλιο της Πατσουρου. Και το ξεκινησα. και δεν με επεισε - μεχρι στιγμης τουλαχιστον. ειμαι βεβαια στην αρχη ακομη, αλλα υπαρχουν 2-3 σημεια που δεν πολυ-συμφωνω. δεν το εχω μαζι μου το βιβλιο, το βραδυ θα σας τα αναφερω. εσεις που ενθουσιαστηκατε, συμφωνουσατε 100% με οσα αναφερει?

Ε, δώκε κανα παράδειγμα, ντε!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, δώκε κανα παράδειγμα, ντε!

δεν το εχω μαζι μου το βιβλιο! αλλα θυμαμαι ενα να σας πω. σε καποια φαση του βιβλιου, θελει να πει ποσο λαθος ειμαστε σε σχεση με τη φυση του ανθρωπου. δηλαδη υποστηριζει οτι ο τροπος που ζουμε, ερχεται σε αντιπαραθεση με την ανθρωπινη φυση. Και αναφερει οτι η φυση της γυναικας, ειναι να εχει σε ολη τη ζωη της 4-5 φορες περιοδο, γιατι :9 μηνες δεν εχει γιατι κυοφορει, μετα χ χρονο γιατι θηλαζει ( δεν θυμαμαι ποσο ελεγε) και μετα οταν της ξαναερχεται μενει παλι εγκυος. Οκ. Και μετα αναφερει, οτι η πραξη που κανουμε παιδια - ειναι σεξουαλικης φυσεως. φυσικα ερχεται σε αντιπαραθεση με το οτι υποστηριζει πριν, οτι σκοπος της πραξης - και ολης της γυναικιας υπαρξης - ειναι η αναπαραγωγη και μονο. αρα πως μπορει η πραξη αυτη να εχει και σεξουαλικους σκοπους?

θα μου πειτε βλακεια, αλλα εμενα κατι τετοια μικρα μου κολλησαν. οταν γυρισω σπιτι θα γραψω και ακομη 1-2 που μου εκαναν κλικ.

να αναφερω οτι ολα αυτα ειναι θεμα αποψεων βεβαια - δεν υπαρχει σωστο και λαθος!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αυτα δεν εδωσα σημασια καμια. σαν να μην τα διαβασα...

σε πολλα μπορει να μην συμφωνησεις δεν παιζει ρολο. για μενα το ουσιαστικο ειναι οτι μου εδωσε να καταλαβω οτι μπορω να τα καταφερω. και 5-10 συμβουλες και καποιους τροπους αντιμετωπισης σε περιπτωση λαθους.

μια ξαδερφη μου θηλασε αποκλειστικα το μωρακι της για πανω απο 1 χρονο με προγραμμα. και αυτο δεν εκλαιγε δεν γκρινιαζε ηταν ευχαριστημενο.

ολο αυτο εξαρταται και απο το μωρακι, δεν εχει νοημα να παιρνουμε της μετρητοις οτι οτι διαβαζουμε. ο αδερφος μου ποτε δεν ειχε ξυπνησει μονος του για φαγητο(ακομα το κανει:P) παντα τον ξυπνουσε η μαμα μου, και οταν θηλαζε και οταν επινε ξενο γαλα.

διαβασε το να εχεις ιδεα πανω κατω τι μπορει να συμβει και βλεποντας και κανοντας. αυτο ισχυει για ολες μας!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ... :)

Καλημέρα κυρίες μου!

Σχετικά με την βαλίτσα του μαιευτηριου τι σερβιέτες λοχείας πήρατε και πόσες? αλοιφή για τις θηλές? Εσεις φαγουρα μετα το μπανιο σε κοιλια και πόδια έχετε?

και εγω τις Τενα βρακακι πηρα.... Απο αλοιφη πηρα της Φισσαν για τις θηλες..

φαγουρα δεν εχω.. αλλα βαζω συνεχεια βαζελινη και φισσαν....

ξεχασα να σας πω, οτι το σαββατο αγορασα το βιβλιο της Πατσουρου. Και το ξεκινησα. και δεν με επεισε - μεχρι στιγμης τουλαχιστον. ειμαι βεβαια στην αρχη ακομη, αλλα υπαρχουν 2-3 σημεια που δεν πολυ-συμφωνω. δεν το εχω μαζι μου το βιβλιο, το βραδυ θα σας τα αναφερω. εσεις που ενθουσιαστηκατε, συμφωνουσατε 100% με οσα αναφερει?

προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη... τι σε προβληματισε;;

δεν το εχω μαζι μου το βιβλιο! αλλα θυμαμαι ενα να σας πω. σε καποια φαση του βιβλιου, θελει να πει ποσο λαθος ειμαστε σε σχεση με τη φυση του ανθρωπου. δηλαδη υποστηριζει οτι ο τροπος που ζουμε, ερχεται σε αντιπαραθεση με την ανθρωπινη φυση. Και αναφερει οτι η φυση της γυναικας, ειναι να εχει σε ολη τη ζωη της 4-5 φορες περιοδο, γιατι :9 μηνες δεν εχει γιατι κυοφορει, μετα χ χρονο γιατι θηλαζει ( δεν θυμαμαι ποσο ελεγε) και μετα οταν της ξαναερχεται μενει παλι εγκυος. Οκ. Και μετα αναφερει, οτι η πραξη που κανουμε παιδια - ειναι σεξουαλικης φυσεως. φυσικα ερχεται σε αντιπαραθεση με το οτι υποστηριζει πριν, οτι σκοπος της πραξης - και ολης της γυναικιας υπαρξης - ειναι η αναπαραγωγη και μονο. αρα πως μπορει η πραξη αυτη να εχει και σεξουαλικους σκοπους?

θα μου πειτε βλακεια, αλλα εμενα κατι τετοια μικρα μου κολλησαν. οταν γυρισω σπιτι θα γραψω και ακομη 1-2 που μου εκαναν κλικ.

να αναφερω οτι ολα αυτα ειναι θεμα αποψεων βεβαια - δεν υπαρχει σωστο και λαθος!

νομιζω οτι αναφερεται στη φυση της γυναικας οσον αφορα το βιολογικο κομματι, δεν υπαρχει σωστο ή λαθος οπως ειπες... απλα ετσι ειναι.. η γυναικα ειναι φτιαγμενη για να αναπαραγει....

εισαι ακομα στην αρχη του βιβλιου... δεν ειναι ετσι ολο...!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αυτα δεν εδωσα σημασια καμια. σαν να μην τα διαβασα...

σε πολλα μπορει να μην συμφωνησεις δεν παιζει ρολο. για μενα το ουσιαστικο ειναι οτι μου εδωσε να καταλαβω οτι μπορω να τα καταφερω. και 5-10 συμβουλες και καποιους τροπους αντιμετωπισης σε περιπτωση λαθους.

μια ξαδερφη μου θηλασε αποκλειστικα το μωρακι της για πανω απο 1 χρονο με προγραμμα. και αυτο δεν εκλαιγε δεν γκρινιαζε ηταν ευχαριστημενο.

ολο αυτο εξαρταται και απο το μωρακι, δεν εχει νοημα να παιρνουμε της μετρητοις οτι οτι διαβαζουμε. ο αδερφος μου ποτε δεν ειχε ξυπνησει μονος του για φαγητο(ακομα το κανει:P) παντα τον ξυπνουσε η μαμα μου, και οταν θηλαζε και οταν επινε ξενο γαλα.

διαβασε το να εχεις ιδεα πανω κατω τι μπορει να συμβει και βλεποντας και κανοντας. αυτο ισχυει για ολες μας!

ναι θα το διαβασω μεχρι τελους, δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησω! απλα λιγο μου εκανε την εντυπωση οτι υπερβαλει σε καποια πραγματακια. θα το δουμε στην πορεια! επισης, κατι πολυ σημαντικο για μενα: δεν νομιζω οτι σε ολες τις περιπτωσεις ειναι ευκολο, οπως νομιζω οτι υποστηριζει - δυσκολιες υπαρχουν ( τεχνικες, πρακτικες κτλ) απλα μπορουν να ξεπεραστουν με διαφορους τροπους.

βεβαια, ολα αυτα μπορουν να ανατραπουν γιατι ακομη ειμαι στη πολυ πολυ αρχη του βιβλιου!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θυμήθηκα και κατι αλλο: αναφερει οτι ποσο ευκολο ειναι, ποσο πιο ευκολη τη ζωη σου, να θηλαζεις, σε σχεση με το ξενο γαλα. οτι δηλαδη, το ξενο γαλα, θελει να το παρασκευασεις, να το ζεστανεις, να αποστειρωσεις κτλ. ενω, το μητρικο γαλα, ειναι ετοιμο και στη σωστη θερμοκρασια! αρα αυτο, δεν σε δεσμευει καθολου! μπορεις να πας οπου θελεις με το μωρο. και λιγο πιο κατω αναφερει, οτι στην αρχη ( οχι για 1 εβδομαδα ομως, για αρκετα μεγαλυτερο διαστημα εαν θυμαμαι καλα) το μωρο μπορει να βρισκεται 18 ωρες απο τις 24 στο στηθος! αρα, δεν ισχυει αυτη η ευκολια, sorry κιολας. μπορεις να κανεις κατι με ενα μωρακι 18 ωρες στο στηθος σου? μαμαδες που θηλασανε, γνωστες και φιλες, μου αναφερουν οτι στην αρχη οντως ειναι ετσι, και ουτε μπανιο δεν εχεις χρονο να κανεις. Αρα υπαρχει σε ολες τις περιπτωσεις υπαρχει δυσκολια, απλα στη περιπτωση του θηλασμου, τα οφελη για τη μαμα και το μωρο ειναι τεραστια - πραγμα που συμφωνω 1000% βεβαιως.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολλα γραψατε, δεν σας προλαβαινω

Πολυξενη, πολυχρονη, με ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου εύχομαι.

Ζαχαρουλα και εγω δεν τα διαβασα ολα με λεπτομεριες, κρατησα αυτα που με ενδιαφεραν κυριως, στην περιπτωση μου δλδ πως γινεται ο θηλασμος διδυμων και τι κανεις αν τα παιδια μεινουν θερμοκοιτιδα και δεν μπορουν αν πιασουν στηθος αμεσως ωστε να μην σου κοπει το γαλα.Και γενικοτερες οδηγιες και συμβουλες.

Μαγδα μια χαρα ο μπεμπης.Μεγια και τα ρουχαλακια.Εγω λεω να παρω τη φλις φορμα εξοδου που εχει.Δεν εχω αποφασισει ακομα.

Ρενιτα οχι δεν πηγαμε τζαμπο γιατι πηγαμε σε αλλα μαγαζια και καταληξαμε σε κουνια, μαλλον στρωμα, συρταριερα,καροτσι και καθισμα αυτοκινητου.Δεν τα κλεισαμε αλλα ειμαστε σχεδον ετοιμοι να το κανουμε.Απλα επειδη ειναι σχεδον ολα ετοιμοπαραδοτα, ειπαμε να τελειωσουμε με το δωματιο και μετα να τα παρουμε.Οποτε τζαμπο την επομενη φορα.

Αυριο εμεις εχουμε γιατρο,ηταν να παω την Πεμπτη που περασε αλλα ετυχε τοκετος.Παμε για ντοπλερ, τραχηλο και να κανονισουμε για τις ενεσεις κορτιζονης.Επισης θελω να μιλησουμε και για βλαστοκυτταρα και για την κλινικη και για διαφορα!Κοινως θα τον ζαλισω παλι αυριο.

Και το σκ θα ερθουν φιλοι να μας βοηθησουν να αδειασουμε τον ξενωνα που θα γινει παιδικο.Αφου αδειασει και αποφασισουμε την τελικη θεση των επιπλων θα ασχοληθουμε με το βαψιμο.Διοτι ενω λεγαμε για αυτοκολλητα, ο χαζομπαμπας θελει να φερει μια κοπελα, αποφοιτο της καλων τεχνων να κανει ζωγραφιες στους τοιχους.Εχουμε δουλειες μπροστα μας!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυξένη μου χρονια πολλά και με το καλο ενα γερό και τέλειομήνο μωρο!!!

Μαγδα μου μια χαρα ο μπεμπακος!!εγω φαγούρα εχω οχι καθε μέρα αλλα αρκετά συχνά,εχω βεβαια και τεράστιων διαστάσεων κοιλια για τις εβδομάδες μου αλλα τι να κάνουμε!να δώ που θα φτάσει κ πως θα μαζέψει!

Οι υπόλοιπες διαβάζω ολα καλα!!πολυ χαίρομαι!!:))

Και μεις καλα είμαστε,σε μια ανάπαυλα απο ψώνια και δουλειές γενικα!γιατρο θα παω παλι 3-4 του μήνα και 30/9 ξεκιναω ανωδυνο(μπορει να το χω ξαναπεί δε θυμάμαι!πλεον εχω μνήμη χρυσοψαρου)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...