Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλό Χειμώνα

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

καλημερα!

μας ελειψες, αλλα...τι ευχη ειναι αυτη μαρι??? εχουμε ακομη...κανε υπομονη κ θα σκασει το πρωτοβροχι συντομα να σου φτιαξει τη μερα..!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αφου ψηφισαμε, κ εγω δαγκωτο αγκαλιες!!

κ οντως , ειδικα τωρα που ενω παιζουν ανεμελα, ερχονται ξαφνικα κ με πλακωνουν κ τα δυο για αγκαλιες κ φιλια...δεν υπαρχει καλυτερο!! δεν υπαρχει!!

nunu ωραια, θα τα διαβασω μετα!!

twins αναλωνεσαι κ χαλας τη διαθεση σου για βλάκες κ βλακειες..σε καταλαβαινω ομως, κ εμενα θα με απασχολουσε κ θα με εριχνε κ ας ξερω οτι ειναι παραλογο..

α, κ που να ακους τωρα σχολια κ για το σκυλακι!!!!!

παω να κανω καμια δουλεια θα επανελθω..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μας ελειψες, αλλα...τι ευχη ειναι αυτη μαρι??? εχουμε ακομη...κανε υπομονη κ θα σκασει το πρωτοβροχι συντομα να σου φτιαξει τη μερα..!

Τι να κάνω;;;;;;;;

Όσο ζω, ελπίζω!!!! :) :) :)

Ότι θα έρθει Φθινόπωρο και σε αυτή τη χώρα, ότι θα βρέξει πριν τον Νοέμβριο, ότι θα κάνει λίγη μουντάδα για περισσότερο από 3 μήνες (που υποτίθεται ότι κρατάει ο χειμώνας εδώ...)

Οπότε, μην με μαλώνετε!!! Θέλω Χειμώνα. Φέτος με είχαν κοροϊδέψει, ότι το καλοκαίρι θα είναι ανάστατο, με συννεφιές, βροχούλες και τέτοια. Και ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωωω... μια που εγώ είμαι αυτή που ζητάω τις περιλήψεις, αναλαμβάνω υπέυθυνα να ενημερώσω για τα καθέκαστα που συνέβησαν τις τελευταίες 10 ημέρες.

Λοιπον... το ξωτικό-παπιο ζευγάρι μας όπως είδες περιμένει 2 ολόιδια κοριτσάκια και ένα αγοράκι. Ο ξωτικός τρώει, τρώει, τρώει... προετοιμάζεται για τα τρεχάματα μετά.

Τα νουφάκια μεγάλωσαν και κάνουν ζαβολιές. Τα γουιτσάκια επίσης και τα τζασμινάκια. Εχουμε πολλά βηματάκια.

Η τζίνι επέστρεψε μόλις χτες από διακοπές. Η Γιώτα προχτές.

Η nunu έχει επιδοθεί στο διάβασμα, γιατί μας ανεβάζει χρήσιμα sites.

Το πολύκιλο της zitamar έγινε πλέον εξάκιλο.

Οι εγκυούλες βαίνουν καλώς, καμία δεν γέννησε μετά τη νακι και τη λαέρτα. Αυτό φυσικά έγινε γιατί δεν έφτιαξες μαρμελάδα καλή μου :D

Εμείς γενικώς καλά, αρχίζω και εγώ δουλειά την Πέμπτη. oh yes.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψηφίζουμε για κάποιο λόγο;

Εγώ δεν ψηφίζω πολλές αγκαλιές, την ξέρετε εξ' αρχής τη θέση μου. Και αυτό συμβουλεύω και όλες τις διδυμομαμάδες, που συναντώ στον δρόμο. Διότι, ολόμονη στο σπίτι, με δύο μωρά που ουρλιάζουν για αγκαλιά ΚΑΙ τα δύο, δεν γίνεται... Πρέπει και να μαγειρέψεις, να κάνεις τα βασικά...! Και, κυρίως, να μην μαθαίνουν την αγκαλιά ως αποτέλεσμα πίεσης (έκλαψα γοερά - με πήρε αγκαλιά - το κάνω ξανά, αφού το ένα είναι συνέχεια του άλλου, άρα θα με ξαναπάρει! τι ωραία! ), αλλά μόνο ως επιβράβευση της καλής συμπεριφοράς!

Αφήστε που χωρίς πολλές αγκαλιές και έχω να επισκεφθώ ορθοπεδικό εντός των ημερών, διότι το χεράκι το αριστερό δεν λυγίζει (η παλάμη) προς τα πίσω σχεδόν καθόλου................................. :(:(:(

Εμένα, που τα χέρια μου ήταν η Κομανέτσι (από μόνα τους... :( )


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωωω... μια που εγώ είμαι αυτή που ζητάω τις περιλήψεις, αναλαμβάνω υπέυθυνα να ενημερώσω για τα καθέκαστα που συνέβησαν τις τελευταίες 10 ημέρες.

Λοιπον... το ξωτικό-παπιο ζευγάρι μας όπως είδες περιμένει 2 ολόιδια κοριτσάκια και ένα αγοράκι. Ο ξωτικός τρώει, τρώει, τρώει... προετοιμάζεται για τα τρεχάματα μετά.

Τα νουφάκια μεγάλωσαν και κάνουν ζαβολιές. Τα γουιτσάκια επίσης και τα τζασμινάκια. Εχουμε πολλά βηματάκια.

Η τζίνι επέστρεψε μόλις χτες από διακοπές. Η Γιώτα προχτές.

Η nunu έχει επιδοθεί στο διάβασμα, γιατί μας ανεβάζει χρήσιμα sites.

Το πολύκιλο της zitamar έγινε πλέον εξάκιλο.

Οι εγκυούλες βαίνουν καλώς, καμία δεν γέννησε μετά τη νακι και τη λαέρτα. Αυτό φυσικά έγινε γιατί δεν έφτιαξες μαρμελάδα καλή μου :D

Εμείς γενικώς καλά, αρχίζω και εγώ δουλειά την Πέμπτη. oh yes.

Ευχαριστώ, κοριτσάκι μου καλό!

Δουλειά;;

Δεν το ήξερα! Μπράβο!!!!!!!!! Πού; Πώς; Πότε; Πόσο; :)

Και πότε θα πηγαίνουμε παιδική χαρά όλοι μαζί, τώρα που έχουμε και ποδήλατα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, κοριτσάκι μου καλό!

Δουλειά;;

Δεν το ήξερα! Μπράβο!!!!!!!!! Πού; Πώς; Πότε; Πόσο; :)

Και πότε θα πηγαίνουμε παιδική χαρά όλοι μαζί, τώρα που έχουμε και ποδήλατα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χεχε... λήξη αδείας.

Που: Εδώ κοντα. Εξαιρετικά κοντά μάλιστα αν περνάω από την Ιριδος (do you know Ιριδος.... τζιζζζζζζζ)

Πως: Πήρα απόσπαση, ευτυχώς

Πότε: από 01/09 διοτι μας θέλουν άμεσα. Αλλιώς θα πήγαινα τον Οκτώβριο.

Πόσο: Χρηματικά, όσο παιρνω και τώρα εκτός αν αποφασίσουν να μας μειώσουν και πάλι το μισθό. Χρονικά, μέχρι 31/8. Μετά, πάλι τα ίδια.

Και παιδική χαρά μπορούμε να πηγαινουμε κάθε απογευμα. Θα έρχεται και η nufi. Ποδηλατα εμείς δεν έχουμε.... ποιά πήρατε; Για πες για πες.....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την να την πέρδικα!! Agorakia ότι σε αναζήταγα πρωϊ πρωϊ!!! Ήθελα να σου πω, προφητικό το όνειρο σου για τη νουνούκα μου!! Όντως περπάτησε νωρίς νωρίς!! οι δικοί σου κάνουν βήματα? ποδήλατο και εμείς θέλουμε!!!

πωπω twins δουλειά...και τα τουινσακια που θα τα αφήσεις τελικά? εγώ ακόμα παλε΄'υω να τα διαβάσω αυτά που ανέβασα!! μερικά τα εκτυπώνω και τα διαβάζω δυνατά στα μωρά να μαθαίνουν και αυτά!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζουμε για κάποιο λόγο;

Εγώ δεν ψηφίζω πολλές αγκαλιές, την ξέρετε εξ' αρχής τη θέση μου. Και αυτό συμβουλεύω και όλες τις διδυμομαμάδες, που συναντώ στον δρόμο. Διότι, ολόμονη στο σπίτι, με δύο μωρά που ουρλιάζουν για αγκαλιά ΚΑΙ τα δύο, δεν γίνεται... Πρέπει και να μαγειρέψεις, να κάνεις τα βασικά...! Και, κυρίως, να μην μαθαίνουν την αγκαλιά ως αποτέλεσμα πίεσης (έκλαψα γοερά - με πήρε αγκαλιά - το κάνω ξανά, αφού το ένα είναι συνέχεια του άλλου, άρα θα με ξαναπάρει! τι ωραία! ), αλλά μόνο ως επιβράβευση της καλής συμπεριφοράς!

Αφήστε που χωρίς πολλές αγκαλιές και έχω να επισκεφθώ ορθοπεδικό εντός των ημερών, διότι το χεράκι το αριστερό δεν λυγίζει (η παλάμη) προς τα πίσω σχεδόν καθόλου................................. :(:(:(

Εμένα, που τα χέρια μου ήταν η Κομανέτσι (από μόνα τους... :( )

καλημερα!

εχεις δικιο οτι ειναι δυσκολο οταν εισαι μονη ΑΛΛΑ τι κανεις οταν εχεις ενα μωρο που ειναι αλλαγμενο,ταισμενο και κλαιει σπαρακτικα?εγω εχω ενα τετοιο στο σπιτι,ευτυχως μονο το ενα,και δεν ξερω τι να κανω.Τελικα παντα καταληγουμε αγκαλια.Δεν μπορω να το αφησω να κλαιει μεχρι να μελανιασει,ασε που φοβαμαι οτι θα ξεσηκωσει και τον αλλον και θα βρεθω μονη με 2 μωρα να κλαινε.

βεβαια καθε φορα αισθανομαι τυψεις οτι παραμελω τον εναν απλα και μονο γιατι ειναι καλοβολος.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


naki μην εχεις τυψεις.το περασα κι εγω αυτο επειδη το ενα εκλαιγε περισσοτερο στην αρχη.μετα απο καιρο ομως εκλαιγε το αλλο και επαιρνα εκεινο αγκαλια κοκ.οποτε δεν θα εισαι αδικη.


age.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εχεις δικιο οτι ειναι δυσκολο οταν εισαι μονη ΑΛΛΑ τι κανεις οταν εχεις ενα μωρο που ειναι αλλαγμενο,ταισμενο και κλαιει σπαρακτικα?εγω εχω ενα τετοιο στο σπιτι,ευτυχως μονο το ενα,και δεν ξερω τι να κανω.Τελικα παντα καταληγουμε αγκαλια.Δεν μπορω να το αφησω να κλαιει μεχρι να μελανιασει,ασε που φοβαμαι οτι θα ξεσηκωσει και τον αλλον και θα βρεθω μονη με 2 μωρα να κλαινε.

βεβαια καθε φορα αισθανομαι τυψεις οτι παραμελω τον εναν απλα και μονο γιατι ειναι καλοβολος.

Νακι μου και γω τα ίδια σκεφτόμουν αλλά απλά ξεκίνησα να το σκέφτομαι αλλιώς. Υπάρχουν άνθρωποι που χρειάζονται πιο πολύ προσοχή και άλλοι που είναι πιο ανεξάρτητοι. Ούτως ή άλλως το μωρό σου που κλαίει προφανώς έχει πιο έντονους κολικούς, πράγμα το οποίο στο τρίμηνο θα σταματήσει και θα ξεκινήσει ο καλόβολος τη μουρμούρα για αγκαλιές!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

naki μην εχεις τυψεις.το περασα κι εγω αυτο επειδη το ενα εκλαιγε περισσοτερο στην αρχη.μετα απο καιρο ομως εκλαιγε το αλλο και επαιρνα εκεινο αγκαλια κοκ.οποτε δεν θα εισαι αδικη.

τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!!!:D:D


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nunukaki!!!!!!!!!

Καλώς σε βρήκα!

Όόόόχι! Τα τεμπελάκια μου τίποτα ακόμη! Μόνο στέκονται όρθια και ενίοτε αυτοχειροκροτούνται :)

Ο ένας (ξέρετε ποιός) σκαρφαλώνει πλέον ΠΑΝΤΟΥ αλλά κι ο άλλος βγαίνει σιγά σιγά από το καβούκι του κι αρχίζει να διεκδικεί πιο πολλά :) Τσιρίζοντας, αν δεν γίνει το δικό του.... (ελέγχεται η ορθότητα της πρακτικής αυτής)

Όσο για τις αγκαλίτσες, Naki μου, εννοείται πως το διάστημα των κολικών ψιλο-εξαιρείται από τη στάση ζωής γύρω από την αγκαλιά. Απλώς κι εκεί είσαι λίγο φειδωλή (κατ' εμέ ΠΑΝΤΑ). Όχι "ουά - αγκαλιά" = ένα και το αυτό!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε ποδηλατάκια από τζάμπο. ΠΟλύ όμορφα. Αυτά, που "καταργούν" το καρότσι, κυρίως για το καλοκαίρι. Είναι πιο δροσερά, πιο ευάερα, πιο ευήλια. Στη φάση που είμαστε τώρα, σπρώχνουμε εμείς το ματσουκάκι (που έχει πίσω). Από του χρόνου, πρώτα ο Θεός, θα κάνουν μόνοι τους!

Πάντως εμείς, το καρότσι καθόλου δεν το χρησιμοποιήσαμε στο Σούνιο. Πηγαίναμε Λαύριο; Βάζαμε τα ποδήλατα στο πορτ μπαγκάζ και τους κάναμε βόλτα στην προκυμαία με την ποδηλατούμπα. Ο καθένας ανεξάρτητος (γλίτωσε κι ο μικρός το μαλλιοτράβηγμα έτσι) και αεράτος. Μια χαρά ήταν!


rPPrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...