Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

καποια στιγμη διαβασα και παραπονα απο το μητερα και εμεινα!το ειχα πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου και ειχα την χειροτερη αποψη για το ιασω απο δικη μου εμπειρια!!!anyway...

χουχουλινα εσενα σε καλοδεχθηκα?!οχι ε?καλως την λοιπον και με το καλο κοριτσακι!!!

jas λιγο πριν τον δεκαπενταυγουστο επαθα κι εγω διαστρεμμα στον δεξι αστραγαλο!!!και εκεινη την ημερα με τα fingerfood καλαμαρακια εσπασα και το δοντι μου!σουπερ!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τζινι!!!!!!!!!!!!!!!!!!γουελκαμ μπακ!!!!!!!!

να ξερες ποσο μου ελειψαν τα ακαταλαβιστικα σου,παλι βεβαια δεν καταλαβα και πολλα αλλα λογικο με τη νυστα που εχω αυτη τη στιγμη.

κατερινακι πως μπορεις και κινεισαι ακομα με 2 μωρα 2400 απορω!!φτου φτου σου βγαζω το καπελο!τελικα το αλλαξες το τικερ? δεν προσεξα.

τελικα θα πας με φτ??αν ο γιατρος σου δινει το οκ,τολμησε το.

εμενα μου το'χε ξεκοψει απο την αρχη.δεν πηραν βεβαια και ποτε θεση τα δικα μου οποτε δεν θα μπορουσα.

nufi με καταλαβαινεις για τον καφε ε?και πηγα προχτες σουπερ να παρω ντεκαφεινε ταμπλετες και δεν ειχε:(.Θα ξαναπαω δευτερα και αν παλι δεν εχουν φερει,θα τις παραγγειλω.Γονατιστη θα πεσω!!!!

θα μου πεις τι νοημα εχει αφου παλι καφεινη γιοκ αλλα καπως θα παρηγοριεμαι.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημεριζω.

LAERTA και SEVI και εγω πήρα το μαξιλαρι θηλασμου απο το mothercare δωρεαν αλλα αγορασα την θηκη που είναι με φερμουαρ για να το πλενω.Με διευκόλυνε αφάνταστα όχι στην εγκυμοσύνη που αλλες κοπελες κοιμόντουσαν με αυτό, αλλα παρα πολυ με βοηθησε στο ταισμα τους ακομα και τωρα βαζω το μαξιλαρι σαν κουλουρα πανω στο καναπε βαζω το μπεμπε μεσα και το ταιζω χωρις να το κρατω αγκαλια.


YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!

Ξυπνησαμε κ εμεις κ παιζουμε με τα τουβλακια μας!!!!

Ο μπαμπας μας με τον Τασο πηγανε σε μια δουλεια κ ετσι εκλεψα λιγο χρονο κ μπηκα.

Να περασετε μια υπεροχη Κυριακη!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σουσουραδες!!!

naki βλεπω τις ωρες που γραφεις και σε συμπονω πραγματικα!

ευχαριστω!!!!!!

ειναι η ωρα μετα το ταισμα που κανω τις αντλησεις,οποτε γραφω για να μην κοιμηθω με το θηλαστρο αγκαλια και παρω το στηθος στο χερι το πρωι.:tongue:


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, καλη κυριακη να εχουμε.

naki μου συνηθισες καπως με το ταισμα κ τις αντλισεις;θα χρεια;στω μαθηματα κ συμβρουλες σε λιγο.

εγω αυτο το μαξιλαρι θηλασμου που λετε δεν το πηρα με απελπισαν κ λιγο γιατι μου ειπαν οτι επειδι εχω 2μωρακια δυσκολα θα καταφερω να θηλασω.

για τον τοκετο εχει παρει το 1θεση ο γιατρος προτηνε αν ερθουν ολα βολικα να παμε για φτ, θα διξει οπως και να ειναι ολα καλα να πανε κ δεν με πειραζει .


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς.

Σήμερα έχουν πιεί μόνο γάλα. Φρούτο γιοκ, αυγό γιοκ. 2 180άρια γάλα έκαστος/η. Jas, τι έλεγες για τα μωρά που πίνουν μόνο γάλα;

Τελικά το φιλοσόφησα... μπας και διψάνε πάρα πολύ;

Ουφ, κατά τα άλλα κούραση κούραση κούραση, αλλα ευτυχώς χωρίς δέκατα σήμερα. Νακι,, θέλω και εγώ ένα τέτοιο καφέ σε παρακαλώ.

Και για όποιον νομίζει ότι τα μωρά που τρέχουν όλη την ώρα μετά κοιμούνται σερι, τον προκαλώ να γνωρίσει τη μαγουλου: Δεν κάθεται καθόλου όλη τη μέρα. Αλλά στις 02:00 θα ξυπνήσει. Και δεν θέλει το μπαμπά. Μαμά και ξερό ψωμι.

Τζίνι, καλωσόρισες, μας έλειψες. Βρε σύ, πως δεν τους κατατροπώσατε εσείς τους σκορπιούς;:P

Και σε όποιον μας στενοχωρεί (Γιώτα ακούς) του δίνουμε πακέτο ΟΛΑ τα παιδιά και πάμε για εκείνο τον καφέ.

Πάω να μαγειρέψω τώρα που κοιμήθηκαν.... καλό κουράγιο σε όλες....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατι λέγατε για ένα καφέ; Πότε και που;

Θυμίζω: από Πέμπτη και μετά είμαστε διαθέσιμοι μόνο τα απογευματα τις καθημερινές. Αλλιώς, μπορούμε και σου-κου που είναι δυνατό για όλες.

Μπορούμε να πάμε και σε κανένα παιδότοπο για να λυσσάξουν λίγο και τα μικρα (μα τι ωραία που εκφράζομαι ε; :P).


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

όταν κανονίσετε πείτε και σε μας.

Τουινσ μετά τα 2 βλέπεις να κοιμούνται μόνα τους :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμάς ο μεγάλος που γίνεται 4 όλη τη νύχτα στο κρεβάτι μας τη βγάζει.

Μεγαλώνοντας είναι ακόμα χειρότερα. Σου λένε φοβάμαι, μανούλα μου μην αφήνεις μόνο του το παιδάκι σου στο σκοτάδι και στο κρύο ....ναι ναι μέσα στο κατακαλόκαιρο. Και φυσικά όχι μόνο στο κρεβάτι αλλά και πάνω από τη μαμά. Δεν υπάρχει πιο ανατομικό στρώμα :twisted:.

Και όχι σε όποια στάση θέλω εγώ αλλά όπως βολέυεται ο κύριος.

Νάκι προσπάθησε να θηλάσεις απευθείας. Θα τα καταφέρεις σίγουρα.

Γιώτα, τζίνι καλωσήλθατε. Τώρααααα αρχίζουν τα δύσκολα....όσο μεγαλώνουν.

Διαβάζω για γέννες και συγκινούμαι.....

Λοιπόν έχω κι εγώ το θεματάκι μου....

Τα μικρά δεν μιλάνε. Μόνο λέξεις. Αυτό είναι φυσιολογικό οκ. Όμως ο ένας μιλάει καλύτερα από τον άλλο. Τον αντιγράφει όμως.

Δηλ. λέει πατάτα, μπανάνα, πεπόνι κτλ κτλ. Ο μικρός επειδή δεν μπορεί να τα πει, όταν του λέμε πες πατάτα λέει μαμ μαμ. Και μετά ο μεγάλος το λέει κι αυτός μαμ μαμ.... Κι όταν του λες πες πατάτα πάει να πατ...μαμ μαμ.

Και χωρίς να είναι ο μικρός μπροστά.

Επίσης όταν ο ένας χτυπάει ο άλλος χαίρετε και ξεκαρδίζετε στα γέλια.

Είχαν και μια σύγχηση πώς λένε τον καθένα τώρα οκ το ξεχωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερουδια....!

απο σκανταλιες ολες εχουμε να αναφερουμε μπολικες...

αλλα αυτο σας το εχουν κανει?

εβαλα νωριτερα τον κουραδινο (ναι, ναι..) στο κρεβατι του για το μεσημεριανο υπνακι κ παω μετα απο λιγη ωρα κ τον βλεπω χωρις πανα με τα κουραδινια ολουθε κ στα χερια του ωσαν πλαστελινη...!!

ε?ε?

αιντε πλυντηρια κ ντετολια μεσημεριατικα στα καλα του καθουμενου..αλλα ριξαμε κ πολυ γελιο επισης!

για να ερθω στα λογια της witch..οντως κ αυτη η φαση εχει την κουραση της, αλλα πλεον εχουν κ πολλααααα να σου δωσουν κ ειτε το διασκεδασεις, ειτε το ξεχνας γρηγορα το δυσκολο κομματι..


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερουδια....!

απο σκανταλιες ολες εχουμε να αναφερουμε μπολικες...

αλλα αυτο σας το εχουν κανει?

εβαλα νωριτερα τον κουραδινο (ναι, ναι..) στο κρεβατι του για το μεσημεριανο υπνακι κ παω μετα απο λιγη ωρα κ τον βλεπω χωρις πανα με τα κουραδινια ολουθε κ στα χερια του ωσαν πλαστελινη...!!

ε?ε?

αιντε πλυντηρια κ ντετολια μεσημεριατικα στα καλα του καθουμενου..αλλα ριξαμε κ πολυ γελιο επισης!

για να ερθω στα λογια της witch..οντως κ αυτη η φαση εχει την κουραση της, αλλα πλεον εχουν κ πολλααααα να σου δωσουν κ ειτε το διασκεδασεις, ειτε το ξεχνας γρηγορα το δυσκολο κομματι..

Και ναι το έχουν κάνει!

Η απόλυτη αηδία.....

Όπως κι έχουν κατουρήσει ο ένας τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ωωω.... βρε τον κουραδίνο.... Τι ωραία, τι καλά!!!

Εγκυούλες, όσες ανακατεύεστε αυτή τη στιγμή να ξέρετε ότι δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!!!!:P:p:p

Φρόσω, είσαι απόλυτα ειλικρινής. Οπότε φως στο τούνελ πότε θα δούμε; Θα γίνουμε ανατομικά στρώματα λοιπόν; Αχ αχ...

Για την ομιλία του μικρού:μήπως βαριέται να μιλήσει; Δηλαδή ναι μεν ξεκινάει να λέει κατι αλλα μετά βολεύεται με το μαμ μαμ αφού ξέρει ότι θα τον καταλάβετε και ότι δεν θα χρειαστεί και να κουραστεί;

Για το ότι ο ένας χτυπάει και ο άλλος ξεκαρδίζεται δεν χρειάζεται λογική εξήγηση. Σας παραπέμπω όλες στις σχολικές αυλές κάθε ηλικίας... το ίδιο φαινόμενο. Η αλλιώς, θυμηθείτε στην candid camera που βιντεοσκοπούσαν άνθρωπους που έπεφταν και όλοι οι άλλοι γελούσαν. Βέβαια, ποτέ δεν κατάλαβα τι αστείο υπάρχει σε ένα πέσιμο, αλλά αυθόρμητα δεν σας έρχεται να γελάσετε;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!

Tzini καλώς μας ήρθες! Μας έλειψες και σε μένα και στο ξωτικό.

Σας διάβασα, -όλα τα χθεσινά και τα σημερινά posts, αχ να είστε καλά μου κάνετε πολύ καλή παρέα διαβάζοντάς σας, άλλες φορές γελώντας..άλλες με συγκίνηση..άλλες με προβληματισμούς..Να είστε καλά εσείς και τα μωρά σας!

Εμένα πάλι χθες δεν ήταν και από τις καλύτερες ημέρες μου..

Κάτι πάντα μου έφταιγε κατά τη διάρκεια όλης της μέρας, κάποιο νευρόπονο ένιωθα,ξαφνικά ανακατωσούρες (?)..τί να πώ ? αλλά ευτυχώς σήμερα τίποτα απ' όλα αυτά. Μόνο πόνος στα πλευρά..αχ αυτά τα πλευρά..

Περιμένουμε να έρθει σπίτι μας σήμερα η κολλητή μου με το μωρό της (2μηνών) που μόλις γύρισαν από διακοπές,αχ και τους έχω λαχταρίσει!! Και το μωρό και το ζεύγος!Τρελάρα η φίλη μου στις 41 ημέρες το πήρε το νινί και βουρ για Ζάκυνθο (στο εξοχικό της βέβαια, όχι σε ενοικιαζόμενα).

Και για να πω κι εγώ κάτι ..περί φαγητού..(έτσι να πώ κι εγώ το δικό μου "πόνο" ..:P).. Κι εμένα χθες το μωρό μου δεν έφαγε πολύ..σήμερα όμως καταβρόχθησε μοσχαράκι κοκκινιστό της πεθερούλας του, πατάτες τηγανητές,ψωμιά,σαλάτες,φέτα,ρώσικη, μπύρες..αλλά μετά σταμάτησε..είπε ένιωθε ένα βάρος..και δε συνέχισε σε γλυκό ή φρούτο..Το υπόλοιπο της μέρας θα δείξει..;);)

Φιλάκια!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα χθες το μωρό μου δεν έφαγε πολύ..σήμερα όμως καταβρόχθησε μοσχαράκι κοκκινιστό της πεθερούλας του, πατάτες τηγανητές,ψωμιά,σαλάτες,φέτα,ρώσικη, μπύρες..αλλά μετά σταμάτησε..είπε ένιωθε ένα βάρος..και δε συνέχισε σε γλυκό ή φρούτο..

Φιλάκια!

Να ανυσηχουσες αν σου ζητουσε κ γλυκο!!!!!:P:p:p


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...