Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Μια που με έχουνε πιάσει τα συναισθηματικά μου..(οι ορμόνες μάλλον κάνουν πάρτυ..)

επειδή κάπου διάβασα σχετικά με αγκαλιές κτλ και δίλημμα από τις πολλές στις λίγες να μη μάθουν σε χέρια κ.ά. (δε θυμάμαι ποιες έγραψαν σχετικά..)

παρόλο που δεν είμαι ακόμα μανούλα..αλλά επειδή ήμουν παιδάκι..εμένα η γνώμη μου είναι ΝΑΙ στις πολλές αγκαλιές, σε αυτές τις τόσο μωρουδιακές ηλικίες ειδικά!

Νομίζω ότι η πολλή αγάπη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν,πόσο μάλλον τα νινάκια!

Άμα έχεις περίσσεια αγάπη μέσα σου κι έχεις μεγαλώσει έτσι, μετά μπορείς να δώσεις κι εσύ πιο εύκολα, και το θεωρείς αυτονόητο όχι ως κάτι που "στοιχίζει"..

Άσε που επίσης νομίζω ότι όταν την έχεις νιώσει και έχεις γεμίσει από αυτήν απλόχερα, και μπορείς να την αναγνωρίζεις..πότε είναι αληθινή..και δεν την αναζητάς "βλακωδώς" και με..λάθος..υποκατάστατα ή ανθρώπους/καταστάσεις..

Για αυτό ας μπουχτίσουμε όλες τα παιδιά μας (μέλλουσες και ήδη) με αγκαλίτσες! Θα το νιώσουν από τώρα! Εξάλλου όπως ειπώθηκε..κάποια στιγμή δε θα θέλουν και πολλές αγκαλιές και φιλιά.. και θα μας λείψει κι εμάς μετά..

Αυτά, έτσι μου ήρθε τώρα "φλασιά" και είπα να γράψω για αυτό.


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε αυτό που λες ντακάκι για τις αγκαλιές συμφωνώ απόλυτα. Το μόνο πρόβλημα που δημιουργείται είναι όταν και τα δύο ( ή στην περίπτωσή σου και τα τρία) ζητούν ταυτόχρονα αγκαλίτσα. Και μη νομίζεις ότι 2 μπορούν να συγκατοικήσουν στην ίδια αγκαλιά... το ένα τσακώνεται με το άλλο και δεν θέλουν....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ότι αφου εχουν ίδιο πλακουντα είναι ολοιδια??,Ναι έχουν την ίδια ομαδα αίματος και θα είναι πανομοιότυπα. ΝΑΙ θα εχεις 2 καρμπόν!! τωρα για το 3ο δεν ξερω να σου πω.

Ναι έτσι μου έχουν πει!! Το μόνο που θα έχουν διαφορετικό λένε ,θα είναι τα δακτυλικά αποτυπώματα!! Τίποτα άλλο!

Φαντάζεσαι να τα μπερδεύουμε και να ταΐζουμε συνέχεια το ίδιο μωρό?? :P:p:p

Εσένα μοιάζουν τόσο πολύ ?? Καλά βέβαια, μια μάνα νομίζω ότι πάντα θα τα ξεχωρίζει!

Το τρίτο μωράκι, επειδή είναι μόνο του με δικό του πλακούντα, όχι δε θα είναι καρμπόν, μπορεί να μοιάζει απλά σαν αδερφάκι τους από πάρα πολύ (όχι φτυστό) έως και λιγουλάκι, μπορεί και να είναι και εντελώς διαφορετικό, όλα παίζουν..!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες ντακάκι για τις αγκαλιές συμφωνώ απόλυτα. Το μόνο πρόβλημα που δημιουργείται είναι όταν και τα δύο ( ή στην περίπτωσή σου και τα τρία) ζητούν ταυτόχρονα αγκαλίτσα. Και μη νομίζεις ότι 2 μπορούν να συγκατοικήσουν στην ίδια αγκαλιά... το ένα τσακώνεται με το άλλο και δεν θέλουν....

ωχ ναι? Τέτοια αντιζηλία?? Τουλάχιστον να προσπαθούμε να αφιερώνουμε τον ίδιο χρόνο..και να μην παίρνουμε πρώτα αγκαλιά πάντα το ίδιο και μετά το άλλο.

Κάπου διάβαζα ένα άρθρο τις προάλλες σχετικά με το δέσιμο και την αντιζηλία των διδύμων, κι εκεί τα κατέτασσε ανάλογα με το εάν ήταν μονοζυγωτικά ή διζυγωτικά, κι αν ήταν 2 κόρίτσια,2 αγόρια ή ένα κι ένα!

Θυμάμαι ότι τα πιο δεμένα έλεγε ότι έρχονται πρώτα σε κατάταξη τα μονοζυγωτικά κορίτσια (περίεργο εε? γιατί εμείς οι γυναίκες συνήθως..),και

μετά νομίζω ήταν τα διζυγωτικά κορίτσια δεύτερα (!!) - δε τι θυμάμαι όμως με σιγουριά..εμένα μου έμεινε το πρώτο πάντως που ήταν στην δική μου περίπτωση των δύο από τα τρία, αλλά θα το ψάξω να το ανεβάζω να το διαβάσουμε όλες!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Τελικά δε θα έρθει η φίλη μου με το μωρό σήμερα.. κλαψ :(:(


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!

Tzini καλως ηρθες...!!!

Duck εμενα ο αντρας μου ειναι διδυμος σε ξεχωριστο πλακουντα.με διαφορετικη ομαδα αιματος κ ειναι σχεδον πανομοιοτυποι!!!

Μεχρι κ η φωνη τους ειναι ιδια...εχει η πεθερα μου φωτο τους γυρω στα 10 που δεν μπορει να ξεχωρισει ποιος ειναι ποιος!!!

Σε αλλες ξεχωριζουν λιγο γιατι ο αντρας μου ηταν λιγο πιο γεματος απο τον κουνιαδο μου κ ολο χαμογαλαγε στις φωτο απο μωρο....αλλιως δεν θα ξεχωριζαν παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε κορίτσια, αυτήν την λεγόμενη λάμψη της εγκυμοσύνης που όλοι λένε..ειδικά για το πρόσωπο ακόμα δεν την έχω δει..και παίρνουμε κι ένα σωρό βιταμίνες,συμπληρώματα κτλ.

Εγώ βλέπω διαφορές στο πρόσωπό μου, αλλά όχι και αυτήν τη λάμψη..τη γοητεία κτλ που λένε..

Ώρες ώρες έχω πολύ μεγάλα μάτια,ορθάνοιχτα με μεγάλη κόρη,χαχα

η μύτη μου στο τελείωμά της φαίνεται έντονη,σαν πρησμένη, όπως όταν κλαίω που φουσκώνει και κοκκινίζει(χωρίς το κόκκινο όμως), και τα χείλια μου, ώρες ώρες μεγαλύτερα σαν του τζόκερ στο μπάτμαν !:D:D:D:D:p:p:p

Χαχα, πολύ πλάκα,μου φαίνομαι αστεία..άμα πρηστούν καμιά μέρα όλα μαζί πάλι, θα βγάλω φωτό να γελάσετε!:-P


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και γω!!! μια Κυριακή πιο ξεκούραστη!! μέχρι και τ α μωρά κάνουν ανάπαυλα!! Ρίξαμε έναν υπνάκο μεσημεριανό πολύ καλό!!!

αστα nunu ο καφες αρχιζει να δυσκολευει γιατι θελουν συνεχεια να σουρτουκευουν και δεν στεκονται σε ενα σημειο.πηγα σε ταβερνα και εφαγα το καλαμαρακι fingerfood μια μπουκια καθε φορα που περνουσα απο το τραπεζι γιατι κοβαμε βολτες.

γενικα καλα ειμαστε οοοολοι και συνεχεια μαζευουμε τα περιεχομενα των συρταριων μεχρι να τα ξαναβγαλουν!!!ενα μπαχαλο και δεν ξερω γιατι αλλα το διασκεδαζω!

Ναι έτσι και εμάς!! εγώ βόλτα για καφέ εννοώ πλέον βόλτα με καφέ σε πλαστικό και περπάτημα σε εμπορικό, πλατεία διαδρομή κλπ κλπ!!

ναι, δεν ειναι φοβερο..? την εποχη που χρειαζεσαι περισσοτερο απο ποτε εναν καφε σουπερ βαρβατο, δεν μπορεις ουτε τσαι.....:(

η ενα κρασακι αργοτερα για να χαλαρωσεις απ την ενταση που καποια στιγμη θα κανει την εμφανιση της..

Η ειρωνία της φύσης!! εγώ ακόμα δε μπορώ να ευχαριστηθώ έναν καφέ!!

Tzini καλώς ήρθες!!!

ο nufakos πολύ γέλιο!! αχου και τέτοια θα έχουμε!!

Τα θαυματάκια μας είναι να τα χαζεύουμε, όλο κάνουν καινούργια πράγματα και δε λέει να τα χάνουμε!!

Τι άλλο θέλω να πωωωωωωωωωωω


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες ντακάκι για τις αγκαλιές συμφωνώ απόλυτα. Το μόνο πρόβλημα που δημιουργείται είναι όταν και τα δύο ( ή στην περίπτωσή σου και τα τρία) ζητούν ταυτόχρονα αγκαλίτσα. Και μη νομίζεις ότι 2 μπορούν να συγκατοικήσουν στην ίδια αγκαλιά... το ένα τσακώνεται με το άλλο και δεν θέλουν....

χαχα κλασσικό φαινόμενο!! Νιώθεις μοναδική όμως εκείνη τη στιγμή!!:tongue::tongue:

Ναι έτσι μου έχουν πει!! Το μόνο που θα έχουν διαφορετικό λένε ,θα είναι τα δακτυλικά αποτυπώματα!! Τίποτα άλλο!

Φαντάζεσαι να τα μπερδεύουμε και να ταΐζουμε συνέχεια το ίδιο μωρό?? :P:p:p

Εσένα μοιάζουν τόσο πολύ ?? Καλά βέβαια, μια μάνα νομίζω ότι πάντα θα τα ξεχωρίζει!

Το τρίτο μωράκι, επειδή είναι μόνο του με δικό του πλακούντα, όχι δε θα είναι καρμπόν, μπορεί να μοιάζει απλά σαν αδερφάκι τους από πάρα πολύ (όχι φτυστό) έως και λιγουλάκι, μπορεί και να είναι και εντελώς διαφορετικό, όλα παίζουν..!

Συμφωνώ και επαυξάνω αγκαλιές, αγάπες και ζουζουνιές χρειάζονται!!

Εσας η έκπληξη είναι φανταστικότερη!! τρία μωράκια!!ουάου!! Τα δικά μου διζυγωτικά δεν μοιάζουν!! ένα ξαθό ένα μελαχροινό!!

Λοιπόν ντάκι!! εμένα μου έσκασε τώρα!!

Θα είναι δυο αγοράκια στον ίδιο σάκο και μια σουσουράδα μόνη της!!! :D:D:D


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, κοιμηθήκαμε...

Εγινε και ένα περιστατικούλι σήμερα, θα σας το πω αμέσως μετά.

Πάντως βρε κορίτσια, αυτήν την λεγόμενη λάμψη της εγκυμοσύνης που όλοι λένε..ειδικά για το πρόσωπο ακόμα δεν την έχω δει..και παίρνουμε κι ένα σωρό βιταμίνες,συμπληρώματα κτλ.

Εγώ βλέπω διαφορές στο πρόσωπό μου, αλλά όχι και αυτήν τη λάμψη..τη γοητεία κτλ που λένε..!:-P

Χμ... και συμφωνώ και διαφωνώ με τη "λάμψη της εγκυμοσύνης"

Αρνητικά: Πανάδες στο πρόσωπο που εξαφανίστηκαν μετά, πρησμένη μύτη και άκρα (ευτυχώς ξεπρήστηκαν), κιλά που δεν λένε να φύγουν.

Θετικά: Εκπληκτικά μαλλιά που ευτυχώς μένουν. Τα άφησα και μάκρυναν τόσο πολύ που έφτασαν πλέον στη μέση. Και τα λατρεύω.

Ναι έτσι μου έχουν πει!! Το μόνο που θα έχουν διαφορετικό λένε ,θα είναι τα δακτυλικά αποτυπώματα!! Τίποτα άλλο!

Φαντάζεσαι να τα μπερδεύουμε και να ταΐζουμε συνέχεια το ίδιο μωρό??..!

Τα κοριτσάκια που έχουν ομοζυγωτικά εδώ τα ξεχωρίζουν λόγω του ότι πάντα το ένα είναι κάπως μικρότερο από το άλλο, από λίγο έως πολύ.

Επίσης, της Γιωτούς είναι μία σπάνια περίπτωση, ομοζυγωτικά σε διαφορετικούς σάκους με διαφορετικούς πλακούντες. Οπότε, αν είναι και τα δικά σου έτσι θα έχεις τρια καρμπονάκια :P


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν ντάκι!! εμένα μου έσκασε τώρα!!

Θα είναι δυο αγοράκια στον ίδιο σάκο και μια σουσουράδα μόνη της!!! :D:D:D

Χα! Καλέ μάλλον έλειπες διακοπές, είχα ανακοινώσει τα φύλλα των μπεμπέ, μας τα είχαν πει από τη 14η εβδομάδα.

Είναι 2 σουσουράδες καρμπόν και ένας άντρακλας alone, πασάς!


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... σημερινό περιστατικό στη γειτονια.

Τρεις η ώρα το μεσημεράκι. Ησυχία, τα τουινσάκια είχαν μπεί στο σπιτάκι τους στο μπαλκόνι και έπαιζαν. Και το τονίζω, έπαιζαν ΗΣΥΧΑ.

Σε ένα σπίτι, πατέρας και γιος, ως γνωστόν τσακώνονταν χωρίς λόγο.

Και εν ολίγοις, ακολούθησε η παρακάτω στοιχομυθία:

Γείτονας Α (καλός γειτονας): Σας παρακαλώ, μη φωνάζετε, είναι μεσημέρι

Γείτονας Β (αυτοί που τσακώνονταν μεταξύ τους): @#$^$%$^# (κοινώς τον έβρισε)

Γείτονας Α : Μα σας παρακαλώ!

Γείτονας Β: Και γιατί δεν φωνάζεις στην άλλη που κλαίνε συνέχεια τα μωρά της; (προφανώς αυτή είμαι εγώ)

Η συζήτησή τους τελειωσε χωρίς άλλα λόγια. Και λέω και εγώ να μην απαντήσω σε αυτό που άκουσα, δεν έχει νόημα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι, όχι μην πεις τίποτα, δεν αξίζει!

Φαντάζομαι σου θα κακοφάνηκε..αλλά σκέψου ότι ήταν φουντωμένοι και οι δύο,

αφού τον άλλον τον έβρισαν κατευθείαν με την πρώτη και τους μίλησε κι ευγενικά !

Και μή νομίζεις οι λογικοί άνθρωποι καταλαβαίνουν!

Δηλαδή τί να κάνεις στα μωρά? Να τους δίνεις βάλιουμ?? Στην τελική μπορεί να είναι ενόχληση κάποιες ώρες κοινής ησυχίας, όμως ο καθένας ξέρει ότι δε γίνεται επίτηδες ή από απροσεξία ή ασέβεια, ενώ οι άλλοι μπορούν να κατεβάσουν το volume !!

Νομίζω, ότι πέρα από τους κομπλεξικούς, οι υπόλοιποι δεν μπορούν ποτέ να τα βάλουν με ένα μωρό/μωρά που κλαίνε ακόμα κι αν τους ενοχλούν πολύ εκείνες τις ώρες (ύπνο κτλ). Για τους άλλους να μη νοιάζεσαι..γιατί δεν αξίζει όπως είπες κι εσύ αρχικά.

Και ούτε καν από μόνη σου μην πας να πεις τίποτα "απολογητικό" για τα μωρά, γιατί ακριβώς θα φανεί σαν απολογητικό το ύφος..λες και θα μπορούσες να κάνεις κάτι καλύτερα να το αποφύγεις και δε το κάνεις!!

Πάντως νομίζω είναι θέμα και κουλτούρας..

Σε πολυκατοικία μένεις μάλλον εε?

Εμένα να δώ τί θα μουν πουν αργότερα..(εμείς μένουμε σε πολυκατοικία)..


 

Ένα παιδί μπορεί να διδάξει σε έναν ενήλικο τρία πράγματα: να είναι ευτυχισμένος χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να είναι πάντα απασχολημένος με κάτι και να ξέρει να απαιτεί με όλη του τη δύναμη αυτό που θέλει.

Paulo Coelho

Link to comment
Share on other sites

Χα! Καλέ μάλλον έλειπες διακοπές, είχα ανακοινώσει τα φύλλα των μπεμπέ, μας τα είχαν πει από τη 14η εβδομάδα.

Είναι 2 σουσουράδες καρμπόν και ένας άντρακλας alone, πασάς!

ΤΕΛΕΙΑ!!! πόσο χαίρομαι!!! μπράβο μπράβο!!

Λοιπόν... σημερινό περιστατικό στη γειτονια.

Τρεις η ώρα το μεσημεράκι. Ησυχία, τα τουινσάκια είχαν μπεί στο σπιτάκι τους στο μπαλκόνι και έπαιζαν. Και το τονίζω, έπαιζαν ΗΣΥΧΑ.

Σε ένα σπίτι, πατέρας και γιος, ως γνωστόν τσακώνονταν χωρίς λόγο.

Και εν ολίγοις, ακολούθησε η παρακάτω στοιχομυθία:

Γείτονας Α (καλός γειτονας): Σας παρακαλώ, μη φωνάζετε, είναι μεσημέρι

Γείτονας Β (αυτοί που τσακώνονταν μεταξύ τους): @#$^$%$^# (κοινώς τον έβρισε)

Γείτονας Α : Μα σας παρακαλώ!

Γείτονας Β: Και γιατί δεν φωνάζεις στην άλλη που κλαίνε συνέχεια τα μωρά της; (προφανώς αυτή είμαι εγώ)

Η συζήτησή τους τελειωσε χωρίς άλλα λόγια. Και λέω και εγώ να μην απαντήσω σε αυτό που άκουσα, δεν έχει νόημα.

και σε εμάς σε καυγά ενώ λείπαμε κιόλας φώναζε η γειτόνισα (τσακωνόταν με τη μάνα μου) Αμάν αυτά τα σκυλιά σας(γέννησε η Μπέλλα 4 κουταβάκια) και τα μωρά σας!!! δε μας αφήνεται σε ησυχία!!

χαχα

Μια που μου το είπανε και μια που τα βγάζω κάθε μέρα από το δικό της το μπαλκόνι!!!χεχεχεχε

Εγώ γελάω πάντως....


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο βρε κορίτσια. Δεν μένουμε σε πολυκατοικία 2-3 διαμερίσματα έχει. Αναλογα σπιτια είναι και των γειτόνων και οι περισσότεροι από εμάς έχουμε γεννηθεί και μεγαλώσει εκεί. Και στο ίδιο τετράγωνο είμαστε 5 μωρά (και καλά κάνουμε και κάνουμε μωρά ... τα δημοτικά της γειτονιας συγχωνεύτηκαν λόγω έλλειψης παιδιών).

Τελως πάντων, πάντα θεωρούσα ότι η ανοχή των γειτόνων ως προς τα παιδιά είναι και κάπως δανεική, δηλαδή ο Χ κάνει υπομονή γιατί και εμείς θα κάνουμε υπομονή όταν κάνουν τα παιδιά του μωρα. Δηλαδή αυτός τι θα κάνει όταν γεννήσει ο γιός του; Θα τσακώνεται με τα μωρά;

Ουφ τα είπα και ησυχασα. Ο καλός μου γέλασε πάρα πολύ όταν του το είπα.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...