Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενη οχι δεν θα φυγουμε πια

τωρα που προεκυψε η εγκυμοσυμη αναβαλλεται.μεχρι.νεωτερας. τις αιτησεις τις ειχα σταματησει λιγο καιρο πριν γτ ειλικρινα με κουρασε ολη αυτη η διαδιακασια των συςντευξεων αλλα συνεχιζαν και μου τηλ πρακτορες..

Σε ευχαριστω πολυ ναταλιτσα..προς το παρον δςν το σκεφτομαι αυριο ειμαι σιγπυρη πως δεν θα περνα η ωρα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε;

oneiraki σήμερα είναι το πρώτο ραντεβού σας!!!:D:D:D Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!

Ναταλίτσα μου λυπάμαι πολύ γι αυτό που σου συνέβει πέρυσι:(, να δεις όμως που τώρα θα πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες θα κρατάς στα χέρια σου το δικό σου μπεμπέ:tongue:!!! (Κάτι παρόμοιο πέρασα και γω ένα μήνα πριν την εγκυμοσύνη μου αυτή και δόξα τω Θεώ, τώρα όλα πάνε καλά). άσε και 'γω τα μισώ αυτά τα χάπια :evil:, όσο δεν τα 'χα πάρει σε καμία άλλη εγκυμοσύνη, τόσο τα 'χω πάρει με τη σέσουλα τώρα (μου τα βαλε για όλο το Α' τριμ.)

Κορίτσια εγώ θέμα με το ζάχαρο δεν είχα αλλά μετά τη δεύτερη εγκυμοσύνη έχω ένα μικρό θέμα με την TSH και πρέπει να το παρακολουθώ και να παίρνω Τ4. Όσο για την κοιλιά... πρώτα φάνηκε και μετά έδειξε θετικό το τεστ:(, έχει πάρει το κολάι... από κιλά είμαι στο +1!!!


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Ελεανάκι !!Έχω τόση δουλειά και είμαι τόσα περιεργα ήρεμη σήμερα..ελπίζω να είναι όλα καλά..Δεν θέλω να το σκέφτομαι γιατί δεν θα την βγάλω την μέρα και είναι ακόμη πρωί..

Εγώ έκανα λίγο θυροειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά ήτανε και επακόλουθο του σακχάρου,συνδέτονται τα δυο τους..Πάντως σε καταλαβαίνω και εγώ για την κοιλιά :( Είμαι και εγώ σαν 3 μηνών!!!!Και ενώ δεν ήμουνα έγκυος και όλοι με ρωτούσαν στην δουλεια και τους έλεγα δεν είμαι τώρα θα με δουν να φουσκώνω..απορώ που θα φτάσει σε αυτή την εγκυμοσύνη.Πάντως κιλά δεν έχω πα΄ρει κια με την διαβητική διατροφή δεν προβλέπεται..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια πως ειστε σημερα??

Εγω καλα το απογευμα εχω ντοκτορ!!

Oneiraki ,εχω δοκιμασει τα παντα για το βραδυνο για να μην ανεβαινει το νηστειας αλλα νο λακ!!και σημερα παλι 97 και ηπια ενα ποτηρι γαλα με μια φρυγανια προ υπνου και το μεταγευματικο μου στις 8 το απογευμα ηταν 115!!!

αα και εγω περνω Τ4 και ενεσεις ηπαρινης...ελπιζω να μην κανω και ινσουλινη...θα ειμαι κινητο φαρμακειο!!χαχαχα


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρκέλα εγώ αν έπινα έπο ποτήρι γάλα το σάκχαρο πήγαινε στο Θεό!Δοκίμασε κάτι άλλο για βραδυνό. Εμένα πχ στην διατροφή μου είχαν ομελέτα με 3 ασπράδια & ένα κρόκο μόνο ή πχ μισό τοστ. Πρέπει να δεις τι είναι αυτό που σε πειράζει.Αν πχ πιεις μισό ποτήρι γάλα? Επίσης μήπως περνάνε πολλές ώρες από την μέτρηση?Ξέρω και γω?Πάντως εγώ τα γαλακτοκομικά τα είχα κόψει γιατί δεν βοηθούσανε καθόλου..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλα εγώ αν έπινα έπο ποτήρι γάλα το σάκχαρο πήγαινε στο Θεό!Δοκίμασε κάτι άλλο για βραδυνό. Εμένα πχ στην διατροφή μου είχαν ομελέτα με 3 ασπράδια & ένα κρόκο μόνο ή πχ μισό τοστ. Πρέπει να δεις τι είναι αυτό που σε πειράζει.Αν πχ πιεις μισό ποτήρι γάλα? Επίσης μήπως περνάνε πολλές ώρες από την μέτρηση?Ξέρω και γω?Πάντως εγώ τα γαλακτοκομικά τα είχα κόψει γιατί δεν βοηθούσανε καθόλου..

Λες να δοκιμασω κατι αλλο ε? εμενα μου εχει και το πρωι και το βραδυ ενα ποτηρι γαλα...μου εχει πει οτι πρεπει να μετραω το νηστεια 8 ωρες νηστικη και αυτο κανω λες να μην μου φτανει η να ειναι πολυ? θα κανω δοκιμη με μισο σημερα να δω!Εχω σκασει!!!Δλδ ουτε τυρι ετρωγες ουτε γιαουρτι ? γιατι εμενα μου εχει γαλακτοκομικα...το πρωι που πινω ενα ποτηρι γαλα , τρωω μια φετα τυρι και 2 φρυγανιες εχω μεταγευματικο 110!!!τι σκατα γινεται!ουφ!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γάλα έπινα μόνο ένα φλιτζάνι του τσαγιού το πρωί με μία φρυγανιά και μία φέτα κασέρι. Το μεταγευματικό πόση ώρα μετά το μετράς?Νομίζω πως 110 είναι αρκετό για τώρα γιατί σκέψου ότι μετά που θα προχωρήσει η εγκυμοσύνη θα πρέπει να περιορίσεις ακόμη περισσότερο.Το σημαντικό είναι να δεις τι λειτουργεί για σένα.Δηλ υπάρχουν κοπέλες που τρώνε τα πάντα και γαλακτοκομικά και μπορεί να τους ενοχλεί κάτι άλλο που εσένα και εμένα πχ δεν μας πιάνει. Θα σου έλεγα να κόψεις το γάλα το βράδυ,να δοκιμάσεις ίσως κα΄τι άλλο. Πχ φάε φαγητό κανονικό και μπόλικη σάλάτα (πρόσεξε όμως γτ η ντομάτα έχει μεγάλο γλυκαιμικό δείκτη) πρασινάδα και μετρήσου να δεις το πρωί. Όταν βλέπεις μεγάλες τιμές απλώς κάνεις πειράματα για να ξέρεις τι θα ακολουθήσεις:) Και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!Το έχω εντρυφήσει πια το θέμα μέχρι αηδίας..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γάλα έπινα μόνο ένα φλιτζάνι του τσαγιού το πρωί με μία φρυγανιά και μία φέτα κασέρι. Το μεταγευματικό πόση ώρα μετά το μετράς?Νομίζω πως 110 είναι αρκετό για τώρα γιατί σκέψου ότι μετά που θα προχωρήσει η εγκυμοσύνη θα πρέπει να περιορίσεις ακόμη περισσότερο.Το σημαντικό είναι να δεις τι λειτουργεί για σένα.Δηλ υπάρχουν κοπέλες που τρώνε τα πάντα και γαλακτοκομικά και μπορεί να τους ενοχλεί κάτι άλλο που εσένα και εμένα πχ δεν μας πιάνει. Θα σου έλεγα να κόψεις το γάλα το βράδυ,να δοκιμάσεις ίσως κα΄τι άλλο. Πχ φάε φαγητό κανονικό και μπόλικη σάλάτα (πρόσεξε όμως γτ η ντομάτα έχει μεγάλο γλυκαιμικό δείκτη) πρασινάδα και μετρήσου να δεις το πρωί. Όταν βλέπεις μεγάλες τιμές απλώς κάνεις πειράματα για να ξέρεις τι θα ακολουθήσεις:) Και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!Το έχω εντρυφήσει πια το θέμα μέχρι αηδίας..

Μια ωρα μετα το μετραω.Εχω ταιμερ και το κανω οπως μου ειπε ο γιατρος 1 και 10 λεπτα απο την στιγμη που ξεκιναω να τρωω.δλδ πριν κατσω να φαω παταω το ταιμερ.Εγω λογο αντιπικτικων ειναι περιορισμενα τα πρασινα οπως μαρουλι , μπροκολο , κουνουπιδι ,σπανακι το εχω ριξει στο αγγουρι!!!!ΠΟΛΥ ΑΓΓΟΥΡΙ ομως!Θα δοκιμασω σημερα και θα σου πω αυριο!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει να τρως όλα αυτά?γιατί?Έκανε και η κουνιάδα μου αντιπηκτικές και δεν νομίζω να τις είχε πει κάτι (λόγω θρομβοφιλίας έκανε εκείνη). Εντάξει το αγγούρι είναι οκ..Και χόρτα επίσης μπορείς να τρως,εγώ τα είχα τσακίσει τότε..ξέρεις σαλάτα..

Η πρώτη ενδοκρινολόγος μου είχε πει στο πρωινό να μετράω μετά από 70' και σε όλα τα υπόλοιπα στην ώρα. Όλοι οι άλλοι (4 ενδοκρ) μου είπαν στο δίωρο μετά το φαγητό..άντε βγάλε άκρη τώρα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα και από μένα κοριτσάκια μου.

ελεάνα ευχαριστώ καρδούλα μου για τα καλά σου λόγια,σίγουρα όλα θα μας πάνε καλά αυτή τη φορα δεν το συζητάμε.;););)

oneiraki τι ώρα έχεις γιατρό?

μαρκελακι και εσύ χεις γλυκιά μου γιατρό σήμερα?sorry κούκλα μου μου διέφυγε τελείως.πολύ πολύ καλή επιτυχία εύχομαι και στης δυο σας.

εμενα με πήραν τηλέφωνο χθες από το κέντρο και με ρώτησαν αν έχω βρει γυναικολόγο για να με αναλάβει από δω και πέρα:cry:,μιας και εγώ έκανα τη παπια τόσο καιρό:tongue:,είχα βολευτεί εκεί,αισθάνομαι σιγουριά στα χερια του εξωσωματικού μου και τελικά πέρασα όλο το βραδυ συλλέγοντας πληροφορίες από το ιντερνετ.τελικά κατέληξα σε έναν,είναι και κοντά στο σπίτι μου και μάλλον θα πάω το απόγευμα μια βόλτα έτσι για να γνωριστούμε..


awy6.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω στις 6. μαρκέλα έχεις και εσύ ?και έλεγα μα και κάποια άλλη πρέπει να έχει σήμερα..!!

ναταλίτσα σε ποια περιοχή είσαι?Μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε?


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζομουν να γραψω οτι το αγγουρι

βοηθαει, αλλα με προλαβατε:) Η μανα μου λεει πως βοηθουν

και το φασκομηλο και το δεντρολιβανο.

Παντως βλεπω πως ολες ολο και καποιο θεμα εχουμε... χιχιχι

μοιαζουμε σαν παρεα απο το ΚΑΠΥ. :P:p


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν θα βιαστώ καθόλου να φύγω από το κέντρο,όχι ακόμα δλδ αφού ο γιατρός μου μου υποσχέθηκε ότι θα με δει μεχτί και τον τρίτο μηνα:rolleyes:...πως το ξέχασα εγώ αυτό?με πιάσανε στον ύπνο χθες:D:D.oneiraki μπα δεν νομίζω..θεσσαλονίκη είμαι:rolleyes::rolleyes:


awy6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...