Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Σας γραφω βιαστικα γτ δεν εχω κτ να πω περαν των γεγονοτων..τα νεα ειναι διφορουμενα απο τον γιατρο. ειδαμε 2 σακους αλλα τπτ αλλο. δηλ δεν φαινοταν εμβρυο η λεκιθικος ασκος εξωτερικα του σακου. μου ειπε πως ειτε ειναι δυδιμη κυηση ειτε δεν προχωραρει καλα. απο το ενα ακρο στο αλλο ε;θα παω υην πεμπτη ξανα για χοριακη κ θα με δει 17 του μηνα υην παραπανω δευτ. ειπε πως αν ειναι δυδιμη κυηση θελει χρονο κ τοτε θα δουμε τους σακους οχι καρδιες κλπ.αν ως τοτε εχω αιμορραγια η πονο πολυ να του τηλ.δεν εχει νοημα να βρισκομασταν υελη της αλλης βδομ γτ αν κτ δεν παει καλα να εχουμε μπροστα μας μερες να επεμβουμε..αυτα..δεν ετεινε πςρισσοτςρο προς την μια κατευθυνση..θα δουμε..δεν ξερω ποτε θα μπω ξανα αν μπω σημερα..αν οχι καλο βραδυ

Ναταλίτσα πες μου πιο τικεράκι θέλεις να σου το φτιάξω και να σου στείλω τον κώδικα.Δεν φαίνεται κάτι πάντως..

Μπράβο μαρκέλα για τα ευχάριστα νεάκια σου!!Εγώ για τα δικα μου δεν είμαι πολύ αισιόδοξη γενικά αλλά θα δούμε..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣʼΚΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

και τώρα ξέρεις ε ?πολύ πολύ ξεκούραση όχι βάρη και καλή διατροφή έτσι?και πάλι συγχαρητήρια γλυκιά μου:P:p:p:p:p

Ναι μαμα!!χαχαχαχαχααχα αρακλανταν ειμαι ασε ασε!μονο περπαταω 2 φορες την ημερα υποχρεωτικα λογο διαβητη.

markela!!! τι διαβαζω τα ματακια μου κοριτσι μου! γλεντια που θα'χουμε! πωπω τις πιο θερμες μου ευχες!! :D:D:D:D:D:D

Κριστυ, ασε βλεπω και εγω την γιατρο το ψαχνει λεω τι γινεται..μετα απο τοσους υπερηχους λεω και εγω λες βρε?? μου λεει οτι ΜΑΛΛΟΝ υπαρχει μια πιθανοτητα αλλα δεν μπορει να ειναι σιγουρη.Θα δουμε σε 15 μερες που θα ξαναπαω.Αλλα αν η χοριακη ειναι υψηλη αυριο πιθανοτατα να ειναι αυτο ειπε.Θα σας πω αυριο που θα κανω χοριακη..Ευχομαι μονο οσα ειναι ενα δυο τρια να ερθουν γερα στην αγκαλια μου αυτο θελω μονο!!!χχχχ


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δύο κοπελίτσες είχαν σήμερα πρώτο υπέρηχο και είδαν και οι δύο δυο σάκους!!!!:P:p:p

Ονειράκι μη σκας! Όλα καλά θα πάνε, είναι απλά λίγο νωρίς. Ούτε εγώ είδα τίποτα στον πρώτο υπέρηχο πέραν από μια μικρή σκιά (το 'χω ξαναγράψει). Πάντως αν θες πήγαινε σε 2-3 μέρες σε κάποιον άλλο γιατρό για δεύτερη γνώμη. Αν μένεις Αθήνα (δεν θυμάμαι αν το 'χεις γράψει κάπου), μπορώ να σου στείλω πμ ενός γιατρού που είναι φανταστικός και έχει πολύ καλό μηχάνημα.

Μαρκελάκι διδυμάκια είναι σίγουρα!!!:tongue: Μπράβο κοριτσάκι!!!

Ναταλίτσα μπές εδώ και θα σε βοηθήσει σίγουρα:

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=191

Κρίστυ, είναι καλύτερα όταν παίρνεις την προγεστερόνη (σε όποια μορφή να 'ναι) κολπικά, γιατί έχει λιγότερες ανεπιθύμητες ενέργειες. Ακόμα και το utro κολπικά το βάζω πια, είναι καλύτερα.


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ονειρακι ελπιζω ολα καλα θα πανε! Αφου ειδε δυο σκιες προκειται για δυο σακους!! Με τη χοριακη θα σου λυθουν οι αποριες....

Μαρκελα και εσυ διδυμακια? Πω πω αυτο το καφε..ειπαμε να μεινουμε εγκυες και θα καταληξετε πολυτεκνες!!:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας γραφω βιαστικα γτ δεν εχω κτ να πω περαν των γεγονοτων..τα νεα ειναι διφορουμενα απο τον γιατρο. ειδαμε 2 σακους αλλα τπτ αλλο. δηλ δεν φαινοταν εμβρυο η λεκιθικος ασκος εξωτερικα του σακου. μου ειπε πως ειτε ειναι δυδιμη κυηση ειτε δεν προχωραρει καλα. απο το ενα ακρο στο αλλο ε;θα παω υην πεμπτη ξανα για χοριακη κ θα με δει 17 του μηνα υην παραπανω δευτ. ειπε πως αν ειναι δυδιμη κυηση θελει χρονο κ τοτε θα δουμε τους σακους οχι καρδιες κλπ.αν ως τοτε εχω αιμορραγια η πονο πολυ να του τηλ.δεν εχει νοημα να βρισκομασταν υελη της αλλης βδομ γτ αν κτ δεν παει καλα να εχουμε μπροστα μας μερες να επεμβουμε..αυτα..δεν ετεινε πςρισσοτςρο προς την μια κατευθυνση..θα δουμε..δεν ξερω ποτε θα μπω ξανα αν μπω σημερα..αν οχι καλο βραδυ

Ναταλίτσα πες μου πιο τικεράκι θέλεις να σου το φτιάξω και να σου στείλω τον κώδικα.Δεν φαίνεται κάτι πάντως..

Μπράβο μαρκέλα για τα ευχάριστα νεάκια σου!!Εγώ για τα δικα μου δεν είμαι πολύ αισιόδοξη γενικά αλλά θα δούμε..

Oneiraki ,περιμενε καλε μην σκεφτομαστε αρνητικα...Ποσο εβδομαδων εισαι ? εγω ειμαι 4w 1 d οποτε η γιατρος μου ειπε οτι ειναι λογικο αυτο που ειδαμε γιατι ειναι πολυ νωρις και με στελνει για χοριακη για να δουμε απο τις μοναδες αν προκειται για διδυμη κυηση.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κρίστυ, είναι καλύτερα όταν παίρνεις την προγεστερόνη (σε όποια μορφή να 'ναι) κολπικά, γιατί έχει λιγότερες ανεπιθύμητες ενέργειες. Ακόμα και το utro κολπικά το βάζω πια, είναι καλύτερα.

εγω ειδα διαφορα στην υφη των κολπικων υγρων κ ειπα μηπως ειναι απο την κρεμα γιατι ουτε η σκεψη δεν θελω να μου περναει απ'το μυαλο οτι προκειται για μυκητες.βεβαια ουτε φαγουρα εχω ουτε τσουξιμο κ αλλωστε ολη μερα σπιτι απο που μπορει να τους εμφανιστηκαν.πηρα τον γιατρο μου κ ειχε γεννα! θα ξαναδοκιμασω αυριο μπας κ με καθησυχασει παλι!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Oneiraki ,περιμενε καλε μην σκεφτομαστε αρνητικα...Ποσο εβδομαδων εισαι ? εγω ειμαι 4w 1 d οποτε η γιατρος μου ειπε οτι ειναι λογικο αυτο που ειδαμε γιατι ειναι πολυ νωρις και με στελνει για χοριακη για να δουμε απο τις μοναδες αν προκειται για διδυμη κυηση.

Με βάση την τελευταία περίοδο 6+1.Αν μετρούσε και τους δύο σακούς μαζί τόσο έβγαιναν όντως. Τον καθένα ξεχωριστά δεν μπόρεσσε να τον μετρήσει..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας γραφω βιαστικα γτ δεν εχω κτ να πω περαν των γεγονοτων..τα νεα ειναι διφορουμενα απο τον γιατρο. ειδαμε 2 σακους αλλα τπτ αλλο. δηλ δεν φαινοταν εμβρυο η λεκιθικος ασκος εξωτερικα του σακου. μου ειπε πως ειτε ειναι δυδιμη κυηση ειτε δεν προχωραρει καλα. απο το ενα ακρο στο αλλο ε;θα παω υην πεμπτη ξανα για χοριακη κ θα με δει 17 του μηνα υην παραπανω δευτ. ειπε πως αν ειναι δυδιμη κυηση θελει χρονο κ τοτε θα δουμε τους σακους οχι καρδιες κλπ.αν ως τοτε εχω αιμορραγια η πονο πολυ να του τηλ.δεν εχει νοημα να βρισκομασταν υελη της αλλης βδομ γτ αν κτ δεν παει καλα να εχουμε μπροστα μας μερες να επεμβουμε..αυτα..δεν ετεινε πςρισσοτςρο προς την μια κατευθυνση..θα δουμε..δεν ξερω ποτε θα μπω ξανα αν μπω σημερα..αν οχι καλο βραδυ

Ναταλίτσα πες μου πιο τικεράκι θέλεις να σου το φτιάξω και να σου στείλω τον κώδικα.Δεν φαίνεται κάτι πάντως..

Μπράβο μαρκέλα για τα ευχάριστα νεάκια σου!!Εγώ για τα δικα μου δεν είμαι πολύ αισιόδοξη γενικά αλλά θα δούμε..

oneiraki κ εγω θα σου ελεγα να μην προδικαζεις τιποτα! μαλλον ειναι τοσα μικρουλια ακομα που δεν φαινονται!

ειναι πολυ αγχωτικο οταν δεν μας λενε με σιγουρια κατι αλλα τι να κανουμε αν μπορουσαν να μας βοηθησουν παραπανω θα το εκαναν!

θετικη σκεψη,χαιδεματακια στην κοιλιτσα κ ολα θα πανε κατ'ευχην!


SoFFp3.png

7Scup3.png

pWvMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειδα διαφορα στην υφη των κολπικων υγρων κ ειπα μηπως ειναι απο την κρεμα γιατι ουτε η σκεψη δεν θελω να μου περναει απ'το μυαλο οτι προκειται για μυκητες.βεβαια ουτε φαγουρα εχω ουτε τσουξιμο κ αλλωστε ολη μερα σπιτι απο που μπορει να τους εμφανιστηκαν.πηρα τον γιατρο μου κ ειχε γεννα! θα ξαναδοκιμασω αυριο μπας κ με καθησυχασει παλι!

Κούκλα μου από την κρέμα είναι, μη φοβάσαι. Εγώ αναγκάζομαι να φοράω σερβιετάκι γιατί είναι και πολλά τα υγρά και άσπρα και μου χαλάνε τα εσώρουχα (συγγνωμη για την περιγραφή βρε κοριτσάκια)...


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν μου είπε με σιγουριά ότι είναι πχ δίδυμα.Δεν μου είπε ξέρεις βλέπω σίγουρα ένα και ισως και δεύτερο..μου είπε ότι είτε είναι δίδυμα είτε η κύηση δεν πάει καλά..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δεν μου είπε με σιγουριά ότι είναι πχ δίδυμα.Δεν μου είπε ξέρεις βλέπω σίγουρα ένα και ισως και δεύτερο..μου είπε ότι είτε είναι δίδυμα είτε η κύηση δεν πάει καλά..

Κι αν έχεις καθυστερημένη σύλληψη όπως εγώ??? Σύμφωνα με την ΤΕΡ είμαι 10w2d, ενώ σύμφωνα με την ωορρηξία που ευτυχώς την καταλαβαίνω πάντα είμαι 9w3d. Ξέρεις πόσο σημαντικό ρόλο παίζουν αυτές οι λίγες μέρες στον πρώτο υπέρηχο??? Σ' όλες μου τις εγκυμοσύνες καθυστερημένη σύλληψη 5-6μερών είχα!


H6z6p3.png

aCC2p3.png

PBXtp3.png

Link to comment
Share on other sites

προγεστερονη σε μορφη κολπικης κρεμας.

ευκολη στην χρηση αλλα νομιζω κατι περιεργα μου κανει.θα παρω τον γιατρο μου μετα αλλα ειπα μηπως την ξερει καμια να μου πει εντυπωσεις....

Εγω εβαζα τη vasclor μεχρι και την 10 εβδομαδα, μου δημιουργουσε πολλα υγρα καταλευκα και κομματακια απο την κρεμα επισης λευκα (εβαζα σερβιετακι). μην ανησυχεις καθολου και για τιποτα!:D

Καλησπερα Κοριτσια,

Εγω πηγα γιατρο ολα καλα ειδαμε το παχυ ενδομητριο και μια σκια απο ενα σακο και αλλη μια σκια αλλο ενα κυκλακι!!!Μου ειπε να κανω μια χοριακη αυριο και κατι αλλες εξετασεις και θα με δει παλι σε 2 εβδομαδες για να ειμαστε σιγουροι αν εχουμε εναν η δυο σακους....!!!!!!!ΑΥΤΑ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Μπραβο και παλι μπραβο, ετσι, ολα τελεια να πανε!!! και ξανα μπραβο!! :D:D:D:D

Σας γραφω βιαστικα γτ δεν εχω κτ να πω περαν των γεγονοτων..τα νεα ειναι διφορουμενα απο τον γιατρο. ειδαμε 2 σακους αλλα τπτ αλλο. δηλ δεν φαινοταν εμβρυο η λεκιθικος ασκος εξωτερικα του σακου. μου ειπε πως ειτε ειναι δυδιμη κυηση ειτε δεν προχωραρει καλα. απο το ενα ακρο στο αλλο ε;θα παω υην πεμπτη ξανα για χοριακη κ θα με δει 17 του μηνα υην παραπανω δευτ. ειπε πως αν ειναι δυδιμη κυηση θελει χρονο κ τοτε θα δουμε τους σακους οχι καρδιες κλπ.αν ως τοτε εχω αιμορραγια η πονο πολυ να του τηλ.δεν εχει νοημα να βρισκομασταν υελη της αλλης βδομ γτ αν κτ δεν παει καλα να εχουμε μπροστα μας μερες να επεμβουμε..αυτα..δεν ετεινε πςρισσοτςρο προς την μια κατευθυνση..θα δουμε..δεν ξερω ποτε θα μπω ξανα αν μπω σημερα..αν οχι καλο βραδυ

Ναταλίτσα πες μου πιο τικεράκι θέλεις να σου το φτιάξω και να σου στείλω τον κώδικα.Δεν φαίνεται κάτι πάντως..

Μπράβο μαρκέλα για τα ευχάριστα νεάκια σου!!Εγώ για τα δικα μου δεν είμαι πολύ αισιόδοξη γενικά αλλά θα δούμε..

Συγχαρητηρια για τα μπουμπουκακια σου, και μην ανησυχεις για τιποτα!! Ειναι μια χαρουλα!! Να σκεφτεσαι θετικα! :D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...