Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια λοιπόν επανήλθα με ερωτήσεις! 😂 δε θα γλιτώσετε από μένα ! να σας πω ότι το σάββατο μπαίνω 32η εβδομάδα 🙏  οι απορίες μπυ είναι οι εξής:

      1) δεν θα έπρεπε να εχω λίγο γαλατάκι, κάτι; 

      2) υπάρχει περίπτωση το μωρο να μου πιέζει το έντερο και να πονάω χαμηλά μόνο από τη μια πλευρά; θα σας πω γιατί το λέω παρατήρησα 2 φορες τώρα ότι πχ ειχα ενόχληση πήγα τουαλέτα και αμέσως μετά πέρασε, και σήμερα πχ που ήμουν μια χαρά ως το απόγευμα , ξαφνικά ένιωσα  ότι ήθελα τουαλέτα στιγμιαία αλλά δεν… και μετά με έπιασε χαμηλά αριστερά ενόχληση! 

      3) όταν κάθομαι στο κρεβάτι πλέον σε θέση όρθια με το μαξιλάρι πίσω , είτε να φάω , είτε να δω τηλεόραση , το μωρο σπρώχνει χτυπάει, κλωτσά, τεντώνει … τα πάντα όλα, ε και πονάω! τον ενοχλεί η θέση; γιατί γίνεται έξαλλος;

      4) σε ένα μήνα πήρα 1,5 κιλο περίπου ! είναι πολύ; ήμουν 62,5 και ζυγίστηκα χθες 63,9!

      Γάλα είχα μόλις γέννησα,πιο πριν δεν είχα τπτ..και τις πρώτες μέρες μικρή ροή,γιατί βγαίνει το πρωτογαλα.

      Σχετικά με το έντερο,κάποιες φορές πονάει περισσότερο απ τη μια πλευρά,κάποιες απ' την άλλη,κάποιες όλη η κοιλιά, ειδικά αν έχεις φάει κάτι που σ φέρνει φούσκωμα.

      Το μωράκι σου αρχίζει να δυσανασχετεί μέσα στην κοιλίτσα,γιατί μεγαλώνει και θέλει περισσότερο χώρο,οπότε θα τις έχεις αυτές τις κλωτσιές μέχρι να γεννήσεις.Με το καλό ο μπεμπαρος❤️🥰

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οχι θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι δεν εισαι ηλιθια απλα νοιαζεσαι για το μωρο σου και θες ολα να πανε καλα!

ειναι μερικες που μου την δινουν στα νευρα!

Μια φιλη μου εμεινε εγγυος καταλαθος,λεμε τωρα αυτα δεν τα ξερω αν γινονται,τοτε ηταν σε σχεση με τοιν αντρα της τεσπα καπνιζε κανονικα σε ολη την εγγυμοσυνη,ετρωγε σαν το βοδι ,δεν επαιρνε τις βιταμηνες και ελεγε σιγα καλε δεν επαθαν τπτ οι παλιες ποηυ δεν ειχαν βιτμηνες ,την ρωταγες ποσ ειναι και δεν ηξερε ποτε να σου πει δεν την ενοιαζε .Σπασαν τα νερα στην 36η εβδ

και πηγε στο νοσοκομειο μετα απο 3 ωρες η γυναικολογος την εβριζε ,μιλαμε για αναισθησια!!!!αυτο συνεχιζεται και τωρα η κλασσικη της ατακα ειναι "σιγα μωρε",το παιδι περπατησε στους 18 μηνες σιγα μωρε,το παιδι δεν μιλαει ακομα και ειναι 26 μηνων σιγα μωρε,το μονο που την νοιαζει ειναι να κοιμαται μεχρι αργα το παιδι για να κοιμαται και η ιδια !ειχε παρει απο το φαρμακειο φαρμακο ηρεμηστικο και το εδινε στο μωρο για να κοιμαται οταν ηταν μικρο!

οποτε καλυτερα εσυ που νοιαζεσαι!

Εχω κι εγω τετοια περιπτωση!!Ενα πακετο τσιγαρα την μερα σε ολη την εγκυμοσυνη και στα τετοια της!!

Το αποτελεσμα???Μια χαρα ολα και η γεννα και το παιδι και ολα κι εγω τοτε επαθα την αποβολη και προσεχα και παρα πολυ και το τσιγαρο εκοψα οπως και τωρα και μου την ειχε βιδωσει με το ποσο αναισθητες ειναι μερικες κι ολα τους πανε ρολο'ι!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρότι εμπιστεύομαι πλήρως τον γιατρό μου δεν θα γεννήσω στην ιδιωτική που ειναι. Θα γεννήσω στο νοσοκομείο με εφημερεύον ιατρό. Μίλησα και με κάποιες μανουλες και μου είπαν καλά λόγια. Είναι πολλά τα λεφτά για την ιδιωτική κληνικη. Μετά στο νοσοκομείο θα εχω και.το παιδάκι μου συνεχως δίπλα μου. Εχω μιλήσει και με τον γιατρό μου και ειναι σύμφωνος. Επισης δεν ακούγονται και πολυ καλα λόγια για την ιδιωτική κλινική.

μωρε μια χαρα ειναι και τα δημοσια εγω δεν τα σνομπαρω!ειδικα τα χρηματα που εξοικονομεις!!!!

Εγω δεν την αποχωριζομαι την γιατρο μου με τπτ θα ηθελα να εχω τα κοτσια σου!

το μωρο το ειχα και εγω συνεχεια διπλα μου γιατι ειχα κανει υπηρεσιια rooming in - αποκλειστηκος θηλασμος

ετσι δεν στο παιρνουν και το δινεις εσυ μονο για να στο αλλαξουν και να το κανουν μπανιο!

το παιρνουν επισης μια ωρα το πρωι να κανουνεξετασεις και να το δει παιδιατρος!

ελλη μπραβο κοριτσι μου!σου λεω και εγω αν ειχα τα κοτσια θια [ηγαινα στο Ελενα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το θεμα ειναι οτι δεν παραδεχεται οτι εγω ειμαι η μανα του παιδιου,πληγωνεται απο οσο καταλαβαινω γιατι δεν εχει πολλες προοπτικες να αποκτησει δικο της και επισης δεν απραδεχεται οτι εχει κλιμακτηριο πχ τον μηνα που δεν εχει περιοδο λεει κουραστηκα απο τις δουλειες και δεν μου ηρθε περιοδος αυτο το μηνα ,συγνωμη αλλα στα 50 θεωρω φυσιολογικο να εχει κλιμακτηριο!

Οσον αφορα την τιμωρια αρχινα να την εφαρμοζω απο μικροτερος οταν εκανε κατι πολυ σοβαρο πχ εβαζε τα δακτυλα του και εβγαζε την ασφαλεια της πριζας γιατι ειναι και διαολακι!γενικα ειναι ησηχος δεν θελω να την χρησιμοποιω σαν λυση αλλα οταν δεν καταλαβαινει αυτο που του λεω ή δεν θελει να καταλαβει θα πρεπει να μαθει οτι οι πραξεις μας εχουν κυρωσεις και ας ειναι μικρος!

οσον αφορα το χρονο το διαρκειας της τιμωριας εχω συμβουλευτει την παιδιατρο ,αν και εκεινη ειναι υπερ του να το συζηταω μονο !

δεν τον απομονωνω αν και θα επρεπε γιατι δεν ζουμε σε μια κοινωνια ροδινη και θα παει σχολειο και αν ειναι κακομαθημενο τα υπολοιπα θα τον απομονοσουν και τοτε θα πληγωθει περισσοτερο!

Η κουνιαδα σου ειναι πιο μεγάλη από την πεθερά μου; Η πεθερά μου τον Αύγουστο γίνεται 49. Που να γνωριζε και τη μαμά μου. Θα είχε αυτοκτονησει.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω κι εγω τετοια περιπτωση!!Ενα πακετο τσιγαρα την μερα σε ολη την εγκυμοσυνη και στα τετοια της!!

Το αποτελεσμα???Μια χαρα ολα και η γεννα και το παιδι και ολα κι εγω τοτε επαθα την αποβολη και προσεχα και παρα πολυ και το τσιγαρο εκοψα οπως και τωρα και μου την ειχε βιδωσει με το ποσο αναισθητες ειναι μερικες κι ολα τους πανε ρολο'ι!!!

συγνωμη που σε στεναχωρω αλλα ποσων εβδομαδων ειχες φτασει?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κουνιαδα σου ειναι πιο μεγάλη από την πεθερά μου; Η πεθερά μου τον Αύγουστο γίνεται 49. Που να γνωριζε και τη μαμά μου. Θα είχε αυτοκτονησει.

και μενα ο μπαμπας μου 50 ειναι και η μαμα θα ηταν 49!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που σε στεναχωρω αλλα ποσων εβδομαδων ειχες φτασει?

Οχι βρε χαζουλα δεν με στεναχωρεις!!Στις 9 ημουνα αλλα το παιδι ειχε σταματησει η καρδουλα του απο την 8η!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

και μενα ο μπαμπας μου 50 ειναι και η μαμα θα ηταν 49!

Εμένα η μαμά μου έγινε 41 τον Απρίλιο και ο μπαμπάς μου είναι 51 και γίνεται 52 τον Δεκέμβριο. Η μαμά με γέννησε Ιανουάριο και έγινε τον Απρίλιο 18. Η πεθερά μου γίνεται 49 τον Αύγουστο και ο πεθερός μου είναι 53.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

μωρε μια χαρα ειναι και τα δημοσια εγω δεν τα σνομπαρω!ειδικα τα χρηματα που εξοικονομεις!!!!

Εγω δεν την αποχωριζομαι την γιατρο μου με τπτ θα ηθελα να εχω τα κοτσια σου!

το μωρο το ειχα και εγω συνεχεια διπλα μου γιατι ειχα κανει υπηρεσιια rooming in - αποκλειστηκος θηλασμος

ετσι δεν στο παιρνουν και το δινεις εσυ μονο για να στο αλλαξουν και να το κανουν μπανιο!

το παιρνουν επισης μια ωρα το πρωι να κανουνεξετασεις και να το δει παιδιατρος!

ελλη μπραβο κοριτσι μου!σου λεω και εγω αν ειχα τα κοτσια θια [ηγαινα στο Ελενα!

Κι εγω παιδια δεν παιζει να μην εχω τον γιατρο μου!!!Ειναι κι αυτος οικογενεια μου πλεον!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μωρε μια χαρα ειναι και τα δημοσια εγω δεν τα σνομπαρω!ειδικα τα χρηματα που εξοικονομεις!!!!

Εγω δεν την αποχωριζομαι την γιατρο μου με τπτ θα ηθελα να εχω τα κοτσια σου!

το μωρο το ειχα και εγω συνεχεια διπλα μου γιατι ειχα κανει υπηρεσιια rooming in - αποκλειστηκος θηλασμος

ετσι δεν στο παιρνουν και το δινεις εσυ μονο για να στο αλλαξουν και να το κανουν μπανιο!

το παιρνουν επισης μια ωρα το πρωι να κανουνεξετασεις και να το δει παιδιατρος!

ελλη μπραβο κοριτσι μου!σου λεω και εγω αν ειχα τα κοτσια θια [ηγαινα στο Ελενα!

Το σκέφτομαι έτσι: η ο ένας γιατρός θα είναι η ο άλλος και είναι καλοί και οι δύο. Επίσης οι κοπελες μου είπανε μόνο να μην πάω με το που σπάσουν τα νερά. Να το καθυστερησω λίγο. Όχι μετά από 3 ώρες εννοείται! Κάνα μισάωρο ας πούμε. Μετά σκέφτομαι πως οποίος και να είναι γιατρός η θα γεννήσω με ΦΤ η με ΚΤ. Δεν υπάρχει τρίτος τρόπος. Οπότε τις περισσοτερες φορές το περνώ χαλαρά. Ο φόβος μου ξεκίνησε μετά από κάτι βλακείες που μου είπε μια ηλίθια. Αλλά επειδή ξέρω ότι είναι βαρεμενη προσπαθώ να την αποφεύγω.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον μπέμπη η θα πιάνει αριστερά πίσω (κοντά στα πλευρά) η δεξιά μπροστά (και θα εχω στη μισή κοιλιά καρουμπαλο) η θα ξαπλώνει στη φούσκα μου και η μαμά θα τρέχει να προλάβει να μην γίνει μούσκεμα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε χαζουλα δεν με στεναχωρεις!!Στις 9 ημουνα αλλα το παιδι ειχε σταματησει η καρδουλα του απο την 8η!!

καταλαβα!

Τι να σου πω εμενα την πρωτη φορα ηταν στην 5η εβ και την δευτερη στην 4η!

ειναι δυσκολο και λογικο να εχεις φοβιες αλλα σκεψου την θετικη πλευρα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι στο rooming in δεν υπογραφεις οτι αν συμβει κατι στο παιδι ειναι δικη σου ευθυνη η κανω λαθος??

ι κοκοπέλα που το υπέγραψε αυτό γέννησε φυσιολογικά και την άλλη μερα πήγε σπίτι της. Έτσι κι αλλιώς αν το μωρό έχει κάποιο θέμα (φτου φτου) δεν σε αφήνουν να το έχεις στο δωμάτιο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...