Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Το βλεπω εγω οταν θα παω παλι Θεσσαλονικη θα ξεκινησω απο Αθηνα τις στασεις και θα μου παρει μια εβδομαδα για να σας δω ολες!!!

αχ ναι να ναι ναι ναι ναι !!!!!!! :D:D:D:D

οχι θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι δεν εισαι ηλιθια απλα νοιαζεσαι για το μωρο σου και θες ολα να πανε καλα!

ειναι μερικες που μου την δινουν στα νευρα!

Μια φιλη μου εμεινε εγγυος καταλαθος,λεμε τωρα αυτα δεν τα ξερω αν γινονται,τοτε ηταν σε σχεση με τοιν αντρα της τεσπα καπνιζε κανονικα σε ολη την εγγυμοσυνη,ετρωγε σαν το βοδι ,δεν επαιρνε τις βιταμηνες και ελεγε σιγα καλε δεν επαθαν τπτ οι παλιες ποηυ δεν ειχαν βιτμηνες ,την ρωταγες ποσ ειναι και δεν ηξερε ποτε να σου πει δεν την ενοιαζε .Σπασαν τα νερα στην 36η εβδ

και πηγε στο νοσοκομειο μετα απο 3 ωρες η γυναικολογος την εβριζε ,μιλαμε για αναισθησια!!!!αυτο συνεχιζεται και τωρα η κλασσικη της ατακα ειναι "σιγα μωρε",το παιδι περπατησε στους 18 μηνες σιγα μωρε,το παιδι δεν μιλαει ακομα και ειναι 26 μηνων σιγα μωρε,το μονο που την νοιαζει ειναι να κοιμαται μεχρι αργα το παιδι για να κοιμαται και η ιδια !ειχε παρει απο το φαρμακειο φαρμακο ηρεμηστικο και το εδινε στο μωρο για να κοιμαται οταν ηταν μικρο!

οποτε καλυτερα εσυ που νοιαζεσαι!

Ο Χριστός και η Παναγία..είναι δυνατόν??? Θεέ μου τι χρωστάνε τα ψυχάκια αυτά μωρέ να μεγαλώνουν με τέτοιες μάνες....τι να πω!! Επίσης οι παλιές γεννούσαν και στα χωράφια, θα πήγαινε σε χωράφι να γεννήσει η συγκεκριμένη??

Εγω παρότι εμπιστεύομαι πλήρως τον γιατρό μου δεν θα γεννήσω στην ιδιωτική που ειναι. Θα γεννήσω στο νοσοκομείο με εφημερεύον ιατρό. Μίλησα και με κάποιες μανουλες και μου είπαν καλά λόγια. Είναι πολλά τα λεφτά για την ιδιωτική κληνικη. Μετά στο νοσοκομείο θα εχω και.το παιδάκι μου συνεχως δίπλα μου. Εχω μιλήσει και με τον γιατρό μου και ειναι σύμφωνος. Επισης δεν ακούγονται και πολυ καλα λόγια για την ιδιωτική κλινική.

ελλάκι υποθέτω μιλάς για κάποια ιδιωτική κλινική των τρικάλων σωστα???


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εψαξα και δεν βρηκα νιφλαμολ στο ντουλαπι μας. Περιμενω να ξυπνησουν τα μωρα μου, να στειλω τον αντρα μου σε φαρμακειο!!!

Συμφωνω με τα μπουστάκια λογω ζεστης δεν βολευουν. Να ψωνισετε από μαγαζια με εσωρουχα και οχι απαραιτητα από ειδη μπεμπε. Εγω ειχα παρει από Mothercare τα σουτιεν θηλασμου, τα οποια τα φοραω σαν προχειρα μεσα στο σπιτι ακομη και τωρα αλλά σουτιεν θηλασμου που ειχα παρει, δεν με βολεψε. Πήρα από μαγαζι με εσωρουχα ομως σουτιεν θηλασμου της triumph που με καταβολεψε. Πλυσιμο- και ξαναφορεμα το ειχα!!!

Ετσι και αλλιως Triumph φοράω μονο λογω μεγαλου στηθους.

Ηλιοβασίλεμα μου εμένα μόνο mesulid με έσωζε από.το πονοδοντο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα!

Τι να σου πω εμενα την πρωτη φορα ηταν στην 5η εβ και την δευτερη στην 4η!

ειναι δυσκολο και λογικο να εχεις φοβιες αλλα σκεψου την θετικη πλευρα!

Αυτο προσπαθω,απλως κοιταω να ειμαι συγκρατημενη γιατι τν προηγουμενη φορα πετουσα στα συννεφα και μετα κοντεψα να πεθανω!!!

Δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να μου συμβει κατι τετοιο!!

Δεν γνωριζα μαλλον ποσο συχνα συμβαινει κι οτι εχει αρχισει να ειναι φυσιολογικο!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ ναι να ναι ναι ναι ναι !!!!!!! :D:D:D:D

Ο Χριστός και η Παναγία..είναι δυνατόν??? Θεέ μου τι χρωστάνε τα ψυχάκια αυτά μωρέ να μεγαλώνουν με τέτοιες μάνες....τι να πω!! Επίσης οι παλιές γεννούσαν και στα χωράφια, θα πήγαινε σε χωράφι να γεννήσει η συγκεκριμένη??

ελλάκι υποθέτω μιλάς για κάποια ιδιωτική κλινική των τρικάλων σωστα???

Μια είναι στα Τρίκαλα κοριτσάκι μου. Για την οποία έχουν γίνει πολλές καταγγελίες και απορώ που δεν την έκλεισαν ακόμα. Αμα ψάξετε στο google ιδιωτικο μαιευτήριο Τρικάλων θα καταλάβετε τι εννοώ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι στο rooming in δεν υπογραφεις οτι αν συμβει κατι στο παιδι ειναι δικη σου ευθυνη η κανω λαθος??

ναι και λοογικο ειναι αν εσυ παρατησεις το μωρο στο δωματιο και μπει καποιος τρελος και το κλεψει δ3ν φερει ευθυνη το νοσοκομειο!

τι να του συμβει?αλλο?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια είναι στα Τρίκαλα κοριτσάκι μου. Για την οποία έχουν γίνει πολλές καταγγελίες και απορώ που δεν την έκλεισαν ακόμα. Αμα ψάξετε στο google ιδιωτικο μαιευτήριο Τρικάλων θα καταλάβετε τι εννοώ.

απλά ρώτησα για να είμαι σίγουρη γιατί έχω ακούσει πως αρκετές κοπέλες από τρίκαλα έρχονται λάρισα και είπα μήπως αναφερόσουν σε κάποια από τις εδώ να έχω το νου μου!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθω,απλως κοιταω να ειμαι συγκρατημενη γιατι τν προηγουμενη φορα πετουσα στα συννεφα και μετα κοντεψα να πεθανω!!!

Δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να μου συμβει κατι τετοιο!!

Δεν γνωριζα μαλλον ποσο συχνα συμβαινει κι οτι εχει αρχισει να ειναι φυσιολογικο!!!

δυστηχως μεχρι να το φερεις στο κοσμο γερο εαν εισαι συνηδειτοποιημενη θα τρελενεσαι!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστός και η Παναγία..είναι δυνατόν??? Θεέ μου τι χρωστάνε τα ψυχάκια αυτά μωρέ να μεγαλώνουν με τέτοιες μάνες....τι να πω!! Επίσης οι παλιές γεννούσαν και στα χωράφια, θα πήγαινε σε χωράφι να γεννήσει η συγκεκριμενη

καλα αστα αυτη ικανη την εχω!ειναι στα τετοια της!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθω,απλως κοιταω να ειμαι συγκρατημενη γιατι τν προηγουμενη φορα πετουσα στα συννεφα και μετα κοντεψα να πεθανω!!!

Δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να μου συμβει κατι τετοιο!!

Δεν γνωριζα μαλλοαν ποσο συχνα συμβαινει κι οτι εχει αρχισει να ειναι φυσιολογικο!!!

Εμένα ο γιατρός μου με προειδοποίησε από την αρχή. Μου είπε πως το 25% καταλήγει σε αποβολή. Ο κίνδυνος αφού ακούσεις καρδούλα μειώνεται στο 20% αφού μπεις στο 4ο μήνα στο 10% και υπάρχει μέχρι που να γεννήσεις απλώς όταν μπεις στο τρίτο τρίμηνο λέγεται πρόωρος τοκετός. Με προσγειωσε να πω την αληθεια. Αλλά το άγχος.έφυγε μετά την αυχενικη. Και είμαι αισιόδοξη! (Σαν άνθρωπος γενικά γελάω πολύ. Αλλά υπάρχουν μέρες που πέφτω απότομα ψυχολογικά. Προσπαθω να σκέφτομαι το ποτήρι μισό γεμάτο. Και αν είναι κάτω από τη μέση λέω ότι δεν πειράζει αφού δεν είναι.τελείως άδειο.)


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι και λοογικο ειναι αν εσυ παρατησεις το μωρο στο δωματιο και μπει καποιος τρελος και το κλεψει δ3ν φερει ευθυνη το νοσοκομειο!

τι να του συμβει?αλλο?

Απλως ρωταω γιατι δεν ξερω!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το σκέφτομαι έτσι: η ο ένας γιατρός θα είναι η ο άλλος και είναι καλοί και οι δύο. Επίσης οι κοπελες μου είπανε μόνο να μην πάω με το που σπάσουν τα νερά. Να το καθυστερησω λίγο. Όχι μετά από 3 ώρες εννοείται! Κάνα μισάωρο ας πούμε. Μετά σκέφτομαι πως οποίος και να είναι γιατρός η θα γεννήσω με ΦΤ η με ΚΤ. Δεν υπάρχει τρίτος τρόπος. Οπότε τις περισσοτερες φορές το περνώ χαλαρά. Ο φόβος μου ξεκίνησε μετά από κάτι βλακείες που μου είπε μια ηλίθια. Αλλά επειδή ξέρω ότι είναι βαρεμενη προσπαθώ να την αποφεύγω.

ετσι εκοψα εγω την καλημερα σε μια δεν μου ελεγε τπτ αλλο απο διαφορα κακα που συμβαινουν ,ολο της το σοι ολες οι γυναικες κατι ειχαν παθει με τις εγγυμοσυνες τους!

της ειπα και εγω αη συχτιρ και τελειωσε η ιστορια!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

απλά ρώτησα για να είμαι σίγουρη γιατί έχω ακούσει πως αρκετές κοπέλες από τρίκαλα έρχονται λάρισα και είπα μήπως αναφερόσουν σε κάποια από τις εδώ να έχω το νου μου!!

Για τη Λάρισα εχω ακούσει καταγγελίες για το πανεπιστημιακό και μια άλλη δεν θυμάμαι ποια ότι οι μαιες προσπαθούν και πιέζουν τις νέες μανούλες πως δεν έχουν γάλα και είναι έτοιμες με το.μπιμπερό με τη φόρμουλα στο ένα χέρι.και με το χάπι για να σταματήσουν τη γαλουχια στο άλλο. Και για εκεί αν ψάξεις θα βρεις.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πρωτα ο Θεος εγω θα γεννησω στη λαρισσα!!!!αλλα στο Ιασω!!!!

και την β'επιπεδου εκει θα την κανω!!!!!!!

μποτσακι μου!!!!!!!!!!!!!μη φοβασαι τιποτα!!!!!!!!!ολα θα πανε τελειααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πρωτα ο Θεος εγω θα γεννησω στη λαρισσα!!!!αλλα στο Ιασω!!!!

και την β'επιπεδου εκει θα την κανω!!!!!!!

μποτσακι μου!!!!!!!!!!!!!μη φοβασαι τιποτα!!!!!!!!!ολα θα πανε τελειααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αληθεια κοριτσακι μου??Νομιζα οτι ησουνα για Ρεα.Τλικα αλλαξες γιατρο?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι εκοψα εγω την καλημερα σε μια δεν μου ελεγε τπτ αλλο απο διαφορα κακα που συμβαινουν ,ολο της το σοι ολες οι γυναικες κατι ειχαν παθει με τις εγγυμοσυνες τους!

της ειπα και εγω αη συχτιρ και τελειωσε η ιστορια!

Α'ι' γεια σου, φιλεναδα!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...