Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Κοπελουδες μου ουφ ηρεμησα αρκετα μπορω να πω μετα τον χθεσινο υπερηχο!

Ολα βαινουν καλως!

Σμουρφιτακι εγω πηρα τις....(μισο να δω γιατι δεν θυμαμαι)....χιχιχι!!!!

Λοιπον πηρα τις sanilady της every day...

Μου τις προτεινε φιλη μου και μου ειπε οτι ειναι πολυ καλες...

Τωρα αν δεν μου κανουν θα στειλω την μαμα μου να παρει τις tena..


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Χθες πήγαμε κ εμείς κ είδαμε τον μπέμπη μας!!! 2600 πήγε κ όλα είναι καλά!! Μου είπε να ξεκινήσω περπάτημα κ θα με ξαναδεί την Μεγάλη Τετάρτη!!

Mama ο θεούλης τους βοηθάει όλους!! Να μην αγχώνεσαι!! Όλα θα πάνε καλά με το μωράκι σου!!

Smurfita άγχος έχω κ εγώ!! Άλλα σκέφτομαι το μετά που θα είμαι με το μωράκι μου κ ηρεμώ!! Όσο για τις σερβιέτες στο Λητώ δίνουν αλλά πήρα κ εγώ για καλό κ κακό!!

Olive χαίρομαι που είνα καλά τα νέα σου από το γιατρό!!!

Μαρια κου κ εμένα ο μπέμπης κλωτσάει ασταμάτητα!!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Strumfita ευτυχως εισαι καλα και μενα με αγχωνουν τα χτυπηματα εχτες χτυπησα σε ενα λουκετο που εξειχε σε μια μπαρα στο δρομο κ ευτυχως με πηρε στο ποδι που κανω της ενεσεις και εγινε μαυρη μαυριλα.

Προσοχη σε ολες τις κοολιτσες.

Οσο για τις σερβιετες εμενα μια φιλη μου,που γεννησε μου ειπε να παρω πανες γιατι η αιμορραγια ειναι μεγαλη,εγω ακομη δεν εχω αξιωθει να παω να παρω κ τα τελςυταια πραγματα για την βαλιτσα.

Οσο για το σπιτι μας επικρατει ενα μικρο χαος με τα πραγματα στη μεση,αυριο θα μονταρουμε κ την κουνια,ρουχα σιδερωνονται κ οσο μπορουμε μαζευουμε κ το σπιτι να μαζευομαστε σιγα σιγα,το πασχα να ειμαστε ετοιμοι κ χαλαροι.

Την τριτη παμε γιατρο,μεχρι τοτε περπατημα κ δουλειτσες

Επιπλεον κ εγω κανω αντιπκτικη κ η αιματολος αυτη τη βδομαδα μου την μειωσε στο 0,45 κ μου ειπε οταν ο γιατρος με δει ετοιμη να την μειωσω στο 0,20.

Αυτο που μου ειπε ειναι οτι η ενεση καλο ειναι να εχει γινει 6 ωρες πριν την γεννα.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε!

Το Πάσχα και η Ανάσταση του Κυρίου να φέρουν κατανοιξη στην ψυχή μας!

Εύχομαι σε όλες να εχουμε καλές γέννες και υγιει μωρακια!!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε!

Το Πάσχα και η Ανάσταση του Κυρίου να φέρουν κατανοιξη στην ψυχή μας!

Εύχομαι σε όλες να εχουμε καλές γέννες και υγιει μωρακια!!!!

Καλημερα κοριτσια.Καλη Μεγαλη Εβδομαδα να εχουμε ολοι μας κ Καλο Πασχα πρωτα ο Θεος με υγεια κ ευτυχια.με το καλο τα μωρακια μας υγιη κ γερα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε (αν και το εύχομαι καθυστερημένα) με υγεία και χαρά!!!

Χθες είχαμε ραντεβού με τον γιατρό και από το πρωί ήμουν στην τσίτα. Δεν μπορούσα να ησυχάσω με τίποτα! Αφού να φανταστείτε ξύπνησα μαζί με τον άντρα μυο στις 6 το πρωί που πήγε για δουλειά και δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθώ. Γύρισε, πήγαμε στη λαΐκή και στο σούπερ μάρκετ και πάλι αν μπορούσα να χοροπηδάω για να μου φύγει η ένταση θα το έκανα!

Anyway, πήγαμε και η μικρούλα μας μεγάλωσε, πήγε 2100γρ!!!

Τα αμνιακά ήταν μια χαρά. Η μικρή είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω αλλά είναι πολύ νωρίς απ'ότι μας είπε για να πάρει θέση. Η πίεσή μου ήταν καλή, αλλά θα συνεχίσουμε να την παρακολουθούμε όπως και το σάκχαρο (προληπτικά πάντα και σε περίπτωση που κάτι ξεφύγει να το αντιληφθούμε νωρίς). Επίσης για άλλη μια φορά μας τόνισε ότι θα πάρουμε όλο τον τελευταίο μήνα και εκτός απροόπτου πάμε για φυσιολογικό τοκετό.

Ό,τι απορίες είχα τις είχα γράψει για να μην τις ξεχάσω και μου τις έλυσε όλες. Επίσης είπε φυσικά να προσέχω ιδιαίτερα μετά το πέσιμο-χτύπημα που είχα και να συνεχίσω τις δραστηριότητές μου κανονικά απλά "πιο χαλαρά".

Με ζύγισε, είμαι στ +9 κιλά, δεν μου έκανε κανένα παράπονο, απλά να προσέχω λίγο τη διατροφή αυτές τις μέρες και να μην κάνουμε υπερβολές.

Αυτά ήταν τα δικά μας νέα και μετά το βράδυ επιτέλους μετά από κι εγώ δεν ξέρω πόσες νύχτες κατάφερα να κοιμηθώ ήσυχη!!!

Καλή συνέχεια!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κοριτσακια. Καλή Μεγάλη Εβδομαδα να έχουμε όλες μας με μια καλή

γέννα και υγιή μωράκια στην αγκαλιά μας.Ας μας φωτίσει ο Χριστός και η Παναγία.

Σοφάκι ακόμα εδώ είσαι?Συσπάσεις έχεις καθόλου?

Καλή συνέχεια και σε σένα smurfita.Πολύ καλά τα νέα σου.Χαίρομαι για το μωράκι σου μεγάλωσε.

Αννούλα και εσύ ακόμα εδώ. Συσπασούλες έχεις?

Με το καλό τα κόριτσάκια που θα γεννήσουν πρώτα.

Kαι γω κουράστηκα την δευτέρα μπαίνω στον μήνα μου ,δεν μπορώ άλλο.Μακάρι να γεννήσω την άλλη εβδομάδα ή στο τέλος του Απριλίου.

Τελικά μάλλον Ιασώ θα γεννήσω έχει το πιο φτηνό δίκλινο από τα άλλα δύο(λητώ και ρέα).Πήγα τώρα που γέννησε η κουμπάρα μου και μου άρεσε το δίκλινο το απλό καθότι θα έχω και rooming in για να μην έχει πολύ κόσμο.Eίναι και μαία στο ιασώ και θα με προσέξουν πιο πολύ.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Smurfita ολα καλα με το μωρακι σου!!! Μαρακι ακόμη εδω είμαι... Σημερα εχω ραντεβού με τη γιατρο κ ανυπομονώ να δω τον μπέμπη μας κ φυσικα να μου πει η γιατρος πως παει το μωρακι! Εχω ξεκινησει κ περπάτημα αλλα μετα πονανε πολυ τα πόδια μου κ η κοιλιτσα μου!! Κ εγω κουραστηκα Μαρακι κ εχω βαρύνει αρκετα..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!

Καλο πασχα να εχουμε και με το καλο τα μωρα μας!

Εγω συνεχως κανω δουλειες στο σπιτι...

Ο ερχομος του μωρου ερχεται σε αλλαγη εποχης οποτε αυτο σημαινει οτι εχουμε μαζεμα χειμερινων ανεβασμα καλοκαιρινων, ε να μη φτιαξουμε την αποθηκη και τις ντουλαπες;; Φουλ πλυντηρια και σιδερο, μονο που τα ειπα κουραστηκα χαχαχα

Ευτυχως τα πιο πολλα εχουν γινει!

Διαβαζω τα μωρα μας μεγαλωνουν μια χαρα ε;

Τελεια!

Εγω την αλλη εβδμαδα θα παω για τις τελευταιες εξετασεις και μετα στο γιατρο!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Μόλις γυρίσαμε στο σπίτι, αφού από νωρίς το πρωί πήγαμε στο μαιευτήριο καθώς παρουσιάστηκε αίμα. Πήραμε τον γιατρό τηλέφωνο και μας περίμενε ήδη στο μαιευτήριο όταν πήγαμε. Με έβαλαν στον καρδιοτοκογράφο για 2 ώρες, με εξέτασε και ο γιατρός. Το μωρό απ'ότι μας είπε είναι ακόμη πολύ ψηλά, ο τραχήλος σκληρός και κλειστός και δεν υπάρχει περίπτωση πρόωρης γέννας. Οι οδηγίες του είναι πλέον να βρίσκομαι στο κρεββάτι και να μην κάνω απολύτως τίποτα που θα με κουράσει στο ελάχιστο και βλέπουμε... Η αλήθεια είναι πως έπεσα πολύ ψυχολογικά και φοβήθηκα πάρα πολύ, αλλά τουλάχιστον η μικρή μου είναι καλά!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε;; Πήγαιμε στη γιατρο σήμερα κ ολα καλα με τον μπέμπη μας!! 3 κιλά ειναι! Τώρα αναμενουμε ποτε θα θέλει να βγει ο μπέμπης μας!!!

Smurfita μου να προσεχεις κ να κανεις οτι σου ειπε ο γιατρός σου!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Αριστεα αστα σημερα απο τις εφτα το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι ,με κατι μικροδιαλλειματα δουλειες στο φουλ.Κουρτινες ,ντουλαπες πλυντηριαααα,σκουπισμα ,ξεσκονισμα κ αλλα ...ειχα και βοηθεια βεβαια σταματησα να πηγαινω δουλεια κιολας αυτην την εβδομαδα γιατι δεν μπορουσα αλλο και επεσα με την μουρη.....

Σοφια μια χαρα ο μπεμπης αν παρεις ολον τον μηνα μπορει να φτασει και τα τρεισημιση!

Θυμισε μου που γεννας...

Smurfita τελος καλο ολα καλα.Μην αγχωνεσαι αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα ,συμβαινουν συχνα.Πρεπει να ανατρεξω στο πινακακι δεν θυμαμαι που γεννατε...

Αριστεα δεν κανεις καμια αναρτηση?...Εγω Ιασω τελικα.:cool:Το αποφασισα.Εμεις δευτερα μπαινουμε στον μηνα μας Αριστεα...

Θα πατε πουθενα για πασχα εδω κοντα? Τουλαχιστον τα κοριτσια που εχουν ακομα λιγο

περισσοτερο καιρο.Εμει εδω οικογενειακα...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,

Strumfita προσοχη λιγο σ εμεινε:P

Και εμεις εχθες ειχαμε γιατρο πλεον μας βλεπει καθε βδομαδα.περπατημα μας ειπε και σκαλες,η αληθεια ειναι οτι θελω με το καλο να γεννησω τωρα αφου την κυριακη θα κλεινω τις 38 εβδομαδες νομιζω ειναι καλα,εδω και δυο μερες εχω αρχισει κ πρηζομαι κ στο προσωπο ενω μεχρι τωρα ειχαν μονο λιγο τα ποδια.

Sofia σου ειπε να κανεις τις ενεσεις για τους πνευμονες?

Maraki νομιζω οτι εχουν ξεκινησει οι συσπασεις,δςν ειμαι σιγουρη βεβαια,αλλα νιωθω μερικες φορες πονο σαν σε περιοδο κ νομιζω οτι ταυτοχρονα σκληραινει κ η κοιλια,

Aristea και εμεις τα ιδια με τον ερχομο του μωρου λεμε να βάλουμε μια γενικη ταξη και σε ντουλαπα και να μαζεψουμε τις εκκρεμοτητες του σπιτιου.

Κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας

Σας φιλω


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...