Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Εγω εχω μπερδευτει λιγακι.ο γυναικολογος μου θελει να την σταματησουμε 2 μερες πριν.θα δουμε τι θα μου πει κ η αιματολογος.ελπιζω να μην μου αυξησει καθολου την δοση.κατι μου ελεγε την προηγουμενη φορα οτι στον 9ο θελει να κανω μιση το πρωι μιση το βραδυ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω εχω μπερδευτει λιγακι.ο γυναικολογος μου θελει να την σταματησουμε 2 μερες πριν.θα δουμε τι θα μου πει κ η αιματολογος.ελπιζω να μην μου αυξησει καθολου την δοση.κατι μου ελεγε την προηγουμενη φορα οτι στον 9ο θελει να κανω μιση το πρωι μιση το βραδυ.

Δεν σου ειπε να την αυξησεις...

Απλα σου ειπε να την χωρισεις σε 2 δοσεις ωστε αν πχ σε πιασουν οι πονοι να εχει περασει η δραση της περισσοτερης ηπαρινης....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσενα σου ειχαν πει κατι τετοιο?κ αν με την μιση το βραδυ σε πιασουν οι πονοι?

Ισως να παμε προγραμματισμενα εφοσον ο γυναικολογος θελει 2 μερες να μην την κανω.δεν ξερω τι να πω.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσενα σου ειχαν πει κατι τετοιο?κ αν με την μιση το βραδυ σε πιασουν οι πονοι?

Ισως να παμε προγραμματισμενα εφοσον ο γυναικολογος θελει 2 μερες να μην την κανω.δεν ξερω τι να πω.

Το ποτε θα κανεις τις δοσεις λογικα θα στο πει ο γιατρος...

Τωρα αν εχει στο μυαλο του την καισαρικη ο γιατρος σου αυτο δεν το ξερω...

Δεν εχετε συζητησει το πως θα γεννησεις;

Ειναι λιγο μπερδεμα οι ενεσεις αλλα θα την βρουμε την ακρη.


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνεγκυούλες!!!

Σήμερα είμαι ακόμη καλύτερα και βγήκαμε λιγάκι έξω να περπατήσω, κάναμε τον κύκλο του τετραγώνου και ξαναγυρίσαμε στο σπίτι. Ευτυχώς δεν πόναγα ούτε ζαλιζόμουν!:D

Σ'ευχαριστω smurfita μου να σαι καλα.οχι τιποτα.μοο αυτο που μου ειπε ο γυναικολογος μου οτι αυτον που τον νοιαζει ειναι να μπουμε στον μηνα μας.

Το σημαντικότερο μαρια μου είναι αυτό. Απ'το στιγμή που δεν σου είπε τίποτε άλλο μην ανησυχείς και σίγουρα θα πάρει βάρος μέχρι να γεννηθεί!

Smurfita έτσι όπως το περιγράφεις το πέσιμο είναι τρομακτικό και ειδικά αν είσαι μόνη σου στο σπίτι, άφησε αυτές τις δουλειές να τις κάνουν άλλοι!

Όλα έτοιμα, αυτά που θεωρώ εγώ τα πρακτικά γιατί τελευταία στιγμή δεν θα έχω το μυαλό να σκεφτώ για να τα κάνω.

Να περάσει και το πάσχα που θα φτιάξω σίγουρα κουλουράκια και αυγά (και τσουρέκι θα ήθελα αλλά λέω να αποφύγω το ζύμωμα:mrgreen:) και μετά χαλαρώνουμε - επιτέλους - και περιμένουμε το μωράκι μας.

Μαριακου σας είπε ογιατρός ότι είναι μικρή; Σκέψου ότι παίρνουν περίπου 200γρ την εβδομάδα, οπότε σε 3 εβδομάδες που θα μπεις στο μήνα σου θα είναι 2400, νομίζω ότι είναι φυσιολογικότατο βάρος.

Συγνώμη που παίρνω το θάρρος απλά στο λέω για να μην ανησυχείς!!;)

Εμάς τα νέα μας πολύ καλά χθες από τον γιατρό, προχωράμε και όλα καλά!!

Αχ καλή μου olive αυτές τις δουλειές τους τελευταίους μήνες τις αφήνω στον καλό μου, αλλά μια μέρα είπα κι εγώ να κάνω κάτι και να τι έγινε...Δεν το ξανακάνω, δεν το ξανακάνω!!! Καλά έκανες και τα ετοίμασες τα πράγματα. Το ίδιο έχω κάνει κι εγώ γιατί αν το αφήσω τελευταία στιγμή σίγουρα θα κολλήσει το μυαλό και μετά θα αγχωθώ! Έρχεται και το Πάσχα! Με το καλό του χρόνου θα φτιάξουμε όλα τα καλούδια παρέα με τα μικρά μας! Κι εγώ θα κάνω μόνο τα αυγά και τα κουλουράκια, για τσουρέκι φέτος ούτε λόγος!

Καλημερα κοριτσια!

Κι εγω εχω σχεδον ετοιμη την βαλιτσα...

Λειπουν μερικα ακομα πραγματακια να μπουν....

Μαρια Κου κι εμας στο ντοπλερ που ημουν 32+3 μας την εβγαλε 1700γρ...

Γατακι θα ειναι μου φαινεται...

Επισης το μηριαιο βρε κοριτσια μας βγαινει στα κατωτατα φυσιολογικα και ειμαι να σκασω...

Ο γιατρος πιο πολυ αγχωθηκε για το αμνιακο παρα για το μηριαιο...

Αλλα εκανα την βλακεια και μπηκα και διαβασα στο ιντερνετ και εφριξα..

Απο τοτε δεν μπορω να ηρεμησω...

Βλεπω συνεχεια εφιαλτες!!!

Σημερα εχω γιατρο και ελπιζω να εχει παρει βαρος και το μηριαιο να ειναι οκ...

Ο Θεος ειναι μεγαλος!!!Ελπιζω και ευχομαι να ειναι ολα καλα με την πασχαλιτσα μου!!!!

Υ.Γ Εγω κανω ενεσεις ηπαρινης τις ινοχεπ 0.45

mama το ιντερνετ καλό και άγιο, αλλά στην κατάστασή μας καλό είναι να αποφεύγουμε να διαβάζουμε τέτοια πράγματα καθώς πολλές φορές πρόκειται για τραβηγμένες ιστορίες ή παραφιλολογίες ή οτιδήποτε. Ακούμε τον γιατρό μας και πορευόμαστε με αυτό. Δε λέω να μην είμαστε υποψιασμένες ή να μην το ψάχνουμε, αλλά με μέτρο. Ελπίζω να έχεις μόνο καλά νέα σήμερα και όλα να είναι τέλεια! Ό,τι φοβάσαι και ό,τι σκέφτεσαι συζήτα το μαζί του ώστε να σου λυθούν όλες οι απορίες και να μην έχεις αμφιβολίες!

Καλό απόγευμα κορίτσια!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!

Εχω ακουσει οτι οι ενεσεις ηπαρινης πρεπει να εχουν γινει καποιες ωρες πριν γινει καποιου ειδους αναισθησια, μονο αυτος ειναι ο περιορισμος.

Δλδ αν ειναι να γινει προγραμματισμενη καισαρικη τοτε γινεται η ενεση συγκεκριμενη ωρα.

Ελπιζω να μη λεω μπαρουφες, αυτο εχω διαβασει.

Μαρια κου μια χαρα θα ειναι η μπουμπουκα σου!!!

Θα περασουν οι μερες θα μπεις στο μηνα σου και εκεινη θα ειναι ακομα μεσα;)

olive εκανες nst στο γιατρο που πηγες;

Εγω σε καμια 20αρια μερες θα ξαναπαω στο γιατρο...εεεεχω ακομα..:rolleyes::rolleyes:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Κι εγω εχω σχεδον ετοιμη την βαλιτσα...

Λειπουν μερικα ακομα πραγματακια να μπουν....

Μαρια Κου κι εμας στο ντοπλερ που ημουν 32+3 μας την εβγαλε 1700γρ...

Γατακι θα ειναι μου φαινεται...

Επισης το μηριαιο βρε κοριτσια μας βγαινει στα κατωτατα φυσιολογικα και ειμαι να σκασω...

Ο γιατρος πιο πολυ αγχωθηκε για το αμνιακο παρα για το μηριαιο...

Αλλα εκανα την βλακεια και μπηκα και διαβασα στο ιντερνετ και εφριξα..

Απο τοτε δεν μπορω να ηρεμησω...

Βλεπω συνεχεια εφιαλτες!!!

Σημερα εχω γιατρο και ελπιζω να εχει παρει βαρος και το μηριαιο να ειναι οκ...

Ο Θεος ειναι μεγαλος!!!Ελπιζω και ευχομαι να ειναι ολα καλα με την πασχαλιτσα μου!!!!

Υ.Γ Εγω κανω ενεσεις ηπαρινης τις ινοχεπ 0.45

Ποσο στο βγαζει το μηριαιο δηλ?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!

Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηη!!!!!!!!!!

Εχθες ειχαμε γιατρο....

Ολες οι μετρησεις της ειναι εντος καμπυλων!!!

Μας ειπε οτι απλα θα ειναι μικρουλα....Γιναμε 2 κιλακια παρακαλω!!!:D:D:D:D

Μου τονισε 100 φορες οτι η μπεμπα μου ειναι μια χαρα!!!

Το αμνιακο μου ειναι και παλι εντος φυσιολογικων πλαισιων...

13.3 εκατοστα!Κουφαθηκε ο γιατρος!!!

Το μετρουσε και το ξαναμετρουσε μηπως κανει λαθος!!!

Αλλα οχι ολα ειναι οκ!!!!

Ραντεβου μας εκλεισε τελος του μηνα παλι!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Mama μου χαιρομαι για σενα.ειδες?πιστη στον Θεο να εχουμε κ ολα καλα θα πανε.

Κ εμενα προχθες στο ντοπλερ το μηριαιο ηταν 59,6 mm κατω απ'το μεσο φυσιολογικο αλλα δεν μου ειπε τιποτα.ολα καλα.

Κ ειχε κ μια ελαφρια περιτυλιξη η μπεμπα μας γυρω π'το λαιμουδακι.προσπαθω να μην το σκεφτομαι κ αγχωνομαι.

Κοριτσια γενικα απο ποια εβδομαδα κ μετα το μωρο δεν εχει εντονες κινησεις?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια.

Mama μου χαιρομαι για σενα.ειδες?πιστη στον Θεο να εχουμε κ ολα καλα θα πανε.

Κ εμενα προχθες στο ντοπλερ το μηριαιο ηταν 59,6 mm κατω απ'το μεσο φυσιολογικο αλλα δεν μου ειπε τιποτα.ολα καλα.

Κ ειχε κ μια ελαφρια περιτυλιξη η μπεμπα μας γυρω π'το λαιμουδακι.προσπαθω να μην το σκεφτομαι κ αγχωνομαι.

Κοριτσια γενικα απο ποια εβδομαδα κ μετα το μωρο δεν εχει εντονες κινησεις?

Εμας εχθες ηταν το μηριαιο 6εκ και κατι...Στα κατωτατα φυσιολογικα μεν αλλα με σταθερη αναπτυξη και εντος καμπυλων....

Οσο για την περιτυλιξη μην αγχωνεσαι οσο ειναι εφικτο βεβαια...Αφου ειναι χαλαρη δεν συντρεχει λογος ανησυχιας.

Εμενα μου ειπε οτι απο την εβδομαδα που ειμαι δεν θα ειναι πολυ εντονες οι κινησεις της γιατι μικραινει ο χωρος αλλα εμενα βαραει πολυ σε σημειο να με ποναει μερικες φορες....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!

Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηη!!!!!!!!!!

Εχθες ειχαμε γιατρο....

Ολες οι μετρησεις της ειναι εντος καμπυλων!!!

Μας ειπε οτι απλα θα ειναι μικρουλα....Γιναμε 2 κιλακια παρακαλω!!!:D:D:D:D

Μου τονισε 100 φορες οτι η μπεμπα μου ειναι μια χαρα!!!

Το αμνιακο μου ειναι και παλι εντος φυσιολογικων πλαισιων...

13.3 εκατοστα!Κουφαθηκε ο γιατρος!!!

Το μετρουσε και το ξαναμετρουσε μηπως κανει λαθος!!!

Αλλα οχι ολα ειναι οκ!!!!

Ραντεβου μας εκλεισε τελος του μηνα παλι!!!!!

Μπραβοοοοοοοο!!!!

Αντε να ηρεμησεις και εσυ και να απολαυσεις το υπολοιπο.. δε μενει και πολυ;)

Μαρια ο δικος μου συνεχιζει να κλωτσαει ζωηρα σε σημειο να πεταγομαι κιολλας χαχαχα το απολαμβανω ομως γιατι θα μου λειψει αυτη η αισθηση.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

mama τέλεια τα νέα σου από το γιατρό! Απόλαυσε τώρα τις υπόλοιπες εβδομάδες και μην αγχώνεσαι κατά το δυνατόν (τα λέω σ'εσένα μπας και τ'ακούσω κι εγώ!).

Σήμερα έφτιαξα τη βαλιτσούλα της μικρής με τα πραγματάκια της για την έξοδο από το μαιευτήριο. Δεν ξύπνησα πολύ καλά κι έτσι αποφάσισα να την κάνω για να μου φτιάξει τη διάθεση!

Χθες το βράδυ έκανα εμετό μετά από καιρό. Είχα σταματήσει να κάνω από τον 7ο μήνα και τα ξαναθυμηθήκαμε τα καλά μας χθες! Ποπο...είναι πιο κουραστικό, επίπονο και περίεργο να το παθαίνεις αυτό τώρα απ'ότι πριν.

Επίσης τις τελευταίες μέρες δεν θέλω να σκέφτομαι με τίποτα ότι πλησιάζει η ώρα. Αισθάνομαι πολύ αγχωμένη, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι τη Δευτέρα θα πάμε στο γιατρό, θα συζητήσω μαζί του και μετά θα είμαι πιο ήρεμη (ευελπιστώ...).

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια, θα πρέπει να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο σερβιέτες; Τι ξέρετε/προτείνετε;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

mama τέλεια τα νέα σου από το γιατρό! Απόλαυσε τώρα τις υπόλοιπες εβδομάδες και μην αγχώνεσαι κατά το δυνατόν (τα λέω σ'εσένα μπας και τ'ακούσω κι εγώ!).

Σήμερα έφτιαξα τη βαλιτσούλα της μικρής με τα πραγματάκια της για την έξοδο από το μαιευτήριο. Δεν ξύπνησα πολύ καλά κι έτσι αποφάσισα να την κάνω για να μου φτιάξει τη διάθεση!

Χθες το βράδυ έκανα εμετό μετά από καιρό. Είχα σταματήσει να κάνω από τον 7ο μήνα και τα ξαναθυμηθήκαμε τα καλά μας χθες! Ποπο...είναι πιο κουραστικό, επίπονο και περίεργο να το παθαίνεις αυτό τώρα απ'ότι πριν.

Επίσης τις τελευταίες μέρες δεν θέλω να σκέφτομαι με τίποτα ότι πλησιάζει η ώρα. Αισθάνομαι πολύ αγχωμένη, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι τη Δευτέρα θα πάμε στο γιατρό, θα συζητήσω μαζί του και μετά θα είμαι πιο ήρεμη (ευελπιστώ...).

Να κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια, θα πρέπει να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο σερβιέτες; Τι ξέρετε/προτείνετε;

Στο Ιασω για παραδειγμα που θα παω εγω μου ειπαν οτι ειναι μεσα στην τιμη οι σερβιετες.αλλα εγω θα παρω μαζι μου για σιγουρα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

smurfita ολα καλα θα πανε!! Σκεψου θετικα, να κλεινεις τα ματια και να φανταζεσαι τον ιδανικο τοκετο!!!!

Εμενα αυτο με ηρεμει πολυ..

Σερβιετες δινουν στα μαιευτηρια αυτες τις χοντρες που ειναι οτι πρεπει για τις πρωτες μερες..

Μετα στο σπιτι εγω ειχα τις κλασικες του σουπερ μαρκετ αλλα το XL νουμερο.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...