Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΧΑΘΗΚΑΜΕ.... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ, ΖΑΧΑΡΟ ΚΥΗΣΗΣ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΧΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ, ΤΗΝ ΜΕΓ. ΤΡΙΤΗ ΑΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΝΑ ΕΙΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ)

ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΔΩ :?

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37ΒΔΟΜΑΔΕς ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΩ ΣΤΙΣ 36+4...

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ ΣΤΙΣ 18,00 ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑ... 3500 ΚΙΛΑ Η ΑΝΗΨΙΑ:-D:-D

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΧΑΘΗΚΑΜΕ.... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ, ΖΑΧΑΡΟ ΚΥΗΣΗΣ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΧΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ, ΤΗΝ ΜΕΓ. ΤΡΙΤΗ ΑΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΝΑ ΕΙΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ)

ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΔΩ :?

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37ΒΔΟΜΑΔΕς ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΩ ΣΤΙΣ 36+4...

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ ΣΤΙΣ 18,00 ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑ... 3500 ΚΙΛΑ Η ΑΝΗΨΙΑ:-D:-D

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Καλησπερα,με προκληση θα μπεις?

Καλο ταξιδιι να χεις


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε; Πώς είστε; Τα μικρά σας;

Σήμερα πήγαμε για έναν καφέ εδώ κοντά και γυρίσαμε. Αχ...όσο περνάει ο καιρός βαραίνουμε! Παρ'όλο που από κιλά είμαι στα +8 έχω αρχίσει και αισθάνομαι έντονο βάρος. Περπατάω αρκετά, αλλά τις τελευταίες μέρες πηγαίνω αργά αργά (όχι σαν πάπια, αλλά ο ρυθμός είναι αργόοοοος....). Επίσης κάνω μετρησούλες για το μεταγευματικό (μεσημεριανό) σάκχαρο μετά από παρότρυνση του ενδοκρινολόγου για να δούμε πως πάει.

Πλύναμε και μερικά ακόμη ρουχαλάκια της μικρής και θέλω αυτή την εβδομάδα να φτιάξω τη βαλίτσα, να βάλω όλα τα πράγματα μέσα, γιατί ποτέ δεν ξέρεις....

Επίσης με έχει πιάσει η κλασική ανοιξιάτικη αλλεργία που με πιάνει τα τελυταία 10 χρόνια, αλλά δεν μπορώ να πάρω κανένα αντισταμινικό παρά μόνο σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης κι έτσι έχω απίστευτη φαγούρα!

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΧΑΘΗΚΑΜΕ.... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ, ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ, ΖΑΧΑΡΟ ΚΥΗΣΗΣ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΧΙ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ, ΤΗΝ ΜΕΓ. ΤΡΙΤΗ ΑΝΑΧΩΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ (ΝΑ ΕΙΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ)

ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΔΩ :?

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37ΒΔΟΜΑΔΕς ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΦΕΥΓΩ ΣΤΙΣ 36+4...

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ ΣΤΙΣ 18,00 ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑ... 3500 ΚΙΛΑ Η ΑΝΗΨΙΑ:-D:-D

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

natasa να χαίρεστε την ανηψιά! Τέλεια η ημερομηνία, όλοι θα θυμούνται τα γεννέθλιά της! Με το καλό να έρθεις κι εσύ στην Αθήνα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και μακάρι να ξεπεράσεις τις 37 εβδομάδες!!!

anna μεγειά τα πυτζαμάκια! αντέ με το καλό! Μια χαρά βρίσκω τις συστάσεις του γιατρού!!!

μαρια κου μακάρι όλα να είναι μια χαρά! Να μας πεις τα νέα σου όταν επιστρέψετε.

Καλό υπόλοιπο Σαββατοκύριακο να έχουμε! Φιλιά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!

Νατασα να σου ζησει η ανηψια!

Με το καλο να ερθετε και εσεις Αθηνα για να υποδεχτειτε το μωρο σας:D

Θα μενετε σε συγγενικο σπιτι; η κορη σου θα ειναι μαζι σας;

smurfita σε καταλαβαινω, αλλαζει και το κεντρο βαρους μας και περπαταμε διαφορετικα..

Που να δεις οταν θα εμπεδωθει το μωρο:mrgreen::mrgreen:

Υπομονη με τα αλλεργικα σου, σου κραταει καιρο;;

Πρεπει να παρω και εγω ενα νυχτικο, ευτυχως με τα ρουχαλακια του μωρου τελειωσαμε, μονο κανενα παντελονακι σαν αυτο ( http://www.mothercare.com/Mothercare-My-First-Velour-Jogger---Blue/LU0952,default,pd.html ) θελω ακομα και ειμαι ετοιμη!

Εσεις τελειωσατε με αγορες;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ζητησα απο το γιατρο να μη με εξετασει κολπικα προς το τελος, ετσι συνηθιζουν οι γυναικολογοι, και δεν εχει καμια αντιρρηση καθως δε μας νοιαζει ποτε θα ξεκινησει ο τοκετος.

Μονο αν ξεπερασω τις 41 εβδομαδες τοτε θα θελει να με δει απο κατω. :?

Ελπιζω να μην αργησει τοοοοσο ο γιος μου!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πολυ βροχη στην Αθήνα!!! Νατάσα να σου ζήσει η ανηψια κ εσυ καλο ταξιδι να έχεις!!!! Αριστεα εγω τελειωσα με τα ψώνια κ εφτιαξα κ την βαλίτσα για να είμαι έτοιμη αφού αυριο μπαινω στον 9ο!!!!! Smurfita κ εγω σαν πάπια περπαταω! Εχω βαρύνει!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Καλέ τι βροχή είναι αυτή;;;

Σοφία μου μπαίνεις κιόλας στον 9ο;;;Ποπο....πέρασε τελικά ο καιρός!

Αριστέα η αλλεργία προ εγκυμοσύνης κρατούσε όλη την άνοιξη. Δυστυχώς δεν βλέπω να καλυτερευει τώρα :(:(:(.

Από το Σάββατο το βράδυ με είχαν πιάσει κάτι νεύρα και μια στεναχώρια άλλο πράγμα. Μου έφταιγαν τα πάντα! Και μέσα σε όλα ήθελα να φάω σοκολάτα!!!!!! Τελικά μου έφερε ο καλός μου χθες προφιτερόλ κι έφαγα μισό ατομικό μπολάκι και μετριέμαι το πρωί για το σάκχαρο νηστείας και βλέπω το μαγικό νούμερο 100!!! Την έφαγα τη σοκολάτα μου, αλλά με έφαγε και αυτή!:mrgreen:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Καλη εβδομαδα να εχουμε!

Με το καλο οσες μπηκαν στο μηνα τους!!!!

Μια μια θα παιρνουμε σειρα τωρα:D:D:D

Για καρδιοτοκογραφο σας εχουν πει οι γιατροι σας;

Εμενα μου ειπε οτι θα κανουμε στο ιατρειο του στο επομενο ραντεβου που θα ειμαι 37 εβδομαδων!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?ετρεχα σνμερα να παραγγειλω καροτσι κ να κανω κ τις εξετασεις.μεθαυριο πρωτα ο Θεος θα κανω το ντοπλερ κ καρδιοτοκογραφημα κ τις ενεσουλες.

Σεντονακια κ πετσετουλες απο που θα παρετε?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Smurfita δεν πειράζει που ειχες 100 στη μετρηση! Σημασια εχει να ευχαριστηθηκες το γλυκάκι!! Μαρια ευχομαι καλα αποτελεσματα στο doppler μεθαυριο! Οσο για πετσετουλες κ σεντονακια μου φέρανε..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έφτιαξα κι εγώ την βαλίτσα μου να είμαι έτοιμη και ετοιμάζω σιγά-σιγά και το δωμάτιο και τα ρουχαλάκια.

Είναι πολύ συγκινητικό όλο αυτό γιατί μου ξυπνάνε αναμνήσεις από όταν περίμενα την πρώτη μου κόρη...με τι αγάπη και τι φροντίδα τα είχα αγοράσει, τα είχα πλύνει κι ετοιμάσει και τότε και έπειτα σκέφτομαι την κάθε φορά που φόραγε το κάθε ρουχαλάκι.... είναι σα να περιμένω πάλι εκείνη!

Δεν μπορώ ακόμη να το συνειδητοποιήσω ότι θα είναι άλλο μωρό!

Όλα καλά πάντως υπό έλεγχο πιστεύω, στον γιατρό θα πάω αύριο να δούμε τι θα μας πει!

Σοφία, μπήκες στο μήνα σου, με το καλό!

Νατάσα να σας ζήσει η ανεψιά και να απολαύσετε το ταξίδι σας προς τα εδώ!

Smurfita τι ψυχή έχει ένα προφιτερόλ, εξάλλου δεν είμαστε και ρομποτάκια να είμαστε συνέχεια στο πρόγραμμα.

Αριστέα, εμένα με έχει βάλει ήδη τρεις φορές στον καρδιοτοκογράφο, έχω συσπάσεις λίγες αλλά υποθέτω ότι είναι επειδή πάω πρωι και είμαι ήρεμη και ξεκούραστη, το απόγευμα έχω πιο πολλές, η μπέμπα όλα καλά!

ΜΑριακου εγώ σεντονάκια είχα πάρει από mothercare και πάνες, πετσέτες και σελτεδάκια από μουστάκα - πολύ καλή ποιότητα - τόσα χρόνια μετά και είναι σαν καινούρια!

Κουβερτούλες διάφορες κυρίως από δώρα αλλά η αγαπημένη μου είναι μια forever friends αλλά επειδή είναι χειμερινή δεν την έχω βγάλει ακόμη.

Επιπλέον, για το καλό πήρα και κάποιες πάνες που λέγονται μουσελίνες και τις θέλω για κάλυμμα για τον θηλασμό όταν είμαι έξω.

Τέλος της πήρα καινούρια χτένα, βούρτσα, ψαλιδάκι, κρέμες σώματος, αφρόλουτρο και μια τσάντα αλλαξιέρα για το καρότσι, γιατί την προηγούμενη πρόλαβα και την έδωσα!

Κατέβασα και από το ίντερνετ δυο πολύ ωραίες εκτυπώσεις και θα τις βάλω σε λευκά κάδρα του ΙΚΕΑ μια πάνω από το κρεβάτι και μια πάνω από την κούνια και...έτοιμο και το παιδικό με έναν αέρα ανανέωσης!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Olive κ εσύ σε λίγες μέρες μπαίνεις στον 9ο!!!! Ωραίο το συναίσθημα με τα ρουχαλάκια κ τις ετοιμασίες για το μωρό που έρχεται!!! Εγώ να σκεφτείς συγκινήθηκα πάρα πολύ όταν ετοίμαζα τα ρουχαλάκια του μπέμπη!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Olive καλα κρατουν οι προετοιμασιες ε;

Αντε και εγω να αρχισω να φτιαχνω τη βαλιτσουλα μου..

Καλα αυτη τη φορα δε θα παρω τοσα πραγματα οσα ειχα παρει στη πρωτη γεννα...χαχαχα λες και πηγαινα 10ημερες διακοπες:cool:

Εσεις πηρατε πυτζαμες ή νυχτικο;

Εγω ενα νυχτικακι θα παρω μονο, οι πυτζαμες δε με ειχαν βολεψει καθολου τη πρωτη φορα στο μαιευτηριο, τις εβαλα ενα μεσημερι και σε μια ωρα ειχα αλλαξει παλι:D

Εκανε πααααρα πολυ ζεστη στο δωματιο παρολο που ηταν χειμωνας, ποσο μαλλον τωρα που θα ναι Μαιος!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...