Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Το καφέ της ξάπλας (εγκυούλες σε ανάπαυση)!!!


vasdeli

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια μου!

τι κάνετε;

Ξένια μου, πως είσαι; τι εγινε με την πίεση;ξαναείδες το μωρο;

οι υπόλοιπες;

εγώ είμαι καλά, πάτησα σήμερα την 26η βδομάδα. Θα μείνω μέσα τουλάχιστον μέχρι 28η για παρακολούθηση,καλύτερα,είμαι ήρεμη εδώ.

Ο μπέμπης μου είναι καλά,μεγαλώνει, στο τελευταίο echo ήταν 780 γρ!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια μου!

τι κάνετε;

Ξένια μου, πως είσαι; τι εγινε με την πίεση;ξαναείδες το μωρο;

οι υπόλοιπες;

εγώ είμαι καλά, πάτησα σήμερα την 26η βδομάδα. Θα μείνω μέσα τουλάχιστον μέχρι 28η για παρακολούθηση,καλύτερα,είμαι ήρεμη εδώ.

Ο μπέμπης μου είναι καλά,μεγαλώνει, στο τελευταίο echo ήταν 780 γρ!

Μπραβο κοριτσι μου!!

Χαιρομαι που ειστε κ οι δυο καλα!

Εγω ευτυχως καλα... Την καταλαβαινω την μπουμπου καθε μερα! Και ειδικα αν φαω.... Μετα κανει παρτυ!!

Πεμπτη παμε να την δουμε κ στις 10/4 παμε για β΄ επιπεδου!! Πριν ενα μηνα ηταν 161 γρ. Αντε να δουμε ποσο θα μεγαλωσε!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νεότερα!!!

Με το καλό!!!

Εδώ όλα καλά,ησυχία και υπομονή,ο μπέμπης κάνει αισθητή την παρουσία του!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

καλημέρα κορίτσια μου!

τι κάνετε;

Ξένια μου, πως είσαι; τι εγινε με την πίεση;ξαναείδες το μωρο;

οι υπόλοιπες;

εγώ είμαι καλά, πάτησα σήμερα την 26η βδομάδα. Θα μείνω μέσα τουλάχιστον μέχρι 28η για παρακολούθηση,καλύτερα,είμαι ήρεμη εδώ.

Ο μπέμπης μου είναι καλά,μεγαλώνει, στο τελευταίο echo ήταν 780 γρ!

Καλά είμαι Βίκυ μου. Προσέχω με την πίεση και τη μετράω καθημερινά. Το μωρό θα το δούμε τη Μ. Δευτέρα που είναι το επόμενο ραντεβού με τον γιατρό εκτός απροόπτου. Χαίρομαι πάρα πολύ που είσαι καλά και που ο μικρός μεγαλώνει! Μια χαρά και το βάρος του!!! Κάτσε εκεί ήρεμη και χαλαρή και όλα θα πάνε καλά!!!

Μπραβο κοριτσι μου!!

Χαιρομαι που ειστε κ οι δυο καλα!

Εγω ευτυχως καλα... Την καταλαβαινω την μπουμπου καθε μερα! Και ειδικα αν φαω.... Μετα κανει παρτυ!!

Πεμπτη παμε να την δουμε κ στις 10/4 παμε για β΄ επιπεδου!! Πριν ενα μηνα ηταν 161 γρ. Αντε να δουμε ποσο θα μεγαλωσε!!

Σου τα κάνει κι εσένα αυτά μετά το φαγητό; Τελικά μάλλον το έχουν σύστημα. Εμένα είναι ήσυχη κατά τη διάρκεια του φαγητού και μόλις "χορτάσει" ξεκινάει το πάρτυ!!! Με το καλό και το ραντεβού σας με το γιατρό και να δεις ότι θα έχει μεγαλώσει πολύ!!!

Εμείς σήμερα παραλαμβάνουμε την κούνια μας και έχω αγωνία! Χθες ο άντρας μου κόντεψε να μην κοιμηθεί γιατί σκεφτόταν πως θα είναι η κούνια και ότι θα την έχει δίπλα του! Ευτυχώς έκανε και την περισσότερη δουλειά με την γενική καθαριότητα μέχρι και χθες το βράδυ για να είναι όλα έτοιμα σήμερα. Ήρθε όμως η μητέρα μου σήμερα το πρωί για να μην είμαι μόνη μου όταν έρθουν οι άνθρωποι και μου έβγαλε ένα κάρο δουλειές στη μέση και απίστευτη σκόνη...:mad::mad::mad: ουφ...


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου Ξενια μου!

χαρηκα πολυ που η κατασταση ειναι ελεγχομενη!

Πως ειναι η κουνια; για πες.... :-)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο σου Ξενια μου!

χαρηκα πολυ που η κατασταση ειναι ελεγχομενη!

Πως ειναι η κουνια; για πες.... :-)

Να'σαι καλά Βίκυ μου!

Λοιπόν...ήρθε η κούνια!!!! Μου την έφεραν το μεσημέρι και σε 10 λεπτά οι άνθρωποι την είχαν στήσει! Καλά...δεν το συζητώ...άλλαξε το δωμάτιο τελείως με το που μπήκε! Αχ, είμαι πολύ συγκινημένη από εκείνη την ώρα! Το ίδιο και ο άντρας μου, ο οποίος ήρθε την είδε, ξετρελάθηκε, έπεσε να κοιμηθεί και όταν ξύπνησε αντί να μου μιλήσει άρχισε να την κουνάει και να της μιλάει :tongue::tongue::tongue:!

Είναι από αυτές που γίνονται προεφηβικό κρεβατάκι κι έχουν και την αλλαξιέρα-κομοδίνο με τον μηχανισμό που κουνάει σαν λίκνο και το χρώμα της είναι βέγκε-μπεζ. Κάθομαι και την κοιτάω σαν χαζεμένη.....:D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες! Γυρισαμε απο γιατρο! Ειδαμε το κοριτσι μας που μεγαλωσε κ μας κουνουσε τα χερια της! Παχυναμε, ειμαστε 340 γραμμαρια! Στην 20η εβδομαδα..

Ο πλακουντας μου οπισθιος, ιδανικος για φυσιολογικο τοκετο μου ειπε.. Ο τραχηλος οκ, τα αμνιακα υγρα οκ και οι μητριεες αρτηριες διχως αντιστασεις.

Γενικα ευχαριστημενη αλλα μου επισημανε παλι να μην κανω δουλειες κ να μην κουραζομαι λογω επιβαριμενου ιστορικου...

Οποτε συνεχιζω την τεμπελιαση!! Και ελπιζουμε για το καλυτερο!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Ξένια μου με γεια η κούνια...που να τη δει και γεματη ο σύζυγος!!! Χαχαχα!!! Θα σαλτάρει!!!

Ζιουζιτσου, μπράβο στο νινι σας...ξεκούραση τώρα,ναι;

Εγώ έκανα υπερηχογράφημα χθες και ήταν πολύ καλό! Ο μπέμπης έφτασε τα 870 γρ και πάει πολύ καλά!!

Μου κάνανε και τις δύο ενέσεις για την ωρίμανση των πνευμόνων του μικρού και νιώθω ότι βαδίζω σε καλό δρόμο.

Οι επόμενες δυο σε ένα μήνα περίπου!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

ziu_zitsu τέλεια τα νέα σου!!! Κάτσε και απόλαυσέ το!!!

Vasdeli μου μεγάλωσε ο μικρός!!! Άσε ο άντρας μου έχει ήδη σαλτάρει δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω!

Εμείς θα ξαναδούμε τη μικρή μας σε 2 εβδομάδες. Πάντως σίγουρα θα έχει μεγαλώσει και θα έχει βαρύνει κι άλλο. Οι κλωτσιές της είναι πάρα πολύ δυνατές και ειδικά στα πλευρά πονάωωωωωωωω. Στο τέλος θα μελανιάσω...χιχιχιχι

Κατα τα άλλα μετράω την πίεση 2 φορές καθημερινά για να το ελέγχουμε και δεν ανεβαίνει. Μόνο το Σάββατο που κουράστηκα αρκετά και ψιλοσυγχίστηκα (περάσαμε όλη τη μέρα με τους δικούς μου και ο άντρας μου ξεπατώθηκε για να τους βοηθήσει σε όποια δουλειά είχαν στο σπίτι να κάνουν) και όταν επιστρέψαμε στο σπίτι είχε μουδιάσει η κοιλιά στο πάνω μέρος και είδαμε ότι είχε ανέβει η μικρή πίεση στο 9. Μιλήσαμε με το γιατρό και συνέστησε να παραμείνω στο κρεβάτι για 2 μέρες, πράγμα που έγινε και σήμερα ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα!

Αχ κορίτσια....βλέπω τα πραγματάκια του μωρού και συγκινούμαι απίστευτα...

Καλή συνέχεια και πολλά φιλιά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vasdeli. Τελεια!!

Εγω αυτες τις μερες νιωθω σουβλιες απο κατω και γενικα η μικρη να ειναι χαμηλα.

Η γιατρος μου που της το ειπα για τις σουβλιες μου ειπς ανευ σημασιας (την πεμπτη με εξετασε)

Και για το χαμηλα μου ειπε πως εκει πρεπει να ειναι για την εβδομαδα που ειμαι. Απλα προσεχω κ δεν κουραζομαι..

Αν σας πω πως σκεφτομαι μηπως βλεπει κατι ανησυχητικο κ δεν μου το λεει για να μην με πανικοβαλλει θα με πειτε υπερβολικη???

Σημειωση. Την εμπιστευομαι πολυ.


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Vasdeli. Τελεια!!

Εγω αυτες τις μερες νιωθω σουβλιες απο κατω και γενικα η μικρη να ειναι χαμηλα.

Η γιατρος μου που της το ειπα για τις σουβλιες μου ειπς ανευ σημασιας (την πεμπτη με εξετασε)

Και για το χαμηλα μου ειπε πως εκει πρεπει να ειναι για την εβδομαδα που ειμαι. Απλα προσεχω κ δεν κουραζομαι..

Αν σας πω πως σκεφτομαι μηπως βλεπει κατι ανησυχητικο κ δεν μου το λεει για να μην με πανικοβαλλει θα με πειτε υπερβολικη???

Σημειωση. Την εμπιστευομαι πολυ.

Καλησπέρα!!! Με βάση τα αντίστοιχα που μου έλεγε ο γιατρός μου όταν ήμουν στις δικές σου εβδομάδες, καλά σου είπε. Η μικρή σου είναι χαμηλά, σε λίγο θα ανέβει και μετά θα ξανακατέβει. Από την στιγμή που την εμπιστεύεσαι κιόλας μην ανησυχείς καθόλου. Αν ήταν κάτι θα σου το είχε πει. Επίσης και οι σουβλιές που αισθάνεσαι...τις είχα κι εγώ, μετά σταμάτησαν και μέχρι και τώρα δεν έχουν ξαναρχίσει (μια στο τόσο αισθάνομαι κανένα πονάκι αλλά τίποτα το σπουδαίο).

Οπότε κάτσε ξεκουράσου, πρόσεχε γενικά όπως κάνεις μέχρι τώρα και όλα θα είναι καλά!!! :D:D:D:D


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μην αγχώνεστε με τις σουβλιές χαμηλά,είναι αναμενόμενο αλλα να ξεκουράζεστε!

Εγώ καλά, συνεχίζω ακάθεκτη, 19η μέρα μέσα σήμερα αλλα αντεχω... :)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...