Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσια!!! Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα να μοιραστω και εγω τον πονο μου...λοιπον ειμαι ατην 7η μερα καθυστερησης...χθες εκανα ενα τεστ predictor το οποιο βγηκε αρνητικο προς μεγαλη μου απογοητευση! Επαφη υπηρχε στις γονιμες μερες και νιωθω παρα πολλα συμπτωματα ςδω και τουλαχιστον 10 μερες. Κουραζομαι ευκολα στο γυμναστηριο, νομιζω οτι η οσφρηση μου εχει γινει πιο εντονη, η μεση μου με πεθαινει ωρες ωρες, νομιζω οτι η γευση μου ειναι διαφορετικη, ετυχε πανω απο μια βδομαδα να μετραω τη θερμοκρασια μου γιατι διαβασα οτι παιζει ρολο κ ειναι σταθερα 36.8..επισης ωρες ωρες εχω καποιους πονους σαν να ειναι να μου ερθει η περιοδος...στηθος οχι πρησμενο...δεν ξερω το θελω τοσο πολυ που ισως ολα αυτα τα δημιουργει το μυαλο μου? Συγνωμη για τη μακρυγορια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Έφη και καλωσήρθες.

Μη ζητάσ συγγνώμη, εδώ είμαστε για να λέμε τον πόνο μας όλες!!!

Έχεις σταθερό κύκλο;;;Πόσων ημερών;;;

Είναι μεγάλη η καθυστέρηση πάντως που έχεις και σου εύχομαι να είναι ένα σποράκι στην κοιλιτσα σου.

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Εfi Z είπε:

Kαλημερα κοριτσια!!! Ειμαι καινουργια στο forum και ηθελα να μοιραστω και εγω τον πονο μου...λοιπον ειμαι ατην 7η μερα καθυστερησης...χθες εκανα ενα τεστ predictor το οποιο βγηκε αρνητικο προς μεγαλη μου απογοητευση! Επαφη υπηρχε στις γονιμες μερες και νιωθω παρα πολλα συμπτωματα ςδω και τουλαχιστον 10 μερες. Κουραζομαι ευκολα στο γυμναστηριο, νομιζω οτι η οσφρηση μου εχει γινει πιο εντονη, η μεση μου με πεθαινει ωρες ωρες, νομιζω οτι η γευση μου ειναι διαφορετικη, ετυχε πανω απο μια βδομαδα να μετραω τη θερμοκρασια μου γιατι διαβασα οτι παιζει ρολο κ ειναι σταθερα 36.8..επισης ωρες ωρες εχω καποιους πονους σαν να ειναι να μου ερθει η περιοδος...στηθος οχι πρησμενο...δεν ξερω το θελω τοσο πολυ που ισως ολα αυτα τα δημιουργει το μυαλο μου? Συγνωμη για τη μακρυγορια....

Γειά σου Έφη.  Όλα αυτά που περιγράφεις μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης ή περιόδου.  Επίσης υπάρχουν και πιο αξιόπιστα τεστ από αυτό που επέλεξες.  Αλλά καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακη που θα δείξει σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Τονι@ said:

Γειά σου Έφη.  Όλα αυτά που περιγράφεις μπορεί να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης ή περιόδου.  Επίσης υπάρχουν και πιο αξιόπιστα τεστ από αυτό που επέλεξες.  Αλλά καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακη που θα δείξει σίγουρα. 

Το ξερω οτι μπορει να ειναι και περιοδου απλα δεν τα εχω ξανανιωσει σε προηγουμενη αναμονη περιοδου  ..εννοειται πως αν δε μου ερθει μεχρι την τριτη θα την κανω αυτη τη χοριακη....το αγχος μπορει να την καθυστερει τοσο πολυ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Εfi Z είπε:

Το ξερω οτι μπορει να ειναι και περιοδου απλα δεν τα εχω ξανανιωσει σε προηγουμενη αναμονη περιοδου  ..εννοειται πως αν δε μου ερθει μεχρι την τριτη θα την κανω αυτη τη χοριακη....το αγχος μπορει να την καθυστερει τοσο πολυ?

Ναι μπορεί.  Αλλά μπορεί να είναι και σπορακι.  Γιατί δεν την κάνεις αύριο την χοριακη? Έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση.  Αν είναι μωράκι πρέπει να αρχίσεις τη λήψη φυλλικου οξέως όσο το δυνατόν συντομότερα. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Εfi Z είπε:

Το ξερω οτι μπορει να ειναι και περιοδου απλα δεν τα εχω ξανανιωσει σε προηγουμενη αναμονη περιοδου  ..εννοειται πως αν δε μου ερθει μεχρι την τριτη θα την κανω αυτη τη χοριακη....το αγχος μπορει να την καθυστερει τοσο πολυ?

καλησπερα Εφη μου!καλως μας ηρθες!!!ειναι αρκετες μερες η καθυστερηση σου!ο κυκλος σου ειναι σταθερος?και καθε ποσες μερες?

δυστυχως καποιες φορες τα συμπτωματα πριν την περιοδο ειναι εντονοτερα απο αλλες φορες...και επισης δεν διαφερουν απο της εγκυμοσυνης!τα πρεντικτορ παντως δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους!

αν αντεξεις μεχρι Τριτη...πανε για χοριακη αλλιως αν δεν ερχεται παρε clear blue τεστ εγκυμοσυνης!

στο ευχομαι να ναι λαθος το τεστακι!

ποσο καιρο προσπαθειτε?

Ηλεκτρακιιιιιιι κ εγω παντα ετσι,για να φυγω λιγες μερες μου φευγει η πιστη!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Τονι@ said:

Ναι μπορεί.  Αλλά μπορεί να είναι και σπορακι.  Γιατί δεν την κάνεις αύριο την χοριακη? Έχεις πολλές μέρες καθυστέρηση.  Αν είναι μωράκι πρέπει να αρχίσεις τη λήψη φυλλικου οξέως όσο το δυνατόν συντομότερα. 

Το φυλλικο το παιρνω εδω και 3 μηνες περιπου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλησπερα Εφη μου!καλως μας ηρθες!!!ειναι αρκετες μερες η καθυστερηση σου!ο κυκλος σου ειναι σταθερος?και καθε ποσες μερες?

δυστυχως καποιες φορες τα συμπτωματα πριν την περιοδο ειναι εντονοτερα απο αλλες φορες...και επισης δεν διαφερουν απο της εγκυμοσυνης!τα πρεντικτορ παντως δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους!

αν αντεξεις μεχρι Τριτη...πανε για χοριακη αλλιως αν δεν ερχεται παρε clear blue τεστ εγκυμοσυνης!

στο ευχομαι να ναι λαθος το τεστακι!

ποσο καιρο προσπαθειτε?

Ηλεκτρακιιιιιιι κ εγω παντα ετσι,για να φυγω λιγες μερες μου φευγει η πιστη!

Μουτζουρα θα σε.μαλώσω.  κάνεις ελλειπή ανάκριση.  Δεν ρώτησες ούτε ηλικία ούτε με τη ασχολείται.  Τς τς τς. .και δεν είναι κι η Ρένα εδώ να συμπληρώσει.χαχχαχαχα

2 minutes ago, Εfi Z είπε:

Το φυλλικο το παιρνω εδω και 3 μηνες περιπου...

Αυτό είναι καλό.  Τότε κάνε όποτε νιώθεις εσύ έτοιμη.  Εγώ πάντως δεν θα άντεχα να περάσω το τριήμερο με αυτή την  αμφιβολία.  Σε θαυμάζω για την υπομονή σου!!

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Τονι@ said:

Μουτζουρα θα σε.μαλώσω.  κάνεις ελλειπή ανάκριση.  Δεν ρώτησες ούτε ηλικία ούτε με τη ασχολείται.  Τς τς τς. .και δεν είναι άξιος η Ρένα εδώ να συμπληρώσει.χαχχαχαχα

Χαχαχα!!!!!Ναι, λείπει το Ρενάκι να την κάνει την ανάκριση!!!

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, moutzoura2016 said:

καλησπερα Εφη μου!καλως μας ηρθες!!!ειναι αρκετες μερες η καθυστερηση σου!ο κυκλος σου ειναι σταθερος?και καθε ποσες μερες?

δυστυχως καποιες φορες τα συμπτωματα πριν την περιοδο ειναι εντονοτερα απο αλλες φορες...και επισης δεν διαφερουν απο της εγκυμοσυνης!τα πρεντικτορ παντως δεν φημιζονται για την αξιοπιστια τους!

αν αντεξεις μεχρι Τριτη...πανε για χοριακη αλλιως αν δεν ερχεται παρε clear blue τεστ εγκυμοσυνης!

στο ευχομαι να ναι λαθος το τεστακι!

ποσο καιρο προσπαθειτε?

Ηλεκτρακιιιιιιι κ εγω παντα ετσι,για να φυγω λιγες μερες μου φευγει η πιστη!

 Ο κυκλος μου απο 30 εως 32...σταθερος τον τελευταιο χρονο και λεω τελευτσιο χρονο γιατι για κανα δυο χρονια επιβα το πρωι χυμο λεμονι κ καλα για αποτοξινωση κ ο κυκλος μου ειχε γινει οτι ναναι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Μουτζουρα θα σε.μαλώσω.  κάνεις ελλειπή ανάκριση.  Δεν ρώτησες ούτε ηλικία ούτε με τη ασχολείται.  Τς τς τς. .και δεν είναι άξιος η Ρένα εδώ να συμπληρώσει.χαχχαχαχα

χαχαχαχα ναι Τονιουυυυ εγω δεν το εχω !!!κλασικα ποσο καιρο προσπαθειτε μονο!οτι με καιει κ μενα!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Τονι@ said:

Μουτζουρα θα σε.μαλώσω.  κάνεις ελλειπή ανάκριση.  Δεν ρώτησες ούτε ηλικία ούτε με τη ασχολείται.  Τς τς τς. .και δεν είναι άξιος η Ρένα εδώ να συμπληρώσει.χαχχαχαχα

Αυτό είναι καλό.  Τότε κάνε όποτε νιώθεις εσύ έτοιμη.  Εγώ πάντως δεν θα άντεχα να περάσω το τριήμερο με αυτή την  αμφιβολία.  Σε θαυμάζω για την υπομονή σου!!

Φοβαμαι το αρνητικο για αυτο δεν πηγα!!! Προσπαθουμε λιγο καιρο σχετικα...απο το δεκεμβρη αλλα και τοτε οχι δυναμικα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΜΠΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ... ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.. 2,78CM!!!! ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ Η ΜΑΝΑ!!! ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΗΤ 20-22/9... ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ!!! ΤΩΡΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΙΣ 8/3! 

ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ... ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΝΤΟΚ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΙΛΑΚΙ.. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ!!! 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚ ΝΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ... ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Τότε Έφη μου προσπάθησε να μην αγχώνεσαι τόσο πολύ από τώρα. Είναι πάρα πολύ νωρίς. Ένα μωράκι άλλοτε έρχεται γρήγορα άλλοτε θέλει λίγο περισσότερο χρόνο.

2 minutes ago, Mairouli2807 said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΝΑ ΜΠΩ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ... ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.. 2,78CM!!!! ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ Η ΜΑΝΑ!!! ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΠΗΤ 20-22/9... ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ!!! ΤΩΡΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΙΣ 8/3! 

ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ... ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.. ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΝΤΟΚ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΙΛΑΚΙ.. ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ!!! 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΚ ΝΟΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ... ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?

Γεια σου Μαιρούλι!!!Τι ωραία!!!Μεγάλωσε το σποράκι σδας!!!! Μπράβο!!!

Όλα θα πάνε καλά και στην αυχενική.!!!Μην αγχώνεσαι!!! Σε φιλώ!!!

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...