Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Σας ζηλευω πολυ με τα κιλα! Στην πρωτη εγκυμοσυνη ξεκινησα 71 (ειχα ήδη παρει 5 απο το φυσιολογικο μου) και εφτασα 90... εχασα την πρωτη εβδομαδα 8 και εμεινα στα 80-82 σταθερα... ενα χρονο μετα ξαναεμεινα εγκυος αλλα τωρα προσεχω περισσοτερο. Μολις μπηκα στον 6ο και ειμαι 83. Ελπιζω να μην ξεφυγω αργοτερα γιατι εχω πολυ δρομο για να επανελθω μετα!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε εσεις ειστε ολες μοντελακια!!!  Εμενα εχει τρομάξει το ματι μου με τα κιλα που εχουν παρει γνωστες και φιλες... Λεω δε φτανει που αλλαζει το σωμα οπως αλλαζει.. Να παιρνεις και τοσα κιλα?  Τρομακτικό! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλε εσεις ειστε ολες μοντελακια!!!  Εμενα εχει τρομάξει το ματι μου με τα κιλα που εχουν παρει γνωστες και φιλες... Λεω δε φτανει που αλλαζει το σωμα οπως αλλαζει.. Να παιρνεις και τοσα κιλα?  Τρομακτικό! 

Μμμμμ τα 19 κιλα της πρωτης μου εγκυμοσυνης δεν τα ειδες;;; μοντελακι δεν με λες παντως!!!:-D:-D


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια τα φυσιολογικα μου ηταν περιπου 63 με 64 κιλα για πολλα χρονια και πηρα κιλα πριν την εγκυμοσυνη πηγα 69 η χαζη!! Στην εγκυμοσυνη πηρα 10 κιλα και τωρα ειμαι 70 με 72 αναλογως τι χλαπακιαζω την βδομαδα!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , CME2205 είπε:

Μμμμμ τα 19 κιλα της πρωτης μου εγκυμοσυνης δεν τα ειδες;;; μοντελακι δεν με λες παντως!!!:-D:-D

Οταν βλεπεις νεες κοπελες να παιρνουν πανω απο 25 κιλα... Τα δικα σ ειναι πταισμα... Αλλα και παλι εισαι μια... Ολες οι αλλες 7-8... Ασε σ λεω... Εχει τρομαξει το ματι μ!  Και φυσικα καμια δεν παραδεχεται οτι τρωει!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οταν βλεπεις νεες κοπελες να παιρνουν πανω απο 25 κιλα... Τα δικα σ ειναι πταισμα... Αλλα και παλι εισαι μια... Ολες οι αλλες 7-8... Ασε σ λεω... Εχει τρομαξει το ματι μ!  Και φυσικα καμια δεν παραδεχεται οτι τρωει!! 

Εντάξει κάποια κιλά παραπάνω δεν είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί σε αυτή τη ζωή. Δεν χρειάζεται να φρικαρουμε ή να ανησυχούμε και για αυτό. Ειδικά στην περίπτωση εγκυμοσύνης. Τι να πω, εμένα δεν με νοιάζει (και όσο να πεις τσουπωτή με λες ήδη). Ας μείνω έγκυος και δεν θα με νοιάζει τίποτα πέρα από το να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Εντάξει κάποια κιλά παραπάνω δεν είναι ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί σε αυτή τη ζωή. Δεν χρειάζεται να φρικαρουμε ή να ανησυχούμε και για αυτό. Ειδικά στην περίπτωση εγκυμοσύνης. Τι να πω, εμένα δεν με νοιάζει (και όσο να πεις τσουπωτή με λες ήδη). Ας μείνω έγκυος και δεν θα με νοιάζει τίποτα πέρα από το να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη. 

Ρε δεν το λεω κακοπροαιρετα... Αλλα δεν ξερω... Ουτε γενικα ειμαι ρηχος ανθρωπος που κρινει απο την εξωτερική εμφανιση... Αντιθετα και εγω τα τελευταία χρόνια τα χω τα κιλακια μ... Αλλα δεν ξερω... Μου φαίνονται πολλες αλλαγες μαζεμενες! :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω απ το 2004 μεχρι το 2012 που δουλευασε εταιρια ηρα 23 κιλα..μπορει να μην ετρωγα τπτ ολη μερα..κ αυτο γιατι ντρεπομουν στην δουλεια..ταπερακια σκατακια..μετα να εβγαινα κ να επαιρνα 11 η ωρα σουβλακια..ή να εκανα μια καζανα καρμποναρα...

ετσι τα παιρνεις τα κιλα!

ειπα στην εγκυμ. μονο 7.....

 

  • Μου αρέσει 2

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα δεν με ενοιαζαν τα κιλα μου στην εγκυμοσυνη μονο απεφευγα να τρωω απ εξω,αυτο το κανω και τωρα, αλλα ειχα πολλες καουρες και δεν μπορουσα να φαω πολυ! γενικα παντα ετρωγα το φαγητο μου δεν ημουν ποτε πολυ αδυνατη.

 πιστευω καλο ειναι να μην ξεφευγουμε παρα πολυ στην εγκυμοσυνη δεν χανονται και ευκολα μετα ειδικα αν καθεσαι στο σπιτι.τωρα ενταξει αν παρουμε πολλα κιλα δεν εγινε και κατι σιγα δεν θα σκασουμε.;)


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλέ κορίτσια να κάνω μια ασχετη ερώτηση??? Όσες θελετε απαντατε βασικά, μιας και από ότι εχω καταλάβει είναι ένα θέμα που "πονάει" πολλές γυναίκες..... χμμμ...λοιπον...κιλά εγκυμοσύνης!!! Όσες έχετε ήδη παιδάκι, ποσα κιλά πηρατε??? Και αφου τα πήρατε, τα χάσατε εύκολα??? ή ταλαπωρηθήκατε????

Εγώ ξεκίνησα τη πρώτη γύρω στα 72 έφτασα 78 Αλλά ΔΕ πρόλαβα ν χάσω τπτ..Γιατί Εκτός τ ότι μετά τη γέννα έφαγα ότι δεν ειχαυπάρχει φάει σε όλη την εγκυμοσύνη Π είχα εμετούς αναγούλες κ καουρες( νηστικη έμενα) Στους τρεις μήνες είχα πάλι αναγούλες Κ αναρωτιόμουν Γιατί...δν ήθελα ν το πιστέψω... Αλλά λόγω τ ότι η δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν Χωρίς εμετούς κλπ ξεκίνησα 78 Κ Είμαι 85..Φυσικά τρώω ΆΝΕΤΑ ΣΧΕΔΌΝ ΤΑ ΠΆΝΤΑ.. ελπίζω μη ξεφύγω πολύ στον ενα μήνα Π Μ έμεινε. Γι'αυτό Κ ξέφυγα στο ζαχαρο λίγο.. πάντως από το νορμάλ Μ Π πρέπει ν είναι κάτω από 70 έχω πολυυυ δρόμο μετά τη γέννα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλε εσεις ειστε ολες μοντελακια!!!  Εμενα εχει τρομάξει το ματι μου με τα κιλα που εχουν παρει γνωστες και φιλες... Λεω δε φτανει που αλλαζει το σωμα οπως αλλαζει.. Να παιρνεις και τοσα κιλα?  Τρομακτικό! 

Καλημερουδια!! Με τα κιλα εγκυμοσυνης εχω καταλαβει 2 πραγματα: το ενα ειναι απο το ποσα κιλα ξεκινας και μετα αν μετα απο συντομη γεννα ξαναμενεις εγκυος συντομα μη εχοντας προλαβει να  χασεις τα προηγουμενα. (Τα αυμπερασματα προκυπτουν απο φιλες μ εγκυουλες) ευχομαι κ εγω να μην παρω πολλα... για αρχη ειναι 1+ μεχρι τωρα στην 14η βδομαδα και το @elenakii22 βεβαια.. 

Οσο για τον καφε δεν καταφερα να τον κοψω ειδικα το πρωι που ανοιγω το μαγαζι με τα σοκολατακια..γιαμι...πινω ενα μονο σκετο καπουτσινο..κ εχω ακουσει οτι ο ντεκαφεινε ειναι πιο επεξεργασμενος κ οτι ειναι χειροτερος. Αλλα δεν ξερω που κρυβεται η αληθεια. Επισης ο γιατρος μ τον επετρεψε με ανεση. 1 παντα.. εμ κ ενα σοκολατακι μετα. Αυτες ειναι οι ατασταλιες μου!

6 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Εγώ ξεκίνησα τη πρώτη γύρω στα 72 έφτασα 78 Αλλά ΔΕ πρόλαβα ν χάσω τπτ..Γιατί Εκτός τ ότι μετά τη γέννα έφαγα ότι δεν ειχαυπάρχει φάει σε όλη την εγκυμοσύνη Π είχα εμετούς αναγούλες κ καουρες( νηστικη έμενα) Στους τρεις μήνες είχα πάλι αναγούλες Κ αναρωτιόμουν Γιατί...δν ήθελα ν το πιστέψω... Αλλά λόγω τ ότι η δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν Χωρίς εμετούς κλπ ξεκίνησα 78 Κ Είμαι 85..Φυσικά τρώω ΆΝΕΤΑ ΣΧΕΔΌΝ ΤΑ ΠΆΝΤΑ.. ελπίζω μη ξεφύγω πολύ στον ενα μήνα Π Μ έμεινε. Γι'αυτό Κ ξέφυγα στο ζαχαρο λίγο.. πάντως από το νορμάλ Μ Π πρέπει ν είναι κάτω από 70 έχω πολυυυ δρόμο μετά τη γέννα

Μια χαρα και εσυ!!! Αυτο με το ζαχαρο τι αγχος βρε κοριτσι! Κ εγω το σκεφτομαι απο τωρα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ρε δεν το λεω κακοπροαιρετα... Αλλα δεν ξερω... Ουτε γενικα ειμαι ρηχος ανθρωπος που κρινει απο την εξωτερική εμφανιση... Αντιθετα και εγω τα τελευταία χρόνια τα χω τα κιλακια μ... Αλλα δεν ξερω... Μου φαίνονται πολλες αλλαγες μαζεμενες! :P

Καλέ το κατάλαβα πως το λες. Με αφορμή αυτό έκανα το δικό μου σχόλιο. ΓΠαντως σε ότι αφορά τις αλλαγές εμένα με φοβίζουν οι μετά τη γέννα αλλαγές. Από τα πρακτικά της φροντίδας του μωρού (θα το πω, η αλλαγή πάνας με τρομοκρατεί) και τα της ανατροφής μέχρι το πώς θα αλλάξει η ζωή μου, ποια θα είναι η συμμετοχή του άντρα μου ακόμα και η μεταξύ μας σχέση. Για αυτό το τελευταίο μπορεί να φταίει που είμαστε σχεδόν 8 χρόνια οι δύο μας. Είμαι και μεγαλη κοπέλα και οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν ήδη παιδιά. Βλέπω διάφορα. Βέβαια θα μου πείτε "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον είπαμε"... Μας λείπουν πολλά ενδιάμεσα στάδια μέχρι να φτάσουμε εκεί. Ορίστε με έπιασε και η φλυαρία μου πρωί πρωί και μια καλημέρα δεν είπα. 

Καλημέρα όμορφες! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , alina80 είπε:

Καλέ το κατάλαβα πως το λες. Με αφορμή αυτό έκανα το δικό μου σχόλιο. ΓΠαντως σε ότι αφορά τις αλλαγές εμένα με φοβίζουν οι μετά τη γέννα αλλαγές. Από τα πρακτικά της φροντίδας του μωρού (θα το πω, η αλλαγή πάνας με τρομοκρατεί) και τα της ανατροφής μέχρι το πώς θα αλλάξει η ζωή μου, ποια θα είναι η συμμετοχή του άντρα μου ακόμα και η μεταξύ μας σχέση. Για αυτό το τελευταίο μπορεί να φταίει που είμαστε σχεδόν 8 χρόνια οι δύο μας. Είμαι και μεγαλη κοπέλα και οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν ήδη παιδιά. Βλέπω διάφορα. Βέβαια θα μου πείτε "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον είπαμε"... Μας λείπουν πολλά ενδιάμεσα στάδια μέχρι να φτάσουμε εκεί. Ορίστε με έπιασε και η φλυαρία μου πρωί πρωί και μια καλημέρα δεν είπα. 

Καλημέρα όμορφες! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!

Θεωρω οτι ολες τα σκεφτομαστε αυτα απο πριν κιολας και ειναι λογικο να σε αγχωνει..απλα εχει μεγαλη διαφορα απο το να βλεπουμε των αλλων και να εχεις το δικο σου μωρο-παιδι! Και σκεψου στα λεω εγω αυτα που απεκτησα προσφατα κουταβι που μεγαλωσε τωρα πια κ ολοι μ ελεγαν που μπλεκεις τωρα ειναι ευθυνη, θα πρεπει να το κουβαλας μαζι σου παντου..και μας εχει αλλαξει ολη τη ζωη προς το καλυτερο...σκεψου με το παιδι σου τι εχει να γινει! Απλα θεωρω οτι η σχεση σου παει στο επομενο βημα. Κ εμεις 8 χρονια ειμαστε μαζι! Ειδες φλυαρια κ εγω πρωινιατικα? Καλημερα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!

για κιλα ειπα...αυτο που βλεπω γενικοτερα ειναι οτι οι αδυνατες...60...65 κιλα ...παιρνουν 15..20..γιατι εχουν....περιθωρια κ λενε θα χασω...οι πιο ..ΧΟΝΤΡΕΣ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ...τελικα προσεχουν περισσοτερο!!!χαχαχα

ενα θσ σας πω κ πιο σοβαρο!!!ΟΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΤΡΩΤΕ!ΚΡΕΑΣ ΚΑΛΟΨΗΜΕΝΟ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΜΕ ΧΛΩΡΙΝΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ!

εμενα μου βρεθηκε τοξοπλασμα...κ δεν ηξερα μεχρι 5ο μηνα που εκανα αμνιο...αν θα κρατησω το παιδι...

αν ειχε νοσησει ....θα πρεπε να βγει!!!

τελικα ηταν ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ EUROMEDICA...

παρολα αυτα.εσκαγα καθε μηνα 100αρες στο παστερ για εξετασεις...

λενε απο γατα αλλα σπανιο...μην κολλατε εκει οσες εχετε ζωακια.

για το ζαχαρο...επαθα υπογλυκαιμια μετα..κ ηταν λιγοτερο κ απ την πρωτη πρωτη μετρηση χωρισ καν τη γλυκοζη...

παντωσ ζαχαρο δεν προκειται να παθεις στην εγκυμ. 

ετσι μου πε η μικροβ.

γενικοτερα προσεξτε..

καλοψημενα καλοπλυμενα κ οχι πολλα γλυκα...

  • Μου αρέσει 3

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...