Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια μη σας παίρνει από κάτω.. ξέρω είναι δύσκολο ν ακούς δεξιά Κ αριστερά για εγκυμοσύνες.. Ενώ εσείς προσπαθείτε καιρό..το έχω βιώσει σε άλλο θέμα.. Όμως ν Σας πω κατι.. Η μεγάλη Μ αδερφή.. λατρεύει τ παιδιά..θ ήθελε πολύ έστω. Ν μπορούσε ν είχε την δυνατότητα ν προσπαθεί όπως εσείς.. Όμως ακόμα Όταν ήταν μωρό.. Δημοτικό παρακαλώ..έχασε Κ τις δύο ωοθήκες της..κύστη Π έπνιξε τις ωοθήκες Κ τις κατέστρεψε..Κύστες μεγέθους πορτοκάλιου.. πάλεψε με χημειοθεραπείες.. Όλα καλά δόξα τω Θεώ.. Όμως.. Δεν μπορεί να προσπαθήσει για παιδάκια.. Ούτε στα 20της μπορούσε Ούτε στα 30  της μπορουσε Ούτε καν στα 45 της.. ζει με αυτό..Την πονάει βέβαια που κ που.. Γι'αυτό κορίτσια μ θάρρος υπομονή πίστη Κ επιμονή!! 

ΥΓ: λίγη διακριτικότητα πάντως δεν Θ έβλαπτε κανέναν από τους κοντινούς μας Κ από τους γνωστους μας σε τέτοια λεπτά θέματα.. Κάντε υπομονή όταν ακούτε τέτοιου είδους ερωτήσεις Κ όσες έχετε το χάρισμα ν τους βάζετε στη θέση τους ανάλογα με το πως ρωτάει ο καθένας για μένα μπράβο σας.. Εγώ Γενικά καταπίνω τη γλώσσα Μ..Όσο Κ αν φουντώνω μέσα Μ..

Σας φιλώ Κ εύχομαι για ολες Σας!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια μη σας παίρνει από κάτω.. ξέρω είναι δύσκολο ν ακούς δεξιά Κ αριστερά για εγκυμοσύνες.. Ενώ εσείς προσπαθείτε καιρό..το έχω βιώσει σε άλλο θέμα.. Όμως ν Σας πω κατι.. Η μεγάλη Μ αδερφή.. λατρεύει τ παιδιά..θ ήθελε πολύ έστω. Ν μπορούσε ν είχε την δυνατότητα ν προσπαθεί όπως εσείς.. Όμως ακόμα Όταν ήταν μωρό.. Δημοτικό παρακαλώ..έχασε Κ τις δύο ωοθήκες της..κύστη Π έπνιξε τις ωοθήκες Κ τις κατέστρεψε..Κύστες μεγέθους πορτοκάλιου.. πάλεψε με χημειοθεραπείες.. Όλα καλά δόξα τω Θεώ.. Όμως.. Δεν μπορεί να προσπαθήσει για παιδάκια.. Ούτε στα 20της μπορούσε Ούτε στα 30  της μπορουσε Ούτε καν στα 45 της.. ζει με αυτό..Την πονάει βέβαια που κ που.. Γι'αυτό κορίτσια μ θάρρος υπομονή πίστη Κ επιμονή!! 

ΥΓ: λίγη διακριτικότητα πάντως δεν Θ έβλαπτε κανέναν από τους κοντινούς μας Κ από τους γνωστους μας σε τέτοια λεπτά θέματα.. Κάντε υπομονή όταν ακούτε τέτοιου είδους ερωτήσεις Κ όσες έχετε το χάρισμα ν τους βάζετε στη θέση τους ανάλογα με το πως ρωτάει ο καθένας για μένα μπράβο σας.. Εγώ Γενικά καταπίνω τη γλώσσα Μ..Όσο Κ αν φουντώνω μέσα Μ..

Σας φιλώ Κ εύχομαι για ολες Σας!!

Η αδερφή σου να μη νιώθει καθόλου άσχημα... Ξέρεις πόσα παιδάκια περιμένουν κάθε μέρα μια μαμά σε ιδρύματα και ορφανοτροφεία; Και ναι, ξέρω πως η υιοθεσία είναι δύσκολη και χρονοβόρα διαδικασία, αλλά υπάρχει και η αναδοχή... Άλλωστε, μάνα πραγματική δεν είναι αυτή που γεννάει, αλλά αυτή που μεγαλώνει!!! Είναι πολύ άξιοι οι ΓΟΝΕΙΣ που αποφασίζουν να υιοθετήσουν, ακριβώς γιατί η πράξη τους αυτή κρύβει αγάπη μεγάλη και επιθυμία... Να της πεις να μην το βάλει κάτω...μπορεί να γίνει μανούλα, αρκεί να το θέλει!!! (θέλω και εγώ πολύ να υιοθετήσω παιδάκι, για αυτό με ακούς να μιλάω με τόσο πάθος...προς το παρόν "βολεύομαι" με τον εθελοντισμό!!! :) )

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 μου λυπάμαι.. εύχομαι ο θεός να σου φέρει μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα..μην το βάζεις κάτω!

Έτσι είναι όπως τα λέτε κορίτσια αλλά δυστυχώς είναι από τις λίγες φορές στη ζωή μου που δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ανοιχτά για αυτό το θέμα με κανέναν.. μόνο με τον άντρα μου και φυσικά ευτυχώς υπάρχετε κι ΕΣΕΊΣ!

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

Καλημερα, εμενα μου ειχε ερθει περιπου μια εβδομαδα απο την 1η ημερα της καθυστερησης.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vila είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να έχουμε μια όμορφη Κυριακή!!!

@Elena** καλώς ήρθες!! Εύχομαι να φτιάξει γρήγορα το θέμα σας και να έχουμε ευχάριστα νέα!

@lina μου καλή αρχή!! Ζηλεύω πολύ εσάς που είστε στα νησιά! Εγώ  εδώ που είμαι ούτε με κυάλια δε βλέπω θάλασσα δυστυχώς..

@alina80 μου αρέσει πολύ ο τρόπος που τα λες!! Μήπως να γράψεις βιβλίο!!

Αν σας πω ότι περίπου τον πρώτο καιρό που προσπαθούσαμε μέσα στον ίδιο μήνα είχα θετικα τέστ από 3 πολύ κοντινά μου πρόσωπα που κοντεύουν τώρα να γεννήσουν! Όταν βρισκόμαστε όλες μαζί σχεδόν 2-3 φορές την εβδομάδα τα συναισθήματα παλεύουν μέσα μου! Από τη μια χαίρομαι απίστευτα για τα κορίτσια μου αλλά από την άλλη λέω να είναι δυνατόν??? Και φανταστείτε ότι τα 2 από τα 3 ήταν τυχαία μόνο η μία προσπαθούσε καιρό!

Και εννοείται πως πάντα η κουβέντα γυρίζει σε εμένα και με μαλώνουν που δεν το παίρνω απόφαση να κάνω ακόμα παιδάκι..έτσι έχω πει.. τι να πω ότι παλεύουμε σχεδόν ένα χρόνο τώρα?

μηπωσ να το λεγες..εφοσον ειστε φιλες..να στσματισου αυτο το τροπαριο??οτι αισθανεσαι ασχημα????ε...αηντε!!!πώς νευριαζω με τετοια 

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

@ada32 μου λυπάμαι.. εύχομαι ο θεός να σου φέρει μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα..μην το βάζεις κάτω!

Έτσι είναι όπως τα λέτε κορίτσια αλλά δυστυχώς είναι από τις λίγες φορές στη ζωή μου που δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ανοιχτά για αυτό το θέμα με κανέναν.. μόνο με τον άντρα μου και φυσικά ευτυχώς υπάρχετε κι ΕΣΕΊΣ!

 

εχεις να ακουσεις εδω μεσα???δυστυχως υπαρχουν κ αυτα..αλλα ολες θα μεινουμε...

ετσι εκανα κι εγω πριν 4 χρονια παλι εδω...κ εμεινα..κ τωρα ετοιμαζομαστε για κουνιες!!!

  • Μου αρέσει 2

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Vila είπε:

@ada32 μου λυπάμαι.. εύχομαι ο θεός να σου φέρει μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα..μην το βάζεις κάτω!

Έτσι είναι όπως τα λέτε κορίτσια αλλά δυστυχώς είναι από τις λίγες φορές στη ζωή μου που δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ανοιχτά για αυτό το θέμα με κανέναν.. μόνο με τον άντρα μου και φυσικά ευτυχώς υπάρχετε κι ΕΣΕΊΣ!

 

Ναι εδω η αληθεια ειναι μιλαμε ελευθερα για τις ανησυχιες μας γιατι περναμε περιπου τα ιδια πραγματα και υπαρχει ανωνυμια.σιγουρα δεν καταλαβαινουμε απολυτα η μια την αλλη γιατι ειναι διαφορετικες περιπτωσεις και εχουμε διαφορετικα βιωματα παρολαυτα ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα!:) θα κανουμε παρεουλα μαζι και σιγα σιγα ολες θα παμε στο πανω μερος της λιστας!

  • Μου αρέσει 5

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

μια φιλη μου...εχει προβλημα ..σαν γερασμενες ωοθηκες..δεν ξερω πως λεγεται...κ ενω εκσνε μια εξωσωματικη κ δεν....θελει με δανεικα ωαρια...ΑΠ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ!

να μην ειναι εντελλως ξενο dna...

εχω καιρο να μιλησω μαζι της να δω τι εγινε

....αλλα για ολα υπαρχει λυση

  • Μου αρέσει 2

...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μαλλον αυτες τις μερες θα ειναι η ωορρηξια μου εχω πολλα υγρα ειμαι 28 ημερα.πιστευω την προηγουμενη βδομαδα ημουν χαλια ψυχολογικα μαλλον με επηρεασε.παω για 40+κυκλο ειχα πολλους μηνες να κανω τετοιο κυκλο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

@ada32 μου λυπάμαι.. εύχομαι ο θεός να σου φέρει μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα..μην το βάζεις κάτω!

Έτσι είναι όπως τα λέτε κορίτσια αλλά δυστυχώς είναι από τις λίγες φορές στη ζωή μου που δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ανοιχτά για αυτό το θέμα με κανέναν.. μόνο με τον άντρα μου και φυσικά ευτυχώς υπάρχετε κι ΕΣΕΊΣ!

 

Μπορεί αν το μοιραστείς με κάποιον να λειτουργήσει λυτρωτικά. Και αποκαλυπτικά... Μπορεί να ακούσεις ιστορίες που δεν τις φανταζόσουν καν! Και να δεις ότι δεν είσαι τόσο μόνη σε όλο αυτό όσο νόμιζες.

Τώρα όσο για το εδώ...είναι απίστευτο αυτά που μπορούμε να μοιραστούμε μεταξύ μας και αν πριν λίγο καιρό κάποιος μου έλεγε ότι θα ένιωθα τόσο κοντά μου ανθρώπους που δεν έχω γνωρίσει καν και δεν ξέρω τίποτα για αυτούς θα τον έλεγα τρελό! 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Λυπαμαι κοπελα μου.Πατε δυναμικα τον επομενο μηνα!γερη και δυνατη πρωτα απ ολα!

Ναι εννοειται!! Δεν με πηρε κ πολυ απο κατω γτ ηταν ο 6 μηνας προσπαθειών .. Τώρα δεν ξέρω πώς θα υπολογίσω την ωορρηξία μου.. Μάλλον θα κανονισω 12 μερα υπερηχο για να δω ..

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

@ada32 μου λυπάμαι.. εύχομαι ο θεός να σου φέρει μόνο ευτυχία από εδώ και πέρα..μην το βάζεις κάτω!

Έτσι είναι όπως τα λέτε κορίτσια αλλά δυστυχώς είναι από τις λίγες φορές στη ζωή μου που δεν έχω καταφέρει να μιλήσω ανοιχτά για αυτό το θέμα με κανέναν.. μόνο με τον άντρα μου και φυσικά ευτυχώς υπάρχετε κι ΕΣΕΊΣ!

 

Ευχαριστω πολυ ! Έυχομαι κ εσενα συντομα να βρεθεις με μια φουσκωμενη κοιλιτσα!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα τελικα εμένα η κυηση κατέληξε σε βιοχημική.. Απο 165 ,κατέβηκα στα 82 η χοριακη κ μετα 28 μαζί με αίμα σαν περίοδο... Πάμε για άλλη προσπάθεια Τώρα!

Να ρωτήσω κάποια κοπέλα που είχε βιοχημική , Μετά από ποσες μερες σ έρχεται περιοδος;

λυπαμαι πολυ κοριτσι μου.. δυστυχως δεν μπορει κανεις να προβλεψει την εξελιξη μιας εγκυμοσυνης κ ιδιαιτερα οταν ειναι σε τοσο αρχικο σταδιο...λογικα  περιοδος για τον επομενο κυκλο θα σου ερθει κανονικα οπως θα ερχοταν καιι χωρις τν βιοχημικη.τωρα εχεις περιοδο? 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια..... έκανα τεστ.... βγήκε μια 2η γραμμή πολύ άχνη μεν αλλα πεντακάθαρη!!! Θα τρελαθω... Δεν νιώθω έγκυος.  Θα μου πείτε τότε γιατί έκανες.. . Απλά παρατήρησα στο αριστερό μου μαστό  πιο έντονες φλέβες  καθώς και ότι ήπια ένα ποτήρι  κρασί  (που γενικά πίνω σκ) και ζαλιστηκα . Θα τρελαθώ κορίτσια!!!!!!

  • Μου αρέσει 7

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια βοήθεια..... έκανα τεστ.... βγήκε μια 2η γραμμή πολύ άχνη μεν αλλα πεντακάθαρη!!! Θα τρελαθω... Δεν νιώθω έγκυος.  Θα μου πείτε τότε γιατί έκανες.. . Απλά παρατήρησα στο αριστερό μου μαστό  πιο έντονες φλέβες  καθώς και ότι ήπια ένα ποτήρι  κρασί  (που γενικά πίνω σκ) και ζαλιστηκα . Θα τρελαθώ κορίτσια!!!!!!

Αχ πολυ ωραια μπραβο!!!Ειχες καθυστερηση?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια βοήθεια..... έκανα τεστ.... βγήκε μια 2η γραμμή πολύ άχνη μεν αλλα πεντακάθαρη!!! Θα τρελαθω... Δεν νιώθω έγκυος.  Θα μου πείτε τότε γιατί έκανες.. . Απλά παρατήρησα στο αριστερό μου μαστό  πιο έντονες φλέβες  καθώς και ότι ήπια ένα ποτήρι  κρασί  (που γενικά πίνω σκ) και ζαλιστηκα . Θα τρελαθώ κορίτσια!!!!!!

με το καλο κοριτσι... σε ποια μερα εισαι?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια βοήθεια..... έκανα τεστ.... βγήκε μια 2η γραμμή πολύ άχνη μεν αλλα πεντακάθαρη!!! Θα τρελαθω... Δεν νιώθω έγκυος.  Θα μου πείτε τότε γιατί έκανες.. . Απλά παρατήρησα στο αριστερό μου μαστό  πιο έντονες φλέβες  καθώς και ότι ήπια ένα ποτήρι  κρασί  (που γενικά πίνω σκ) και ζαλιστηκα . Θα τρελαθώ κορίτσια!!!!!!

Το ότι δε νιώθεις έγκυος, νομίζω είναι και το καλύτερο!!!! Τελικά όλα συμβαίνουν εκεί που δεν τα περιμένεις!!! Τέλειααααααααααα!!!! Πόσες μέρες καθυστέρησης έχεις???? Μπράβο! Μπράβο! Μπράβο!!!!!!! :):):):) 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...